Concert IRIS!

camine, informatii utile

User avatar
Luci Sandor
senior
senior
Posts: 441
Joined: Wed Apr 07, 2004 11:17 pm
Location: 127.0.0.1
Contact:

Concert IRIS!

Postby Luci Sandor » Sat Nov 13, 2004 2:42 pm

Dupa minunata prestatie de la zilele Birladului (cu ocazia a implinirii a 834 de ani de atestare, ma-ntzelegi, si a campaniei electorale), Iris, Class si inca un grup de partid vor sa ne incinte in parcare...
Pe vremuri se putea fac in spatiul ceva mai liber din fata Dumarsului sau din fata Max-ului, dar de cind unii oameni s-au facut stapini pe acolo (fiti linistiti, clientii lor sint si studenti), parcarea de la B2 a devenit numai buna. Pina s-o face si aici o circiuma ca la B1.
Pun pariu pe 1000 de lei ca sclavii de la ASUB vor umbla liberi in tricourile lor caracteristice urcindu-se pe scena sa cinte cu Iris, in timp ce dau cu batul peste mina celor care nu au ecusonul adecvat.
Camin in constructie de 5 ani, circiumi care cresc ca Fat Frumos, Unifeshti.
nu arunca lucrurile care pot fi utile altcuiva, doneaza pe Freecycle Bucuresti

User avatar
Tez
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Oct 18, 2004 5:59 pm
Location: din cand in cand printre oameni

Postby Tez » Sat Nov 13, 2004 3:37 pm

Eu vad segmentul plin al paharului-concertul cu Iris :lol: ...fara alte interpretari carcotase(si fundamentate,din pacate :( )
pe crestele muntilor se intrezaresc cararile viselor ce duc spre portile infinitului

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sun Nov 14, 2004 1:29 am

super concertul cu iris, i-am vazut ultima data la stuffstock, pe mine nu ma intereseaza ca se urca altii pe scena sa "cante" cu ei, mie nici nu mi-ar placea asta. Imi place doar sa le ascult muzica nu sa-i pup in fund.:P

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Sun Nov 14, 2004 1:42 pm

e vorba de concertul de diseara, din campus, nu? vin si euuuuuuuuuu.. :onfire: :onfire: :onfire: :onfire: :onfire: ....nu as rata pt nimic in lumeeeeee...ar mai fi un detaliu....nu stau in regie si nu stiu care e "campusul"...singurele mele repere sunt U-urile....ma lumineaza cineva?

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Sun Nov 14, 2004 1:55 pm

treci vis-a vis de U-uri , adica traversezi soseaua grozavesti, treci dincolo de carrefour si mergi tot inainte paralel cu dambovita si la un moment dat ai sa observi o intrare in stanga ca printr-un tunel asa, ei acolo e campusul grozavesti, scena e un pic mai in spate da' te iei si tu dupa sound:P

User avatar
Tez
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Oct 18, 2004 5:59 pm
Location: din cand in cand printre oameni

Postby Tez » Sun Nov 14, 2004 6:04 pm

In masura in care se va mai tine pe vremea asta... :hrr: :hrr: :hrr:
pe crestele muntilor se intrezaresc cararile viselor ce duc spre portile infinitului

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Sun Nov 14, 2004 6:25 pm

poa' sa fie si potop, pt iris nu conteaza!!!!! :crazyeyes: :multi: :crazy:
mersi de info, enemy

User avatar
Tez
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Oct 18, 2004 5:59 pm
Location: din cand in cand printre oameni

Postby Tez » Sun Nov 14, 2004 6:35 pm

Nu e vorba daca venim noi,magdutz,ca nu ne-am mosnegarit :lol: ...vorba-i daca se mai tine :?:
pe crestele muntilor se intrezaresc cararile viselor ce duc spre portile infinitului

User avatar
Luci Sandor
senior
senior
Posts: 441
Joined: Wed Apr 07, 2004 11:17 pm
Location: 127.0.0.1
Contact:

Postby Luci Sandor » Sun Nov 14, 2004 7:18 pm

Au cintat Iris gratis si la zilele Birladului, asa ca pomeni cu ei se mai fac. Daca ati fi asa interesati de ei: 1. ati sti cind sint concerte (fiindca vorbiti despre ei ca si cum nu ar mai fi cintat de un an in Romania, iar ei cinta la 2 saptamini cel mai rar), 2. ati fi dispusi sa mergeti si la un concert pe bani.
Si daca sponsorii astia iubeau pina intr-atita studentii, dadeau cei 5 mii de $ (cam atit costa Iris daca ti-i chemi la nunta) nu pe circ, ci pe dotarea facultatilor de ex. Cit de mici sint astia 5000, sint convins ca o facultate nu i-ar fi tocat asa repede, in 30 de minute.
nu arunca lucrurile care pot fi utile altcuiva, doneaza pe Freecycle Bucuresti

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Sun Nov 14, 2004 8:56 pm

domnule luci sandor, vorbiti in necunostiinta de cauza
1.stiu cand sunt concerte pt ca sunt pe grupul de pe yahoo "irisfanclub" si pt ca sunt un mare, mare fan
2.am dat si 300 de mii pe bilet la concert si as da si mai mult..iar daca un prieten nu a avut bani de concert, i-am platit eu biletul daca stiam ca isi doreste sa mearga...am dat bani si pe toate albumele desi le am si format mp3
3.ma bucur si merg des la concerte...nu pot sa ma bucur daca merg in fiecare luna? :respect:

acu tre sa plec la concert, la revedere!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sun Nov 14, 2004 10:36 pm

bai toate ca toate dar pe mine ma exaspereaza zgomotul care vine de la "concert"
Ce treaba am eu, care nu sunt fan iris sa ascult obligat-fortat?
De ce sponsorul ala generos nu a inchiriat si un spatiu unde sa se produca baietii?


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
HornySkunk
senior
senior
Posts: 353
Joined: Tue Jun 08, 2004 10:59 pm
Location: D'ici, d'ailleur.

Postby HornySkunk » Sun Nov 14, 2004 10:58 pm

300 de mii pe un concert iris?
Pai eu am dat 350 pe jethro tull si vreau sa spun ca nu il poti compara pe Minculescu cu Anderson.
Ce ti-e si cu copii astia...

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Mon Nov 15, 2004 12:06 am

da ce are minculesc de are abdomenul asa de umflat?
ceva de specialitate astept nu texte de genu "e bolnav":)

cerbu
elder
elder
Posts: 1054
Joined: Sun Jul 13, 2003 2:32 pm

Postby cerbu » Mon Nov 15, 2004 12:27 am

ori are gaze, ori are ciroza. judecand dupa decibeli, cred ca prima varianta e mai plauzibila.

enemy, vezi ca esti subiectul unui topik pe vizuina.

User avatar
Tez
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Oct 18, 2004 5:59 pm
Location: din cand in cand printre oameni

Postby Tez » Mon Nov 15, 2004 12:29 am

Comunicat:"In urma unor studii efectuate de reputati cercetatori occidentali s-a constatat ca inlocuirea din alimentatie a sarii iodate cu sare de lamaie produce unele efecte secundare neplacute cum ar fi transformarea produsului de secretie al glandelor salivare in substanta neurotoxica;de asemenea deficitul de iod conduce la aparitia unor modificari la nivel cortical,consecutiv carora se remarca tendinta spre glume nesarate...



:oops: nu vazusem postul d-lui Sandor...
Luci Sandor wrote:Daca ati fi asa interesati de ei: 1. ati sti cind sint concerte (fiindca vorbiti despre ei ca si cum nu ar mai fi cintat de un an in Romania, iar ei cinta la 2 saptamini cel mai rar), 2. ati fi dispusi sa mergeti si la un concert pe bani.


:lol: :lol: :lol: asta e o incercare patetica de flaming sau o simpla remarca hazardata?In primul caz ai cam gresit adresa.Folosesc un deodorant ignifug :lol: Sa nu mai vorbim de faptul ca nici nu ma prea pasioneaza luatul in colti pe diverse teme.Totusi,daca ti-ai epuizat partenerii la sportul asta,iti stau la dispozitie(eventual pe alte forumuri pe care le frecventam,pe ce subiecte iti pofteste inima;aici e forum de useri seriosi si topicul asta va zbura in suturi daca ne luam la paruiala :) )In cazul al doilea,ar fi de prisos sa-ti spun ca:1.nu ne cunoastem,asadar nu poti sa te pronunti asupra domeniilor mele de interes si gradului de atentie pe care il acord acestora (eventual ce ai mai vazut prin posturile de pe aici)2.ca informatie adiacenta,am fost la mai multe concerte Iris decat ai vazut dumneata primaveri(probabil chiar dublu)-asta nu imi rapeste placerea pe care o am de a merge la concertele acestei trupe in continuare3.datorita lacunei de informatii despre mine,nu imi poti aprecia prioritatile luand in calcul alte obligatii sau angajamente financiare pe care le am-totusi,pentru a avea inima impacata,afla ca am dat si bani pentru a merge la concertele Iris si voi mai da :) 4. daca asociezi trupa cu pomeni si nunti,ai oarece gauri negre in universul tau cultural(nu trebuie sa-ti placa,dar nici sa-i consideri trupa de venit la nunti :evil: )Totusi,din fair play,consider ca a fost doar o gluma proasta(ma abtineam de la adjectiv daca nu era tonul agresiv al intregului post)Categoric,ar fi de prisos...Totusi,iti spun :lol:


in alta ordine de idei,si eu sunt de acord ca amplasarea nu a fost prea bine aleasa,pt ca a obligat cam multi oameni sa asculte ce nu le place-ma exprimam la fel daca ar fi cantat oricine...
pe crestele muntilor se intrezaresc cararile viselor ce duc spre portile infinitului

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Mon Nov 15, 2004 1:55 am

VENITI, LA CONCERT/CACI TRUPA APARE/SUNTEM IRIS, TINERI CA SI VOI...TREC ANI, NESFARSITI/DAR IRIS RAMANE!!!!

si a fost concert...mie mi-a placut si nici nu mi-am dat seama pana acasa cate tone de noroi am adunat pe bocanci si cata apa de ploaie aveam in gluga...ma duc mereu cu emotii la concerele iris si sper mereu sa nu fie ultimul (cu minculescu la voce, cel putin)..nu are ciroza??mai e vreun dubiu??
da, cred ca a fost neplacut pentru caministii non-fani :x ...
si uite ca iar imi pare rau(din pricina unor iuzari) ca mai postez pe forumul asta la alt capitol decat "facultatea"...VIZUINA sa traiasca!!!

User avatar
Luci Sandor
senior
senior
Posts: 441
Joined: Wed Apr 07, 2004 11:17 pm
Location: 127.0.0.1
Contact:

Postby Luci Sandor » Mon Nov 15, 2004 3:57 am

Tez, hai sa iti mai dau argumente sa crezi ca e fleiming.
Acum doi ani cadea d-na ministru de pe scaun, printre altele datorita grevei alternative pe care au aranjat-o prin retea caministii din Grozavesti, greva sabotata de ASUB. Si chiar a cazut! Buna retea!
Greva a fost la sfirsit de decembrie. In anul acela Unifestul a fost in primavara. (Ma si mir ca anul asta nu a mai fost un Unifest inainte de locale.) In Grozavesti a cintat Vama Veche si parca Phoenix.
Pe vremea aceea aveam calculatorul in reteaua Grozavestiului si multi erau bucurosi ca au concert (unii pe principiul "mergem la concert gratis, dar tot o sa facem greve", altii a vedea legatura etc.). Eu mi-am exprimat mila fata de mituirea patetica a ministrei, nu ca as fi avut ceva cu ea, dar mi s-a parut ca nu o sa tina.
Au cazut o ploaie de spurcaciuni pe capul meu ca si acum. Si atunci le-am dat lovitura de gratie... I-am chemat sa faca curat pe marii fani. Si evident nu a venit nimeni.
Ce ziceti, veniti miine seara sau chiar miine dimineta sa dam o matura prin parcare? Sau aplicam reteta rockereasca: intrebam pe forum unde e Grozavestiul ala, il umplem cu deseuri (si inca unele care nu prea se potrivesc cu rockerii, cum ar fi servetelele sau sticlele de Fanta de plastic), apoi plecam acasa?
O ora-doua cit mi-a vibrat fundul e nimica toata pe linga saptaminile pina cind vintul va lua mizeriile...
nu arunca lucrurile care pot fi utile altcuiva, doneaza pe Freecycle Bucuresti

User avatar
Tez
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Oct 18, 2004 5:59 pm
Location: din cand in cand printre oameni

Postby Tez » Mon Nov 15, 2004 5:31 am

Luci Sandor wrote:Ce ziceti, veniti miine seara sau chiar miine dimineta sa dam o matura prin parcare?


Why not?Nu ca as fi contribuit la producerea de deseuri,dar inteleg ce vrei sa spui,desi probabil ca o faci cu oaresce doza de ironie....iti stau la dispozitie azi intre 12:30 si 16:00 sau dupa 21:00 :) ,numa' sa ma anunti-nu stau in Grozavesti,dar nu are a face...



Luci Sandor wrote: Sau aplicam reteta rockereasca: intrebam pe forum unde e Grozavestiul ala, il umplem cu deseuri (si inca unele care nu prea se potrivesc cu rockerii, cum ar fi servetelele sau sticlele de Fanta de plastic), apoi plecam acasa?


Aici generalizezi nitelus,intrucat gradul de nesimtire nu are legatura cu cat esti de rocker sau nu(hopa,alt termen cu interpretari destul de largi...)

Chestia cu tentativele de mituire si substraturile Unifestului nu le contest...dar sincer sa fiu,nici nu-mi strica cheful de concerte...

Uite asa,sa te fac sa crezi ca m-ai facut sa cred ca e fleiming :lol:
pe crestele muntilor se intrezaresc cararile viselor ce duc spre portile infinitului

User avatar
Tez
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Oct 18, 2004 5:59 pm
Location: din cand in cand printre oameni

Postby Tez » Mon Nov 15, 2004 7:14 am

Rectific,azi voi avea niste ore de somn de recuperat,asadar dupa ora 21:00 is just fine! :accept:
pe crestele muntilor se intrezaresc cararile viselor ce duc spre portile infinitului

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Mon Nov 15, 2004 5:26 pm

eu chiar tre sa vin pentru ca sunt singura raspunzatoare de toata mizeria de acolo!!!..mai ales ca am intrebat pe forum unde e campusul :evil:

User avatar
Luci Sandor
senior
senior
Posts: 441
Joined: Wed Apr 07, 2004 11:17 pm
Location: 127.0.0.1
Contact:

Postby Luci Sandor » Tue Nov 16, 2004 12:28 am

Azi nu se prea poate matura, ca e noroi.. ramine pe joi-vineri cind s-o usca.
nu arunca lucrurile care pot fi utile altcuiva, doneaza pe Freecycle Bucuresti

User avatar
Tez
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Oct 18, 2004 5:59 pm
Location: din cand in cand printre oameni

Postby Tez » Tue Nov 16, 2004 12:43 am

Mai putin vineri,e concert Nightwish :peace: :peace: :peace:
pe crestele muntilor se intrezaresc cararile viselor ce duc spre portile infinitului

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Tue Nov 16, 2004 1:54 am

Bre IRIS rulez...chiar daca Minculescu se vede ca se chinuie... :?
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests