Unde sunt baietii cu dezinsectia?

camine, informatii utile

User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Unde sunt baietii cu dezinsectia?

Postby Rash » Sun Mar 26, 2006 2:47 am

Vreau si eu sa stiu o chestie,unde sunt oamenii aia imbracati in alb si care au canistre cu tot felul de bunatati pentru gandacei?Parca s-au evaporat de vreo 2 luni incoace!Presupun ca rectoratul e de vina pentru prostia asta!Ca nu i-a chemat,ca nu le-a dat bani...etc,etc.In definitiv,despre bani e vorba,nu?Cineva face economie,sau isi trage o bucatica si pentru el din tortul asta,nu?Depinde cum privesti!Pe mine nu ma intereseaza foarte tare cat timp nu mai vad vietati care se catara pe peretele de la bucatarie in timp ce eu incerc sa recuperez ce n-am facut tot semestrul!
Deci,stie cineva cand mai vin oamenii aia si prin U-uri?
Multumesc anticipat oricui da o veste buna! :D
Primum non nocere!

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sun Mar 26, 2006 11:38 am

nu vin in fiecare luna, o data la 3 luni parca, deci nu-si trage nimeni nici un ban.

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Sun Mar 26, 2006 11:56 am

si oricum, solutia aia e apa de ploaie, pe mine nu m-a scapat niciodata de gandaci, in schimb m-a dat afara din camera din cauza mirosului. Merge bine solutia aia de dat pt gandacii de colorado, am uitat cum se cheama, o gasesti la orice farmacie veterinara.

User avatar
patry
junior
junior
Posts: 69
Joined: Mon Feb 27, 2006 2:17 pm

Postby patry » Sun Mar 26, 2006 12:25 pm

REGENT!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:

User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Postby Rash » Sun Mar 26, 2006 12:34 pm

Enemy wrote:nu vin in fiecare luna, o data la 3 luni parca, deci nu-si trage nimeni nici un ban.


Da mai,o fi adevarat ce spui tu,desi mie mi se parea ca vin o data la 2 luni...dar am fost la dminsitrator si printre doleantele mele i-am zis si questia asta,si el a zis ca rectoratul nu i-a chemat!Oricum,am vazut ca au aparut specii noi de gandacei! :x Am vazut unii albi saptamana trecuta! :shock: :)
Primum non nocere!

User avatar
Lastjunk
junior
junior
Posts: 81
Joined: Mon Sep 27, 2004 7:54 pm
Location: here and there and everywhere
Contact:

Postby Lastjunk » Sun Mar 26, 2006 3:19 pm

4-5 fiole de regent la 1L de apa. E testata n-am mai avut candaci de la 1 octombrie anu trecut. Nici macar unu. Da sa nu stai in camera in ziua in care dai ca e toxic al dracu :evil: :evil: :smoking:
Die Young

User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Postby Rash » Sun Mar 26, 2006 3:26 pm

Lastjunk wrote:4-5 fiole de regent la 1L de apa. E testata n-am mai avut candaci de la 1 octombrie anu trecut. Nici macar unu. Da sa nu stai in camera in ziua in care dai ca e toxic al dracu :evil: :evil: :smoking:


Frate,dar nu e cam concentrata solutia?Mi-a zis cineva ca se pune o fiola la 20 de litri de apa!Cum de n-ati picat instantaneu?? :) Oricum,mersi de info!
Primum non nocere!

User avatar
excristi
senior
senior
Posts: 164
Joined: Sun Sep 28, 2003 10:47 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby excristi » Sun Mar 26, 2006 7:18 pm

Deci faza E URMATOAREA... daca vrei sa moara gandacii obisnuiti pui o fiola la 20 L de apa... dar daca vrei sa moara gandacii din caminele de la medicina combini 3 fiole la 1 L DE APA....gandacii de la medicina au dezvoltatt rezistenta la regent :lol:
www.AdmitereMedicina.ro

User avatar
patry
junior
junior
Posts: 69
Joined: Mon Feb 27, 2006 2:17 pm

Postby patry » Sun Mar 26, 2006 8:51 pm

destul si 1 fiola la 2 L de apa, scapi de gandaci pt 1 an...tre dat pe tot perimetrul camerei (bucatarie baie camera hol )


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests