Fractura

stiri medicale; cazuri clinice
User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Fractura

Postby AvLee » Fri Jul 17, 2009 2:36 pm

EDD tu ai citit vreodata 2 horoscoape la fel in aceasi zi dar in reviste diferite? Kam asa e si pe aici.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21958
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Fractura

Postby Melania » Fri Jul 17, 2009 2:55 pm

Pai nu poti pur si simplu sa iti cumperi termoplastica, trebuie sa ti-o faca cineva pe masura ta. De asta ma gandeam la un cabinet privat, poate aia ar putea sa o confectioneze. Sunt de acord cu tine, e greu sa gasesti un medic in care sa ai incredere. Plus ca unii dintre ei ar trebui sa ia niste lectii de PR, termeni ca 'mamaie', 'tataie' sau chiar 'fecioras' n-au ce cauta in vocabularul unui medic.
Edd, eu nu vreau sa te sperii dar eu in locul tau as cauta un ortoped bun si cu timp la dispozitie sa discute cu tine, e clar ca la consult nu te-au lamurit si te informezi cum poti (pe imed de ex). E foarte bine ca te interesezi, e o dovada ca esti responsabil. Mai bine sa te agiti acum ca sa primesti tratamentul adecvat decat sa regreti mai tarziu.

edd
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jul 08, 2009 2:22 am

Re: Fractura

Postby edd » Fri Jul 17, 2009 2:58 pm

mda.....posibil , partea importanta e ca am inteles ce trebuie sa fac......ma duc sa imi cumpar o termoplastica...o tin aproximativ 1 luna si dupa imi dau cu creme.....ca la judetean nu mai ma duc si clinica particulara......am mai zis :)) daca o sa mai am probleme o sa le postez......multumesc celor care mi-au raspuns la intrebari :D.

O sa caut totusi un ortoped. Sper sa gasesc si unu cumsecade si nu vre-un inganfat care se crede mare doctor. :D

e mai grav daca nu pot sa-mi cumpar o termoplastica :(( ..... de luni ma duc pe la doctori iar :((

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21958
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Fractura

Postby Melania » Fri Jul 17, 2009 3:01 pm

edd wrote:O sa caut totusi un ortoped.

Cauta intai un ortoped, vezi dupa aia cu termoplastica, intreaba-l intai pe el.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Fractura

Postby d'Arc » Fri Jul 17, 2009 3:05 pm

Melania wrote:termeni ca 'fecioras' n-au ce cauta in vocabularul unui medic.



iaca, o iau de buna. deci el poate sa-mi care pumni si eu sa-i zic mersi. buuuun asa.


Return to “Medical news”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests