Transfer dintr-o serie in alta...

care ne mananca zilele
Diana Dilyutza
Posts: 2
Joined: Tue Jul 31, 2007 4:57 pm
Location: Bucuresti

Transfer dintr-o serie in alta...

Postby Diana Dilyutza » Wed Aug 01, 2007 12:08 pm

Am trecut anul 4 si anul trecut am avut o serie extrem de delasatoare...intr-un an de zile au fost oameni, peste 60% din total, pe care nu i-am vazut decat la examene..e o serie slaba, fara competitie, fara ambitie, fara dorinta de medicina, ci doar de trecut examene cat mai usor...si tare mi-ar placea daca as putea sa ma transfer in alta serie ceva mai interesata de meseria pe care si-au ales-o...dar in principal intr-o serie care sa aiba spitale bune, cu asistenti buni si interesati sa te faca sa pricepi ceva. In conditiile astea poate cineva sa imi explice daca e posibil acest transfer intre serii si cand se poate realiza? Sau transferul dintr-un spital in altul? Din cate am vazut in mesajele voastre e de dorit floreasca ptr cardio ptr ca se face treaba acolo...pe mine ma intereseaza cardio tare mult.

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Postby dr_me » Wed Aug 01, 2007 5:33 pm

simplu... doara traim in romania... aflii ce serii fac cardio acolo (asta dupa 20 sept), te duci la secretara cu "ceva" (dar sa fie un ceva mai klumea, nu cafea) si se rezolva..... acuma depinde si de secretara ta si de cati studenti vor vrea in seria aia... dar sa fii si tu printre primii la usha ei...
bafta!

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Postby Bogdan_DD » Wed Aug 01, 2007 5:40 pm

merge si cu cafea

Diana Dilyutza
Posts: 2
Joined: Tue Jul 31, 2007 4:57 pm
Location: Bucuresti

mersi mult!!

Postby Diana Dilyutza » Wed Aug 01, 2007 5:52 pm

Adevarul e ca m-am gandit ca asta e solutia cea mai la indemana, "ceva-urile"....doar ca ar fi prima data cand as da spaga ptr ceva anume si nu stiu exact cum sa o fac...momentul...tupeul...reactia secretarei....complicata treaba, dar va fi si asta ptr ca intr-adevar asta e Romania inca..din pacate...multumesc mult de reply!! Keep in touch!

User avatar
doctorita_irina
senior
senior
Posts: 151
Joined: Mon Dec 04, 2006 11:09 pm

Re: mersi mult!!

Postby doctorita_irina » Sun Sep 30, 2007 11:40 am

Daca iti place competitia si te stimuleaza o serie care invata, cel mai este sa ii ai colegi pe cei de la Medicina Militara, la noi in an cred ca au fost cea mai buna serie.
"Invatatura iti da lumina, dar nu te inalti decat prin caracter."


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests