reviste medicale cotate ISI

stiri medicale; cazuri clinice
sinelnikov
junior
junior
Posts: 97
Joined: Fri Oct 27, 2006 9:04 pm
Location: Iasi

reviste medicale cotate ISI

Postby sinelnikov » Sun Sep 09, 2007 11:19 pm

salutare! deschid acest subiect pentru ca din cate am vazut in domeniul medical in romania nu se editeaza nici o revista stiintifica cotata ISI, vad ca se fac multe congrese studentesti.. in care se prezinta lucrari, dar fara o finaliate prea mare.. se aduna niste puncte cu care poti sa obtii promovare ca medic dar cand e vorba de o catedra universitara in invatamantul romanesc totul se evaluzeaza in puncte ISI.. sunt curios si eu ca student daca stitiz careva reviste medicale cotate dar mai accesibile nivelului de cercetare din Romania:) cu sanse reale de a fi publicate

loreleiii
junior
junior
Posts: 97
Joined: Thu Nov 17, 2005 5:34 pm

Postby loreleiii » Mon Sep 10, 2007 3:23 pm

cica exista si in ro ceva cotat ISI, da uite n-am chef sa-ti zic. dar DA, exista. si nu, daca intrebi aici care e inseamna ca n-ai fatza de revista aia. congresele studentesti (sau nu )sunt niste IMENSE rashini la care toti prostii se dau dr-i sau mai stiu si eu de ti se face o scarba si o greata de nu te mai vindeca zece metoclopramide logic ca n-au finalitate, dar multe verze chiar pun botu la faze d'astea.
cei mai prosti colegi pe care i-am avut, cei mai cretini vreodata mergeau regulat la congrese si se simteau ceva. dar chiar cei mai loseri, nu sh dar cumva ii selecta faza asta.

sinelnikov
junior
junior
Posts: 97
Joined: Fri Oct 27, 2006 9:04 pm
Location: Iasi

Postby sinelnikov » Mon Sep 10, 2007 6:27 pm

loreleiii wrote:cica exista si in ro ceva cotat ISI, da uite n-am chef sa-ti zic. dar DA, exista. si nu, daca intrebi aici care e inseamna ca n-ai fatza de revista aia. congresele studentesti (sau nu )sunt niste IMENSE rashini la care toti prostii se dau dr-i sau mai stiu si eu de ti se face o scarba si o greata de nu te mai vindeca zece metoclopramide logic ca n-au finalitate, dar multe verze chiar pun botu la faze d'astea.
cei mai prosti colegi pe care i-am avut, cei mai cretini vreodata mergeau regulat la congrese si se simteau ceva. dar chiar cei mai loseri, nu sh dar cumva ii selecta faza asta.


e vorba de jcmm.ro? journal of molecular and celular medicine?;) ;la asta te referi ..e singura?:)

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11009
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Mon Sep 10, 2007 6:32 pm

loreleiii, habibi tu esti? iti schimbasi sexu?
Life's not fair, get used to it

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Sep 11, 2007 8:51 am

sinelnikov si eu stiam ca aia e singura.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Medical news”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests