Asistenti de nota 10

care ne mananca zilele
User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Asistenti de nota 10

Postby Phat Skidz » Thu Jun 13, 2013 10:34 am

A murit, într-adevăr. Un mare om. Înțeleg că și acum e o candelă aprinsă pt el în subsol la Colentina.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby Dmndash » Sat Jun 15, 2013 9:35 pm

Catedra de chirurgie (oncologica) IOB - stiu ca am facut doar 2 zile amarate cu ei, dar in aceste 2 zile am facut mai mult decat la tot stagiul de chirurgie pana acum. S-au chinuit sa ne explice cat mai mult, ne-au adus un model de san cu tumori sa-l palpam, tot felul de instrumentar, fructe sa "excizam" tesut din ele :lol: , radiografii mamo, ne-au aratat manevre etc spre deosebire de colegii lor de la fundeni care lasa de dorit rau :roll:
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby 187.92a » Tue Jul 02, 2013 8:59 pm

vlad s. wrote:A murit, într-adevăr. Un mare om. Înțeleg că și acum e o candelă aprinsă pt el în subsol la Colentina.

Da, mare om. Multe tigari fumate impreuna
Dar...PE BUNE?
daca nu ma insel acolo este Gral Medical, in cadrul a ceea ce pare sa fie procesul de vindere pe bucati a spitalului Colentina

candyman
Posts: 2
Joined: Sun Jul 31, 2011 5:30 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby candyman » Sat Jul 06, 2013 12:36 am

Asa, dupa 2 ani de facultate, oameni care merita neaparat sa fie mentionati:

Anatomie:
Prof. dr. Ispas Alexandru si asistentii care au mai tinut cate un curs, dr. Stroica, dr. Cristea si dr. Tarta - am asteptat in fiecare saptamana cursul ca un caine cu limba scoasa, asta spune tot
Dr. State Dan - un asistent foarte receptiv cu studentii, a stiut ca uneori eram deja epuizati cand aveam orele cu dumnealui si a reusit sa ne trimita acasa cu ceva, sa ne binedispuna prin atitudine si sa ne faca sa ne dam interesul, chiar si atunci cand unii dintre noi pareau sa o ia pe aratura, n-a aratat pe nimeni cu degetul si ne-a promovat pe toti, si asta mi se pare un lucru foarte important pentru un asistent din preclinic, sa stie sa-si sustina studentii, pe fiecare in parte

Histologie: sef de lucrari dr. Gheorghisan Ancuta - pentru unele dintre cele mai superbe cursuri la care am fost pana acum in facultate si pentru profesionalismul la examene,
sef de lucrari dr. Bausic Vali - nu stiu cum e la LP, despre examene am auzit toate parerile posibile, dar am fost la toate cursurile dumneaei si au fost jos palaria, mai ales cel de genital feminin, care a fost de vis
si dr. Pirvulet Viviana - amabila, am facut un sem cu dumneaei si ne-a ajutat constant sa intelegem materia si s-o faca mai usoara, iar la examenul mare ne-a tinut parte tuturor in fata examinatorului

Fiziologie: astia sunt o catedra cam ciudatica si cu multe cusururi (dupa parerea mea) dar dr. Rosca Adrian si dr. Caruntu Costi au compensat pentru tot - lp-uri de calitate, treaba serioasa, atitudine profesionala remarcabila si plina de profesionalism fata de noi, cinstiti la notare, pretentii proportioanale cu treaba facuta la ore

Genetica - no comment, cei mai multi dintre ei isi au locul la asistenti de nota 4, dar dr. Anton Mariana a facut o treaba super, lp-urile au foat o placere, sfaturi foarte pertinente pentru noi la inceput de facultate si la examenul practic a fost impartiala si pe masura materiei predate

Marketing - conf. Purcarea Victor - materie de umplutura sau de neumplutura, a fost un om super, pe care sa-l asculti de placere, avea sfaturi si informatii de bun augur si interesante si a incercat tot timpul sa ne invete de bine

Medicina dezvoltarii umane - un optional la care am avut sansa sa-l intalnesc pe conf. dr. Bogdan Voiculescu, care a tinut cursuri superbe si a fost foarte apropiat si de treaba cu studentii, un profesor foarte bine pregatit, exact genul de om care merita sa fie profesor

De fapt, majoritatea profesorilor si asistentilor din primii 2 ani au fost ca lumea si au facut o treaba de minune, cu cateva exceptii de indivizi cam neciopliti si care mai bine faceau altceva decat predat, dar per total a fost fain si multumitor. Nu-mi fac sperante, dar sper sa pot spune aceleasi lucruri si peste 2 sau 4 ani.

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Cactus » Sun Jul 07, 2013 12:09 pm

candyman wrote:Asa, dupa 2 ani de facultate, oameni care merita neaparat sa fie mentionati:

Anatomie:
Prof. dr. Ispas Alexandru si asistentii care au mai tinut cate un curs, dr. Stroica, dr. Cristea si dr. Tarta - am asteptat in fiecare saptamana cursul ca un caine cu limba scoasa, asta spune tot
Dr. State Dan - un asistent foarte receptiv cu studentii, a stiut ca uneori eram deja epuizati cand aveam orele cu dumnealui si a reusit sa ne trimita acasa cu ceva, sa ne binedispuna prin atitudine si sa ne faca sa ne dam interesul, chiar si atunci cand unii dintre noi pareau sa o ia pe aratura, n-a aratat pe nimeni cu degetul si ne-a promovat pe toti, si asta mi se pare un lucru foarte important pentru un asistent din preclinic, sa stie sa-si sustina studentii, pe fiecare in parte

Histologie: sef de lucrari dr. Gheorghisan Ancuta - pentru unele dintre cele mai superbe cursuri la care am fost pana acum in facultate si pentru profesionalismul la examene,
sef de lucrari dr. Bausic Vali - nu stiu cum e la LP, despre examene am auzit toate parerile posibile, dar am fost la toate cursurile dumneaei si au fost jos palaria, mai ales cel de genital feminin, care a fost de vis
si dr. Pirvulet Viviana - amabila, am facut un sem cu dumneaei si ne-a ajutat constant sa intelegem materia si s-o faca mai usoara, iar la examenul mare ne-a tinut parte tuturor in fata examinatorului

Fiziologie: astia sunt o catedra cam ciudatica si cu multe cusururi (dupa parerea mea) dar dr. Rosca Adrian si dr. Caruntu Costi au compensat pentru tot - lp-uri de calitate, treaba serioasa, atitudine profesionala remarcabila si plina de profesionalism fata de noi, cinstiti la notare, pretentii proportioanale cu treaba facuta la ore

Genetica - no comment, cei mai multi dintre ei isi au locul la asistenti de nota 4, dar dr. Anton Mariana a facut o treaba super, lp-urile au foat o placere, sfaturi foarte pertinente pentru noi la inceput de facultate si la examenul practic a fost impartiala si pe masura materiei predate

Marketing - conf. Purcarea Victor - materie de umplutura sau de neumplutura, a fost un om super, pe care sa-l asculti de placere, avea sfaturi si informatii de bun augur si interesante si a incercat tot timpul sa ne invete de bine

Medicina dezvoltarii umane - un optional la care am avut sansa sa-l intalnesc pe conf. dr. Bogdan Voiculescu, care a tinut cursuri superbe si a fost foarte apropiat si de treaba cu studentii, un profesor foarte bine pregatit, exact genul de om care merita sa fie profesor

De fapt, majoritatea profesorilor si asistentilor din primii 2 ani au fost ca lumea si au facut o treaba de minune, cu cateva exceptii de indivizi cam neciopliti si care mai bine faceau altceva decat predat, dar per total a fost fain si multumitor. Nu-mi fac sperante, dar sper sa pot spune aceleasi lucruri si peste 2 sau 4 ani.

Bausic se pricepe la genital feminin fiindca este.... ghici ce.... ginecolog. Ea este oricum sub orice critica. Nu merita mentionata nicaieri.

User avatar
Lizzie
junior
junior
Posts: 60
Joined: Sun Dec 04, 2011 5:33 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Lizzie » Sun Jul 07, 2013 7:20 pm

candyman wrote:sef de lucrari dr. Bausic Vali - nu stiu cum e la LP, despre examene am auzit toate parerile posibile, dar am fost la toate cursurile dumneaei si au fost jos palaria, mai ales cel de genital feminin, care a fost de vis


Tinand cont de faptul ca e medic ginecolog...cred si eu ca a avut un curs bun. In rest, atitudinea este execrabila; nu pot sa zic ca nu exista si mai rau, dupa ce am dat si examenul cu dr Bausic, insa CLAR nu as pune-o la categoria "de nota 10".

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby Dmndash » Mon Jul 08, 2013 1:00 pm

Doamne, gheorghisan si bausic la nota 10 :lol: :lol:
am dat examen cu bausic la biocel. Primii oameni care au intrat au luat 10/9 dupa aceea cu cat trecea timpul scadeau si notele (asta pe langa modul de predare infect)
iar gheorghisan la examen care are langa ea un aplaudaci care ii tine hangu. Cum faci o greseala cum incepe sa rada si isi da coate cu aplaudaciu pe sistemul "ai auzit ce a zis bwuahahah cum poti sa spui asa ceva...ah nu nu, continua subiectul". Tuturor din sala le-a facut la fel. E de nota 10 la profesionalism cand pica dupa cum nu te place, a picat o colega care stia 2 subiecte din 3, ok corect poate, dar dupa aceea a insistat tot cu ea sa dea re-re ca "s-o stie mai bine"
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

bm_spitfire
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sat Jul 02, 2011 1:04 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby bm_spitfire » Mon Jul 08, 2013 1:58 pm

Subscriu Gheorghisan la examen e sub orice critica.De mine nu a facut misto dar alti colegi nu au scapat;plus ca cea mai mare nota la mine in grupa a fost 7 si nici ala nu merita mai mult de 5 dupa spusele ei, adaugand: "daca vi se par prea mari notele sa-mi spuneti".In schimb la grupa de dupa noi a plouat cu 9 si 10 in conditiile in care asistentul le-a facut subiectele, iar la noi am intrebat-o un detaliu din cursurile lui Leabu si a zis ca nu a auzit in viata ei de asa ceva.

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 10

Postby dr.tm » Mon Jul 08, 2013 11:57 pm

si eu am avut (ne)norocul sa dau cu Bausic ex de biocel. imi uitasem carnetul acasa, motiv pt care am luat un mare 6 :D daca-mi aduc bine aminte aproape toata grupa a luat 5, 2 colege norocoase, cu carnet la purtator 8. se pare ca si in randul pacientilor parerile sunt diferite: http://www.copilul.ro/Doctori-u71/Dr-Ba ... comentarii. fiecare cu norocul lui :)
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby Dmndash » Tue Jul 09, 2013 12:19 am

eu am luat zece la bausic. Am fost prima ascultata pentru ca aveam numele de familie cu B, era calma zambitoare..i-a trecut rapid calmu insa :lol: . Cand am iesit colegii erau :shock: ti-a dat zece bausic...am inteles ulterior de ce. Dar gheorghisan m-a fericit cu un mare 6 la examen :lol:
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
Lizzie
junior
junior
Posts: 60
Joined: Sun Dec 04, 2011 5:33 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Lizzie » Wed Jul 10, 2013 12:44 pm

Eu am luat 9 la Bausic la histo...a fost chiar ok la mine, insa colegului dinaintea mea, care stia mai bine decat mine, dar era usor mai timid, ii zice la sfarsit: "ai invatat tu...dar iti lipsesc sarea si piperul, asa ca iti dau 9".

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 10

Postby Doddy » Fri Jul 12, 2013 5:33 pm

Haideti ca toata catedra de histo e ciudata, sunt Radu Dorel si proful acela motociclist cat de cat de treaba, restul sunt ciudatei rau de tot (cu Bausic in frunte).

In fine, la mine e gata si anul 5, un an mult mai greu decat 3 si 4. Auzeam „din auzite” ca e un an greu, insa pana nu am trecut prin el nu am crezut… asa ca cei mici, pregatiti-va! Am avut norocul sa intalnesc si anul asta cativa profi ok, chiar daca poate materiile lor mi-au displacut. Asadar:

Diana Paun – Endocrine Parhon
Catedra de endocrinologie de la Parhon se stie ca este destul de dificila, insa doamna Paun este f ok. Cursurile ei mi s-au parut cele mai bine-facute de acolo, iar la examen este foarte ok, daca dati cu ea nu aveti cum sa nu luati o nota mare.

Cristina Tiu & Raluca Nistor – Neuro SUUB
Foarte tari ambele profe, explica bine atat la curs, cat si la LP-uri, iar la examen sunt f ok. Chiar ramai cu multe chestii de la ele. Cursurile de la SUUB au fost foarte ok, mai ales ale confei Tiu, si ale profului Bajenaru (bine, devine greu de urmarit spre final, insa daca si scrii ideile mari din ce zice el e mult mai usor de descifrat cartea). E un stagiu fain neuro la suub, insa examenul e greut.

Denisa Predeteanu – Reumato Sf. Maria
Daca toti profii ar face cursuri cum face doamna Predeteanu, atunci sigur facultatea ar fi mai usoara si mai frumoasa, iar noi am iesi medici mult mai bun. La fiecare curs ne-a adus cate un pacient cu patologia respectiva pe care ni l-a prezentat si l-am discutat impreuna. Apoi, cursurile sunt f bine structurate si f bine explicate, interactive, fara a se lungi inutil sau a trece peste lucrurile importante. Pacat de examenul greu si de notele micute de la Sf. Maria, ca altfel ar fi un stagiu excelent.
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

ionutz_1185
senior
senior
Posts: 138
Joined: Thu Sep 17, 2009 2:55 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby ionutz_1185 » Sat Sep 07, 2013 8:14 am

Doddy wrote:
Denisa Predeteanu – Reumato Sf. Maria
Daca toti profii ar face cursuri cum face doamna Predeteanu, atunci sigur facultatea ar fi mai usoara si mai frumoasa, iar noi am iesi medici mult mai bun. La fiecare curs ne-a adus cate un pacient cu patologia respectiva pe care ni l-a prezentat si l-am discutat impreuna. Apoi, cursurile sunt f bine structurate si f bine explicate, interactive, fara a se lungi inutil sau a trece peste lucrurile importante. Pacat de examenul greu si de notele micute de la Sf. Maria, ca altfel ar fi un stagiu excelent.

Ca tot ai adus aminte de conf Predeteanu, acum cativa ani in urma, asistentul meu era plecat la un congres, si o saptamana am facut lp cu conf. Predeteanu. Super tare si nota 10+++.
De ar fi toti ca ea, in spitalul ala, ar compensa examenul greu si notele mici, pe care la final le primesti

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby mihai_525 » Sat Sep 07, 2013 9:43 pm

vai ce dragut sa ma regasesc pe acest topic dupa nici 2 ani de la terminarea facultatii :)
America first

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Asistenti de nota 10

Postby dr.tm » Mon Sep 30, 2013 9:18 pm

mihai_525 wrote:vai ce dragut sa ma regasesc pe acest topic dupa nici 2 ani de la terminarea facultatii :)

or fi niste admiratoare :)) love baby, love :)
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

sena
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Aug 13, 2012 6:27 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby sena » Thu Oct 17, 2013 7:24 pm

imi puteti spune, va rog care sunt cei mai buni prof. si asistent de la coltea semiologie? va multumesc frumos!

Faust
Posts: 4
Joined: Sun Oct 20, 2013 5:05 am

Re: Asistenti de nota 10

Postby Faust » Sun Oct 20, 2013 5:49 am

S.L. Dr. Dan Spataru - om extraordinar, diagnostician desavarsit. LPuri foarte interesante, rezervat in laude, cu atitudine joviala dar extrem de exigent. Recomand cu caldura!

sena
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Aug 13, 2012 6:27 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby sena » Tue Oct 29, 2013 9:20 pm

Mi-ai fost de mare ajutor, Faust! Iti multumesc pentru raspuns!

User avatar
Burundanga
elder
elder
Posts: 1157
Joined: Thu Aug 08, 2013 1:57 am

Re: Asistenti de nota 10

Postby Burundanga » Fri Jan 17, 2014 12:41 am

Bogdan Cristea Mihai ! asistent la catedra prof.Ispas

User avatar
Burundanga
elder
elder
Posts: 1157
Joined: Thu Aug 08, 2013 1:57 am

Re: Asistenti de nota 10

Postby Burundanga » Sun Jun 29, 2014 6:19 pm

Elena Panait, asistenta la biochimie, nota 10 din partea mea. In afara de faptele evidente - nu intarzia, isi facea treaba mereu, etc. Are site, mereu actualizat cu materie, note samd. Iti asculta orice nelamurire/plangere/etc.

sena
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Aug 13, 2012 6:27 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby sena » Tue Aug 19, 2014 10:53 am

Deeeci, in legatura cu asistentii de semio de la coltea? Cine credeti ca ar fi cel/cea mai bun(a)? Eu auzisem lucruri bune despre Dr. Savulescu, ma puteti ajuta, va rog? Sunt ca picata din cer.. stiu ca nu pot face nimic acum, dar ma gandesc ca pot incerca ceva dupa repartizare. Va multumesc!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Asistenti de nota 10

Postby Chingachgook » Tue Aug 19, 2014 10:55 am

din punctul de vedere al studentilor asistent bun inseamna 2 lucruri diferite
fie exigent "de la care inveti" dar care da note mici
fie baiat de treaba care te lasa mai lejer
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

sena
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Aug 13, 2012 6:27 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby sena » Tue Aug 19, 2014 11:11 am

kooksee wrote:din punctul de vedere al studentilor asistent bun inseamna 2 lucruri diferite
fie exigent "de la care inveti" dar care da note mici
fie baiat de treaba care te lasa mai lejer

Din punctul meu de vedere, un asistent bun inseamna sa fie exigent si sa isi faca treaba " de la care sa inveti" multe... chiar cred ca imi pot primi notele pe merit, cum a fost si pana acum

Doctapper
junior
junior
Posts: 93
Joined: Wed Aug 13, 2014 1:12 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Doctapper » Wed Sep 03, 2014 1:32 pm

Dr. Zahiu Denise, din toate punctele de vedere!

ioanaBB
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Wed Aug 22, 2012 8:10 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby ioanaBB » Thu Oct 09, 2014 12:20 pm

Cum vi se pare dr. Madalina Marcu? Am gasit-o prin lista pe aici. Dupa ce trebuie sa invatam?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Asistenti de nota 10

Postby Chingachgook » Thu Oct 09, 2014 12:26 pm

dupa amiaza.
de pe curs.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Doctapper
junior
junior
Posts: 93
Joined: Wed Aug 13, 2014 1:12 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Doctapper » Fri Oct 24, 2014 7:53 pm

ioanaBB wrote:Cum vi se pare dr. Madalina Marcu? Am gasit-o prin lista pe aici. Dupa ce trebuie sa invatam?


Dupa ce vrea enemioara ta. Ia de la ea lista cu lamele care trebuie stiute inaintea fiecarui LP, citesti din orice carte de morfopat si
apoi oricum le mai discuti o data cu ea si notezi ce nu regasesti prin alte carti :)

User avatar
dustweaver
elite
elite
Posts: 2950
Joined: Thu Nov 20, 2003 4:55 pm
Location: wherever I may roam
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby dustweaver » Wed Dec 10, 2014 9:12 pm

Oameni de care imi amintesc cu placere si azi, pentru ca ne-au tratat si ei pe noi ca pe oameni (un curs/LP bine facut e intotdeauna o forma de respect, deci in cazul tuturor cel putin asta se aplica); au stiut sa ne ceara cat era cinstit sa stim (o gramada! dar ne explicasera toata gramada aia) si nu stiu cum se face de mi-au ramas in cap de-a binelea atat de multe lucruri predate de ei.

- Conf. univ. Naum Ciomu - anatomie (ne spargea cu bonetele si cursurile de la 7, dar preda fenomenal materia)
- Conf. univ. Simona Ruta- virusologie
- Conf. univ. Mihai Hinescu - histologie
- Asistent univ. Ioana Cristescu - farmacologie
- Asistent univ. (Cristina?) Motomancea/ Prof. univ. Tiberiu Nanea - semiologie
- Prof. univ. Dan Andrei Gheorghe - cardio Colentina
- Asistent univ. Mugur Grasu - radiologie Fundeni (multumita lui citesc binisor radiografii si in ziua de azi)
- Prof. univ. Mircea Diculescu - gastroenterologie Fundeni
- Prof. univ. Miron Bogdan - pneumologie Nasta
- Asistent univ. Cristiana Oprea - infectioase Babes
- Prof. univ. Gabriel Mircescu - nefrologie Davila (i-am dormit vreun sfert de ora la un curs, dar asta nu avea legatura cu valoarea cursului, ci cu cat de favorabila somnului era sala)
- Conf. dr. Daniel Grigorie - endocrinologie Parhon
- Asistent univ. Daniela Opris (?)/ Conf. dr. Denisa Predeteanu - reumatologie Sf. Maria (nemaipomenit stagiu, cred ca preferatul meu din toata facultatea)
- Conf. univ. George Curca - medicina legala.

Anul 6 e in ceatza, nu-mi amintesc decat foarte putine nume.
Bears, beets, Battlestar Galactica.

Daca am nevoie de observatii, comentarii, sugestii despre aspecte ce privesc felul in care folosesc limba romana si/sau engleza, stiu sa le gasesc ori solicit.
Otherwise, may I suggest you MYFB.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Asistenti de nota 10

Postby Chingachgook » Thu Dec 11, 2014 1:21 am

Curca era tata lor, stie cineva daca mai preda?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Jerome » Thu Dec 11, 2014 12:38 pm

deci... Curca e super tare. Preda.

M-a luat mama draq daca am ajuns de aceeasi parere cu asta de mai sus.

User avatar
dustweaver
elite
elite
Posts: 2950
Joined: Thu Nov 20, 2003 4:55 pm
Location: wherever I may roam
Contact:

Re: Asistenti de nota 10

Postby dustweaver » Thu Dec 11, 2014 12:52 pm

Faza cu frumosul universal.
Soldatul universal.

Si acum asistentul/proful, pe scurt Predătorul universitar universal.
Bears, beets, Battlestar Galactica.

Daca am nevoie de observatii, comentarii, sugestii despre aspecte ce privesc felul in care folosesc limba romana si/sau engleza, stiu sa le gasesc ori solicit.
Otherwise, may I suggest you MYFB.

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Jerome » Thu Dec 11, 2014 12:54 pm

bausi, dustweaver? E cam devreme.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Calico » Thu Dec 11, 2014 1:47 pm

dustweaver wrote:
jerome wrote:M-a luat mama draq daca am ajuns de aceeasi parere cu asta de mai sus.

Faza cu frumosul universal.
Soldatul universal.
nu, cred ca mai degraba explicatia poate fi ceva de genul: ciclicitatea universului, istoria se repeta etc

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Jerome » Thu Dec 11, 2014 2:20 pm

muma, obsessed much?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Calico » Thu Dec 11, 2014 2:28 pm

obsedata de ce, am adus eu vorba?
nu faceam decat sa raspund la comentariul tau, nu am adus eu vorba despre asta, pacatele mele

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Jerome » Thu Dec 11, 2014 2:32 pm

muma, adu-ti pluta la mal, te rog. :)
Nici aici nu suntem pe diverse.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Calico » Thu Dec 11, 2014 2:37 pm

cum ziceam, inainte sa ma tragi de urechi nu uita ca nu eu am adus vorba, ci tu

faci un comentariu pe langa discutie, apoi sari cand ti se raspunde cu o mica ironie
ipocrita much? :)

eu una daca as fi asa de sensibila pe un subiect nu l-as tot aduce in discutie. just saying :)

(observa ca pun smiley-uri din abundenta, ca sa intelegi si tu ca glumesc)

ialexdogaru
Posts: 1
Joined: Sun Dec 28, 2014 8:13 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby ialexdogaru » Sun Dec 28, 2014 8:32 pm

Nu l-am văzut pe aici, citind pe diagonală: dr. Cosmin Panțu, anato, la domnul prof. Filipoiu. E cel mai bun din ce am văzut în anul 1 până acum. Deși în sala unde se face lp-ul este gălăgie, vorbește mereu destul de tare încât să-l putem auzi (din cauza asta e numit „asistentul seriei”, fiindcă unii de la alte grupe învață din ce aud de la dumnealui, deși sunt în capătul opus al sălii :D ), știe să explice și știe să motiveze. Eu îi dau 10+.
10 și pentru doamna dr. Sanda Crețoiu, biocel.

freefall
Posts: 2
Joined: Sat Jun 14, 2014 12:33 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby freefall » Fri Jan 09, 2015 5:40 pm

Anul 2:
1) LINDA CRUCERU-histo LP-cea mai misto asistenta din anul 2!!! Lp-uri bune de tot, explicate, plus interesul ei si devotamentul fata de studenti! 10+
2) ADRIAN ROSCA - FIZIO LP- lp-uri explicate bine, logic! Tipul e toba de carte! Face lp-urile impreuna cu dr. Pavel care e la fel de toba de carte dar mai flegmatic putin...
3) CODRUTA USEIN- MICRO LP- foarte draguta, exploca binisor desi de obicei vorbeste destul de mult iar esenta e aproape 0. Per total, ok!

User avatar
Lizzie
junior
junior
Posts: 60
Joined: Sun Dec 04, 2011 5:33 pm

Re: Asistenti de nota 10

Postby Lizzie » Sat Jan 10, 2015 1:41 pm

freefall wrote:3) CODRUTA USEIN- MICRO LP- foarte draguta, exploca binisor desi de obicei vorbeste destul de mult iar esenta e aproape 0. Per total, ok!


Ai surprins exact stilul, la sfarsitul LPului constatam ca a spus aceeasi idee de 10 ori, presarat cu multi de "la o adica"...


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests