Fotbal si medicinisti

care ne mananca zilele
claudiu21
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Aug 04, 2009 12:19 pm

Fotbal si medicinisti

Postby claudiu21 » Tue Aug 04, 2009 12:32 pm

Anul asta am intrat si eu la Medicina in Bucuresti , iar pana cu vreo luna inainte de BAC am jucat fotbal la nivel de liga a 3-a la mine in oras.Vroiam sa stiu daca sunt ceva studenti care joaca prin liga a 4-a (sau chiar a 3-a desi nu cred ca voi avea timp) si pe la ce echipe joaca. Daca da, ii rog sa posteze aici si sa ma informeze in legatura cu echipele , nivel , conditii , pe unde sunt terenurile pentru ca nu prea as vrea sa ma las si implicit sa ma ajute sa gasesc ceva echipe :D La clubul meu de acasa am vorbit si nu au nimic impotriva sa-mi dea drumul pentru ca le-am explicat situatia si au inteles. As da mai multe detalii , dar mi-e frica sa nu vorbesc singur :) Astept raspunsuri. Multumesc.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Fotbal si medicinisti

Postby Chingachgook » Tue Aug 04, 2009 12:56 pm

fotbalul e un sport de golani.
in afara de boloni (care oricum era dentist) nu stiu nici un alt medic sa joace. ar trebui sa iti gasesti alte preocupari
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Maks
senior
senior
Posts: 219
Joined: Wed May 06, 2009 2:19 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby Maks » Tue Aug 04, 2009 1:07 pm

la medicina se joaca age of empires. kuxi le are la aoe.

claudiu21
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Aug 04, 2009 12:19 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby claudiu21 » Tue Aug 04, 2009 1:31 pm

Mda ma asteptam la altfel , dar si astfel de raspunsuri :lol: Fara suparare kooksee, dar ai vorbit ca o mama sau o bunica ce nu vrea sa isi lase copilul/nepotul sa joace . As sta cu cea mai mare placere la dezbateri pe aici , dar chiar am nevoie sa gasesc pe cineva care joaca organizat prin vreo liga din bucale , tre' sa fie cineva, nu cred ca nu stie nimeni sa dea piciorul in minge :green: Oricum apreciez promptitudinea cu care ai raspuns :D

Ah, apropo , am vazut pe net ca anul asta s-a participat cu o echipa la cupa facultatilor si chiar s-a reusit o victorie. Baietii aia din echipa tre sa aiba vreo unu macar o tangenta cu fotbalul organizat. Despre asta ce stiti ? Boloni ,alte vremuri pe atunci , mai lasa-ti mouse-ul mai baieti...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Fotbal si medicinisti

Postby Chingachgook » Tue Aug 04, 2009 1:57 pm

claudiu21 wrote: mai lasa-ti mouse-ul mai baieti...


si mai pune-ti mana pe o carte
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

claudiu21
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Aug 04, 2009 12:19 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby claudiu21 » Tue Aug 04, 2009 2:14 pm

Aoleu, ti-am dovedit teoria , fotbalistii sunt golani. Damn it, stiam eu ca trebuia sa mai trec pe la scoala sa ma invete si pe mine unde sa pun si unde sa nu pun cratima :( Chiar voi la sport la medicina ce faceti ? Sunt curios..sper ca nu va da profu laptoape sa va antrenati la joculete :|

User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby DentStudent » Tue Aug 04, 2009 2:14 pm

kooksee wrote:fotbalul e un sport de golani.
in afara de boloni (care oricum era dentist) nu stiu nici un alt medic sa joace. ar trebui sa iti gasesti alte preocupari


cu dentistii ce ai? :help:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Fotbal si medicinisti

Postby Chingachgook » Tue Aug 04, 2009 3:00 pm

eu am facut ping pong


@dentstudent, nu am nimic cu ei, ii respect. incercam sa gasesc un medic care joaca fotbal si nu am gasit. atunci am adus exemplul cu boloni care nu e chiar doctor. aia a fost tot.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby DentStudent » Tue Aug 04, 2009 3:10 pm

kooksee wrote:eu am facut ping pong


@dentstudent, nu am nimic cu ei, ii respect. incercam sa gasesc un medic care joaca fotbal si nu am gasit. atunci am adus exemplul cu boloni care nu e chiar doctor. aia a fost tot.



credeam ca faci parte din cei ce desconsidera dentistii :peace:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Fotbal si medicinisti

Postby Chingachgook » Tue Aug 04, 2009 3:13 pm

a nu, nu-i desconsider. ma enerveaza doar cand se considera si ei doctori
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Fotbal si medicinisti

Postby Melania » Tue Aug 04, 2009 3:26 pm

kooksee wrote:eu am facut ping pong

Eu am fost in echipa de dansuri.

claudiu21
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Aug 04, 2009 12:19 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby claudiu21 » Tue Aug 04, 2009 5:21 pm

Bun , ping pong , dansuri e un..inceput . Fotbal cineva?

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby swiss » Tue Aug 04, 2009 7:57 pm

ai fi uimit cat de multi joaca fotbal in facultate.
cel putin la Cluj-Napoca, cand eram in facultate faceam campionate intre noi (echipe din diferiti ani)
cei mai buni ii selectam si faceam "schimburi culturale" cu universitatile din Olanda, Belgia sau Moldova.(nu eu ii selectam :) , ci profesorul de sport care avea o organizatie studenteasca ce era "frumos" sponsorizata de rectoratul UMF Cluj)
cel mai faine erau cantonamentele din Chisinau...ehe ce vremuri...cu fratii nostri de peste Prut.

cei drept, cei de la stoma erau mai multi si mai pasionati.

faza cu sportul de performanta si universitatea de medicina nu prea merg cap in cap...mai ales pentru ca la facultate nu-ti prea ramane timp de antrenamente si poti sa faci o salata din amandoua.
eu zic ca trebuie sa-ti stabilesti clar prioritatile in viata si sa decizi cat mai repede lucrul pe care-l faci serios.
eu am lasat fotbalul de cativa ani ca efectiv nu mai aveam timp, insa nu lipseam la nicio ocazie cand se trezeau prietenii sa "dam" un fotbal pe nocturna, pe la ore racoroase numai bune de alergat.
adica eram "golan" numai noaptea si maxim de 2 ori pe saptamana...apoi, am devenit din ce in ce mai sedentar
insa parerea mea, e ca nu esti cu adevarat barbat daca nu stii sa dai cu piciorul in minge. plus ca fetelor le plac baietii sportivi si ai mult mai mult succes :wink:

nu vreau "sa dau din casa" -cu toate ca Imedul a ramas mai mult un azil de batrani, dar daca o sa cauti pe google/youtube, o sa gasesti ce sport practica kooksee :)

claudiu21
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Aug 04, 2009 12:19 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby claudiu21 » Tue Aug 04, 2009 9:11 pm

In sfarsit un raspuns mai dezvoltat. In legatura cu prima parte, sport la nivel de facultate , teren mic vreau sa spun ca nu tin neaparat pt ca am prieteni prin Bucuresti cu care pot sa joc o miuta , un 5 la 5 pe teren redus etc. Insa ar fi interesanta partea cu schimburile de studenti , mai ales ca in liceu la mine sportul era o mare vrajeala , plecand de la profesori si pana la terenurile de fotbal, baschet, handbal. Deci in privinta asta as fi dispus sa cooperez :D

In al doilea rand, eu nu as pune neaparat in balanta fotbalul cu medicina facuta serios , pt ca nu vreau neaparat sa merg mai departe cu performanta (in fotbal :D ). De aceea am si precizat ca vreau o echipa de esalon inferior si nu afiliata FRF cum e liga a 3-a, unde am jucat pt ca stiu ce inseamna antrenamente aproape in fiecare zi + meci. Pur si simplu nu vreau sa ma las de tot , sa joc organizat unde 2 maxim 3 antrenamente sunt suficiente. Si daca e sa am noroc si mai departe, nu zic nu :)

"insa parerea mea, e ca nu esti cu adevarat barbat daca nu stii sa dai cu piciorul in minge." - ca bine zici :allright: (Stai sa vezi ce sar astia acuma pe noi :)) )

Totusi astept pe cineva care e legitimat prin bucale ??

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Fotbal si medicinisti

Postby Dan » Wed Aug 05, 2009 1:01 am

conflictul dintre generatii... :devil:
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Re: Fotbal si medicinisti

Postby golanulstelist » Wed Aug 05, 2009 1:38 pm

Pai eu zic sa vii si sa vezi ce club te ia, insa peste un an povesteste cum ai terminat si cu medicina, pt ca nu o sa ai timp de ambele. Off topic am avut un coleg care facea volei, initial de performanta la rapid sau ceva de genul dar dupa ce a ajuns la med nu a mai putut continua, mergea pe la ei o data pe sapt sa se mai recreeze. Ideea e ca medicina cam e cea mai grea facultate din ce a mai ramas, cel putin era, si nu stiu cum o sa te descurci cu 4-5 antrenamente pe saptamana plus ca prezenta la lp-uri si unele cursuri cam e obligatorie.


PS: Eu zic sa incerci la steaua, in ultimul timp accepta pe oricine.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Fotbal si medicinisti

Postby Phat Skidz » Wed Aug 05, 2009 4:03 pm

golanulstelist wrote:Ideea e ca medicina cam e cea mai grea facultate din ce a mai ramas


:lol: :lol: :lol:
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby razvan.f » Wed Aug 05, 2009 5:21 pm

vlad stroescu wrote:
golanulstelist wrote:Ideea e ca medicina cam e cea mai grea facultate din ce a mai ramas


:lol: :lol: :lol:


Vi se pare acum grea? Sa vedeti daca se dadea gramatica limbii romane la admitere... Cam se pica la greu...
Salut revenirea in forta a lui moga pentru calcarea in picioare a limbii romane.

Eu tot la ping-pong am fost si asta pentru ca tenis de camp nu exista. Oricum nu esti cu adevarat barbat daca nu stii sa dai cu piciorul in minge si sa ragai zgomotos cu prietenii dupa ce bei o bere pe marginea terenului. Hai steaua!

claudiu21
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Aug 04, 2009 12:19 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby claudiu21 » Wed Aug 05, 2009 9:29 pm

I couldn't agree more :D Apropo,am aruncat un ochi pe alte topicuri de pe aici si am vazut ca mai mult se sta cu ghilotina pregatita pentru cei ce fac o greseala gramaticala , ideea pe care o exprima respectivul neavand nicio relevanta uneori .Tare. Inteleg si eu ca pe aici se cere perfectiune din partea unor personaje cu aere evidente de superioritate , dar intelegeti si voi oamenii care scriu un post cat monitorul si uita un i sau o - .

Numai ping-pong-isti .Poate vin chinezoii si se iau cu voi la un turneu :green:

User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby razvan.f » Wed Aug 05, 2009 9:53 pm

Claudiu, cei care fac o greseala gramaticala, poate chiar doua sunt lasati in pace. Cei care fac greseli gramaticale in fiecare post sunt atentionati, de obicei subtil la inceput si apoi mai agresiv pe masura reactiei lor la atentionari. Nimeni nu s-a luat niciodata de uitarea unui i sau unui o. Nu sunt aere de superioritate ci, cel putin din partea mea, revolta provocata de faptul ca vad atatia oameni cu diplome de absolvire a unei facultati (si nu orice facultate) care au ars niste etape, ca sa zic asa, si sunt agramati.

Scuze de offtopic. Promit ca asta a fost ultimul aici.

BeZeDe
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:12 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby BeZeDe » Sat Oct 03, 2009 8:56 pm

As fi si eu interesat de fotbal...chair ma gandeam dak mi-as putea alege fotbal...sau se face vreo echipa a universitatii........claudiu astept un pm cu id`ul tau sa vbim mai multe.....poate vorbim si cu profu` de sport....si vedem!:D

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Fotbal si medicinisti

Postby dr.tm » Sat Oct 03, 2009 9:06 pm

poti sa ti alegi fotbal ca optional..dar din ce stiu eu nu prea sunt multi care opteaza pt fotb. majoritatea se duc la basket sau mai nou inot.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

BeZeDe
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:12 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby BeZeDe » Sat Oct 03, 2009 9:09 pm

la innot primesc si incepatori? ...din cate am intzeles nu...nu prea stiu sa innot.......si nu m`ar deranja sa iau innot ca optional....si sa fac antrenamente pt echipa facultatii 1 data de 2 ori pe saptamana....pt ca e buna si o relaxare de asa natura....!

claudiu21
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Tue Aug 04, 2009 12:19 pm

Re: Fotbal si medicinisti

Postby claudiu21 » Sun Oct 04, 2009 12:03 am

Pai hai ca iti trimit pm cu id-ul meu, dar sapt asta pana ma stabilesc si eu nu prea cred ca intru.Oricum dupa vorbim si vedem si noi ce si cum cu fotbalul.

Eventual recrutam ceva baieti , sa facem si noi o miscare pe la un teren sintetic sau undeva odata pe saptamana. Numai cu scoala nu se poate :mrgreen:

User avatar
furcu
junior
junior
Posts: 44
Joined: Fri Sep 03, 2010 9:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Fotbal si medicinisti

Postby furcu » Sat Sep 04, 2010 11:50 pm

kooksee wrote:a nu, nu-i desconsider. ma enerveaza doar cand se considera si ei doctori

sunt si eu un fel de doctori, dar nu prea
Dr. House: Vezi, din cauza bastonului toată lumea presupune că sunt pacient.
Dr. Wilson: Şi atunci de ce nu îţi pui halat alb, ca noi toţi?
Dr. House: Nu vreau să creadă că sunt doctor

User avatar
Socrates
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Jul 23, 2010 10:06 pm
Location: Timişoara

Re: Fotbal si medicinisti

Postby Socrates » Mon Sep 20, 2010 10:28 pm

kooksee wrote:fotbalul e un sport de golani.
in afara de boloni (care oricum era dentist) nu stiu nici un alt medic sa joace. ar trebui sa iti gasesti alte preocupari


http://en.wikipedia.org/wiki/S%C3%B3cra ... sonal_life

http://www.youtube.com/watch?v=zZxvYy5-ekI

La naiba, uite ca mai exista! Desigur, nu implicam romanii in ecuatie.
Prefer să mor în mocirlă într-o Românie Mare decât să mor în paradisul unei Românii mici. - Ion Antonescu

User avatar
No More
senior
senior
Posts: 170
Joined: Tue Jun 13, 2006 9:54 pm
Location: Diham
Contact:

Re: Fotbal si medicinisti

Postby No More » Fri Jul 15, 2011 9:28 am



"He is also noted for being an intellectual, a heavy drinker and smoker,..."
That's ma man! :) Din vicii, pare mai mult doctor decat fotbalist. Daca mai era si curvar... :lol:


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests