Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

care ne mananca zilele
The Penguin
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Oct 21, 2009 6:22 pm

Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby The Penguin » Wed Oct 21, 2009 6:51 pm

Un nou proiect ce incepe sa ruleze zilele astea este "Corul Vox Medicalis al Studentilor in Medicina".
Despre ce este vorba? Este vorba de un grup de studenti (medicinsiti, desigur) care au facut ceva muzica la viata lor si acum s-au gandit sa infiinteze o astfel de formatie chiar in facultate. Coordonator de proiect sunt eu, Tudor Ionescu, student in anul II, iar de dirijat voi imparti atributiile cu Ana-Maria Fonoca, studenta in anul II si la Medicina si la Conservator ( :shocked!: ). Amandoi avem experienta in cor si in dirijat de cor si intrumente.

Cand incepe? Inscrierea are loc marti, pe 27 octombrie 2009, ora 20, in Amfiteatrul III al Facultatii de Medicina. Repetitiile se vor tine martea, intre orele 20 si 22, in acelasi loc. Evident, sunt bine-primiti toti studentii facultatilor din UMF, nu doar cei din MG. Si sunt primiti si cei din facultati nemedicale, ce pot veni cu titlu de colaboratori.

Conditii? Sa iti placa sa canti si sa poti sa canti. Sa ai ureche muzicala, sa nu falsezi. De restul ne vom ocupa noi la repetitii. Poti sa vii indiferent de ce voce ai, de ce experienta muzicala ai in spate (indiferent daca ai mai cantat sau n-ai mai cantat pana acum). Putem incepe de la un nivel neavansat ca apoi, invatand pas-cu-pas, sa progresam si sa ajungem la ceva performante.

Ce vrem sa facem? Vrem sa gasim inca o latura de dezvoltare pe langa cea strict stiintifica la care ne-am injugat la aceasta facultate. Vrem sa dam o abordare proaspata, tinereasca muzicii de cor, sa fie o activitate placuta pentru toata lumea.

Rezultate: Repetitiile nu sunt decat pregatirea unor concerte/spectacole pe care vrem sa le dam. Ideea este aceeasi, sa fie ceva stimulant si atrgator atat pentru participanti, cat si pentru public.

Concluzie: Va asteptam la inscriere sau chiar si dupa!

Contact:
tudor_ionescu2004@yahoo.com
0745 991 244

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Riley » Fri Oct 23, 2009 9:22 pm

Bravo, chiar ma bucura o asemenea initiativa si sper sa aveti mult succes!
Ce bine daca era initiativa si pe vremea cand eram student in oricare an mai mic. Acum in anul VI e mai greu. Dar medici rezidenti primiti :) ? Ca ma bate gandul sa ma alatur de la anul-asta daca o sa mai existe si sper din tot sufletul ca da!
Mult succes,curaj si bafta, eu va tin pumnii si va admir pentru aceasta initiativa!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

peyton
senior
senior
Posts: 351
Joined: Tue Mar 10, 2009 10:24 pm
Location: where the grass is always greener
Contact:

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby peyton » Fri Oct 23, 2009 9:48 pm

The Penguin wrote: Ana-Maria Fonoca, studenta in anul II si la Medicina si la Conservator ( :shocked!: )


si eu m-am mirat cand am auzit asta prima oara de la varul ei.
e de treaba fata, vorbesc cu ea pe mess. daca o aveti si pe ea in spate acolo cred ca o sa va iasa ceva.
best of luck!

amalia93
elder
elder
Posts: 970
Joined: Tue Mar 03, 2009 9:01 pm

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby amalia93 » Fri Oct 23, 2009 10:23 pm

succes! chemati-ne la primul spectacol.

The Penguin
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Oct 21, 2009 6:22 pm

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby The Penguin » Sat Oct 24, 2009 2:58 pm

Multumim pt incurajari! :D

Da, primim si medicici, si studenti la alte facutati nemediciniste, cu titlul de "membri colaboratori".

Cat despre Ana, n-o sa fie chiar in spate pe undeva, ci chiar in fata, dirijand;) :))

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Riley » Thu Oct 29, 2009 11:35 pm

:allright: Super (ne vedem la anul :D). Sa ne tineti la curent cu ce faceti, ce planuri, pe unde cantati, cum merg repetitiile, ce repertoriu aveti!
Cum a mers preselectia de marti? Cam cat de mare este corul? Aveti destui la fiecare voce?
Asteptam cu nerabdare noutati.
Mult mult succes si va tin pumnii!
;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Chingachgook » Fri Oct 30, 2009 3:59 pm

zice careva si din tambal sau numai din gura?

cand ne chemati la primul eveniment?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Melania » Fri Oct 30, 2009 5:30 pm

The Penguin wrote:Ce vrem sa facem? Vrem sa gasim inca o latura de dezvoltare pe langa cea strict stiintifica la care ne-am injugat la aceasta facultate. Vrem sa dam o abordare proaspata, tinereasca muzicii de cor, sa fie o activitate placuta pentru toata lumea.

Super. Mergeti si cu colindul?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Calico » Fri Oct 30, 2009 5:36 pm

Melania wrote:Super. Mergeti si cu colindul?

Cand or fi rezidenti.
Acum inca le mai dau bani parintii.

The Penguin
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Oct 21, 2009 6:22 pm

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby The Penguin » Fri Oct 30, 2009 11:30 pm

La inscriere au venit 32 de persoane, relativ suficiente avand in vedere ca mai am ceva promisiuni de la persoane care n-au apucat sa ajunga. E adevarat, ne-ar mai prinde bine cativa oameni la soprano si la tenor, daca stiti pe cineva, primim cu bratele deschise.

In ceea ce priveste repertoriul, am inceput cu o piesa "de rutina", ca sa zic asa, mai precis Gaudeamus, dupa care ne vom axa exclusiv pe colinde. Colinde romanesti si straine. Vrem sa fie un repertoriu mai original, cu piese care nu sunt atat de des cantate, si totusi deosebite.

Intentionam sa avem un concert pe undeva de Craciun, dar nu ma pot pronunta inca, vreau sa astept vreo 3-4 repetitii ca sa fiu sigur la ce ma introduc. Pe urma cautam unde/ce/cum, iar apoi ne vom ocupa de publicitate;). Cu siguranta vom da sfoara-n tara;)

Corul, prin definitie, zice doar din gura, piesele sunt vocale. e adevarat, exista pe undeva si un proiect de o orchestra a medicinistilor, dar prefer sa punem mai intai corul pe picioare si pe urma mai vedem.

Asta ca sa raspund dintr-un foc la toate intrebarile;)

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Riley » Sat Oct 31, 2009 4:08 pm

Bravo, e chiar bine 32 de persoane! Mai ca imi faceti chef sa vin si eu! :) De cate ori v-ati planificat sa faceti repetitiile? Ele raman in amfiteatrul 3 de la facultate? Nu v-ar fi fost de folos si un pian-sau tot clasica metoda cu diapazonul :D ?
Mult spor si bafta!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Riley » Thu Dec 03, 2009 6:05 pm


Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila,
Societatea Studentilor in Medicina din Bucuresti
si
Fundatia Universitara "Carol Davila"
prezinta

Concert de Craciun

sustinut de

Corul "Vox Medicalis" al Studentilor in Medicina
dirijor: Tudor Ionescu

Marti, 15 decembrie 2009, ora 18:00, in Sala de Consiliu a Facultatii de Medicina (Bd. Eroilor Sanitari 8, Sector 5, Bucuresti)

INTRAREA LIBERA

Va asteptam sa simtim impreuna atmosfera Craciunului intr-o abordare tinereasca si calda!



As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Riley » Fri Dec 11, 2009 4:47 pm

O alta aparitie a Corului Vox Medicalis!


Anul acesta esti mai bun!
Fii chiar tu Mos Craciun!

Cum poti aduce spiritul sarbatorilor in sufletele copiilor HIV seropozitivi de la Matei Bals? Nimic mai simplu! Vino la spectacolul caritabil “Tu esti Mos Craciun!” organizat de SSMB.

Unde? Sala Aula Magna a Facultatii de Drept

Cum? Vino cu voie buna si o caciulita rosie daca ai la indemana!

Cand? Miercuri 16 decembrie, ora 15.00

Cu cine?

Trupa Passe Partout a lui Dan Puric
Corul Vox Medicalis
Phantom of the Opera – musical : Micky & Tudor

Elmas & Stefan Ciuca – soprana & chitar
Scenete amuzante – Bogdan si Dragos
Chitara solo-Matei Cristescu
Poezii
3 perechi de dansatori mititei dar cu foarte mult talent
Dans irlandez cu Irish Way

In pauza vor exista standuri cu vanzare de produse handmade (cercei, bratari, pandantive, genti, esrafe, manusi) confectionate de studentii la medicina; va exista, deasemenea, un loc unde se vor putea face tatuaje cu henna si muuulte, multe alte surprize !

De ce? Scopul spectacolului este strangerea fondurilor pentru oferirea cadourilor de Craciun copiilor HIV seropozitivi, dar si modernizarea sectiei unde sunt internati.


"Sa dai altuia puterea de a zambi
Asta inseamna a fi bun
Ofera unui suflet bucuria de a trai
Si anul acesta Tu Esti Mos Craciun"

Echipa „Tu esti Mos Craciun!” va asteapta la un spectacol de neuitat!Pretul unui bilet este de 5 lei si se poate cumpara din sediul SSMB (Facultatea de Medicina, Bd. Eroilor Sanitari nr. 8 )

Mihaela Radu – coordonator
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Riley » Thu Jan 07, 2010 4:59 pm

Si ce alte planuri aveti acum, dupa Sarbatori? Cum au iesit Concertele de Craciun?
Din pacate nu am apucat sa vin sa va ascult pe 15 si pe 16 dec (am avut o perioada foarte incarcata), sper sa ajung datile viitoare ;).
Mult succes in continuare! :D
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

The Penguin
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Oct 21, 2009 6:22 pm

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby The Penguin » Tue Feb 16, 2010 6:16 pm

din pacate, nu am mai fost la curent cu ce s-a mai postat pe forum, iertare, iertare:-"

Pregatim acum un concert de Pasti, care se va tine cel mai probabil dupa Pasti:)), pe la finalul lui aprilie [20-30 aprilie]. sper sa fie ceva chiar mai bun decat concertul de Craciun, care a fost un real succes pentru un grup coral de inceput

n-o sam ai fiu asa neglijent pe viitor vizavi de "punerea la curent":))

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Riley » Tue Feb 16, 2010 6:34 pm

Foarte bine! :allright:
Nu face nimic, culmea chiar azi m-am uitat din nou pe topicul asta si chiar m-am gandit ca de mult nu a mai fost un up-to-date! :D
Ma bucur sa aud ca a fost un succes primul concert! Sper de data asta sa ajung sa va ascult si eu (asa ca asteptam detalii :D)
Bafta! ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
BellaDonna
senior
senior
Posts: 189
Joined: Tue Jun 03, 2008 3:52 pm

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby BellaDonna » Mon Feb 22, 2010 5:59 pm

Acum, ca au trecut sarbatorile, ce gen de muzica mai abordati?

The Penguin
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Oct 21, 2009 6:22 pm

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby The Penguin » Tue Feb 23, 2010 11:05 pm

Pregatim acum un repertoriu destul de variat pt Pasti. Avand in vedere o POSIBILA colaborare cu o formatie orchestrala, piesele sunt "mixte", apartinand repertoriului bizantin ["Miluieste-ma Dumnezeule" mai multe variante de "Hristos a Inviat", alte etc etc] si piese apusene [de Bach, Handel etc], evident, majoritatea fiind legate de aceasta tema a Pastelui:)

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Riley » Tue Feb 23, 2010 11:22 pm

Foarte frumos. Mult succes si spor la toate. Cred ca suna foarte bine :)
Later edit: La "Miluieste-ma Dumnezeule" e cumva varianta in care tenorul are partitura similara cu cea a basului? Mi se pare incredibil de dificila pentru tenori piesa respectiva. Dar e foarte frumoasa! Abia astept sa va ascult :)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

The Penguin
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Oct 21, 2009 6:22 pm

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby The Penguin » Wed Feb 24, 2010 10:15 am

daps, pe aproape toata piesa, tenor are unison cu bass, cu exceptia unor finaluri de fraze. partea dificila e la capitolul respiratie si expresie, dar cred ca o sa putem da o interpretare interesanta;)

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Phat Skidz » Wed Feb 24, 2010 7:05 pm

Grea muzica bizantină. Dar muzică bizantină cu orchestră nu există :) Ştiţi toate glasurile?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

The Penguin
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Oct 21, 2009 6:22 pm

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby The Penguin » Wed Feb 24, 2010 11:16 pm

Clar ca muzica bizantina este a capella, fara orchestra. Si muzica pe care o abordam, ca sa fie mai corect zis, este de influenta bizantina, lucram dupa partitura pe voci. Piesele abordate, acum ca ai adus in discutie, sunt "Miluieste-ma, Dumnezeule" de Cucu, "Intr-o clipa [Luminanda din Joia Mare]", Partea a doua din Concertul Coral Nr. 1 de Musicescu, "Tatal nostru" de Pann, "Si era la ora a sasea [Denia celor 12 Evanghelii]" de Mandicevschi, vartiantele de "Hristos a Inviat". Prin muzica bizantina ma refer mai mult la muzica ortodoxa, rasariteana, desi mi se pare un termen cam restrictiv.

User avatar
BellaDonna
senior
senior
Posts: 189
Joined: Tue Jun 03, 2008 3:52 pm

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby BellaDonna » Sat Feb 27, 2010 11:03 pm

Si ortodoxa occidentala nu cantati?

The Penguin
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Oct 21, 2009 6:22 pm

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby The Penguin » Sun Feb 28, 2010 12:45 am

umm, nu prea stiu la ce te referi prin termenul de muzica ortodoxa occidentala...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby b3 » Wed Sep 29, 2010 1:23 pm

E duminica 3 octombrie si nu stii cu ce sa-ti umpli timpul? Uite o propunere!

Cu ocazia Zilelor Universitatii de Medicina si Farmacie "Carol Davila" are loc Concertul Festiv sustinut de Corul "Vox Medicalis" al Studentilor in Medicina si Farmacie, dirijori Tudor Ionescu si Florin Tudor.

Solisti: Delia Andreescu (pian), Radu Barabancea (vioara), Laura Dumitrescu (vioara), Tudor Ionescu (pian), Cristian Militaru (pian), Andreea Oprescu (pian), Victor Stoica (tenor), Dana Teodorescu (soprana).

Din program: Ave Maria (Bach-Gounod)
Ave verum (W.A.Mozart)
Tatal nostru (A.Pann)
Ciuleandra (folclor romanesc)
Jesu bleibet meine Freude (Cantata BWV 147 - J.S.Bach)
Kalinka (folclor rusesc)
Tourdion (cantec trubadur)
Doamne, buzele mele (partea a II-a din Concertul Coral nr. 1 - G.Musicescu)
Canon in Re Major (J.Pachelbel)

si multe altele...

Duminica 3 octombrie 2010, orele 14, Amfiteatrul Mare al Facultatii de Medicina
INTRAREA LIBERA!

Un eveniment prezentat de UMF "Carol Davila", Fundatia Universitara "Carol Davila" si Societatea Studentilor in Medicina din Bucuresti.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

steffanya28
Posts: 3
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby steffanya28 » Mon Oct 18, 2010 8:32 pm

unde pot asculta melodii ale acestui cor? se gasesc pe undeva?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studentesc

Postby Riley » Sat Dec 11, 2010 6:26 pm



Dragi colegi,

Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila",
Societatea Studentilor in Medicina din Bucuresti
si
Fundatia Universitara "Carol Davila"

prezinta

CONCERT DE CRACIUN

sustinut de

CORUL "VOX MEDICALIS" AL STUDENTILOR IN MEDICINA SI FARMACIE
dirijori: Tudor Ionescu, Victor Stoica

Solisti: Corina Cretu, Daniela Teodorescu

Miercuri, 15 decembrie, orele 18:30, in Amfiteatrul Mare al Facultatii de Medicina

INTRAREA LIBERA!

Va asteptam cu mic-cu mare sa ascultam colinde intr-o atmosfera primitoare, cu avant tineresc, cu voie-buna si multa multa caldura!

As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Din categoria "Cu ce ne mai umplem timpul": Cor studente

Postby Riley » Thu May 19, 2011 9:18 am


Societatea Studentilor in Medicina din Bucuresti

prezinta

Concertul "Cand stetoscopul asculta muzica"

sustinut de

Corul "VOX MEDICALIS" al Studentilor in Medicina si Farmacie

21 mai 2011, orele 19:30, Aula Magna a Facultatii de Drept

Dirijori: TUDOR IONESCU
MIOARA BUHALTEANU

Solisti: ANA CEBOTARI (soprana)
ROMEO ANASTASE (tenor)
VICTOR STOICA (tenor)
TUDOR IONESCU (bass)

La pian: compozitoarea LIDIA CIUBUC


In program, lucrari de J.S. Bach, L. Ciubuc, P. Constantinescu, G.F. Handel, T. Jarda, Z. Kodaly, F. Lehar, F. Lowe, Cl. Monteverdi, W.A. Mozart, G. Musicescu, N. Suciu, G. Verdi, I. Vidu, A. Vivaldi, A. Lloyd Webber. Si ca sa dam la o parte voalul misterios si savant reprezentat de aceasta insiruire, va prezentam un repertoriu foarte variat: veti asculta piese care va vor smulge o lacrima si piese care parca va vor da ghes sa dansati; piese monumentale, spectaculoase, si piese meditative, contemplative, descriptive. Piese la care veti vrea sa porniti in mars triumfal, sa dansati un vals sau un joc popular.

Va prezentam, asadar un concert la impletirea amatorismului cu profesionalismul, la intalnirea rigorii evenimentelor de acest gen cu o atmosfera tinereasca si proaspata, un adevarat concert de primavara.

Va asteptam la concert!


Detalii si informatii in sediul Societatii Studentilor in Medicina din Bucuresti (SSMB - Facultatea de Medicina, Bd. Eroii Sanitari 8, Sect. 5, Bucuresti) si la standul corului plasat pe culoarul Parter al Facultatii de Medicina, orele 13:30-16:00, miercuri-vineri
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests