cum este caminul B?

camine, informatii utile

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Sep 20, 2006 4:22 pm

de fapt, doctor-medic suna ca dracu :| nush de ce da'...acuma pe bune, parca tot mai bine suna "medic dentist" :|
"doctor-medic"....
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Wed Sep 20, 2006 4:28 pm

rox wrote:...acuma pe bune, parca tot mai bine suna "medic dentist" :|
:D ...

rimpili
senior
senior
Posts: 148
Joined: Fri Jan 13, 2006 10:36 pm
Contact:

Postby rimpili » Wed Sep 20, 2006 6:17 pm

ca sa revin la topicu initial...pe unde is b-urile? tot in regie? pe langa u-uri/carrefour? pe la izvoare ce camine is?

User avatar
Deesse
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Sep 14, 2006 9:40 pm
Location: Danger Zone
Contact:

Postby Deesse » Wed Sep 20, 2006 6:47 pm

rimpili wrote:oraru nu poci sa-l vad c-o seara inainte?...ca nu pot sa ma imbulzesc ca mi se sifoneaza sacou' trendy cu care vin la festivitate...

Nope...de obicei se afiseaza fix pe 1. Ce e ciudat e ca de la 8 dimineata pana pe la 6 dupamasa e o gloata imensa care blocheaza intrarea din fata avizierului. Cred ca stau sa invete orarul pe din'afara. Oricum deschiderea e luni...iar festivitatea....lasa de dorit. Anul trecut am reusit sa prind un loc in sala. In afara de rector, care a zis niste chestii mai de suflet...decanul si ceilalti...cascau si aberau ceva in sictir.
Iar faza cu juramantul lui Hipocrat e chiar draguta. Mai ales daca ai pasiune pentru meserie. E marfa sa te gandesti ca peste 6 ani (Doamne ajuta) depui si tu juramantul...sa iesi cica medic.
Gaudeamus e cantat de casetofon/dvd sau orice alt aparat...iar decanul face playback.
Oricum...festivitatea nu e in concordanta cu ce se intampla in realitate in facultate. E un fel de anestezie inainte de lovitura cu barosul in cap.
Bucura-te cat mai poti ca ai intrat la medicina...ca dupa aia o sa ti se ia de facultate.
Multa bafta bobocilor! Si incercati sa terminati facultatea cu sanatatea mentala si fizica intacte! :)

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Sep 20, 2006 7:11 pm

io sa mor de poci sa pricep de ce depun io in anul 1 juramantul..ala era la sfarsit din ce mi-au mai zis unchi matusi neamuri cunostinte.
casatofonul pe care face playback rectorul/decanul/restul de mari mahari e si prost pe deasupra, zici ca-i patefon, asa se aude
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Deesse
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Sep 14, 2006 9:40 pm
Location: Danger Zone
Contact:

Postby Deesse » Wed Sep 20, 2006 7:56 pm

rox wrote:io sa mor de poci sa pricep de ce depun io in anul 1 juramantul..ala era la sfarsit din ce mi-au mai zis unchi matusi neamuri cunostinte.
casatofonul pe care face playback rectorul/decanul/restul de mari mahari e si prost pe deasupra, zici ca-i patefon, asa se aude

Nu-l depui, e doar asa pt festivitate. La ala de'l depui il zice fiecare cu voce tare...cu mana pe inima ...una-alta. Ca la armata, daca stii.
Ca daca era sa il depui trebuia cel putin sa repeti dupa ala de'l citeste.

User avatar
terry
senior
senior
Posts: 230
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:19 pm

Postby terry » Wed Sep 20, 2006 8:19 pm

Deci... apropo de topic... "B"-urile sunt in Grozavesti (Regia e dupa pod :D ), pe langa Carrefour... 2 in camera.... baie comuna pe hol.... bucatarie nexam.... poti incropi ceva in anexe... daca nu-s deja ocupate de cei de an mai mare...

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Sep 20, 2006 8:32 pm

cred ca alea sunt p-urile....din ce-mi aminteam eu b-urile au si baie si bucatarie, mai mici ca in u, dar merge. si sunt de familisti....PARCA
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Sep 20, 2006 9:18 pm

asa e cum ati spus voi mai sus dar mai am o corectura.
b-urile nu au bucatarie.
ca o paranteza, astia care va interesati pe unde sunt, stati linititi ca nu prindeti B-uri.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
studenta
elder
elder
Posts: 1746
Joined: Sun Jun 25, 2006 1:02 am
Location: nu mai am

Postby studenta » Thu Sep 21, 2006 9:26 am

are dreptate kooksee, prin b-uri se prind greu locuri si nici un caz din primul an, acela e camin pt familisti sau pt straini.
Today I saw somebody/Who looked just like you/He walked like you do/I thought it was you/As he turned the corner/I called out your name/I felt so ashamed/When it wasn't you

User avatar
little scorpio
senior
senior
Posts: 185
Joined: Wed Aug 30, 2006 12:32 pm
Location: bucuresti...stranger from cbu...

Postby little scorpio » Thu Sep 21, 2006 11:24 am

eu stiu de B1...2 in camera, doar baie, nu si bucatarie...si am mai auzit ca din anu' asta nu mai e disponibil decat pentru rezidentii cu familie...

ps: eu am avut colegi in anu' 1 care stateau in b-uri!
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't
matter and those who matter don't mind.

User avatar
damonik
senior
senior
Posts: 207
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:00 pm
Location: space, the final frontier
Contact:

Postby damonik » Thu Sep 21, 2006 6:21 pm

off-topic :
dovada ca nici nu ii mai lasa sa se numeasca doctori. sunt medici dentisti.

si medicii aia dentisti de care faci atata misto au pe diploma titulatura de "doctor medic" si se subliniaza faptul ca titlul de doctor nu este unul academic, la fel ca si la voi. daca vrei iti scanez una ca sa te lamuresti si sa nu mai te "uiti" in treacat si sa-ti exprimi doar ideile fixe. asa ca vrei nu vrei, cu faptul ca scrie doctor numa la tine nu te poti lauda. si dr luis e tot doctor medic 8)
Ai avut sansa unica de a capata forma omeneasca. NU-TI PIERDE TIMPUL!

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Thu Sep 21, 2006 8:19 pm

damonik wrote:off-topic :
dovada ca nici nu ii mai lasa sa se numeasca doctori. sunt medici dentisti.

si medicii aia dentisti de care faci atata misto au pe diploma titulatura de "doctor medic" si se subliniaza faptul ca titlul de doctor nu este unul academic, la fel ca si la voi. daca vrei iti scanez una ca sa te lamuresti si sa nu mai te "uiti" in treacat si sa-ti exprimi doar ideile fixe. asa ca vrei nu vrei, cu faptul ca scrie doctor numa la tine nu te poti lauda. si dr luis e tot doctor medic 8)

oficial iti multumesc :wink: :lol:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Sep 21, 2006 9:02 pm

Damonik, avand in vedere ca nu esti de ieri pe forumul asta (ca monicutza) ma gandeam ca te-ai prins ce era o gluma.


sa revenim.
monicutza, dentistii nu sunt doctori.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Fri Sep 22, 2006 8:22 am

nu sunt de ieri
deci nu vb serios? :lol: :twisted:

User avatar
damonik
senior
senior
Posts: 207
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:00 pm
Location: space, the final frontier
Contact:

Postby damonik » Sat Sep 23, 2006 10:33 am

io stiu ca era o gluma dar astia mici de intra acuma habar n-au si s-ar putea s-o ia de buna. si tre sa invete si ei sa isi apere "tagma". :twisted: nu de alta dar pe urma cum se mai fac si respectiv maresc clanurile in facultatile noastre? 8)
Ai avut sansa unica de a capata forma omeneasca. NU-TI PIERDE TIMPUL!


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests