caminul u1.mediu antisocial

camine, informatii utile

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Tue Dec 06, 2005 5:43 pm

Slava Domnului ca e liniste si pace la etajul unde stau eu! In anul I am avut mici probleme cu vecinii galagiosi, dar acum e ok...prietenii/prietenele voastre cum se inteleg cu portarii??

User avatar
Lastjunk
junior
junior
Posts: 81
Joined: Mon Sep 27, 2004 7:54 pm
Location: here and there and everywhere
Contact:

Postby Lastjunk » Tue Dec 06, 2005 5:52 pm

Intr-adevar U1 este un mediu antisocial. As zice chiar mai mult dupa ce am facut cunostinta cu portarii de acolo. In curand or sa puna sarma ghimpata la intrare si un ACHTUNG sa se vada din strada. Portarii vor fi dotati cu lanterne cu care sa te orbeasca in timp ce le arati actele si iti marturisesti intentiile criminale de a vizita pe unul dintre locatarii caminului. Cine se pune cu partidul va fi eliminat... Inteles tovarisci?
Die Young

User avatar
aesira
senior
senior
Posts: 164
Joined: Thu Mar 03, 2005 1:43 pm
Contact:

Postby aesira » Tue Dec 06, 2005 7:12 pm

dap o descriere mai buna de atat nici ca se putea...sa vezi cum e cu administratorul...cu fetele nu e probolema ca lor nu le cere nimik dar cand vine vb de un baiata chiar daca te stie ca stai acolo si ai un insotitor gata sa il stie si el,is niste portari f silitoti daca ar lucra ei in guvern (sau poate sa aiba fete pe acasa?)
for true metal

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Tue Dec 06, 2005 11:45 pm

faza tare: vin in weekend 2 prieteni(cuplu) sa facem ceva bun de mancare. In timp ce el ii dadea actele portarului, ii spune ca a venit sa petrecem si noi silentios la o cana cu vin si o friptura (stiu, e post, my mistake :oops: ). Portarul vadit enervat imi spune mie, locatara, care eram de fata ca asa ceva nu e voie. Tin sa mentionez ca era ora 6 seara si la maxim 10 oamenii au plecat. Acum sincer, dar si daca nu veneau ei, eu mancare tot mi-as fi facut. Si as fi consumat si gazele, si becul din bucatarie tot ar fi mers. Adica, ce il doare pe el cata mancare fac eu si cine vine la masa la mine? Pe mine m-a enervat la culme faza. Din pacate, am tacut ca idioata si nu m-am luat de el. Ce putea sa imi faca, sa ma ia de-o aripa si sa ma dea afara din camin? Ha!

LAN
senior
senior
Posts: 228
Joined: Mon Jul 25, 2005 10:32 pm
Location: Towards you

Postby LAN » Tue Dec 06, 2005 11:54 pm

bre nene,
da' cin' te pune sa dai raportu' lu' domnu' portar ce vrei tu sa faci in camera cu cei 2 suspecti ?
omu' a inteles ca dai chef si evident s-a sesizat...oripilat si as mai departe spune-i cum vrei
"daci"(a se citi "deci") ca sa zic asa: greseala ta.
din pacate vorbesti cand nu trebuie
din fericire taci cand trebuie
8)

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Tue Dec 06, 2005 11:59 pm

A se intelege ca NU eu am dat raportul, ci tipul respectiv. NU era chef, era doar o masa.

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Fri Dec 09, 2005 3:27 pm

lol, batranelu' ala cica e fratele administratorului... ii seamana

User avatar
aesira
senior
senior
Posts: 164
Joined: Thu Mar 03, 2005 1:43 pm
Contact:

Postby aesira » Fri Dec 09, 2005 8:04 pm

cel cu ochelari (ramele negre)si cu parul alb care sta in tura de noapte pana la 6 fix?nu glumesc ,cand am plecat odata era cam 5 jumate el era tot acolo in toate puterile cu ochii cat cepele :))))
for true metal

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Sun Dec 11, 2005 11:38 pm

ooo......pe mine m-a urmarit intr-o seara....ma plimbam pe malu' Dambovitei, de la P3 la U1 si mergea si el pe partea cealalta.....nevinovat. La 3 dimineata.

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Mon Dec 12, 2005 12:46 am

Sunt dusi si adminul si fra-su (daca e fra-su). Oameni mai tontalai ca ajtia nu am vazut. Ori sunt retardati, ori s-au prefacut ca sunt si au ramas asa. Verifica actele de jdemii de ori, ca sa iti scrie o chitanta se kkie de nu iti vine sa crezi...samd. Eu am zis la inceput sa fiu politicos. Acum il mai salut pe admin si pe portarita. Alalalt e cretin rau. Parca vb cu peretii cand zic "buna ziua". Cred ca odata trebuie sa-i urle cineva drept in ureche "buna dimineata" pe la ora 4, sa inteleaga ca trebuie sa raspunda... :roll:
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
aesira
senior
senior
Posts: 164
Joined: Thu Mar 03, 2005 1:43 pm
Contact:

Postby aesira » Mon Dec 12, 2005 2:03 am

poate le obt o consultatie la sp 9...oricum e laitmotivul caminului...se cere diploma
for true metal

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Mon Dec 12, 2005 2:39 am

mi-ar placea sa posteze toti aici experientele neplacute legate de el:)

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Mon Dec 12, 2005 4:35 am

Da' ce, am innebunit sa discutam despre toti cretinii? Mai bine discutam despre cum sa transformam caminul asta intr-un mediu mai putin antisocial. Parerea mea este ca principalul cuvant de spus il au studentii.

Ce mi-a placut in seara asta a fost ca m-a salutat o tipa in timp ce blocam trecerea prin fata liftului :oops:

Foarte politicos :D Me likes that :)
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
Lastjunk
junior
junior
Posts: 81
Joined: Mon Sep 27, 2004 7:54 pm
Location: here and there and everywhere
Contact:

Postby Lastjunk » Mon Dec 12, 2005 1:50 pm

Pana la urma budele la cap de culoar au si ele avantaju lor... mai iesi din camera si vrand nevrand, in drum, mai comunici cu cate un vecin etc In final ajungi sa-i cunosti pe toti. Din punctu asta de vedere E rules, cel putin etaju nostru. Tot timpu sunt oameni pe culoar chiar si la ore imposibile ( sa se oftice aia pe care ii deranjeaza :twisted: ). In U intri in cutiuta si eventual te uiti la o alta cutiuta si cam atat. Locatarii fac mediul antisocial. Totusi antisocial e cam mult spus, cred ca termenul mai potrivit ar fi izolationism (antisocial presupune si ceva actiuni antisocietate)
Die Young

User avatar
aesira
senior
senior
Posts: 164
Joined: Thu Mar 03, 2005 1:43 pm
Contact:

Postby aesira » Mon Dec 12, 2005 2:40 pm

dap ...asta e si parerea mea ...adika in toate caminele se fac chefuri intre vecini,in schimb aici vii numai cu cunoscutii si gata devine plictisitor intr-un final...e altceva un chef pe palier pe nepusa masa ...deci cine are camera libera in weekend sa facem pre-revelion?
for true metal

User avatar
aesira
senior
senior
Posts: 164
Joined: Thu Mar 03, 2005 1:43 pm
Contact:

Postby aesira » Mon Dec 12, 2005 2:43 pm

eu fac floricele daca e
for true metal

User avatar
aldesus
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Sat Jun 04, 2005 3:24 pm
Location: bucales
Contact:

Postby aldesus » Mon Dec 12, 2005 4:56 pm

cam asa e cu mediul antisocial...cel putin pe mine m-a socat cand anul trecut am trecut pe la verisorul meu din p20 si am facut cam 20 de minute de jos pana la etajul 2 sau 3(nu mai stiu) ca omul se intalnea cu o groaza de lume si cu fiecare avea de vorbit cate ceva. la capitolul asta u1 e tacerea mieilor. la noi nu prea ai nevoie sa iesi pe palier doar daca esti intr-o camera de nefumatori si tu suferi de viciul acesta. in rest mancare iti faci in bucatarie si igiena in baie...sau invers :P
in skimb acum fo' luna eram acasa si bate cineva la usa ca a auzit neste iron maiden si m-a intreaba daca poate sa fumeze o tzigara la mine sa asculte muzici. super ok mi s-a parut faza...socialize, deci se poate.

cat despre portari, tin minte ca in anul intai la noi a fost ,cum spunea administratorul, "hotel de flacai". si ajunsese portarul sa adune cate 5-6 buletine pe seara de la camera noastra(unii nici nu si le mai luau. un prieten a stat cu buletinul la noi in geam la poarta cam vreo 2 luni jumate pana l-am vazut noi) iar noi le spuneam sa nu mai zica de camera noastra si sa spuna alta. Funny insa ca unii nu stiau ca u1 are 8 etaje si mai bagau cate un 902 sau 906 si incepeau sa urce pe scari (pe asta mi-a povestit-o portarul mai tinerel :D :D :D )

noua problema care a aparut pentru camerele cu vedere in spate e zgomotul camioanelor care vin la fabrica. tocmai au terminat de construit in vara o platforma care le cantareste si toata ziua e balamuc. care pune bani de un sniper sa-i mai rarim?

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Mon Dec 12, 2005 8:42 pm

pana atunci merge cu borcane goale, oua stricate (cred ca am vreo 3 oua in frigider de anul trecut :D ), un ghiveci, ceva...deja e frustrant...iarna camioane, vara terasa Princess.

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Tue Dec 13, 2005 1:48 am

aesira wrote:..deci cine are camera libera in weekend sa facem pre-revelion?


Pai inca nu se stie....Tot ce e posibil.

Dar...Pre-Revelion cu floricele? Eu am un prieten care vine cu licori more or less alcoolizate..Poate injghebam ceva pe vineri, dar sa nu fie numai vizionare de filme ca e pacat de boxe :twisted:

Atat doar, ca eu sambata am garda :?
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
Lastjunk
junior
junior
Posts: 81
Joined: Mon Sep 27, 2004 7:54 pm
Location: here and there and everywhere
Contact:

Postby Lastjunk » Tue Dec 13, 2005 2:52 pm

Ba daca vreti camera a mea merge de vineri pana duminica. Colegu meu pseudomanelist pleaca si e liber. Asa ca pun camera la dispozitie si bine inteles muzica f. buna :peace: :hammer: :orchestra:
Die Young

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Tue Dec 13, 2005 3:10 pm

ce camera?:P

User avatar
aesira
senior
senior
Posts: 164
Joined: Thu Mar 03, 2005 1:43 pm
Contact:

Postby aesira » Fri Dec 16, 2005 4:25 pm

ce invitatie ca la carte numai ca am impresia ca lipseste tocmai locul:)
for true metal

User avatar
Lastjunk
junior
junior
Posts: 81
Joined: Mon Sep 27, 2004 7:54 pm
Location: here and there and everywhere
Contact:

Postby Lastjunk » Fri Dec 16, 2005 9:09 pm

It is settled E 438 ora 9 in seara asta. No haos, rnb, hic-hoc si alte porcarii ( manea nici nu intra in discutie). Orice cantitate suplimentara de alcool e bine venita. :peace: violent1.gif occasion16.gif
Die Young

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Fri Jan 20, 2006 9:25 pm

Tocmai m-am trezit ca am reclamatie la administratie pentru muzica data tare :roll: Ideea e ca macar daca eram vinovat acum...cand nu am mai dat asa tare ca anul trecut :lol: Si nici la fel de des (adica vreo 5-6 minute tare, in rest volum decent, ca nici nu mai suport muzica tare mult timp).

But anyway, mi se pare ca stau in camin de pensionari, care se culca cu gainile si fac planuri pentru nepoti. Iar la intrebarea catre administrator "cine", mi s-a raspuns "toti din jur" :shock:

Adica, puii mei, daca era asa de grav, de ce naiba nu au venit sa spuna? :?
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
aesira
senior
senior
Posts: 164
Joined: Thu Mar 03, 2005 1:43 pm
Contact:

Postby aesira » Sat Jan 21, 2006 3:33 pm

la ce etaj stai?
for true metal

Catzelushu
Posts: 2
Joined: Sat Aug 18, 2012 1:56 pm

Re: caminul u1.mediu antisocial

Postby Catzelushu » Sat Aug 18, 2012 1:59 pm

Sal! As dori sa stiu si eu care sunt dotarile bucatariei in U1? Multumesc.

Oanna29
Posts: 3
Joined: Sat Sep 22, 2012 3:33 pm

Re: caminul u1.mediu antisocial

Postby Oanna29 » Sat Sep 22, 2012 3:40 pm

Chiuveta,aragaz,dulapioare,masa si o chestie care cred ca e alarma d-aia de incendiu,fum etc..si gresie si faianta.si atat.ajunge.frigider iti aduci


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests