Asistenti de nota 4 (patru)

care ne mananca zilele
User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Bogdan_DD » Thu May 07, 2009 4:38 pm

Va rog nu va sfiiti.

dr. Razvan Ionescu (reumato Colentina). In 5 saptamani n-a venit in nicio zi la stagiu, la examen nici atat. A tinut 2 cursuri. Cand spuneam chestia asta colegilor dumnealui, toata lumea tacea si se facea ca n-aude.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby rox » Thu May 07, 2009 5:26 pm

Dr Carp Andrei, unitatea de terapie intensiva coronariana, Fundeni ( ma rog, Institutul C.C Iliescu)- in tot stagiul de cardio nu ne-a adresat o vorba, si nu exagerez, se prefacea ca nu existam, se uita printre noi, nu raspundea la salut, nu ne baga in seama, eram pur si simplu invizibili. Nu ne-a aratat nici o manevra, nu ne-a explicat nimic, n-am invatat nimic de la el. La vreo 3 sapt am renuntat sa ma mai duc zilnic la stagiu pentru ca pe sectia aia toata lumea ne trata la fel. Singurii care binevoiau sa ne mai arate cite un EKG erau 2 rezidenti, care fugeau si aia de noi, de obicei...
Per ansamblu, a fost cred cea mai neplacuta experienta cu vreun asistent, ever. Din cite am inteles, ceilalti colegi care au facut cardio acolo si l-au avut asistent s-au plins la prof. Ginghina si nu s-a intimplat nimic. Nota 4 e o nota mult prea mare pentru el, ca asistent.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby ssss » Thu May 07, 2009 7:31 pm

Eu cred ca trebuie sa va plangeti in alta parte,rector, minister, etc, plangere scrisa . E imposibil sa nu vrea altcineva ciolanul si poate se schimba ceva.
Reality is an illusion due to lack of wine

User avatar
doareu_mm
senior
senior
Posts: 288
Joined: Mon Jul 24, 2006 12:52 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby doareu_mm » Fri May 08, 2009 2:40 pm

e...lasa sa fie public, sa stie si astia mici la ce sa se astepte...
Medicina = Stiinta , Arta si Constiinta

schmitz_cargobull
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu May 29, 2008 2:55 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby schmitz_cargobull » Fri May 15, 2009 7:49 pm

Nota 4? Mu ha ha!

Spircu de la informatica, n-am cuvinte:), execrabil, el si cu toata adunatura de "asistenti" ai lui

Prof. Andronescu, etaj 12, SUUB, printre multe alte c@caturi, o intreaba pe asistenta de lp "ce's astia?. sstudenti? iesiti afara ca n-am loc sa vad pacientii!"

Dupa parerea mea si a multor colegi, dumnealor nu au nici in clin nici in maneca cu UMF. Isi primesc salariul degeaba!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Calico » Fri May 15, 2009 9:04 pm

printre multe alte c@caturi, o intreaba pe asistenta de lp "ce's astia?. sstudenti? iesiti afara ca n-am loc sa vad pacientii!"

Va dadeati coate si radeati pe infundate de pacienti? :)

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby swiss » Fri May 15, 2009 10:17 pm

MumaPadurii wrote:
printre multe alte c@caturi, o intreaba pe asistenta de lp "ce's astia?. sstudenti? iesiti afara ca n-am loc sa vad pacientii!"

Va dadeati coate si radeati pe infundate de pacienti? :)

Cuuuuuuuuuuum? :shock: Tu asa faceai?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Chingachgook » Fri May 15, 2009 11:53 pm

in general se facea asa la bucuresti
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby swiss » Sat May 16, 2009 12:40 am

Replica cuiva de aici de pe forum : :)

User avatar
DNCF
junior
junior
Posts: 50
Joined: Wed Sep 24, 2008 3:10 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby DNCF » Sun May 17, 2009 8:04 pm

Hmmm ... de nota (-)4 ar fi cam toata catedra de Igiena (cu exceptia unei doamne tare dragute cu care am facut noi lp-urile de mediu si care era cred singura persoana din cladirea aia care nu vorbea in dodii).
Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value. (Albert Einstein)

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby swiss » Mon May 18, 2009 12:27 am

DNCF wrote:cu exceptia unei doamne tare dragute cu care am facut noi lp-urile de mediu si care era cred singura persoana din cladirea aia care nu vorbea in dodii).


Asa ma gandeam si eu, ca acei asistenti carora nu le mai retii numele dupa ce s-a terminat modulul sunt de nota 4.
Cei care-ti raman in memorie dupa ani buni, sunt de nota 10.

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr_me » Mon May 18, 2009 3:57 pm

Dr. Erena, cardio - floreasca.... sa va fereasca sfantul sa faceti cu el la stagiul de cardio... nici macar nu va baga in seama.. in schimb taraie un student cu el sa ii completeze fisele la echo... ca si rezidentul lui s-a plicitisit... :hate:
toti studentii lui fugeau pe la alte grupe :peace: :peace:

User avatar
Selina
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Sep 03, 2007 10:38 pm
Location: dincolo de capatul lumii..
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Selina » Tue May 19, 2009 12:11 am

Grigorescu Alexandra, Semio Coltea - m-a marcat femeia asta. Dupa ce ca ne trata cu fundul (remarcabil ca dimensiune, tb sa recunosc) tot anul, urla la noi daca indrazneam sa mergem la alti asistenti ca sa invatam si noi naibii ceva, pt ca "ii stricam ei imaginea" :) Singurele boli despre care stia ceva erau cele pe care le facuse si ea la viata ei. Iar la examenul oral ne-a parat la prof ca "n-am fost cuminti" (in limbajul ei - "studenti neseriosi,alea alea" - in realitate k razbunare pt ca ne-am plans in timpul anului de talentele ei didactice inexistente) Ceea ce slava domnului nu ne-a scazut nota, doar i-a adaugat un "minus" in fata. Daca ajunge careva la ea - ignorati-i istericalele si duceti-va la alte saloane, nu merita sa pierzi anul pe complexele ei, cand chiar ai multe de invatat de la alti asistenti din coltea!! :peace:

p.s. 4?!? mult prea mult pt ea :lol:

User avatar
doareu_mm
senior
senior
Posts: 288
Joined: Mon Jul 24, 2006 12:52 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby doareu_mm » Tue May 19, 2009 3:52 pm

bagati, bagati, sa-i stie lumea!
Medicina = Stiinta , Arta si Constiinta

hugatree
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jun 04, 2008 6:49 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby hugatree » Fri Jun 12, 2009 3:46 pm

Milicescu Mihaela, CANTACUZINO DIGESTIV

Tom21
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Tue Sep 02, 2008 3:00 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Tom21 » Sat Jul 18, 2009 2:34 pm

Dorin Ionescu - semio SUUB

Gabriel Becheanu - morfopat : cursul nu este bine sistematizat, iar evaluarea este cel mult demna de o facultate particulara neautorizata dintr-o comuna oarecare din tara!

etc etc etc

Domilor doctori, suntem studenti UMF "Carol Davila" MG, in 10 ani vom fi colegi cu dvs, iar in conditiile in care va faceti jobul mai eficient ar fi sa se infiineze o sectie FF, ne dati bibliografia de la inceput si ne vedem la examen...viitorii medici ar fi de zeci de ori mai bine pregatiti asa! Dezinteres...ce *** va pasa voua, aveti un loc de munca decent, luati bani frumusei, de calitatea invatamantului cine se ingrijeste?

User avatar
Cosette
junior
junior
Posts: 91
Joined: Tue Dec 21, 2004 12:10 pm
Location: nu ma vb pe la spate k sunt in spatele tau

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Cosette » Sat Jul 18, 2009 10:10 pm

Din ciclul 'fuga de studenti" :
dr. Nora Toma-cardio SUUB
dr. Brandusa Strejean- respirator Caritas

nu au schimbat nicio vorba cu noi,9 saptamani cat am avut norocul sa dureze stagiile respective. Insa am avut parte de episoade penibile in care nu stiau pe unde sa o ia pentru a nu da de noi..era o panda reciproca..
La,tout n'est qu'ordre et beaute,
Luxe,calme et volupte.

User avatar
furnicuta
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Oct 09, 2006 6:56 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby furnicuta » Sun Jul 26, 2009 10:17 pm

Dr. Gandea- Chirurgie Sf Maria : inca din prima saptamana ne-a expediat zicandu-ne ca nu are timp de noi ,are pacienti multi (cica). apoi in tot stagiul ne-a bagat in seama de vro 2 ori pe la vizita ca sa-l impresioneze pe profu' mare apoi a uitat de noi total. noi am insistat ,am rugat-o sa ne arate macar niste manevre inainte de exam dar pauza! s-a facut ca ploua. noroc cu ceilalti asistenti de la care am mai "furat" cate ceva.
p.s. tipa le are cu chirurgia dar nu are pur si simplu chef de studenti!

User avatar
adso1977
senior
senior
Posts: 114
Joined: Fri Jul 25, 2003 11:23 pm
Location: Cuba
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby adso1977 » Sat Sep 19, 2009 8:35 am

Bogdan_DD wrote:Va rog nu va sfiiti.

dr. Razvan Ionescu (reumato Colentina). In 5 saptamani n-a venit in nicio zi la stagiu, la examen nici atat. A tinut 2 cursuri. Cand spuneam chestia asta colegilor dumnealui, toata lumea tacea si se facea ca n-aude.


confirm.asa s-a intamplat si la seria noastra...da pana la urma de asta am ales reumato in colentina si nu la sf. maria:)
Patria or muerte!Venceramos!

User avatar
adso1977
senior
senior
Posts: 114
Joined: Fri Jul 25, 2003 11:23 pm
Location: Cuba
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby adso1977 » Sat Sep 19, 2009 8:49 am

schmitz_cargobull wrote:Nota 4? Mu ha ha!

Spircu de la informatica, n-am cuvinte:), execrabil, el si cu toata adunatura de "asistenti" ai lui

Prof. Andronescu, etaj 12, SUUB, printre multe alte c@caturi, o intreaba pe asistenta de lp "ce's astia?. sstudenti? iesiti afara ca n-am loc sa vad pacientii!"

Dupa parerea mea si a multor colegi, dumnealor nu au nici in clin nici in maneca cu UMF. Isi primesc salariul degeaba!


nu sunt de acord.Prof. Spircu e printre singurii din facultate de la care chiar am invatat ceva ( desigur daca te intereseaza cat de cat materia si nu esti cu gandul la lp-ul de nu stiu ce sau alea alea ). cand i-am spus ca toate tampeniilele alea ce trebuia sa le faci la practicul lui cu logare pe server, salvare..etc eu i le fac in 5 minute si apoi stau pe net.....a ras si a zis ca pot sa fac orice cu conditia sa nu se prinda el:) diferenta intre cc si bcc la un email e bine de stiut, mai ales daca te gandesti ca cel putin 30% din absolventi ajung la firmele de medicamente sau mai stiu eu unde si minim 10 mailuri trimiti zilnic la sefi, project manageri colegi..etc.....
nu am facut informatica in liceu..tot ce stiu legat de computere am invatat singur...si sa faci un curs optional de java pt studentii de la medicina asa cum a facut profu Spircu....cred ca e ceva....
nu, nu sunt asistentul lui, stati linistiti si chiar nu mai stiu ce se intampla la catedra de info....dar mie personal mi-a palcut tipul ( uneori cam mistocar cu studentii, dar daca vrei sa inveti ceva de la el, ai de la cine )
Patria or muerte!Venceramos!

User avatar
j1mmy
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:17 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby j1mmy » Mon Sep 21, 2009 1:30 am

1: e fizic imposibil sa-i faci lp-urile in 5 min, si dc le ai deja facute sa le copiezi pe server iti ia mai mult ca merg calc alea ca niste rable :lol:

2: spircu cred ca e singurul profesor de pana acum din facultatea asta care mi s-a parut ca isi uraste viata cu adevarat :D

3: biostatistica e utila, e necesara, dar la informatica nu s-a facut biostatistica, s-a facut ceva ce nu o pot numi decat o "chestie" , sa inveti sa copiezi un amarat de text in Word si sa-l formatezi si pt o secretara e cam jignitor

lasand la o parte atacurile acide, lp-urile cuprindeau si fragmente de chestii utile dar modul de prezentare iti trezea scarba plus ca doamne fereste sa ai nevoie sa-l intrebi pe spircu sau pe pseudo-asistentii lui NECALIFICATI ceva... sigur nu stiau, nu voiau, sau nu te puteau ajuta

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Riley » Tue Sep 22, 2009 11:45 pm

Da, imi amintesc acum cu nostalgie (desi la vremea aia nu era chiar asa) de lp-urile de info din anul 2. Le aveam in fiecare marti si mi se pareau un adevarat chin (nu exista marti fara sa nu il pomenesc pe prof cand faceam lp-urile alea stupide-ziceam ca martea sunt trei ceasuri rele :D). Dar aveam o colega care facea lp-urile f f repede si dupa sa plimba pe la ceilalti colegi si ii mai ajuta (deci se poate sa le faci si mai repede, plus ca facea o smecherie cu mailul). Pana la urma am scapat de info med, raman amintirile si nostalgia :D. Dar aveam o asistenta la lp, nu i-am retinut numele care ne mai explica din cand in cand cate ceva si atunci mergea mai usor, nu i-as da nota 4 (dar nici 10) :D
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby ionutz_1185 » Wed Sep 23, 2009 6:13 pm

in anul 1 la anatomie dr.Proca Iulian, in afara de fotbal,afaceri si linguseala la conf. Ciomu nu faceam nimic..noroc ca mai trecea prof.Ispas si de rusinea lui ne mai aduna sa parem o grupa care facem treaba, dar la examen a fost ok.
tot in anul 1. Dr.Naicu Paul de la fiziologie1 tot ne spunea ca notele le vom lua pe ce stim noi in cap,dar in iunie i-am dus grosul ca deh trebuie sa fii in pas cu moda
in anul 2, Dr.Bubuianu Anca.-fiziologie2.deoarece preda si cursuri nu mai avea chef sa ne explice la lp-uri,atunci cand venea si era bine dispusa.
in anul 3.am avut noroc si am nimerit asistenti care erau aparent "Normali"-didactic vorbind

User avatar
cocsatyca
junior
junior
Posts: 43
Joined: Wed Sep 24, 2008 3:30 pm

temp

Postby cocsatyca » Fri Oct 09, 2009 8:18 pm

si acum cateva note de 4:
Dr. Mandita de la Semio SUUB (ne spunea ca vine in 5 minute si pleca pe partea cealalta...)
Dr. Mahler Beatrice fiziopat LP.(nu era sigura pe ea de nici o culoare..)
Dr. Lazar de la fiziologie
daca imi mai aduc aminte ceva, revin...

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Velvet Underground » Fri Oct 09, 2009 9:07 pm

Mie chiar mi-au placut Naicu si Lazar de la fizio :)

bugmenot
Posts: 3
Joined: Fri Oct 09, 2009 5:00 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby bugmenot » Fri Oct 09, 2009 10:20 pm

4 - pt asistenta pe care teoretic am avut o la info si care a trecut din greseala doar la 2 lp uri..fugitiv ..din pacate nu stiu nici macar ce nume are :green:

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Riley » Fri Oct 09, 2009 11:09 pm

Velvet Underground wrote:Mie chiar mi-au placut Naicu si Lazar de la fizio :)


Da, si mie, mai ales atunci cand ne facea Naicu "guvizi" :)) . La Lazar am facut cu totii cate o prezentare (ne-am ales fiecare o tema de actualitate in fiziiologie) si nici nu a mai fost nevoie sa dam ex practic. Amintiri, amintiri.. :D
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

dr.mark
Posts: 2
Joined: Wed Oct 14, 2009 7:42 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr.mark » Wed Oct 14, 2009 8:59 pm

dr. vasilica bausic - mi s a parut total dezinteresta, cu muuulte aere de superioritate si extrem de subiectiva la examen. iar felul in care noteaza studentii lasa mult de dorit

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Doktorita » Thu Oct 15, 2009 12:50 pm

Si la voi Lazar hipnotiza broastele inainte de spinalizare?...fara oamenii astia facultatea ar fi si mai trista :)

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Riley » Thu Oct 15, 2009 1:38 pm

Doktorita wrote:Si la voi Lazar hipnotiza broastele inainte de spinalizare?...fara oamenii astia facultatea ar fi si mai trista :)

Da si la noi. Asa este, dar am invatat destul de multe de la duo-ul Lazar-Naicu :D
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

pisoaia
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu May 29, 2008 9:40 am

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby pisoaia » Thu Nov 26, 2009 11:47 pm

Dr Adam Floridor Cardio Bagdasar.

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby ssss » Fri Nov 27, 2009 11:53 am

Floridor e genial cand il imita pe Ceasca. Numai pentru asta si nu i-as da 4.

Ce kestie, nu stiam ca pe baushik o cheama vasilica. Asta esplica multe.

Sparcu e un jenibil, orice ar zice admiratorii.
Reality is an illusion due to lack of wine

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby dr.tm » Fri Nov 27, 2009 8:16 pm

4 pt Sparcu/Spircu(whatever) and Co - pe tot parcursul intregului an in care am facut info(materie inutila si de umplutura), nu s-a deranjat nimeni sa vina sa ne explice ce trebuie sa facem, fise cu lp-urile nu erau pt toata lumea(iar unele teme erau "kilometrice" si imposibil de realizat in 2 ore SI daca aveai norocul sa mai pice si serverul OM te faceai), examenul - subiectiv in functie de toanele si pretentiile (exagerate, bizare pt conditiile oferite bazate probabil pe atitudinea "LAS-O BAH CA MERGE ASA") ale "domnului" Spircu.e foarte NF (evident, nefericit :P )
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

lovelly_girl
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Jan 22, 2007 2:34 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby lovelly_girl » Wed Dec 23, 2009 10:46 am

dr. Proca Iulian...nu am invatat nici un pic de anatomie de la dansul....desi se dadea mare chirurg :lol: g

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Cactus » Thu Sep 30, 2010 7:29 pm

prof andronescu suub (respirator, gastro... ce vreti voi)- mizerabil ca orice
dr liliana dumitrescu - gastro colentina- nu numai ca nu venea niciodata la noi (la proprii pacienti), pleca la 10 de la spital nici la 'buna ziua' nu raspundea
dr vasilique bausic- biologie celulara- dezinteres MAXIM si note MIZERE

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Sz11 » Thu Sep 30, 2010 8:13 pm

toata catedra de MCS de la parhon..vai steaua lor..in frunte cu Badiu
stagiul ala aproape ca nu s-a facut, ba erau plecati la conferinte, ba erau ocupati cu pacientii..sau pur si simplu dispareau (mai putin dr Radian care s-a strasat cit a putut sa ne adune...nu prea a reusit..)
examenul grila...o gluma, faza practica -prezentarea unui "proiect" , aproape toate fiind luate "de pe net" se repetau de la o serie la alta...confu' Badiu atipea..confa X (nu ii stiu nici acum numele) incerca sa fie un fel de Cerber...note ok all in all
multe pretentii pt nimic...pierdere de vreme cu stagiul asta
(p.s: "acesta este programul Ref Manager..il puteti folosi doar aici,in sala de licenta, nu cred ca vreti sa dati voi 500 euro sa vi-l cumparati"........)

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Riley » Fri Oct 01, 2010 3:17 pm

Sz11 wrote:toata catedra de MCS de la parhon..vai steaua lor..in frunte cu Badiu
stagiul ala aproape ca nu s-a facut, ba erau plecati la conferinte, ba erau ocupati cu pacientii..sau pur si simplu dispareau (mai putin dr Radian care s-a strasat cit a putut sa ne adune...nu prea a reusit..)
examenul grila...o gluma, faza practica -prezentarea unui "proiect" , aproape toate fiind luate "de pe net" se repetau de la o serie la alta...confu' Badiu atipea..confa X (nu ii stiu nici acum numele) incerca sa fie un fel de Cerber...note ok all in all
multe pretentii pt nimic...pierdere de vreme cu stagiul asta
(p.s: "acesta este programul Ref Manager..il puteti folosi doar aici,in sala de licenta, nu cred ca vreti sa dati voi 500 euro sa vi-l cumparati"........)

:)))))) sau il gasiti pe net :D :D
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Doddy » Fri Oct 01, 2010 10:21 pm

Valeriu Atanasiu - biochimie
Tine niste cursuri extrem de incalcite, fara inceput, mijloc sau sfarsit. Mai mult, "goneste" practic studentii de la curs, punand la fiecare curs intrebari "prin sondaj" din materia nepredata, "ca sa se convinga el ca studentii au inteles". Pune foarte mult accent pe chestiile inutile ale biochimiei (formule, reactii cu nu-stiu-ce-substanta), si foarte putin pe chestiunile clinice. Examenul este dificil, iar grilele au o pondere foarte mare in promovarea examenului (sau a obtinerii unei note mari). Foarte multi pica examenul, chiar de mai multe ori (lucru pe care dl. profesor il precizeaza cu mandrie la primul curs)! De (foarte) evitat!

Bausic Vasilica - histo
Cam toata catedra de histo este dubioasa din cate am observat (cu cateva exceptii... aici as putea mentiona pe dl. Radu Dorel si pe cativa asistenti mai sufletisti, ale caror nume nu le cunosc). Doamna Bausic in schimb este... cum sa spun... "cireasa de pe tort". Cursurile sunt relativ ok, insa examenul cu ea este un calvar... foarte enervanta, foarte agitata, imediat cum "deviezi" putin de la subiect incepe sa te intrebe diverse balarii... plus ca are un fix cu "nu ai venit la cursuri" daca nu ii stii vreo chichita din cursul ei... Are o atitudine foarte dezarmanta la examen...

Sparcu Tiberiu & Compania - info
Probabil ca "deep down in his soul", dl. Sparcu are unele intentii bune, insa punerea lor in aplicare este defectoasa rau de tot. Temele pentru LP grele, kilometrice, anevoioase, cursurile degeaba, iar asistentii nu stiu cum sa fuga mai repede sa nu ajute studentii... O "pastila amara" care trebuie inghitita tot anul 2...

Cerasela [...] - genetica
Numele de familie nu mi-l mai amintesc, numele mic in schimb mi-a ramas intiparit. Se chinuie dumneaei sa faca ... ceva... sa ne explice, insa este extrem de iritabila. Ori e ca ea, ori nu mai e deloc. Destul de exigenta la examenul de LP. Probabil ca daca nu ar fi tinut tot timpul o atosfera tensionata in timpul LP-ului ar fi fost mult mai ok... atat intersectiile cu dumneaei, cat si materia in sine!


That's all! Dupa primii doi ani!
Asistenti/profi dezinteresati sau fara talent pedagogic am mai avut, insa nu sunt chiar de nota 4! :)
Cei de mai sus in schimb sunt!
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby Riley » Sat Oct 02, 2010 3:30 pm

Doddy wrote:. Cerasela [.....] Se chinuie dumneaei sa faca ... ceva... sa ne explice, insa este extrem de iritabila. Ori e ca ea, ori nu mai e deloc. Destul de exigenta la examenul de LP. Probabil ca daca nu ar fi tinut tot timpul o atosfera tensionata in timpul LP-ului ar fi fost mult mai ok... atat intersectiile cu dumneaei, cat si materia in sine!


Cerasela Paraschiv la genetica.
Asa este. Tot timpul o atmosfera tensionata, daca la ex la LP NU ii spui exact cum se asteapta sa ii spui iti da nota mica, indiferent daca tu stii sau nu. Daca o suparati in timpul lp-ului si va remarcati "negativ" tine minte si va taxeaza cum trebuie la ex de lp. Cel mai naspa asistent pe care l-am avut in anul I si daca nu ma insel (trebuie sa stau sa derulez toti cei 6 ani si dureaza ceva) toata facultatea.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Asistenti de nota 4 (patru)

Postby ionutz_1185 » Sat Oct 02, 2010 8:51 pm

Doddy wrote:Valeriu Atanasiu - biochimie
Cerasela [...] - genetica
Numele de familie nu mi-l mai amintesc, numele mic in schimb mi-a ramas intiparit. Se chinuie dumneaei sa faca ... ceva... sa ne explice, insa este extrem de iritabila. Ori e ca ea, ori nu mai e deloc. Destul de exigenta la examenul de LP. Probabil ca daca nu ar fi tinut tot timpul o atosfera tensionata in timpul LP-ului ar fi fost mult mai ok... atat intersectiile cu dumneaei, cat si materia in sine!

pfff la mine nu a fost asa...si eu am avut o la genetica si chiar a fost super.ori mi a placut mie genetica ori si a dat ea interesul fata de grupa mea... la lp era cei drept cam sictirita si avea o melodie idioata pe telefonul mobil care-i suna tot timpu (avea un n70 :mrgreen: ) insa explica k lumea...
iar la examenul practic a fost super lejer
a spus o fraza memorabila: scuzati fetelor misoginismul : Fetele invata toate prostiile cu ciclul celular si iau note mici iar baietii sunt mai vagabonzi invata probleme de genetica si iau toti note mari.... si chiar asa a fost, am facut 3 probleme perfect si la teorie am aburit ceva si mi a dat 10 :D
per global am invatat genetica de la ea....(se poate sa fi fost asa ca in acel an l-au dat de gol pe sefu catedrei Bohaltea cu spaga la examen)


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests