Legalize cannabis!

stiri medicale; cazuri clinice

ce parere aveti!

1. legalize cannabis!
32
59%
2. nu! no way!
22
41%
 
Total votes: 54

User avatar
ilici
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:31 am

Legalize cannabis!

Postby ilici » Thu Jul 10, 2003 1:13 am

Canada to Sell Medical Marijuana to Seriously Ill
Wed July 9, 2003 01:52 PM ET

OTTAWA (Reuters) - Canada became on Wednesday the first country in the world to start selling marijuana to several hundred seriously ill people [..]

http://reuters.com/newsArticle.jhtml?ty ... ID=3062745


este-o simpla stare de spirit oho... :D
Codru-i frate cu romanul.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Thu Jul 10, 2003 1:16 am

Nu e numai Canada...e vorba si de Australia si problema se pune din cate stiu si in US...Indicatiile din cate am retinut erau legate de tratament paliativ in cneo de colon in stadii terminale..
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
ilici
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:31 am

Postby ilici » Thu Jul 10, 2003 1:18 am

... lumea fumeaza verde ... :D :lol:
Codru-i frate cu romanul.

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Postby originaltup » Thu Jul 10, 2003 9:52 am

"Mai avem nevoie si de iarba" :lol:

renee
junior
junior
Posts: 49
Joined: Wed Dec 03, 2003 5:57 pm
Location: far out...timisoara

hmmm

Postby renee » Mon Dec 08, 2003 10:01 pm

intr-un fel poate ar fi mai bine. daca nu ar fi asa d mare tentatia poate ca nu ar mai fii atatia oameni, si copii care s-ar apuca dogs. to smoke's not so bad, dar sa te injectezi asta e mai nasol. cand ajungi acolo esti deja dus. eu sunt de acord si tolerez chestii just for fun dar nu si dependenta sau hard drogs.deci ....nu calcati iarba...fumati-o
La plus perdue de toutes les journees est celle ou l`on n`a pas ri

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Wed Dec 10, 2003 12:54 am

Ma intreb daca iarba da BPCO. Ar fi o optiune pentru Viceroaie:)
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
annie_xtreme
junior
junior
Posts: 74
Joined: Thu Oct 23, 2003 5:19 pm
Location: aici

Postby annie_xtreme » Wed Dec 10, 2003 12:10 pm

Am citit ceva interesant despre cannabis, mai are si indicatii in arteroscleroza si mai multe..de fapt numa canabinolu substituit e bun pt organism...si s-au sintetizat ceva medicamente (Marinol ) pe baza de acest compus da' au neste efecte adverse nasoale (depresie crunta, stari de panica..) o se revin cu info in 'limbaj medical' 8)
because God made it that way

User avatar
oBiNgO
junior
junior
Posts: 44
Joined: Sun Nov 30, 2003 8:38 am

Re: Legalize cannabis!

Postby oBiNgO » Mon Jan 05, 2004 2:29 pm

LEGALIZE IT AND I WILL ADVARTIZE IT
:mrgreen:
watch me commin'

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Re: Legalize cannabis!

Postby darkside » Mon Jan 05, 2004 11:45 pm

oBiNgO wrote:LEGALIZE IT AND I WILL ADVARTIZE IT
:mrgreen:

:lol: 8)
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

User avatar
oBiNgO
junior
junior
Posts: 44
Joined: Sun Nov 30, 2003 8:38 am

Re: hmmm

Postby oBiNgO » Tue Jan 06, 2004 2:01 am

renee wrote:intr-un fel poate ar fi mai bine. daca nu ar fi asa d mare tentatia poate ca nu ar mai fii atatia oameni, si copii care s-ar apuca dogs. to smoke's not so bad, dar sa te injectezi asta e mai nasol. cand ajungi acolo esti deja dus. eu sunt de acord si tolerez chestii just for fun dar nu si dependenta sau hard drogs.deci ....nu calcati iarba...fumati-o


GOD BLESS U BRO !
now U R feeling me :onfire:
watch me commin'

cerbu
elder
elder
Posts: 1054
Joined: Sun Jul 13, 2003 2:32 pm

Postby cerbu » Tue Jan 06, 2004 3:54 am

annie_xtreme wrote:Am citit ceva interesant despre cannabis, mai are si indicatii in arteroscleroza si mai multe..de fapt numa canabinolu substituit e bun pt organism...si s-au sintetizat ceva medicamente (Marinol ) pe baza de acest compus da' au neste efecte adverse nasoale (depresie crunta, stari de panica..) o se revin cu info in 'limbaj medical' 8)


Marinol este excelent pentru greata, am prescris o singura data la o cucoana pe dializa peritoneala cu o greata cumplita rezistenta la odansetron. este schedule II DEA, adica pe lista de highly addictive( la un loc cu morfina, oxycodone, etc) pentru referinta, codeina e schedule IV( ca si pentazocina-fortal in ro) ceea ce spune ceva despre potential. adica nu pentru legalize. in plus, provoaca ginecomastie si scade in mod clar IQ. aviz amatorilor!

User avatar
oBiNgO
junior
junior
Posts: 44
Joined: Sun Nov 30, 2003 8:38 am

Postby oBiNgO » Tue Jan 06, 2004 4:14 am

Marinol este excelent pentru greata, am prescris o singura data la o cucoana pe dializa peritoneala cu o greata cumplita rezistenta la odansetron. este schedule II DEA, adica pe lista de highly addictive( la un loc cu morfina, oxycodone, etc) pentru referinta, codeina e schedule IV( ca si pentazocina-fortal in ro) ceea ce spune ceva despre potential. adica nu pentru legalize. in plus, provoaca ginecomastie si scade in mod clar IQ. aviz amatorilor![/quote]
nimeni n a zis sa exagerezi !!
shakespear avea IQ scazut cand afot descoperit canabis in parul lui ??
sau matematicianu care a scris alis in wonder lands era sub influenta Magic Massroom ? !!!!!!!!!!!!!!
watch me commin'

User avatar
oBiNgO
junior
junior
Posts: 44
Joined: Sun Nov 30, 2003 8:38 am

Postby oBiNgO » Tue Jan 06, 2004 4:16 am

magic mashroom !!
watch me commin'

cerbu
elder
elder
Posts: 1054
Joined: Sun Jul 13, 2003 2:32 pm

Postby cerbu » Sat Jan 10, 2004 2:11 pm

oBiNgO wrote:magic mashroom !!


try again! :lol:

mashed potatoes with mushrooms :lol:

nu i-am cunoscut personal pe domnii de care vorbesti, asa ca nu stiu nimic de IQ-ul lor

User avatar
Roxad
junior
junior
Posts: 92
Joined: Mon Oct 27, 2003 6:10 pm
Location: Romania

Postby Roxad » Mon Jan 12, 2004 5:48 pm

BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE TON!!!!!!!!!!!!!
Goethe m-a copiat! Convingerea ca nebunii sunt cei mai fericiti dintre oameni mi-a venit intai mie; nu-i corect... trebuia sa se nasca dupa mine! Neamtz imputzit!

User avatar
Reaktor
elder
elder
Posts: 547
Joined: Mon Nov 24, 2003 12:39 am
Contact:

Postby Reaktor » Wed Feb 09, 2005 1:56 am

Magic mushroom e o ciuperca ce se vinde in unele tari drept planta decorativa. Vanzatorul ti-o da dar nu are voie sa iti spuna la ce foloseste pt ca ar fi ilegal. Comercializarea ei ca planta decorativa e legala. De asta daca te duci la vanzator si ii ceri ciuperca respectiva (mescalina sau psylocibina- ceva de genul asta contine) o sa te sfatuiasca sa nu faci ciulama in nici un caz ci o poti folosi in alte moduri... ;)...dar si ca planta decorativa. Oricum se zbarceste in 2 zile si numai decorativa nu e.
"If freedom is short of weapons, we must compensate with willpower."

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu Feb 10, 2005 1:29 am

ce-mi place ca desi topicul este despre legalise mari, lumea s tot gandeste la aplicatii terapeutice, ateroscleroza, gerturi si mai stiu eu ce.

fratilor, doctorul s ocupa si de oamenii sanatosi..... cu ei cum ramane>?
ei sa... n-are :lol: voie? :lol:

User avatar
Reaktor
elder
elder
Posts: 547
Joined: Mon Nov 24, 2003 12:39 am
Contact:

Postby Reaktor » Thu Feb 10, 2005 12:05 pm

Ai si tu dreptate trident, nu stiu de ce oamenii cand spun 'mari' cum zici tu se gandesc la impotenta si la alte dracovenii.
Primii cocainomani si heroinomani au fost medicii; nu vad rostul discutiei despre artere imbatranite blablabla.
"If freedom is short of weapons, we must compensate with willpower."


Return to “Medical news”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests