POVESTI DE CAMIN!

camine, informatii utile

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

POVESTI DE CAMIN!

Postby Festina » Fri Aug 02, 2013 12:47 pm

Care a fost cea mai amuzanta situatie pe care ati trait-o in camin ? Povestiti si voi !
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: POVESTI DE CAMIN!

Postby Calico » Fri Aug 02, 2013 1:47 pm

E posibil sa fi spus deja intamplarea asta pe aici, daca e asa, tolerati-ma.

In E prin anul 2, cand era sa ne dea afara domnu`administrator marean (nicio legtura cu tine) pentru maltratare conjugala.

Era o zi pasnica de vara si eu voiam sa stau pe net, iar prietenul meu voia si el. In gluma, s-a pus in fata calculatorului si nu ma lasa sa trec, iar eu il loveam in joaca zicand "lasa-ma", in sensul de "lasa-ma la calculator". In fine, nu mai stiu care a avut castig de cauza, treaba e ca ne linistisem noi si uitasem de moment, cand navaleste in camera domnu´administrator (fara sa bata, btw) urland ca "asta sa-si faca bagajele si in 30 de minute sa zboare din camin sau chem politia".

Intreb eu spasita "dar ce s-a intamplat?" si aflu ca prietenul meu ma maltrateaza si ca astfel de comportament nu e tolerat in camin. Ce draq, ma gandesc, azi n-a fost ziua de S&M, nici nu ne-am certat recent, ce zice asta? Uitasem cu totul intamplarea de dinainte. "Da´n-am facut nimic, domnu´administrator, e o greseala, probabil ne confundati." Cand, din spatele lui apare femeia de serviciu "Nu, nu, ca am ascultat eu la usa si se auzea cum el ii dadea palme si ea il ruga s-o lase! Si el e strain, ca zicea ceva pe nu stiu ce limba" (?!)

Se pare ca tipa care statea in camera de dedesubt a interpretat altfel scena noastra nevinovata si s-a dus speriata la femeia de serviciu sa-i spuna ca e unu´care o bate pe prietena lui in camin si vrea sa cheme politia. Femeia de serviciu a ascultat la usa, iar cum vara fiind prietenul meu nu purta tricou, niste palme in joaca date pe piept probabil ca au sunat ca niste plesnituri... jap, jap.

In fine, explica ca n-a fost nimic, administratorul nici nu voia s-auda, pana la urma i s-a facut mila de noi si ne-a lasat in pace. Du-te apoi la aia care locuia jos, cere-ti scuze, umileste-te si spune-i ca nu te bate prietenul, ca n-a inteles ea bine, ca suntem oameni normali si daca o mai deranjam cu ceva sa vina intai la noi sa ne spuna si o sa facem liniste, nu sa se duca la politie. Tipa era atat de speriata incat nici nu mi-a raspuns, mi-a deschis usa o matahala pe care probabil o chemase ca s-o apere de furia noastra...

Acum mi se pare amuzanta toata povestea, dar atunci mi s-a cam dus cheful de joaca. Asa ca vedeti ca se aude orice in caminele alea. Si ca femeia de serviciu asculta pe la usi.

Uite aici alte povesti amuzante
viewtopic.php?f=11&t=1656

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: POVESTI DE CAMIN!

Postby andy gavrilescu » Fri Aug 02, 2013 8:36 pm

bine ca n-am stat la camin.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: POVESTI DE CAMIN!

Postby Festina » Fri Aug 02, 2013 9:17 pm

In caminul in care am stat eu , fiecare zi ploioasa era o bucurie . Scarile se noroiau si mocirleau , iar ei se dadeau cu salteaua pe scari sau cu usa de la ghena pe scari . Sa nu mai zic de faptul ca se dadeau si cu carucioarele de la carfur pe scari ! Toaletele erau absolut jalnice . Majoritatea "divelor" mediciniste se epilau in dus , isi faceau nevoile in dus si pe deasupra , cumva ca un trademark al unui serial killer , lasau si cate un tampon used . Superb ! Partea dura era ca pe respectivul etaj erau mai putine camere de fete decat camere de baieti . Gandacii erau peste tot , insa am reusit eradicarea lor dupa 2 luni de eforturi asidue .
Partea cea mai dura a fost atunci cand am cantat " Epilog " de la Vama Veche la chitara , si 20 victime ale alcoolului ma acompaniau zgomotos . Paznicul a venit la noi si a strigat : "Bueeei , in seara asta vine politia ! Ce-o sa le spuneti oamenilor alora cand vor veni ? " Instantaneu , un coleg de-al meu s-a ridicat si a inceput sa urle : " Le vom cantaaaaa , le vom cantaaa , le vom spune-asaaaa ."
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests