proteina s

stiri medicale; cazuri clinice
sss_sss
Posts: 1
Joined: Sat Jul 02, 2011 11:05 am

proteina s

Postby sss_sss » Sat Jul 02, 2011 11:16 am

poate este sau a fost cineva in situatia mea.. in urma cu 1an am fost dignosticata cu tromboflebita, am facut tratament cu sintrom si detralex, am fost la controale periodic etc. acuma de vreo 2 sapt am incetat tratamentul si mi-am facut un set de analize (factor v leiden, anticorpi anticardiolipnici, antitrombina III, proteina C si proteina S ) toate mi-au iesit bine in afara de proteina s (32%) motiv pt care mi s-a spus ca am deficit de proteina s si trebuie sa continui tratamentul cu sintrom. :roll:
citind despre proteina asta am aflat ca valoarea scazuta poate avea mai multe cauze.. poate imi este scazuta din alte motive, nu se poate? sau cel putin nu exista un tratament sau ceva sa revina la normal, sa mai creasca un picut?

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: proteina s

Postby ssss » Sat Jul 02, 2011 11:34 am

Daca ai dubii, poti sa repeti analiza. Daca se confirma, atunci e mai prudent sa continui sintrom. atentie, daca ai oprit si vrei sa reincepi, trebuie neaparat sa incepi cu o heparina, la care adaugi sintrom. altfel risti tromboza in primele zile. Din cate stiu eu, nu exista tratament specific care sa iti creasca nivelul proteinei S.
Reality is an illusion due to lack of wine


Return to “Medical news”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests