medie buget, discutii top 400

care ne mananca zilele
User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: medie buget

Postby lazarosa » Mon Oct 13, 2008 9:06 pm

la taxa vroiai sa spui
.

User avatar
dorutzu
senior
senior
Posts: 146
Joined: Mon Jan 29, 2007 11:13 pm
Location: undeva

Re: medie buget

Postby dorutzu » Mon Oct 13, 2008 9:12 pm

asa la taxa scuze. :)
"Ce nu te omoara te face mai puternic!"

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: medie buget

Postby dr.ruxy » Mon Oct 13, 2008 11:18 pm

numarati copii, numarati!
Nu exita esec, exista feedback!

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: medie buget

Postby durere de cap » Tue Oct 14, 2008 2:57 pm

dorutzu wrote:mai ... la noi nu s-a afisat inca topul. dar ziceam ca pe lista cu mediile cei cu restante figureaza cu 0 la medie si intra clar la buget. :wink:


normal ar fi si cei care au dat fizio pe 1 oct sa treaca automat la taxa.pana la urma am dat toti acelasi examen,ca unii n-au avut chef sa invete pt sesiunea din sept atunci sa treaca la taxa,chiar daca au media 9,fara fizio.

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: medie buget

Postby alice18 » Tue Oct 14, 2008 6:42 pm

pai nu prea ar fi normal, pt ca toti profii dau mai mult de 1 restanta inainte de 1 oct, iar el nu a mai avut timp sa dea fizio inainte de 1. au fost oralele si maririle. si la urma urmei, norocul sau ghinionul fiecaruia. oricum sunt medii destul de mari asa ca moralistii nu au de ce sa-si faca griji ca nu trec la buget, pt ca de obicei cine stie ca are medie mare comenteaza. fratilor cine are nota mare nu are de ce sa-si faca griji. locul lui e acolo unde stier deja ca va fi, de ce va doare de ceilalti atat de tare? de ce dati in cap unora care pur si simplu au avut noroc, lucru pe care se merge cam 70 % in facultatea asta. de ce sa nu aiba si altii parte de un avantaj, chiar daca e picat din cer? cu ciuda asta nu o sa rezolvati nimic. mai bine v-ar fi ciuda pe aia care nici macar nu dau restante sau rere-uri si apar cu nota din senin.

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: medie buget

Postby durere de cap » Tue Oct 14, 2008 6:59 pm

alice18 wrote:pai nu prea ar fi normal, pt ca toti profii dau mai mult de 1 restanta inainte de 1 oct, iar el nu a mai avut timp sa dea fizio inainte de 1. au fost oralele si maririle. si la urma urmei, norocul sau ghinionul fiecaruia. oricum sunt medii destul de mari asa ca moralistii nu au de ce sa-si faca griji ca nu trec la buget, pt ca de obicei cine stie ca are medie mare comenteaza. fratilor cine are nota mare nu are de ce sa-si faca griji. locul lui e acolo unde stier deja ca va fi, de ce va doare de ceilalti atat de tare? de ce dati in cap unora care pur si simplu au avut noroc, lucru pe care se merge cam 70 % in facultatea asta. de ce sa nu aiba si altii parte de un avantaj, chiar daca e picat din cer? cu ciuda asta nu o sa rezolvati nimic. mai bine v-ar fi ciuda pe aia care nici macar nu dau restante sau rere-uri si apar cu nota din senin.


mie nu-mi este ciuda deloc,am locul asigurat.poate nu stiai dar facultatea a fost data in judecata de un student pt ca nu respecta contractul si ca i-a inclus in top 400 si pe cei cu fizio de pe 1 oct.daca nu e re-re, atunci de ce au platit 50 euro?regulamentul e facut pt toata lumea si tb respectat de ambele parti.iar in privinta mediilor, cine se uita la ele zice ca au invatat pe rupte.mai degraba s-a copiat pe rupte,dar asta nu mai conteaza.deja se vede in spital cine a invatat si cine nu.

User avatar
shamaya
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Thu Sep 18, 2008 2:51 pm

Re: medie buget

Postby shamaya » Tue Oct 14, 2008 7:02 pm

Nu stiu de ce s-a platit... dar Zagrean vorbise cu rectorul sa mai faca o sesiune de restanta pana la 1 octombrie. Cum timp nu mai era, s-a ales sa se dea pe 1 grila si oralul in zilele urmatoare, si sa fie trecuta in catalog data de 30 octombrie.

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: medie buget

Postby lazarosa » Tue Oct 14, 2008 7:04 pm

si asta nu se numeste ilegalitate ?
.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: medie buget

Postby mihai_525 » Tue Oct 14, 2008 7:10 pm

nu. asta se numeste bun simt, lucru de care nu credeam sa dea zagrean dovada. :lol:
America first

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: medie buget

Postby lazarosa » Tue Oct 14, 2008 7:17 pm

incalcarea regulilor unui contract nu se traduce prin bun simt. parerea mea.
.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: medie buget

Postby mihai_525 » Tue Oct 14, 2008 7:20 pm

bine atunci du-te si traieste la o manastire sau ceva.
America first

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: medie buget

Postby lazarosa » Tue Oct 14, 2008 7:21 pm

la o replica mai inteligenta nu te puteai gandi ? :lol:
.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: medie buget

Postby mihai_525 » Tue Oct 14, 2008 7:24 pm

vad ca nu prea ma inghiti
America first

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: medie buget

Postby monicutza » Tue Oct 14, 2008 8:13 pm

sincer nu sunt exact eu in problema dar din cate am inteles de pe aici restanta s-a dat de abia pe 1 deci era dreptu lor si cum de au platit dinainte nu stiu ca la noi nu se plateste dinainte mai mult ca sigur...si e acelasi umf probabil au vrut sa faca si bani si de toate dar oricum daca copii aia nu au mai dat restanta din septembrie pana la 1 oct atunci nu mi se pare incorect deci care era problema? :D

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: medie buget

Postby dr.ruxy » Tue Oct 14, 2008 9:50 pm

mihai_525 wrote:nu. asta se numeste bun simt, lucru de care nu credeam sa dea zagrean dovada. :lol:


de ce trebuia sa dea zagrean dovada de bun simt?
pt ca unii nu vor sa inteleaga regulile acestui examen?
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: medie buget

Postby alice18 » Tue Oct 14, 2008 11:22 pm

nici eu nu ma asteptam sa faca zagrean ceva in favoarea studentilor. contractul oricum a fost incalcat, din momentul in care noi am semnat 50 de euro pt restanta iar mai nou doar cei de la buget platesc 50, cei de la taxa platesc 100. asta e jecmaneala pe fata, dar la cum merg lucrurile in fac asta nici nu ma mira. cat despre 1 oct mi se pare ciudat ca s-a platit desi nu e rere dar nu stiu de ce am impresia ca rereurile astea la fizio cu zeci de studenti e o buna modalitate de a face bani. ala care a dat in judecata fac e a cuiva, are relatii si se simte prea bazat dar nu cred ca va face ceva. la cate se incalca in fac asta daca ne-am apuca toti sa dam in judecata profii sau decanatul cand nu ne convine cineva ar fi tribunalul plin numai cu probleme de umf :lol: si la urma urmei niste compromisuri sau niste acorduri intre profi si studenti mi se par normale si acceptabile. ca doar nu suntem in armata sa urmarim ordine sau "legi" stricte.

User avatar
Cammy88
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Sep 05, 2008 1:11 pm
Location: Bucuresti

Re: medie buget

Postby Cammy88 » Tue Oct 14, 2008 11:34 pm

Nu stiu cat de adevarata e chestia cu plata pt re-re a 100 euro daca esti la taxa si 50 euro daca esti la buget, asa stiam si eu dar am o colega care era la taxa si a dat doar 50 euro pt re-re, nu 100 cat s-ar spune...in facultatea asta se spun lucruri pe care nimeni nu le respecta si de care nimeni nu tine cont...

User avatar
rhodoet
junior
junior
Posts: 69
Joined: Sun Oct 23, 2005 7:38 pm

Re: medie buget

Postby rhodoet » Wed Oct 15, 2008 2:22 am

eh am si eu un coleg care a platit 50 de euro desi e la taxa.... si ulterior a aflat ca trebuie sa dea si diferenta pana la 100 de euro....:(
asa ca ramane cum s-a stabilit...... in afara contractului........
eu nici nu stiu daca mai am partea mea de contract....... parca le dadusem la secretariat sa le stampileze...... :D
a avea constiinta curata inseamna sa ai memorie proasta

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: medie buget

Postby dr.ruxy » Wed Oct 15, 2008 1:27 pm

pe al meu nu l-au stampilat nici acum :)) si e de un an jumate la ei :))
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
zzuppi
junior
junior
Posts: 38
Joined: Sat Sep 15, 2007 11:40 pm
Location: undeva sub soare!

Re: medie buget

Postby zzuppi » Wed Oct 15, 2008 2:28 pm

oricum... la ce va foloseste?
bla bla bla

Cristina1887
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Wed Oct 15, 2008 7:45 pm

Re: medie buget

Postby Cristina1887 » Wed Oct 15, 2008 8:03 pm

durere de cap wrote:
dorutzu wrote:mai ... la noi nu s-a afisat inca topul. dar ziceam ca pe lista cu mediile cei cu restante figureaza cu 0 la medie si intra clar la buget. :wink:


normal ar fi si cei care au dat fizio pe 1 oct sa treaca automat la taxa.pana la urma am dat toti acelasi examen,ca unii n-au avut chef sa invete pt sesiunea din sept atunci sa treaca la taxa,chiar daca au media 9,fara fizio.


ba baiatule(sau ce-oi fi). vad ca tu nu prea intelegi. sunt multi care au trecut grilele in vara PE NOROC si sunt altii care au invatat si au ajuns sa dea pe 1 oct. asa ca ciocu mai mic si lasa comentariile si rautatile de genul asta. tu chiar crezi ca cei care nu au luat in vara nu au avut CHEF sa invete? cred ca le face o extraordinara placere sa stea stresati toata vara si sa mai invete o tura pt restanta. gandeste-te de mai multe ori inainte sa spui ceva. sau daca nu poti...trist. in fine, sunt unii care nu au posibilitati si MUNCESC ca sa reziste in bucuresti si nu au timp la fel de mult ca altii pentru invatat, dar banuiesc ca nu faci parte din aceasta categorie ca sa stii. asa ca, din nou, nu mai comenta. get a life. please.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: medie buget

Postby mihai_525 » Wed Oct 15, 2008 8:23 pm

durere de cap e gay
America first

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: medie buget

Postby lazarosa » Wed Oct 15, 2008 8:44 pm

cine se ia de durere de cap, se ia de mine. be aware !
.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: medie buget

Postby b3 » Wed Oct 15, 2008 9:06 pm

mai usor cu cearta si off topicu'..
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

veronika19
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Jul 18, 2008 12:15 pm

Re: medie buget

Postby veronika19 » Fri Oct 17, 2008 4:01 pm

Ultima medie pt anul 2: 7,63... Doar ce s-a afisat

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: medie buget

Postby aztecul_dilit » Fri Oct 17, 2008 8:45 pm

7,63?sefa mea de serie mi-a spus k ar fi in jur d 7,35(din surse neoficiale zicea ea)

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: medie buget

Postby lazarosa » Fri Oct 17, 2008 9:06 pm

7.63 ptr astia de trec anu 3. 7.35 o fi ptr un an mai mic
.

User avatar
i_love_chipmunks
senior
senior
Posts: 104
Joined: Mon May 26, 2008 9:40 pm
Location: r.d.v

Re: medie buget

Postby i_love_chipmunks » Sun Oct 19, 2008 3:29 pm

Cristina1887 wrote:
durere de cap wrote:
dorutzu wrote:mai ... la noi nu s-a afisat inca topul. dar ziceam ca pe lista cu mediile cei cu restante figureaza cu 0 la medie si intra clar la buget. :wink:


normal ar fi si cei care au dat fizio pe 1 oct sa treaca automat la taxa.pana la urma am dat toti acelasi examen,ca unii n-au avut chef sa invete pt sesiunea din sept atunci sa treaca la taxa,chiar daca au media 9,fara fizio.


ba baiatule(sau ce-oi fi). vad ca tu nu prea intelegi. sunt multi care au trecut grilele in vara PE NOROC si sunt altii care au invatat si au ajuns sa dea pe 1 oct. asa ca ciocu mai mic si lasa comentariile si rautatile de genul asta. tu chiar crezi ca cei care nu au luat in vara nu au avut CHEF sa invete? cred ca le face o extraordinara placere sa stea stresati toata vara si sa mai invete o tura pt restanta. gandeste-te de mai multe ori inainte sa spui ceva. sau daca nu poti...trist. in fine, sunt unii care nu au posibilitati si MUNCESC ca sa reziste in bucuresti si nu au timp la fel de mult ca altii pentru invatat, dar banuiesc ca nu faci parte din aceasta categorie ca sa stii. asa ca, din nou, nu mai comenta. get a life. please.




scuza-ma dar gresesti. In primul rand se stie ca cei care dau ex pe 1 oct inseamna ca nu au luat examenul din prima sesiune de restante din toamna, deci trec automat la taxa ! Astea sunt niste reguli stiute de toata lumea ! Buuun ! Nu este vina nimanui ca tu si muncesti, asa cum ai zis ! A fost alegerea ta sa dai la aceasta facultate si trebuia sa fii constienta ca o sa ai probleme cu banii ! Scuzele nu sunt bune pt nimic, crede-ma...eu am avut probleme mult mai grave decat tine, nu m-am putut prezenta l aniste examene importante si a trebuit sa dau in toamna. In toamna le-am luat pe toate si...asta e !
I'm a real bitch sometimes and I have a hard time saying sorry. Should I change myself ?

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: medie buget

Postby alice18 » Sun Oct 19, 2008 4:23 pm

cu parere de rau pentru unii, dar cei care au dat fizio pe 1 oct AU INTRAT IN TOP . a fost doar o intelegere intre prof si decanat. nu inteleg de ce atatea crize cu acest examen. :roll:

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

Re: medie buget

Postby durere de cap » Mon Oct 20, 2008 1:28 pm

alice18 wrote:cu parere de rau pentru unii, dar cei care au dat fizio pe 1 oct AU INTRAT IN TOP . a fost doar o intelegere intre prof si decanat. nu inteleg de ce atatea crize cu acest examen. :roll:


crizata esti tu. :devil:

Cristina1887
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Wed Oct 15, 2008 7:45 pm

Re: medie buget

Postby Cristina1887 » Mon Oct 20, 2008 3:18 pm

i_love_chipmunks wrote: scuza-ma dar gresesti. In primul rand se stie ca cei care dau ex pe 1 oct inseamna ca nu au luat examenul din prima sesiune de restante din toamna, deci trec automat la taxa ! Astea sunt niste reguli stiute de toata lumea ! Buuun ! Nu este vina nimanui ca tu si muncesti, asa cum ai zis ! A fost alegerea ta sa dai la aceasta facultate si trebuia sa fii constienta ca o sa ai probleme cu banii ! Scuzele nu sunt bune pt nimic, crede-ma...eu am avut probleme mult mai grave decat tine, nu m-am putut prezenta l aniste examene importante si a trebuit sa dau in toamna. In toamna le-am luat pe toate si...asta e !


nu nu. imi pare rau sa te anunt, dar cei care au dat pe 1 oct. intra in top. si da, a fost alegerea mea sa dau aici pentru ca intr-adevar imi place, spre deosebire de altii care au dat la medicina obligati de mamica si taticu', care de asemenea au destui bani ca sa ii intretina. in mesajul de mai sus nu vorbeam despre mine, dar te asigur ca sunt muuulti cei care fac asta. dar banuiesc ca nu e cazul tau si nu intelegi cat de greu e. in fine, ma bucur ca cei cu examenul la fizio au intrat in top pentru ca sunt multi care au invatat si pur si simplu au avut nesansa sa il pice, asa cum sunt si altii pe care nu ii duce capul si total paraleli cu fiziologia care au luat din prima sau la restanta. ti-as face o lista, dar nu ar fi frumos si ar fi prea lunga si mi-ar ocupa timpul aiurea.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: medie buget

Postby rox » Mon Oct 20, 2008 7:44 pm

doamne ce oameni sunteti. in ritmul asta pina la sfirsitul facultatii o sa va mincati ficatii unul altuia, la citi colegi care or sa ia note mari pe "mamica sau taticu" o sa aveti, la cum or sa se puna notele la unele materii ( pe fata), la ce manevre se fac tot pentru "mamica sau taticu". da, e naspa cind aia din jur ti-o iau inainte pentru ca "se descurca", dar daca stai sa-ti faci singe rau pentru asta s-ar putea sa ti-o ia inainte toti prostii. e mai practic si mai sanatos sa incerci sa ai grija doar de tine.
revenind la topic, s-a afisat si "topul" la anul 4, intr-un final. nu pot sa precizez insa care e ultima medie, ca nu m-am uitat pina la coada ( undeva la 7,5 parca)
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: medie buget

Postby monicutza » Mon Oct 20, 2008 8:30 pm

aoleu tot de fizio aia discutati :lol:
get over it :D

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: medie buget

Postby alice18 » Mon Oct 20, 2008 8:39 pm

da, asta ziceam si eu. oricum nu schimba nici unul din noi situatia asta. topul e facut deja.

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: medie buget

Postby cosmina-gabriela » Tue Oct 21, 2008 1:05 pm

la gurism mai dureaza...oare?

da, avand in vedere ca nici s-a clarificat situatia cu restantierii :shock: :shock:

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: medie buget

Postby alice18 » Tue Oct 21, 2008 2:21 pm

:?:

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: medie buget

Postby cosmina-gabriela » Tue Oct 21, 2008 2:22 pm

LE: stoma
vaz ca la mg s-a afisat

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: medie buget

Postby monicutza » Tue Oct 21, 2008 6:39 pm

klebs si la noi o sa fie la fel so relax breath in breath out :D ca oricum nu te afecteaza :D

silviu7s
Posts: 4
Joined: Tue Feb 05, 2008 1:23 pm

Discutii, intrebari despre Top 400

Postby silviu7s » Wed Oct 22, 2008 7:42 pm

Salutare! Eu sunt anul 3 medicina generala la Cluj dar la anul vreau sa ma transfer la Bucuresti si as vrea sa stiu cum se face trecerea de la buget la taxa si invers ca la noi abia de anu viitor se va introduce treaba asta si habar n-am cum e, si ce materii faceti anu asta.

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 3

Postby alice18 » Wed Oct 22, 2008 8:24 pm

daca topul asta ar fi pe bune, si nu cu note marite de secretara sau mai rau, puse din burta ar fi cel mai corect lucru care se putea intampla in facultatea asta. dar pilele inca exista si vor exista mereu. asa ca te trezesti ca unu care nu a venit juma de an pe la facultate vine cu mama sau tata care e dr, avocat etc, si-si "clarifica" situatia de urgenta si mai intra si in top. plus de asta, nu e un numar stabilit in fiecare an de locuri la buget. se schimba dupa cum bate vantul sau relatiile.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests