La cu taxa ! 2008

care ne mananca zilele
User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: La cu taxa ! 2008

Postby bebitza » Tue Sep 23, 2008 6:55 pm

frumoasa sa te auda Cel de Sus. Adevarat ceea ce ai spus. Bun venit printre noi :D
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

User avatar
Lea
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Sat Sep 20, 2008 9:03 pm
Location: bucuresti

Re: La cu taxa ! 2008

Postby Lea » Tue Sep 23, 2008 7:00 pm

Frumoasa wrote:Si eu am intrat la taxa...so...ne vdm p 1...bafta tuturor si sa dea domnul sa nu fim ca medicii din zilele de azi... :|


si cum sunt draga mea medicii din ziua de azi? :lol:
nu-ti da cu parerea la chestia asta ca medicii aia au invatat de mii de ori mai mult ca tine pana in momentu' de fata..mai intai iesi tu medic (f bun! k toti vor asta dar se pierd in facultate) si apoi mai discutam..
nu esti in masura sa critici medicii pana nu ajungi ca ei :peace:
esti micuta..mai ai pana sa fii in postura de a critica :lol:
A citi fara sa gandesti e ca si cum ai manca fara sa digeri. (Edmund Burke)

mia madalina
junior
junior
Posts: 45
Joined: Sat Aug 02, 2008 7:46 pm

Re: La cu taxa ! 2008

Postby mia madalina » Tue Sep 23, 2008 7:30 pm

Frumoasa wrote:Si eu am intrat la taxa...so...ne vdm p 1...bafta tuturor si sa dea domnul sa nu fim ca medicii din zilele de azi... :|


welcome...bafta multa anul asta..si ne vedem pe acolo... :D

ruxxy
Posts: 1
Joined: Wed Sep 24, 2008 6:09 pm

Re: La cu taxa ! 2008

Postby ruxxy » Wed Sep 24, 2008 6:13 pm

hy...!am intrat si io la cu taxa anul asta :( ...!sper sa ne intl pe 1 :mrgreen:

User avatar
bebitza
senior
senior
Posts: 156
Joined: Wed Jul 25, 2007 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: La cu taxa ! 2008

Postby bebitza » Wed Sep 24, 2008 6:15 pm

ruxxy pupici :D Pai nu avem alta treaba si venim si noi pe 1 deci ne vedem :D
Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute.
Cioran
Zambeste astazi, ca maine e mai greu :D

mia madalina
junior
junior
Posts: 45
Joined: Sat Aug 02, 2008 7:46 pm

Re: La cu taxa ! 2008

Postby mia madalina » Wed Sep 24, 2008 8:17 pm

buna ruxxy...ne vedem pe 1...ca nu prea cred ca avem incotro :wink: :D ....

Cristina1887
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Wed Oct 15, 2008 7:45 pm

Re: La cu taxa ! 2008

Postby Cristina1887 » Wed Oct 15, 2008 10:50 pm

ba cred ca nu trebuie sa termini medicina sau sa ajungi un doctor mare ca sa-ti dai seama ce fel sunt majoritatea medicilor din ziua de azi. or fi invatat ei cat vrei tu dar daca vor sa-si castige respectul numai prin asta, evocand experienta lor si cat de tare si-au ros coatele pe bancile facultatii, nu au nici o sansa. ca sa fii un medic bun nu trebuie numai sa ai un cv pe 7 pagini, trebuie sa fii om, sa stii sa te comporti cu oamenii, sa nu lasi omu sa moara ca nu-ti da bani sau sa-l tratezi mai putin frumos pentru ca nu cotizeaza ca altul. si mai ales ca prof universitar trebuie sa stii sa impartasesti cunostintele tale cu altii, nu numai sa le enumeri ca sa impresionezi. sunt unii care stau la catedra si nu au nici o tangenta cu pedagogia, cu ce inseamna lucrul cu oamenii, cu studentii. stiu doar sa se dea mari in fata unor persoane care din punctul de vedere al varstei nu au cum sa fie la acelasi nivel profesional cu ei. asta nu inseamna ca nu trebuie sa-i respecti. i-as intreba pe profii astia frustrati de ce nu se pun cu cei de teapa lor, sau mai bine, cu cei mult mai destepti ca ei? pt ca nu au castig de cauza, le-ar dovedi ca sunt sub linie multora dintre ei. iar adresari pe ton ridicat la adresa pacientilor, apelative gen "mamaie, tataie" mi se par jalnice pt cineva care pretinde ca are o profesie nobila si demna de respect. eu una ii compatimesc pe acestia. cred ca despre ei vb Frumoasa. asta o vede orice om de rand, nu trebuie sa ai o pregatire deosebita ca sa-ti dai seama de lucruri de care se loveste toata lumea si daca se duce la o analiza sau sta o zi internat. doctorii cu adevarat buni si demni de respect sunt foarte putini. restul nu merita sa fie acolo. daca nu poti respecta oamenii si nu ai rabdare cu ei, sau faci totul la schimb pe o suma de bani, de ce mai dai la medicina?

User avatar
rhodoet
junior
junior
Posts: 69
Joined: Sun Oct 23, 2005 7:38 pm

Re: La cu taxa ! 2008

Postby rhodoet » Tue Oct 28, 2008 6:54 pm

mai da e la moda sa intri la taxa sau asa ceva...... k ma mai dau si io cu admiterea asta odata......chit ca pirdt trei ani.... da asa k sa fiu in tendintzi, nu?

e minunat:"felicitari k ai intrat la taxa, sper sa nu ajung ca dr astia naspa din ziua de azi, bafta si ne vedem pe 1"
:allright:
a avea constiinta curata inseamna sa ai memorie proasta

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: La cu taxa ! 2008

Postby cosmina-gabriela » Tue Oct 28, 2008 8:16 pm

:lol: :lol:


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 86 guests