Nereguli ale facultatii

care ne mananca zilele
User avatar
medic_pagan
senior
senior
Posts: 357
Joined: Tue Jul 25, 2006 10:38 am
Location: camin B

Nereguli ale facultatii

Postby medic_pagan » Wed Apr 11, 2007 7:57 pm

Tocmai am terminat de citit topicul "Cum sa dai in judecata spitalul pt bonuri de masa/salariu 13". Varsta si anul nu mi permit sa mi dau cu parerea pe acest topic.

Vreau sa semnalez si eu o neregula din punctul meu de vedere (si nu numai) cu privire la banii care trebuie sa i distribuie facultatea prin burse. Nu stiu daca si la ani mai mari se intampla ceva de genul si poate cineva ma poate lamuri si pe mine.

Subiect : Burse anul I.

Bursieri anul I : undeva putin peste 100 de insi.
Bursa se acorda in functie de media de la admitere - pana la 95 de puncte.

Toamna : primesc 175 roni - nu bursa de merit
(n am intrat cu 100 din 100 ; bursa multumitooare pentru un abia intrat la facultate, desi zvonurile erau de 220. Mi s a parut f aiurea cand comparam cu bursele altor facultati - celor de profil mai slab la care n am ramas. Era o diferenta de pana la 100 de roni pe luna. Neesential asta sa zicem.)
Pe luna decembrie ni se dau 125 sau 127 de lei cu explicatia ca : A fost vacanta ! Si n ati facut scoala, asa ca nu primiti bani !
Urmeaza ianuarie si februarie - se ramane la aceeasi suma. Sunt aproape 50 de lei de la fiecare individ !

Continuare : semnele "cica" arata clar -> eliminarea bursierilor cu 95 de puncte. Astfel vor ramane doar ceva peste 80 de bursieri.
Dupa o jumatate de an - au voie sa elimine asa, dintr o data o parte din noi ? Ce e drept sunt si zvonuri ca se vor mari bursele.
morti la tava

Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests