Diagnostic

stiri medicale; cazuri clinice
primarita
elite
elite
Posts: 9514
Joined: Fri Jun 19, 2020 5:33 pm

Re: Diagnostic

Postby primarita » Sun Aug 09, 2020 11:56 am

M_Dan-MD

Inginerii sunt mai relaxati, dar sincera sa fiu nu ma intereseaza ce e M_Dan.

M_Dan
elder
elder
Posts: 1202
Joined: Tue Sep 20, 2016 7:52 am

Re: Diagnostic

Postby M_Dan » Sun Aug 09, 2020 4:10 pm

Puteam sa fiu si medic, unul de exceptie, dar nu m-a indrumat nimeni spre domeniul asta. Am avut inclinatie (atractie) nativa spre tehnica, sunt curios din fire. Insa nu as fi practicat medicina in spital, oricat de banoasa este profesia asta. As fi facut cercetare fundamentala si m-as fi imbogatit mult mai mult decat un medic prin inventarea unor medicamente (antibiotice, antivirale etc) mult mai bune decat cele actuale. Munca in spital nu este creativa, lucrezi ca strungarul, la numar de piese facute pe zi. Este pentru aia mediocri din punct de vedere al "procesorului".

primarita
elite
elite
Posts: 9514
Joined: Fri Jun 19, 2020 5:33 pm

Re: Diagnostic

Postby primarita » Sun Aug 09, 2020 4:23 pm

Nu conteaza ce puteai fi, conteaza ce esti.
Si in inginerie se poate face cercetare, chiar descoperind antibiotice noi.

User avatar
jomil
elite
elite
Posts: 12076
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:49 pm

Re: Diagnostic

Postby jomil » Sun Aug 09, 2020 4:52 pm

M_Dan wrote:Puteam sa fiu si medic, unul de exceptie, dar nu m-a indrumat nimeni spre domeniul asta. Am avut inclinatie (atractie) nativa spre tehnica, sunt curios din fire. Insa nu as fi practicat medicina in spital, oricat de banoasa este profesia asta. As fi facut cercetare fundamentala si m-as fi imbogatit mult mai mult decat un medic prin inventarea unor medicamente (antibiotice, antivirale etc) mult mai bune decat cele actuale. Munca in spital nu este creativa, lucrezi ca strungarul, la numar de piese facute pe zi. Este pentru aia mediocri din punct de vedere al "procesorului".

mama mia, dar ce de-a idei grandioase ai :shock:
A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn.

https://www.youtube.com/watch?v=YUaxVQPohlU

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: Diagnostic

Postby alimori » Sun Aug 09, 2020 8:18 pm

M_Dan wrote:... Munca in spital nu este creativa, lucrezi ca strungarul, la numar de piese facute pe zi. Este pentru aia mediocri din punct de vedere al "procesorului".

Se cheama experienta. Si contrar credintelor tale, nu toti pacientii sunt la fel si nu toti sufera de cacare cronica si déficit B1 cum se intampla in familia ta.


Return to “Medical news”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests