Cazari Camine

camine, informatii utile

User avatar
dustweaver
elite
elite
Posts: 2950
Joined: Thu Nov 20, 2003 4:55 pm
Location: wherever I may roam
Contact:

Postby dustweaver » Fri Sep 17, 2004 2:53 pm

Da' furtunurile alea de la dushurile "noi" la ce s-or fi folosit , ca nu mai exista decat cate unul la 3 cabine de dush.... :lol:
Bears, beets, Battlestar Galactica.

Daca am nevoie de observatii, comentarii, sugestii despre aspecte ce privesc felul in care folosesc limba romana si/sau engleza, stiu sa le gasesc ori solicit.
Otherwise, may I suggest you MYFB.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Sep 17, 2004 3:30 pm

pai problema cu furtunele ar fi ca de fapt a fost montat doar cate unul. Din proiect.
Oricum e o super cretinatate asta cu cabine comune. Hainele tre sa ti le lasi oricum in cuiele alea de la usa. Si atunci ei s-ar fi asteptat sa mai iasa cate unu in putzulika goala din cabina, o saluta pe vecina de paliercare e si ea pe acolo cu samponu' in mana si incepe sa se imbrace. Mai bine faceau draq 2 cabine dar independente. Am incercat sa ii exprimim aceasta doleanta lu' Marean, dar in timp ce vorbeam ma uitam in ochii lui si mi-am dat seama ca e tampit iremediabil.


kooksee

p.s acum vreo 2 zile ma intersectez pe scari cu un frate de peste prut care tocmai demontase furtunul de la dus de la parter si il ducea omul la palierul lui.

p.p.s tapirule acum vreo 4 ani cand am esuat aici aveam intre saltele o usa. Sa mor eu. M-am gandit mult de unde draq o fi furasera inaintasii mei. Multumesc pentru lamureala.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Fri Sep 17, 2004 5:30 pm

kooksee wrote:Am incercat sa ii exprimim aceasta doleanta lu' Marean, dar in timp ce vorbeam ma uitam in ochii lui si mi-am dat seama ca e tampit iremediabil.


Super faza cu tampit iremediabil, am ras de n-am mai putut cand am fazut faza:)
Si au fost montate toate sa stii. poate te referi ca bateriile sunt montate doar la 3 dusuri din 4, dar furtunele erau, sigur erau... si tot sigur numai sunt. Am facut un dus ieri la 3, unde nu numai ca nu este furtunul original, da n-are nici "stropitoare". parca te speli ca la tzara, la camp, cu furtunul direkt din butoi :) :) :)

User avatar
dustweaver
elite
elite
Posts: 2950
Joined: Thu Nov 20, 2003 4:55 pm
Location: wherever I may roam
Contact:

Postby dustweaver » Fri Sep 17, 2004 7:15 pm

Pai shi daca ar fi fost montat doar cate unul (nu cred ca "din proiect" :lol: )... oamenii aia , "montatorii", nu tre' sa traiasca si ei, bre ? Si o baterie de dush (a patra :) ) nu strica la casa omului... chiar ma gandesc care explicatie ar fi mai "buna", furtul sau prostia... :twisted:

... asta ca sa nu mai zic ca facem dush pe-ntuneric ( :lol: ) - sau , ma rog, pe cuantele de lumina care razbat din hol, la parter...
Bears, beets, Battlestar Galactica.

Daca am nevoie de observatii, comentarii, sugestii despre aspecte ce privesc felul in care folosesc limba romana si/sau engleza, stiu sa le gasesc ori solicit.
Otherwise, may I suggest you MYFB.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Sep 17, 2004 11:01 pm

Apropo de dusuri...
Ati vazut ce e la parter? curge apa direct din tavan, pe langa bec.
Icsaiting

kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Postby darkside » Sat Sep 18, 2004 12:24 am

end electrifaing :lol:
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

User avatar
VoxEgo
senior
senior
Posts: 192
Joined: Thu Jan 29, 2004 1:10 pm
Location: your mind
Contact:

Postby VoxEgo » Sat Sep 18, 2004 8:47 am

mai mai...da` di ce ne plangem noi?asta e antrenamentul in cazul in care izbucneste vreun razboi mondial si trebe sa luptam in conditii severe!pai daca reusesti sa te speli pe intuneric, cu furtunu` , cu grija sa nu calci in gandaci si alte materii organice de la dush, in acelasi timp injurand multimea care ameninta sa darame usa( in cazu` in care exista usa, k multimea exista mereu, astia parca asteapta sa intri la dush ca vor si ei), tinandu-ti respiratie ca deh...materiile organice...atunci o sa fie o joaca de copii in razboi sa sari peste mine si alte obiecte d`astea periculoase, sa dai cu stetoscopu` in capul inamicului si sa tratezi pacientii pe intuneric
of of...e strategica toata treaba...ca puteau sa ne ofere conditii mai bune...da` daca devine Romania mare putere in razboi ce te faci?a?
P.S nu va uitati in ochii sefului de turma Marian...ca va transformati in bani...si va baga in buzunar :help:
the Earth is flat

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Sat Sep 18, 2004 9:37 am

Sunt foarte interesante scurgerile alea pe langa bec. Daca ai timp du-te la etajul 1 sa vezi ca acolo curge la fel de la 2. Mai sus cred ca nu are rost sa ma duc... probabil e la fel. Pe cei doi mecanici (tusea si cu junghiul) ii intereseaza din parti. Pe Marian si mai putin... Macar gandacii de la 2 pot ajunge la parter fara greutate prea mare... :roll:
Dusurile alea noi oricum nu erau folosibile la capacitate maxima din cauze sociale. :wink: Ce mai conteaza ca au 1 baterie pseudocompleta sau 3 ?
Cel putin la parter e o bulgaroaica/moldoveanca/ucraineanca (nu m-am obosit sa aflu sigur ce e) care cred ca are senzori. Cand ma duc la dush hop si ea la usa... cred ca o sa o bat (daca arata mai bine poate o invitam inauntru si rezolvam situatia mai amiabil :lol: ). Oricum intr-un an am observat o imbunatatire: scaderea numarului de tampoane indesate in caloriferul din dus; da lasa ca vin oamenii civilizati care nu stau doar pe vara si creste iar numarul. :evil:
RTFM=Read The la naiba Manual
UTFG=Use The la naiba Google
STFW=Search The la naiba Web
RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
dustweaver
elite
elite
Posts: 2950
Joined: Thu Nov 20, 2003 4:55 pm
Location: wherever I may roam
Contact:

Postby dustweaver » Sat Sep 18, 2004 7:25 pm

poate vrea doar sa te vada iesind de la dush... si deci si-o fi pus biata sperante in acea rezolvare amiabila... :lol:
Bears, beets, Battlestar Galactica.

Daca am nevoie de observatii, comentarii, sugestii despre aspecte ce privesc felul in care folosesc limba romana si/sau engleza, stiu sa le gasesc ori solicit.
Otherwise, may I suggest you MYFB.

User avatar
dustweaver
elite
elite
Posts: 2950
Joined: Thu Nov 20, 2003 4:55 pm
Location: wherever I may roam
Contact:

Postby dustweaver » Sat Sep 18, 2004 7:32 pm

Io nimeresc mereu cabina aia in care lichidul ala care provine aparent de langa bec(ul inexistent) soseste direct in vertex sub forma de picaturi... :roll:
Bears, beets, Battlestar Galactica.

Daca am nevoie de observatii, comentarii, sugestii despre aspecte ce privesc felul in care folosesc limba romana si/sau engleza, stiu sa le gasesc ori solicit.
Otherwise, may I suggest you MYFB.

User avatar
HornySkunk
senior
senior
Posts: 353
Joined: Tue Jun 08, 2004 10:59 pm
Location: D'ici, d'ailleur.

Postby HornySkunk » Sat Sep 18, 2004 9:03 pm

droopy wrote: scaderea numarului de tampoane indesate in caloriferul din dus; da lasa ca vin oamenii civilizati care nu stau doar pe vara si creste iar numarul. :evil:

Iata barometrul civilizatiei la romani! :shocked!:

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Sat Sep 18, 2004 11:52 pm

Nu vreau sa fiu antipatic si sa zic: asta e barometrul civilizatiei studentelor la medicina. Imi da fiori numai cand ma gandesc.
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
HornySkunk
senior
senior
Posts: 353
Joined: Tue Jun 08, 2004 10:59 pm
Location: D'ici, d'ailleur.

Postby HornySkunk » Sun Sep 19, 2004 1:11 am

Sa nu il maniem pe Dumnezeu...eu vorbeam la modul general.
Cand traiesti intr-o troaca tinzi sa devii un porc. Horny dixit, vorba tashei. :D Ce e mai revoltator e ca stii ca esti un porc dar nu faci nimic sa schimbi situatia. :shock:


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests