concert Phoenix

camine, informatii utile

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

concert Phoenix

Postby eugen » Fri Sep 26, 2003 12:00 am

“Phoenix cu har prin jar" va fi un spectacol in care cea mai iubita trupa romaneasca va oferi fanilor o reprezentatie speciala. Duminica, 28 septembrie, de la ora 19.00, la Sala Palatului, trupa va pune in scena un remember al anilor '70.
Cei care vor urca pe scena vor interpreta toate piesele cunoscute ale formatiei Phoenix, intr-o orchestratie speciala. Alaturi de Phoenix, la Sala Palatului vor fi si Dubasii din Branesti, care au avut citeva aparitii legendare in anii '70. Pe scena vor aparea insa nepotii Dubasilor care in concertele de altadata realizau momente de neuitat. Vechile piese ale banatenilor, dar si citeva compozitii noi care vor fi prezentate in concertul de duminica au fost orchestrate special pentru acest spectacol. Ca de obicei, organizatorii au intimpinat greutati in a gasi un sponsor, de aceasta data fiind atras sprijinul celor de la Intrarom. Costurile concertului nu sint insa acoperite in totalitate, organizatorii explicind prin acest lucru punerea in vinzare a biletelor. Acestea se gasesc la casa de bilete a Salii Palatului, la statiile de metrou Piata Unirii 1 si 2, la magazinul Muzica, o parte fiind comercializate prin scoli si institutii publice. Pretul este cuprins intre 100.000 si 200.000 de lei. In deschiderea Phoenix va cinta Mircea Florian, asa cum se intimpla la ultimele concerte sustinute inainte de Revolutie.

almert
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Jul 21, 2003 11:02 am

Re: concert Phoenix

Postby almert » Fri Sep 26, 2003 8:10 am

eugen wrote:In deschiderea Phoenix va cinta Mircea Florian, asa cum se intimpla la ultimele concerte sustinute inainte de Revolutie.


Exact asa s-a intamplat si la primul lor concert in tara de dupa decembrie '89, mai exact in '91 pe stadionul Steaua (sau era actualul Lia Manoliu?!, uite ca nu mai tin bine minte amanuntul asta fiindca nu prea frecventez stadioanele Capitalei) unde s-au strans mai bine de 15 000 de fani. Vremuri!


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests