Camine 2012

camine, informatii utile

MrFr
Posts: 1
Joined: Sun Aug 05, 2012 11:38 am

Camine 2012

Postby MrFr » Sun Aug 05, 2012 12:16 pm

Buna, am tot cautat informatii legate de cazarea in camine, dar nu am reusit sa gasesc decat lucruri foarte neclare sau "depasite" - avand in vedere ca discutiile se petreceau acum cativa ani.
Sunt admisa pe un loc la buget si am ambii parinti cadre didactice, citisem pe umf.ro ca, in astfel de situatii, locurile se afla in caminele E si P20 (se precizeaza acest lucru in metodologia din 2010).
M-ar intereseaza daca stie cineva, se mai tine cont de acest lucru? Si daca da, poate ma ajutati si pe mine cu niste informatii in legatura cu aceste camine.. sau altele:))

User avatar
tudyy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sat Nov 12, 2011 4:37 pm
Location: Pitesti

Re: Camine 2012

Postby tudyy » Sun Aug 05, 2012 3:09 pm

http://umf.ro/index.php/ro/studenti/39- ... -2012.html

Din cate stiu, caminele E si P20 sunt alea naspa (3 in camera, baia pe hol)

Mihaela.T
junior
junior
Posts: 71
Joined: Sat Oct 23, 2010 2:06 pm

Re: Camine 2012

Postby Mihaela.T » Wed Aug 15, 2012 3:19 pm

Eu am parinte cadru didactic si am prins camin anul trecut. Stiu ca am depus o adeverinta o data cu cererea si am mai dus niste acte cand m-am cazat.
Caminele E (Grozavesti, e foarte aproape de Carrefour si de metrou sau facultate - daca o sa mergi pe jos; nu l-am vizitat, nu pot da alte detalii) si P20 (Regie, cam 8-10min de metrou/Carrefour; e cam...jegos :D...nu stiu daca au de cand sa varuiasca coridoarele anul acesta; m-am obisnuit in el pana la urma...sunt multi straini cazati... e linste, poti invata...sau cel putin asa a fost la mine pe palier) sunt de 2 locuri, cu lavoar in camera, bai pe palier.

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Camine 2012

Postby Jerome » Wed Aug 15, 2012 8:04 pm

E bine si asta cu linistea pt invatat, ca poate la anu' nimeriti mai bine :D

User avatar
adrian.s
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Wed Aug 15, 2012 1:58 am
Location: Câmpulung

Re: Camine 2012

Postby adrian.s » Thu Aug 16, 2012 2:03 am

Singurul lucru "naspa" la Caminul E este ca ai baia pe coridor,dar te obisnuiesti repede :P.In rest e ok;recent au schimbat caloriferele ,tevile pentru apa si au reparat baile.Nu stiu de ce toata lumea se fereste de el.Am stat anul trecut in el si a fost bine.Esti aproape de Carrefour,la 15 min de facultate (e o placere sa mergi/alergi dimineata pe malul Dambovitei :D).Intr-adevar sunt multi straini,dar stau linistiti in camerele lor. Daca e cineva interesat am si niste poze cu camera .Lasati PM :allright:

Catzelushu
Posts: 2
Joined: Sat Aug 18, 2012 1:56 pm

Re: Camine 2012

Postby Catzelushu » Mon Aug 20, 2012 12:26 pm

Sal! As dori sa stiu si eu care sunt dotarile bucatariei in U1? Multumesc.

sophie
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Thu Jul 19, 2007 11:45 pm

Re: Camine 2012

Postby sophie » Mon Aug 20, 2012 2:43 pm

MrFr wrote:Buna, am tot cautat informatii legate de cazarea in camine, dar nu am reusit sa gasesc decat lucruri foarte neclare sau "depasite" - avand in vedere ca discutiile se petreceau acum cativa ani.
Sunt admisa pe un loc la buget si am ambii parinti cadre didactice, citisem pe umf.ro ca, in astfel de situatii, locurile se afla in caminele E si P20 (se precizeaza acest lucru in metodologia din 2010).
M-ar intereseaza daca stie cineva, se mai tine cont de acest lucru? Si daca da, poate ma ajutati si pe mine cu niste informatii in legatura cu aceste camine.. sau altele:))


Nu este influentata repartitia de faptul ca ai parintii cadre didactice. Asta va conta atunci cand te cazezi - trebuie sa duci o adeverinta de la scoala + copie dupa cartea de munca a unuia dintre parinti (prima si ultima pagina?) legalizate - nu mai stiu sigur, dar oricum iti spune administratorul tot ce iti trebuie (nu e graba, trebuie sa i le duci in 2 sapt de la cazare). Diferenta consta in faptul ca in E si P20 beneficiezi de gratuitate, pe cand in U-uri platesti diferenta de confort, "jumatate" din chirie (o sa constati si tu ca oamenii astia de la UMF nu prea le au cu matematica).

Mihaela.T
junior
junior
Posts: 71
Joined: Sat Oct 23, 2010 2:06 pm

Re: Camine 2012

Postby Mihaela.T » Tue Aug 21, 2012 4:20 pm

Ba da...in anul I conteaza. Sunt locuri special repartizate pt cei cu parinti cadre didactice.
umf.ro/index.php/ro/studenti/39-info-studenti/797-metodologie-precazare-iulie-2012.html

Uite asa circula si povestile prin facultate...comenteaza cineva prost informat.

sophie
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Thu Jul 19, 2007 11:45 pm

Re: Camine 2012

Postby sophie » Tue Aug 21, 2012 10:14 pm

In primul rand, era un raspuns referitor la faptul ca sunt obligati copiii cadrelor didactice sa stea in E sau in P20. Eu n-am gasit si nici n-am auzit asa ceva - o fi tot ceva nou.
In legatura cu restul, imi cer scuze, se pare ca nu mai sunt la zi cu informatiile (multumesc, Mihaela.T, pentru atentionare). Ani la randul mi-am depus doar cererea la rectorat si restul la administrator (nici nu stiam ca ei, saracii, stau si calculeaza procente ca nu cumva sa stea prea multi copii de cadre didactice in camine - cred ca s-au prins de jecmaneala). Conform metodologiei, inseamna ca nici nu mai sunt cazati in camine studentii de anul I intrati la "cu taxa" sau de la a doua facultate, insa nu scrie nicaieri de rezidenti, studenti de la alte facultati, diversi domni amarati :lol: .


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests