Carrefour in regie

camine, informatii utile

ce parere aveti?

1. beton!
21
75%
2. hmm..
4
14%
3. nasol
3
11%
 
Total votes: 28

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Carrefour in regie

Postby victor » Tue Sep 23, 2003 11:33 pm

Orhideea - un nou complex comercial pe piata de retail din Romania

De astazi bucurestenii isi pot face cumparaturile in noul complex comercial Orhideea. Situat in zona Grozavesti-Basarab din Bucuresti, acesta reprezinta o investitie de 38 de milioane de euro realizata de grupul Vinci, creand circa 1.200 de locuri de munca. Dezvoltat pe o suprafata de 30.000 de metri patrati, centrul comercial Orhideea beneficiaza de un hypermarket Carrefour, cu o suprafata de vanzare de 8.400 de metri patrati - valoarea investitiei fiind de 25 de milioane de euro -, de o galerie cu 60 de spatii comerciale si 1.400 de locuri de parcare. In cadrul centrului comercial vor fi deschise 22 de magazine de moda, magazine de telefonie, echipamente casnice, de cosmetice, TV si informatica, de jucarii, servicii, cadouri, echipament sportiv, dar si un magazin pentru animale de casa. De asemenea, centrul comercial cuprinde multe restaurante si este deschis zilnic intre orele 8 si 22.


User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Wed Sep 24, 2003 10:27 am

Ca de obicei, "reclamagiul de profesie" isi face datoria.
Trebuie sa spun ca uitasem ca trandafirul are spini si asteptam cu nerabdare deschiderea.
De dimineata stau cu geamul deschis si ascult "ma-ta la casa trei, repet, ma-ta la casa trei". Este ceva mai incet decit Azteca, in privinta careia sper sa avem o discutie dupa ce se termina cazarile, dar este poluare. Ca reclamagiu, le-am trimis un email si astept cu nerabdare clasicul raspuns de complezenta.
Pentru medicinisti e inca bine, cei din caminul D au cam dat de dracu'. Ei locuiesc in acea parte a planetei in care nu se face noapte niciodata, pentru ca becurile puternice le bat in geamuri. Pe mine ma deranjeaza faptul ca inainte priveam chestiile astronomice mai interesante de pe D, iar acum nu mai vezi cerul bine nici de pe A.
Cit despre trecerea de pietoni lata de 2 metri pentru un cartier de 5000 de suflete, cred ca pamintul afinat grijuliu se va batatori de urgenta in locul unde a fost trotuarul, si asta e si vina lor (pot vedea ce alee a iesit pina la statia lui 601 prin parc). Sint curios cum se vor intelege tinerii cu soferii pe aleile acelea strimte, sper sa nu se lase cu victime.
Revenind la sunet: Victor, ca membru al conducerii SSM, crezi ca e rost sa-i stringem putin cu usa? Poate luam vreo sponsorizare de la ei, ca bun simt ma indoiesc ca au.
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Thu Sep 25, 2003 10:11 pm

Vorbiti cu PRu' de la ei, daca va trateaaza cu flit urcati pina la sef si daca tot nu se simt ii dati la ziar si tv :D parca vad titlul "Studentii din camine nu pot invata din cauza noului complex Orhideea"
hihihi :twisted:
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Fri Sep 26, 2003 7:34 am

Sint doua posibilitati: ori la stricarea vremii vintul a inceput sa bata catre ei, ori ...s-au simtit. Din aceeasi zi, pe la amiaza, lucrurile s-au schimbat: sunetul e un vag biziit, nu ca inainte cind auzeam clar la ce casa trebuie sa ma prezint.
Daca e bun simt, atunci e dus la extrem, ca PRul lor nu pare sa fi revendicat actiunea printr-un mail (desi e greu de spus de vreme ce mailul meu e atacat de Sven).
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests