Diagnostic

stiri medicale; cazuri clinice
florinp7487

Diagnostic

Postby florinp7487 » Sat Aug 24, 2019 11:29 pm

Salutare! Am 32 de ani si de 5 luni de zile viata mi s.a schimbat radical din cauza unor simptome...totul a inceput cu niste intepaturi in nas si urechi care durau cateva secunde...nu ma deranjau, dar am zis sa vad de ce natura sunt. Orl.istul m.a trimis la dentist, dentistul mi.a sugerat sa fac un ct. In fine, intr.o seara mi.a amortit jumatete de fata...m.am panicat, dar in 2 ore mi.a trecut. Cateva zile mai tarziu, mi.a amortit bratul drept insostit de o durere pe gat. De data asta am fost la urgenta unde mi s.a recomandat un rmn cerebral, rezultatul fiind normal, ulterior m.am trezit cu dureri intepatoare in partea dreapta a pieptului, care au tinut ptr aproape 2 săptămâni. Intre timp, am mai facut un rmn cervical, unde s.au descoperit 2 discuri fisurate c5-c6,c6-c7. In următoarele zile am dezvoltat o durere severa in utechea dreapta, apoi s.a mutat in urechea stanga....alte simptome durere in musculatura subclaviculara, durere de ceafa, dureri de coloana lombara...dureri intepatoare pe maini...vin si trec pe parcursul.unei zile, iar natura durerilor este nervoasă...dureri intepatoare, furnicaturi. Medicii pe care i.am consultat pana acum...neurochirurgi pt cele 2 discuri...mi.au spus ca nu sunt de operat si simptomele nu sunt de acolo. Neurologii, vreo 3 la numar...nu prea stiu ce sa.mi spuna.vreo 2 mi.au zis asa la intamplare ca ar putea fi fibromialgie...analizele de sange sunt bune., Totusi zilnic simt dureri nervoase ce vin in valuri si imi acopera difuz anumite zone ..cum ar fi partea de sus a spatelui, care se prelungeste pana in zona faciala. Vreun sfat? Vrea o idee?

mihai_525
elite
elite

Re: Diagnostic

Postby mihai_525 » Sun Aug 25, 2019 2:24 am

da parerea mea e ca serialul acela de pe netflix unde duduia aceea care a fost consultant la dr house ajuta fel si fel de cazuri din acestea disperate ca al tau, ar trebui sa le scrii lor poate fac un episod cu tine
ff interesant oricum bine ca nu ai vreun cancer vezi sa privim si partea buna a lucrurilor
si eventoal sa cerem si parerea unor ne-medici cum e melania de exemplu poate o parere outside-the-box ne ar ajuta nu
one day people who never believed in you
will talk about how they met you

Melania
elite
elite

Postby Melania » Sun Aug 25, 2019 4:06 am

It’s lupus.

florinp7487

Postby florinp7487 » Sun Aug 25, 2019 7:39 am

N.am pete iesite pe piele...

Melania
elite
elite

Postby Melania » Mon Aug 26, 2019 1:30 pm

Esti activ sexual? Cu partener/a ma refer.

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Mon Aug 26, 2019 3:58 pm

Mie-mi vine sa zic ca e deficit de tiamina. Asa pare.

Melania
elite
elite

Postby Melania » Mon Aug 26, 2019 7:18 pm

E posibil, poate e alcoolist si bea din cauza ca nu are partener/a sexual/a.

Return to “Medical news”