cumpar loc camin (baiat)

camine, informatii utile

cosmintirdea
Posts: 2
Joined: Tue Jul 29, 2014 12:06 pm

cumpar loc camin (baiat)

Postby cosmintirdea » Tue Jul 29, 2014 12:13 pm

Caut sa cumpar loc intr-o camera la camin.. Astept oferte!

cosmintirdea
Posts: 2
Joined: Tue Jul 29, 2014 12:06 pm

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby cosmintirdea » Tue Jul 29, 2014 12:29 pm

cosmintirdea wrote:Caut sa cumpar loc intr-o camera la camin.. Astept oferte!


PM.. am uitat sa precizez

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby Chingachgook » Tue Jul 29, 2014 12:35 pm

e ilegal
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby Festina » Tue Jul 29, 2014 1:26 pm

kooksee wrote:e ilegal

Lasa mai Kooks ca la noi multe-s ilegale!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby Chingachgook » Tue Jul 29, 2014 1:36 pm

sigur ca sunt multe dar e de datoria noastra sa luptam impotriva celor pe care le constientizam
daca cosmin va incepe din anul 1 sa faca lucruri in afara regulamentului (ce e asa mare lucru, doar nu fura nimic de la nimeni) cand va fi medic i se va parea normal sa ia o spaga.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby Festina » Tue Jul 29, 2014 10:01 pm

kooksee wrote:sigur ca sunt multe dar e de datoria noastra sa luptam impotriva celor pe care le constientizam
daca cosmin va incepe din anul 1 sa faca lucruri in afara regulamentului (ce e asa mare lucru, doar nu fura nimic de la nimeni) cand va fi medic i se va parea normal sa ia o spaga.

Pai trebuie sa se adapteze cerintelor sistemului , nu ?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby Chingachgook » Wed Jul 30, 2014 12:19 am

Nu, trebuie sa inteleaga ce e corect
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby Festina » Thu Jul 31, 2014 11:07 am

kooksee wrote:Nu, trebuie sa inteleaga ce e corect

Mai Kooks , stiu ca ai dreptate ... Dar fara "atentii" nu poti face nimic in tarisoara asta ! Locurile in camine sunt insuficiente si de multe ori sunt ocupate aiurea.(o camera de 3 locuri in care locuieste un smecheras sau etc).
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby Chingachgook » Thu Jul 31, 2014 11:29 am

am trait totusi 30 de ani in tarisoara aia. majoritatea lucrurilor se pot retolva fara "atentii".
problema o reprezinta astia ca tine care perpetueaza astfel de idei.
locurile din camin sunt insuficiente doar in anul 1.
din anul 2 toata lumea primeste. toata lumea care depune cerere cand trebuie si care nu are pretentii absurde. de exemplu camera in U-uri din prima

si cand eram pe acolo erau din astia cu atitudine de loser de genul " nu se poate frate daca nu dai ceva unde trebuie". se poate.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby Festina » Thu Jul 31, 2014 11:34 am

kooksee wrote:am trait totusi 30 de ani in tarisoara aia. majoritatea lucrurilor se pot retolva fara "atentii".
problema o reprezinta astia ca tine care perpetueaza astfel de idei.
locurile din camin sunt insuficiente doar in anul 1.
din anul 2 toata lumea primeste. toata lumea care depune cerere cand trebuie si care nu are pretentii absurde. de exemplu camera in U-uri din prima

si cand eram pe acolo erau din astia cu atitudine de loser de genul " nu se poate frate daca nu dai ceva unde trebuie". se poate.

Tu stii cati studenti sunt in anul 2? Sau in anul 3 ?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby Chingachgook » Thu Jul 31, 2014 11:38 am

dupa aia urmeaza sa ma intrebi cate locuri sunt in camin?

nu are nicio importanta cati sunt. eu cred ca tu esti sincer in ce sustii dar din cauza atitudinii nu vezi lucrurile obiectiv

repet, aveam colegii care erau gata sa jure ca nu poti obtine un loc in camin daca nu dai spaga. pentru ca ei asa erau convinsi. noi restul obtineam pe baza de cerere. nu mereu camera pe care o voiam, nu mereu iti puteai alege colegii de camera, dar din anul 2 nimeni nu ramanea afara. fie ca era p20, fie ca era e, fie ca era daramatura aia din izvor.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby Jerome » Thu Jul 31, 2014 11:42 am

kooksee wrote:toata lumea care depune cerere cand trebuie si care nu are pretentii absurde. de exemplu camera in U-uri din prima

Si asta se obtine cu cerere daca ai medie mare la admitere. Am stat in U-uri 6 ani, am ales si colegii si camera. N-am dat spaga in viata mea, nu cunosteam pe nimeni si am venit singura in Bucuresti.

Si da, kuxi are aici dreptate, daca pui cere, vei capata ceva.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby Festina » Fri Aug 01, 2014 1:20 pm

Jerome wrote:
kooksee wrote:toata lumea care depune cerere cand trebuie si care nu are pretentii absurde. de exemplu camera in U-uri din prima

Si asta se obtine cu cerere daca ai medie mare la admitere. Am stat in U-uri 6 ani, am ales si colegii si camera. N-am dat spaga in viata mea, nu cunosteam pe nimeni si am venit singura in Bucuresti.

Si da, kuxi are aici dreptate, daca pui cere, vei capata ceva.

Eu cred ca tu ai fost aleasa de colegi de moment ce ai venit singura in Bucuresti !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: cumpar loc camin (baiat)

Postby Jerome » Fri Aug 01, 2014 2:03 pm

...ce, ma?


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests