Migrena

stiri medicale; cazuri clinice
mamulina
Posts: 4
Joined: Tue Aug 29, 2006 6:33 pm

Migrena

Postby mamulina » Tue Jun 10, 2008 8:48 pm

Salut!
De cativa ani buna ma confrunt cu o migrena ingrozitoare...am dureri de cap saptamanal, cu senzatie de greata, voma...daca stie cineva vreun remediu pt migrene, i-as fi recunoscator!!!

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: Migrena

Postby ssss » Wed Jun 11, 2008 1:28 am

Migrena nu mai este ce a fost. O migrena prost diagnosticata sau tratata are implicatii majore, inclusiv leziuni( cicatrici) pe creier. Sugerez un consult la un medic neurolog.
Reality is an illusion due to lack of wine

maria_m
senior
senior
Posts: 449
Joined: Fri Dec 01, 2006 4:26 pm

Re: Migrena

Postby maria_m » Wed Jun 11, 2008 9:18 am

ce varsta ai? cam la ce frecventa ai atacurile migrenoase si cat te tine? cu ce mai este insotita? varsaturi, diplopie? ce mai apare? da-mi mai multe amanunte. exista un tratament foarte eficient antimigrenos, dar numai medicul neurolog ti-l poate prescrie. plus ca e tare scump. cred ca ar trebui sa faci un angio-rmn si un eeg. stiu ca sunt tare greu de suportat migrenele si, din pacate, sunt multi neurologi care ignora complet. am o prietena careia i s-a spus ca e bine ca o dare capul ca inseamna ca il are, sau altul care i-a spus ca durerea de cap e nobila. doar ca tipa incepuse sa aiba 3 -4 atacuri migrenoase pe sapt si nu mai era 'functionala'.
mult succes!


Return to “Medical news”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests