M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

camine, informatii utile

User avatar
Luci Sandor
senior
senior
Posts: 441
Joined: Wed Apr 07, 2004 11:17 pm
Location: 127.0.0.1
Contact:

M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby Luci Sandor » Mon Oct 25, 2004 7:36 pm

Mai de mult Huidu si Gainusa erau suparati ca e radar pe splai la Icechim si au circotit ca nimeni nu locuieste pe Splai. "Protestul" lor consta in fluturarea unor cartoane "atentie radar" in dreptul fostului spitalului de copii.
Mi-am amintit de asta si am constatat ca, o data cu transformarea Radio Contact in Kiss FM, au devenit si ei niste "nimeni" care lucreaza pe strada asta. Le-am reamintit, pe forumul lor, situatia si m-am pomenit cu mai multe explicatii (care nu sint si scuze) cf. carora e misto sa "o calci" pe Splai si ca, in esenta, tot "nimeni" locuieste pe Splai ("ai diploma? si Vanghelie are"), si astea fix de la d-nul Gainusa.
Grozavestieni, ia dati-mi o mina de ajutor pe forumul lor, ca nici nu trebuie sa te registrezi.
http://www.carcotasii.ro/carcomunitate/ ... php?p=6481
nu arunca lucrurile care pot fi utile altcuiva, doneaza pe Freecycle Bucuresti

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby sl0bizz » Wed Oct 19, 2011 1:39 am

Mi-am amintit de povestea asta cand am vazut ce a facut Huidu. Bine ca s-a mutat cu serviciul de la Icechim, ca poate producea vreo doi studenti netezi pe Splai.
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby Phat Skidz » Wed Oct 19, 2011 4:20 am

Corect.
Hombre, ce mai faci?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby sl0bizz » Wed Oct 19, 2011 5:55 am

Stii cum zicea Ion Creanga? "nici frumos pâna la 20, nici cu minte pâna la 30 si nici bogat pâna la 40 nu m-am facut. Dar si sarac asa ca în anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost." Asta cu bogatia e inca nehotarata, ca nu am facut 40. Dar uite ca m-a prins 30 inca in doctorat.
Ma bucur ca forumul asta a ramas cum e, in felul lui, dupa 7 ani. Huidu si-a sters forumul.
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby Phat Skidz » Wed Oct 19, 2011 6:22 am

Sunt deja vreo 8-9 ani :)
Pai tu ai evoluat, noi tot aicea suntem. Tu ești în avantaj.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby 187.92a » Wed Oct 19, 2011 6:31 am

Salut
Eu niciodata nu am stiut cine esti pt ca nu ne am intersectat aici.
Sper ca esti o pers de treaba si de incredere

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby Phat Skidz » Wed Oct 19, 2011 8:25 am

E o legendă. Unul dintre userii inițiali, străbunii. A fost primul dintre noi, PRIMUL, care și-a făcut blog, cu ani înaintea restului. Bloggerii de pe atunci nu sunt la fel cu cei de acum. Din păcate, blogul nu mai există, deși văd că zelist îl indexează și azi.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby sl0bizz » Wed Oct 19, 2011 3:59 pm

:) Nu doar Huidu a sters ceva. Acum, cu granularitatea accesului, nu face sa mai faci blog pentru toata planeta, pentru ca unele poze sunt interesante pentru rubedeniile de acasa, altele pentru colegii amerikanski etc.
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby 187.92a » Wed Oct 19, 2011 6:17 pm

pacat eram f curios despre ce ar fi scris:
azi a bagat o noua linie de autobze, 601.
ofer memorie 32 RAm.
chiuvetele din U-uri.
trupa OCS, noua speranta muzicala
nu mai pot cu andre
o noua clasa de medicamente, inhibitorii de enz de conversie
aspirina, buna pt circualtie?
in viitor calculatoarele vor fi ca niste valize si vor fi tinute in poala

etc

sunt convins ca zelist il indexeaza si astazi in semn de recunostinta, ca un fel de tribut cum ar veni.
slob-i0z trebuia sa fie urmatorul zoso, dar nu s-au inregistrat circumstante favorabile

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby Phat Skidz » Thu Oct 20, 2011 4:25 am

Nu, de fapt blogul lui era excelent. Mind you, omul a făcut și fizică dacă rețiu bine. Erau și posturi despre programare pe care nu prea le pricepeam io :), dar altfel a fost o inspirație. Dacă nu era el, io n-aveam azi blog. Și la vremea aia era un blog f popular, și perfect comparabil cu zoso etc.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby sl0bizz » Thu Oct 20, 2011 6:09 am

Mai ieri scrie cineva pe Freecycle ca vrea manuale pentru anul intai de medicina. Scrie o data, scrie de doua ori, la a treia ii zic ca unele carti sunt la biblioteca. Persoana imi zice ca nu stia, ca vrea sa dea la anul la medicina, dar i-a zis cineva ca trebuie sa pregatesti anul I dinainte, fiindca e foarte greu. Zice, am mai facut doua facultati si un master, dar asta pare si mai interesanta. Zic, uite ca sunt altii cu mai mult timp liber decat mine!
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby Jerome » Thu Oct 20, 2011 10:00 am

sl0bizz wrote:Zice, am mai facut doua facultati si un master, dar asta pare si mai interesanta.

:D Misto asta.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby Phat Skidz » Thu Oct 20, 2011 3:01 pm

Auzi, realizezi că ai stricat postcountul ăla? :D
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby sl0bizz » Thu Oct 20, 2011 6:43 pm

Am uitat parola sau adresa de email sau ceva la contul celalalt, iar numarul nu mai era de mult in semnatura.
As fi vrut sa ne restrangem la jigodia cu gip. De asta am stricat numarul. Vad ca aia 20 de ani ai lui Brucan erau o greseal. Intr-o societate in bulibasheala, cum a fost si cea romaneasca din anii '90, au iesit in fatza nu doar jegurile fostului regim, si si tot soiul de exhibitionisti incompetenti, alminteri proactive si gău-ghetări. Huidu nu a avut umor nici cat Zavoranca, dar a insistat sa stea in fatza. Rusinica, bebeluselor dans, dezbracatule fa-te gogaie, leafa merge. Iar in timpul liber, spiritul de gău-ghetăr ii spunea sa nu respecte viteza legala si sa nu stea in coloana pe shosea.
Un coleg de-al meu de facultate lucra necalificat la Prima. In pauza, invata. Trece Huidu si ii zice "ce faci, inveti? genialule, intelectualule". Huidul e un Gigibecal in genere mai prost, si de aceea mai sarac.
Am citit ca a aparut la emisiunea de ieri. Cred ca ipochimenul are in contract o amenda drastica daca nu apare in emisiune. De aceea statea in studio si in martie, ca o sperietoare de paie, ca o reclama de carton la vreo fundatie pentru handicapati.
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: M. Gainusha vs. limitarea (legala) de viteza pe Splai

Postby 187.92a » Fri Oct 21, 2011 5:13 am

http://stirileprotv.ro/video/era-huidu- ... l/60522409

medicul de la municipal o sa plateasca, se stie deja, este vina sistemului, ca doar Huidu, el singur ,nu era doctor sa se autoevalueze. asa ca nu ii revine nicio obligatie. ca de obicei, un medic este de vina intotdeauna, daca te apuci sa cauti cu indeajuns de multa atentie.


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests