Comunicare intre studentii medicinisti

care ne mananca zilele
RainMaker
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Mon May 23, 2005 8:26 pm

Comunicare intre studentii medicinisti

Postby RainMaker » Fri Jun 05, 2009 2:40 pm

Buna! Am obs ca pe grupul acesta de unde postezi tu mesaje se cam opresc multe mesaje care ar trebui lasate sa fie vazute de studenti, deoarece este moderat destul de strict.
Exista un grup al studentilor in care cica nu exista moderarea asta aici: UMFCD , pentru cine vrea sa fie la curent si cu lucrurile mai putin pe fatza:P

mesaj mutat de moderator de aici

RainMaker
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Mon May 23, 2005 8:26 pm

Comunicare intre studentii medicinisti

Postby RainMaker » Fri Jun 05, 2009 3:07 pm

Buna tuturor!

Dupa nenumarate intamplari cand incercam sa trimit diverse mesaje pe grupul SSMB cu diverse intamplari sau discutii care nu conveneau unuia sau altuia, iar bineinteles mesajele n-au aparut niciodata pe grup am gasit un grup al studentilor la medicina unde se discuta nemijlocit si unde nimeni nu are interesul sa ne bage pumnul in gura ca pe vremea comunistilor cand dezvaluim o situatie jenanta sau cand ne expunem o parere.

Pentru cine e de aceeasi parere intrati pe grupul de care va spuneam aici: UMFCD

ps: repede, pana nu dispare mesaju' :))

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby b3 » Fri Jun 05, 2009 10:57 pm

De aici nu dispare mesajul :) Poti continua sa scrii si pe acest forum, unii prefera forma asta de comunicare vs. grup de mail (mai usor de "scanat" ce te intreseaza si ce nu).
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Decizii Consiliu, Senat, Comisii, Adunarea Reprezentantilor

Postby Phat Skidz » Mon Jun 08, 2009 10:51 am

Am observat că eşti un spammer.
Chiar s-au oprit mesaje, aici? Ca de exemplu?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: Decizii Consiliu, Senat, Comisii, Adunarea Reprezentantilor

Postby Bogdan_DD » Mon Jun 08, 2009 12:36 pm

Am dat join request de 4 zile la grupul vostru, vad ca nu e nimeni care sa se ocupe de administrare.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Decizii Consiliu, Senat, Comisii, Adunarea Reprezentantilor

Postby Riley » Mon Jun 08, 2009 1:40 pm

Bogdan_DD wrote:Am dat join request de 4 zile la grupul vostru, vad ca nu e nimeni care sa se ocupe de administrare.


Idem!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: Decizii Consiliu, Senat, Comisii, Adunarea Reprezentantilor

Postby anncush » Mon Jun 08, 2009 2:00 pm

hopa, aceeasi problema si la mine! urata atitudine... si asta dupa ce aici topicul a fost facut sticky, dupa ce a mai umplut cu absolut acelasi mesaj si alte forumuri...

in fine, inclin sa-i dau dreptate lui vlad stroescu : it's just another spammer :hate:
Slowly getting less stupid :)

RainMaker
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Mon May 23, 2005 8:26 pm

Re: Decizii Consiliu, Senat, Comisii, Adunarea Reprezentantilor

Postby RainMaker » Mon Jun 08, 2009 9:15 pm

vlad stroescu wrote:Am observat că eşti un spammer.
Chiar s-au oprit mesaje, aici? Ca de exemplu?



Buna!

Nu sunt un spammer ci doar am dat adresa unui grup al studentilor medicinisti.
Daca citesti mai bine ce am scris mai sus, realizezi ca ma refeream la mesajele forwardate de pe grupul SSMB, si nu ma refeream la forum.




Pentru restul, va asigur ca grupul are administrare din cadrul studentilor membri in forurile de conducere UMF, iar toti studentii la medicina vor fi acceptati. Probabil a fost weekend iar nici unul dintre moderatori n-a fost online...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Decizii Consiliu, Senat, Comisii, Adunarea Reprezentantilor

Postby b3 » Mon Jun 08, 2009 11:14 pm

anncush wrote:hopa, aceeasi problema si la mine! urata atitudine... si asta dupa ce aici topicul a fost facut sticky, dupa ce a mai umplut cu absolut acelasi mesaj si alte forumuri...

in fine, inclin sa-i dau dreptate lui vlad stroescu : it's just another spammer :hate:


Topicul asta este sticky de luni de zile, pentru ca postam in el mesajele de pe grupul SSMB, fiind de interes si pentru cei care nu sunt membri ai grupului SSMB. RainMaker a postat aiurea aici, ajungea topicul celalalt creat pe "Facultatea", iar acum voi muta mesajele astea in topicul celalalt.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby anncush » Tue Jun 09, 2009 7:50 pm

@b3: intr-adevar, greseala mea, e drept ca puteam sa jur ca postez pe alt topic (asta daca nu cumva au existat 2 postari identice ale userului respectiv). in fine, sunt eu mai ametita, sorry de incurcatura. cu toate astea observasem intr-un tarziu confuzia facuta de mine cu topicul sticky insa trecusera deja cele 5 minute alocate editarii postului si n-am mai insistat :D

btw, intre timp am primit si acceptul pe grupul respectiv.
Slowly getting less stupid :)

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby b3 » Fri Jun 12, 2009 5:40 pm

Nu pricep o chestie - daca

RainMaker wrote:Dupa nenumarate intamplari cand incercam sa trimit diverse mesaje pe grupul SSMB cu diverse intamplari sau discutii care nu conveneau unuia sau altuia, iar bineinteles mesajele n-au aparut niciodata pe grup am gasit un grup al studentilor la medicina unde se discuta nemijlocit si unde nimeni nu are interesul sa ne bage pumnul in gura ca pe vremea comunistilor cand dezvaluim o situatie jenanta sau cand ne expunem o parere.


atunci de ce pe grupul asta UMFCD trei dintre moderatori sunt aceeasi de pe grupul SSMB (oana, anca, ioan) ?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

RainMaker
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Mon May 23, 2005 8:26 pm

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby RainMaker » Fri Jun 12, 2009 7:09 pm

Buna!
Printre moderatori, intr-adevar se afla si unii moderatori de pe grupul SSMB din motivul ca sunt reprezentantii studentilor. Nu stiu daca ai mai observat si faptul ca mai sunt si altii pe langa ei, iar buna desfasurare a viitoarelor discutii de pe grup nu va fi influentata in mode negativ de acestia.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby b3 » Fri Jun 12, 2009 8:57 pm

Am observat ca mai sunt si altii :) Ce m-a mirat a fost tonul tau destul de critic la adresa moderatorilor de pe grupul SSMB, asa ca nu ma asteptam sa-i regasesc pe grupul UMFCD. Iar faptul ca sunt reprezentanti de serie nu e neaparat o conditie esentiala pentru a fi moderator, ba chiar din contra, gasesc ca cineva fara functie e mai potrivit, e mai impartial.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby Bogdan_DD » Mon Jun 29, 2009 7:46 pm

Salut. Acest grup mai exista? Si daca da, de ce am fost scos de pe el?

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby cosmina-gabriela » Mon Jun 29, 2009 8:40 pm

Bogdan_DD wrote:Salut. Acest grup mai exista? Si daca da, de ce am fost scos de pe el?


probabil parerile tale nu se supuneau politicii SSMB
am auzit ca s-a intamplat si la nivel de sef de serie

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby b3 » Fri Jul 03, 2009 10:51 pm

Au fost doua mesaje acum cateva zile pe grup:

se pare ca liderii ssmb nu doresc existenta acestui grup, fapt pentru care s-au intamplat atacurile de spam din ultima vreme. am recurs la metoda de a scoate moderatorii respectivi care au lasat acele mesaje pe grup.

totusi din cei care am mai ramas pe grup, in cazul in care puteti face din nou invitatii catre grupurile voastre de serie sa ne putem readuna aici in ciuda inversunarii unora , probabil va fi treaba buna...

pana atunci... asta e...

In incidentul de ieri moderatorul respectiv a dat BAN la toata lista de membri.
Va rog sa trimiteti acest mesaj la cat mai multa lume, sa ne re-adunam aici in
ciuda vointei unora care nu vor ca acest grup sa existe:

Adresa grupului este: http://groups.yahoo.com/group/UMFCD/join



cosmina-gabriela: se referea la grupul asta nou, UMFCD, nu la cel SSMB.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby cosmina-gabriela » Sat Jul 04, 2009 12:00 am

b3 wrote:Au fost doua mesaje acum cateva zile pe grup:

se pare ca liderii ssmb nu doresc existenta acestui grup, fapt pentru care s-au intamplat atacurile de spam din ultima vreme. am recurs la metoda de a scoate moderatorii respectivi care au lasat acele mesaje pe grup.

totusi din cei care am mai ramas pe grup, in cazul in care puteti face din nou invitatii catre grupurile voastre de serie sa ne putem readuna aici in ciuda inversunarii unora , probabil va fi treaba buna...

pana atunci... asta e...

In incidentul de ieri moderatorul respectiv a dat BAN la toata lista de membri.
Va rog sa trimiteti acest mesaj la cat mai multa lume, sa ne re-adunam aici in
ciuda vointei unora care nu vor ca acest grup sa existe:

Adresa grupului este: http://groups.yahoo.com/group/UMFCD/join



cosmina-gabriela: se referea la grupul asta nou, UMFCD, nu la cel SSMB.


mda si eu tot la aceeasi mancare de peste.

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby Bogdan_DD » Sat Jul 04, 2009 12:19 am

Merge din nou UMFCD-ul, unul dintre fostii moderatori a avut bunavointa de a bana toti membrii de pe grup inainte de a-l parasi.

RainMaker
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Mon May 23, 2005 8:26 pm

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby RainMaker » Sun Jul 12, 2009 5:17 pm

Salutare!

Grupul UMFCD continua sa ofere membrilor lui transparenta maxima de comunicare de care are nevoie studentul medicinist pentru a putea tria singur informatiile pe care le considera utile si care nu, pentru ca toti suntem oameni, si pentru ca suntem oameni, gandim! Iar pentru simplul fapt ca gandim trebuie sa avem acces la informatie si aceasta sa fie libera si nu ingradita de altii care vor sa gandeasca numai ei despre ce este bine sa stim si ce nu!

Schimbarea in bine a acestei facultati se va face numai cu ajutorul nostru, al studentilor. Iar pentru asta trebuie sa comunicam. Internetul este o forma foarte buna de comunicare.

Trimiteti tuturor colegilor pe grupurile voastre de discutii la nivel de serie faptul ca exista acest grup mare unde problemele se pot rezolva: http://groups.yahoo.com/group/UMFCD/join

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby b3 » Thu Aug 13, 2009 10:56 am

RainMaker, nu mai face topicuri noi, unul ajunge. Mai scrie pe asta din cand in cand daca vrei sa fie sus in lista, e destul.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

RainMaker
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Mon May 23, 2005 8:26 pm

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby RainMaker » Mon Oct 12, 2009 4:08 pm

Pentru toti studentii proaspat admisi la UMF Carol Davila ii anunt ca exista grupul de discutii: UMFCD unde se posteaza informatii importante despre viata de student, manifestari, congrese, etc.

Pe acest grup se afla de asemenea reprezentantii studentilor in Consiliul Facultatii de Medicina si in Senatul UMF "Carol Davila" precum si majoritatea sefilor de serii, oameni cu care puteti discuta si semnala orice problema legata de activitatea academica.

Grupul a fost special creat pentru a inlesni comunicarea intre studentii medicinisti din Romania, in special intre cei din centrul universitar Bucuresti - UMF Carol Davila

Mult succes!

RainMaker
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Mon May 23, 2005 8:26 pm

Re: Comunicare intre studentii medicinisti

Postby RainMaker » Thu Dec 10, 2009 3:57 pm

Te-ai saturat de discutii si mesaje oficiale?

Vrei sa stii si sa vezi uneori adevarata realitate ascunsa in spatele discursurilor oficiale?

Vrei sa citesti mesaje de la colegii tai din toata tara, necenzurate?

Intra pe grupul UMFCD: http://groups.yahoo.com/group/UMFCD/


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 91 guests