Camine UMF

camine, informatii utile

Georgiana206
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Mon Apr 08, 2013 12:07 am

Camine UMF

Postby Georgiana206 » Fri Aug 02, 2013 1:49 am

Buna tuturor! A trecut si admiterea si acum urmeaza nebunia cu caminele. Cum nu sunt din Bucuresti, sper sa prind si eu un loc la camin.
Mi-ar placea daca este cineva pe aici care-mi poate da si mie mai multe detalii despre aceste camine..Eu am inteles ca majoritatea studentilor din anul I primesc locuri in E si P.. Care sunt conditiile mai exact in aceste camine? Adica cam ce o sa gasesc prin camera ca sa stiu cam ce trebuie sa aduc de acasa(gen frigider si altele..).. Voi ce ati adus de acasa(ma refer la electrocasnice si alte lucruri care nu includ hainele..)? Am inteles ca putem sa mai cumparam anumite lucruri de la studentii mai mari care termina: :D
Va multumesc!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Camine UMF

Postby Calico » Fri Aug 02, 2013 2:03 am

Nu ai nimic in camin, trebuie sa aduci toate electrocasnicele. In E-uri si P-uri ai doar un pat, masa, scaun, dulap, eventual un raft, daca cel care-a stat inaintea ta a fost mai gospodar, chiuveta si oglinda. Baia e pe hol.

In U si B-uri sunt apartamente de tip garsoniera, ai si bucatarie, baie, dar in afara de aragaz si de cada, tot trebuie sa aduci restul lucrurilor de acasa. Nu uita spray-ul de gandaci.


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests