HELPPPP - Transfer Stoma-MG

care ne mananca zilele
User avatar
i_love_chipmunks
senior
senior
Posts: 104
Joined: Mon May 26, 2008 9:40 pm
Location: r.d.v

HELPPPP - Transfer Stoma-MG

Postby i_love_chipmunks » Thu Jul 31, 2008 9:04 pm

Am trecut anul 2 la stomatologie si as vrea sa ma transfer la medicina generala..ce ar trebui sa fac?

1. ce diferente trebuie sa dau
2.cand trebuie sa ma transfer
3.care este ultima medie de ramanere la buget la MG ( aproximativ)
I'm a real bitch sometimes and I have a hard time saying sorry. Should I change myself ?

User avatar
i_love_chipmunks
senior
senior
Posts: 104
Joined: Mon May 26, 2008 9:40 pm
Location: r.d.v

Re: HELPPPP

Postby i_love_chipmunks » Sat Aug 02, 2008 7:39 pm

chiar nu stie nimeni???? nu poaste raspunde nimeni??????????????????/
I'm a real bitch sometimes and I have a hard time saying sorry. Should I change myself ?

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8459
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: HELPPPP

Postby mihai_525 » Sat Aug 02, 2008 8:59 pm

nu te sfatuiesc. e mult mai usor la generala, sunt mai multi si mai prosti/nu invata aici ca la stoma. plus ca banii sunt mult mai putini, si trebuie sa faci rezidentiat. deci mai bine ramai acolo ca esti bine unde esti.

1.diferente dai la ce materii nu ai facut acolo si pe care noi le facem. intreaba la secretariat... cred ca o sa trebuiasca anatomie si fiziologie... inca o data, cred nu stiu sigur. si tre sa ai toate examenele luate.

2.depui o cerere acuma in vara si dai in toamna diferentele.

3. anu trecut a fost in jur de 7.20 parca


eu am vrut sa ma transfer de la mg la stoma cand intram anul 2 dar aveam vreo 4 restante si chiar n-aveam cum sa invat atata. :allright:


aaa eu trebuia sa dau diferente la anatomie (cap si gat) si vreo 2 materii pe care nu le faceam la mg (ceva cu materiale nustiu cum si proteze sau ceva).
America first

User avatar
i_love_chipmunks
senior
senior
Posts: 104
Joined: Mon May 26, 2008 9:40 pm
Location: r.d.v

Re: HELPPPP

Postby i_love_chipmunks » Sun Aug 03, 2008 1:17 am

pai da..la stoma am facut toata fiziologia si toata anatomie. la anatomie sunt convinsa ca nu am facut cat la MG dar am facut destul pt 2 semestre. nu e vb neaparat de bani, la soma sunt destule pile si nu stiu c viitor poti sa ai daca nu ai p cineva apropiat cu un cabinet ca sa te indrume. Eu am in familie medici cu cabinete, am sanse sa am un drum nu f greu, in comparatie cu stoma unde ar trebui sa o iau de la 0.pakt k mi-au venit acum mintile la cap. Plus ca primul an la stoma a fost ff greu si cel mai frustrant a fost cum unii au intrat lejer in examene si au klat note apropiate de noi cei ce invatam si ne chinuiam, asta e..soarta..:|
I'm a real bitch sometimes and I have a hard time saying sorry. Should I change myself ?

User avatar
emptyspaces
senior
senior
Posts: 138
Joined: Mon Jan 01, 2007 11:56 pm

Re: HELPPPP

Postby emptyspaces » Sun Aug 03, 2008 8:13 am

si tu crezi k la MG nu sunt pile? mai multe poate decat la stoma. ramai la dinti.. e mult mai usor.
Nu vreau sa ma schimb, fiindca nu stiu cum sa ma schimb. Sunt deja foarte obisnuita cu mine insami.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8459
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: HELPPPP

Postby mihai_525 » Sun Aug 03, 2008 10:37 am

nu sunt de acord. la dinti e mult mai greu ca la noi. acolo sunt mai putini, e concurenta mai mare, asteptarile sunt mai mari, si apoi dupa ce termina salariile sunt mult mai mari ca la noi. nu te mai uita dupa unu si altu.
America first

User avatar
emptyspaces
senior
senior
Posts: 138
Joined: Mon Jan 01, 2007 11:56 pm

Re: HELPPPP

Postby emptyspaces » Sun Aug 03, 2008 4:37 pm

ma refeream k e mult mai usor sa reusesti dupa ce termini facultatea. nu mi am dat cu parerea despre cat de grea este sau nu vreo facultate sau alta.
Nu vreau sa ma schimb, fiindca nu stiu cum sa ma schimb. Sunt deja foarte obisnuita cu mine insami.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests