Congresul National Pentru Studenti si Tineri Medici

stiri medicale; cazuri clinice
Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Congresul National Pentru Studenti si Tineri Medici

Postby Olivia Sgarbura » Fri Jan 23, 2004 3:56 am


Dragi colegi,

A VIII-a editie a Congresului National pentru Studenti si Tineri Medici va avea loc intre 1-4 aprilie la Bucuresti ! Se continua astfel traditia organizarii unui congres unic, national, care sa reuneasca studenti din toate centrele universitare.
Va invitam sa luati parte la acest eveniment care speram sa fie o experienta de neuitat atat din punct de vedere stiintific cat si social !
Va asteptam,
Comitetul de organizare.

Informatii generale :

amplasare : UMF Carol Davila, Bucuresti

Data : 1-4 aprilie 2004

Limba : Romana

Sectiuni : Stiinte Preclinice, Stiinte Medicale, Stiinte chirurgicale

Deadline : 1 martie 2004

Taxa de inregistrare : aprox. 10 euro – incluzand mapa de congres si program social.

Vizitati site-ul nostru pentru mai multe informatii :
http://med.pub.ro/congres

Intrebari la : congres@med.pub.ro

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Thu Feb 26, 2004 2:17 pm

E obligatoriu sa platim cei 10 euro prin ordin de plata sau exista si o metoda mai putin oficioasa?

User avatar
HELGA
junior
junior
Posts: 99
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:42 pm

Postby HELGA » Fri Feb 27, 2004 12:02 am

Da despre cazare... nimik?
Pina la urma cit inseamna "aprox 10 euro" sa stim si noi,ca mai sint numai 3 zile... :?

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Fri Feb 27, 2004 12:12 am

Aprox 10 euro inseamna chiar fix 10 euro.:) cazarea se va plati separat.Tocmai ne straduim sa negociem preturi cat mai bune.

pt cei din Buc. se va putea probabil plati direct la sediul SSMB, in functie de programul secretarului...

triny
Posts: 3
Joined: Fri Dec 12, 2003 6:19 pm

Postby triny » Mon Mar 15, 2004 1:00 pm

Intrebare: la acest congres pot participa numai cei care au lucrari de prezentat sau daca este platita taxa pot sa asist si doar pentru a audia?

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Mon Mar 15, 2004 8:21 pm

pana la 25.04
300.000 lei Taxa participant pasiv (student/medic) - include mapa de participare, program social, participarea la work-shop-uri
dupa, inclusiv pe loc
400.000 lei Taxa participant pasiv (student/medic) - include mapa de participare, program social, participarea la work-shop-uri

restul taxelor precum si alte noutati pot fi aflate pe
http://med.pub.ro/congres

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Mon Mar 15, 2004 8:55 pm

Am niste colegi care sunt interesati de congresul asta..si in special de punctele pentru participare...Ceva detalii?
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Wizzy
senior
senior
Posts: 292
Joined: Tue Dec 02, 2003 11:29 pm

Postby Wizzy » Mon Mar 15, 2004 11:34 pm

Ce inseamna "puncte pentru participare"? La ce folosesc, cum se calculeaza, cum se dau etc. ?
A man is only as big as the dreams he dares to live!

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Tue Mar 16, 2004 2:03 am

Congresul beneficiaza de 11 pcte EMC (Educatie Medicala Continua) acordate de CMR in functie de numarul total de ore de "medicina" din timpul congresului.

Aceste puncte sunt valabile doar pt tineri medici, nu se cumuleaza la stud. care oricum sunt educati medical in continuu :)

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Thu May 13, 2004 12:07 am

SCUZE PENTRU INTARZIEREA CU DIPLOMELE!

Dragi participanti la al VIIIlea Congres National pentru Studenti si Tineri Medici,

In numele echipei de organizatori imi cer scuze pentru intarzierea distribuirii diplomelor din motive independente de vointa sau contributia noastra.

Apelam la voi ca sa intelegeti ca acest congres s-a realizat intr-un moment delicat pentru UMF Carol Davila Bucuresti, ca eforturile organizatorilor au fost enorme ca sa duca proiectul la bun sfarsit si ca sa nu treaca un an fara ca studentii sa beneficieze de congresul lor national DAR datorita neclaritatii situatiei conducerii UMF nu am reusit inca sa finalizam semnarea diplomelor. Problemele care-au trecut pe primul plan al oficialitatilor au fost cele legate de legitimitatea alegerilor drept care cererea noastra a fost pusa momentan in expectativa.

Sper in continuare ca vom gasi intelegere la toate nivelurile si ca, in cele din urma, vom rezolva problema mai ales ca, repet, motivele au fost independente de noi si dependente numai si numai de conjunctura.

Multumesc pentru intelegere si va voi tine la curent.
Olivia.

Olivia Sgarbura
senior
senior
Posts: 103
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:28 pm
Location: prin spitale si universitati

Postby Olivia Sgarbura » Wed May 19, 2004 11:15 pm

DIPLOMELE SUNT GATA!!!

Pentru distribuire va fi cineva in sediul SSM vineri si luni intre orele 13-15.
Multumim tuturor colegilor pentru intelegere, pentru ca nu ne-au presat mai mult decat era normal intr-o perioada care a fost delicata pentru noi toti si va asteptam sa ridicati diplomele!

Olivia.

User avatar
namees
junior
junior
Posts: 36
Joined: Tue Aug 10, 2004 8:42 pm
Location: Bwukhale

Postby namees » Wed Aug 11, 2004 2:07 pm

sper sa se dea si in noul an universitar, ca tot n-am apucat sa dau pe la voi. 11 puncte? Asta indiferent de tipul de participare? (activ, pasiv, cu scobitoarea etc.)

nicor
Posts: 2
Joined: Fri Nov 25, 2005 11:12 pm

Postby nicor » Thu Dec 15, 2005 2:25 pm

salut! probabil ca topicul este de mult...dar inca nu eram interesata de asa ceva...
am poarticipat si eu la editia a VIIIa a Congrsului National pentru Studenti si Tineri Medici , Bucuresti, 1-4 aprilie 2004 cu lucrarea "anemia aplastica la copil: probleme etiologice" si dupa congres ni s-au promis diplome...am tot asteptat... am trecut pe la OSM Cluj...dar degeaba..ba ca vor fi trimise, ba ca sa mai revenim....
apoi am inceput sa invat pentru rezi, nu am reusit prima data, asa ca am facut anul de stagiu departe de cluj ca sa mai pot da odata rezi...
azi am dat peste acest topit...si as vrea daca se poate ...diploma pt mine si colaboratorul meu
unde as putea sa o gasesc?


Return to “Medical news”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests