Burse Erasmus

care ne mananca zilele
farasens
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sat Aug 16, 2008 7:49 pm

Re: Burse Erasmus

Postby farasens » Mon Sep 01, 2008 1:38 pm

intai sa iau examenu la engleza=))...mie mi-a fost frica si la bac la oral la engleza:-SS..ms mult ca mi-ai zis..eu nu mai tineam minte daca atunci la inscriere am bifat vreo casutza de limba straina de aia am intrebat:))

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Burse Erasmus

Postby dr.ruxy » Mon Sep 01, 2008 10:32 pm

ce examen de engleza?
te referi la cel obligatoriu... adik la materia numita engleza medicala??

stai calm... inspira expira... nu-i :devil: atat de negru :wink:
Nu exita esec, exista feedback!

farasens
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sat Aug 16, 2008 7:49 pm

Re: Burse Erasmus

Postby farasens » Tue Sep 02, 2008 12:22 am

mda..eu si engleza suntem foarte certate:))...ma intelgeam bn cu franceza...dar examenul la engleza va consta numai in termeni medicali?

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Burse Erasmus

Postby dr.ruxy » Tue Sep 02, 2008 1:26 am

desi suntem offtopic... iti scriu aici:
examenul la engleza e format din doua lucrari scrise ... cate una pe fiecare semestru... nu kiar in sesiune... si in vara un examen oral

sunt termeni medicali... dar stai linistita... pe aia oricum nu aveai cum sa ii stii... sunt si intrebari de gramatica... dar nu cine stie ce... e fezabil... iar daca nu ai facut engleza in liceu sau din motive diverse nu ai reusit sa ai un nivel stralucit... anunti la inceput si incerci sa te inscrii in grupa de incepatori... doar ca acolo sunt putine locuri... dar iti spun... engleza nu e o problema atat de mare... despre note nu comentam pentru ca sunt subiective :green:
Nu exita esec, exista feedback!

md.md
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Sun Oct 09, 2011 10:41 am

Re: Burse Erasmus

Postby md.md » Mon Mar 19, 2012 5:20 pm

Salut! Am si eu 2 intrebari:

Cat de detaliate sunt grilele acelea cu raspuns multiplu? (Eu sunt anul 3, deci grilele de fizio, anato, histo)
Cum e examenul de franceza? (Nu am mai venit in contact cu franceza din liceu si nu stiu pe ce sa ma axez, dat fiind timpul foarte scurt ramas pana la examen)

Multumesc!


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests