Asistenti de nota 4 (patru)

care ne mananca zilele
prorektor
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sat Jun 10, 2017 11:39 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby prorektor » Sat Jun 10, 2017 11:44 pm

Dupa un frumos si lung an 1 din care a mai ramas biata sesiune, cred ca merita putin reinviat topicul asta, la care il nominalizez pe stimabilul domn doctor Lupusoru Mircea - fizio 1 - atunci cand mananci in fata studentului la examenul de lp iar el scrie, parca paleste si faptul ca ai stat doar 15-20 de minute pe lp cu el, fara sa fi retinut mare lucru respectivu' student

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby andy gavrilescu » Sun Jun 11, 2017 9:58 am

15-20 minute de informatie concentrata sunt mai bune decat o ora intreaga.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

prorektor
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sat Jun 10, 2017 11:39 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby prorektor » Sun Jun 11, 2017 12:44 pm

Informatie concentrata in prezentari pe care le faceam tot noi :)) nu cred ca ne-a vorbit 5 minute legate in niciun lp. Statea, se uita, "faceti experimentele si plecati". Oricum mi a lasat un gust amar

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby mihai_525 » Sun Jun 11, 2017 12:57 pm

la ce te referi ? :shock:
America first

prorektor
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sat Jun 10, 2017 11:39 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby prorektor » Sun Jun 11, 2017 2:21 pm

Deci ca sa fiu mai clar, un lp se desfasura in felul urmator:

-cate 2 studenti din fiecare din cele 2 grupe faceau cate o prezentare legata de subiectul de discutie al lp-ului respectiv
-prezentam, el venind cam la 5-10 minute la noi si stand 1-2 minute, apoi pleca iar
-la sfarsitul prezentarii, ne zicea 2-3 chestii - 5 minute - legate de lp, apoi ne punea sa facem experimentele si sa plecam cand eram gata, fara sa vina vreodata sa se asigure daca am facut ceva

La teste contrar a ce au zis unii colegi a dat note relativ ok, de la 7 in sus la romani.
In schimb la examenul de lp am stat cu el la masa si l-a trimis pe un coleg sa i ia un sandwich din suub, pe care in timp ce eu si colegii scriam, il manca cu noi la masa; eu inteleg ca o fi stat toata ziua acolo, dar nu mi se pare ok (mie personal).
Examenul consta dintr-un subiect - experiment - pe care il faci sau nu in fct de ce dispozitie are el plus un buletin de analize la care daca i-ai gresit o singura valoare - sau nu i-ai spus o valoare anormala din cele de acolo, indiferent cate i-ai spus in rest - examenul s-a terminat. Note absolut mizere fata de alte grupe.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests