Medline

stiri medicale; cazuri clinice
catamih
junior
junior
Posts: 96
Joined: Tue May 18, 2004 7:48 pm

Medline

Postby catamih » Thu Dec 02, 2004 10:49 am

Buna tuturor!
Nu stiu daca am postat unde trebuia, daca nu, imi cer scuze moderatorilor.
Am o intrebare: stie cineva unde este Biblioteca Centrala Medicala? Sau aveti idee daca de acolo se pot lua articole intregi de pe Medline sau tot rezumatele lor asa cum apar si pe site?

Multumesc anticipat!

User avatar
otalen
senior
senior
Posts: 331
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:10 pm

Postby otalen » Thu Dec 02, 2004 12:25 pm

din cate stiu, biblioteca de care zici (parca-i zice centrul de informare...) e in spate la scala, pe pitar mos. o strada paralela cu magheru si dionisie lupu (cu rectoratul). sau e chiar pe dionisie lupu? oricum, pe-acolo.

depre ce iti pun la dispozitie....n-am idee. stiu ca le duci dischete, sau le cumperi de acolo si iti pun niste htmluri. dar intelesesem ca nu prea poti controla/superviza ceea ce considera ele ca iti e necesar :)
"Dont't just Do something, Sit there!"

Licurici
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Thu Sep 02, 2004 4:59 pm

Postby Licurici » Thu Dec 02, 2004 1:46 pm

De la Centrul de Documentare Medicala (aflat pe Pitar Mos, langa centrul de limbi arabe, in spatele cinematografului Scala) poti procura articole de pe Medline, dar trebuie sa ai noroc sa gasesti acolo si o persoana care sa te poata indruma, altfel risti sa te trezesti ca nu ai ultimele articole "pentru ca sunt cele mai noi, la ce iti trebuie?". Pont: e un domn foarte de treaba pe acolo, mai bine cauta-l, ca sa ai cu cine discuta (e chel si are ochelari). Imi pare rau sa ii fac asa o descriere dezavantajoasa, dar din pacate nu imi aduc aminte cum il cheama... Succes!

catamih
junior
junior
Posts: 96
Joined: Tue May 18, 2004 7:48 pm

Postby catamih » Thu Dec 02, 2004 9:15 pm

Multumesc pentru info. sunt foarte utile.

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Postby Doftoroiu` » Thu Jan 06, 2005 3:37 pm

E vorba de Dr.Viorel Malenki .
Bafta!


Return to “Medical news”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests