neurochirurgie

care ne mananca zilele
drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Tue Mar 06, 2007 11:11 pm

sper sa ai dreptate, sincer!

medicinista
elder
elder
Posts: 1042
Joined: Fri Feb 02, 2007 8:52 pm

Postby medicinista » Tue Mar 06, 2007 11:15 pm

drabducens wrote:sper sa ai dreptate, sincer!


vb serios, si asta nu o zic pt ca mi-o doresc eu, dar vad prietenii mei care sunt tineri si nu sunt medicinisti, ei ar da multi bani pt sanatatea lor si chiar dau si nu prea au chef de medici incompetenti, se va ajunge la sistem privat bine incheghat, e imposibil sa nu se ajunga la sa ceva intr-o societate in continua miscare, daca esti bun, reusesti, oricum bafta, daca vrei nerochirurgie dar sa fii realista de partile rele.
I don't mind.
I think so.
I will let you go.

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Tue Mar 06, 2007 11:17 pm

ms bafta si tie dar ce consideri tu 'parti rele'?

medicinista
elder
elder
Posts: 1042
Joined: Fri Feb 02, 2007 8:52 pm

Postby medicinista » Tue Mar 06, 2007 11:22 pm

drabducens wrote:ms bafta si tie dar ce consideri tu 'parti rele'?


msi

parti rele:
1) familie zero;
2) imbatranesti inainte de vreme, nu e frumos;
3) te uzezi, daca nu esti rezistenta si esti mica, nu merge sa fii chirurg;
4) acum profesional, lumea e misogina, greu o sa ti dea credit.
I don't mind.

I think so.

I will let you go.

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Tue Mar 06, 2007 11:25 pm

aha am inteles...ms pt sfaturi, pareri si urari...multa bafta si tie si astept alte pareri si de la alti oameni :lol:

medicinista
elder
elder
Posts: 1042
Joined: Fri Feb 02, 2007 8:52 pm

Postby medicinista » Tue Mar 06, 2007 11:27 pm

drabducens wrote:aha am inteles...ms pt sfaturi, pareri si urari...multa bafta si tie si astept alte pareri si de la alti oameni :lol:


razi tu, dar cam asa e, devi si baba si oricum nu operezi ca e un sistem misogin :D
I don't mind.

I think so.

I will let you go.

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Tue Mar 06, 2007 11:32 pm

nu rad deloc ...e parerea ta...eu ti am cerut-o de ce sa rad? :roll:

medicinista
elder
elder
Posts: 1042
Joined: Fri Feb 02, 2007 8:52 pm

Postby medicinista » Tue Mar 06, 2007 11:34 pm

drabducens wrote:nu rad deloc ...e parerea ta...eu ti am cerut-o de ce sa rad? :roll:


bine, dar acum te intreb de ce vrei sa te faci neurochirurg ?
I don't mind.

I think so.

I will let you go.

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Tue Mar 06, 2007 11:38 pm

pai sa incep cu inceputul de la inceput am vrut ceva pe chirurgie ...dar evident nu stiam ce ...apoi am inceput sa ma mai plimb si eu pe la camera de garda si am vazut cum e pe la gineco cum e la chir gen si am ajuns la nch ... si aici mi a placut cel mai mult ...plus ca mi place tot ce tine de sistem nervos ...presupun ca nu e de ajuns ca sa faci NCH dar momentan asta chiar imi place si de aia ma interesez ca cine stie pana in anul 6 ma mai razgandesc de 1000 de ori

medicinista
elder
elder
Posts: 1042
Joined: Fri Feb 02, 2007 8:52 pm

Postby medicinista » Tue Mar 06, 2007 11:40 pm

drabducens wrote:pai sa incep cu inceputul de la inceput am vrut ceva pe chirurgie ...dar evident nu stiam ce ...apoi am inceput sa ma mai plimb si eu pe la camera de garda si am vazut cum e pe la gineco cum e la chir gen si am ajuns la nch ... si aici mi a placut cel mai mult ...plus ca mi place tot ce tine de sistem nervos ...presupun ca nu e de ajuns ca sa faci NCH dar momentan asta chiar imi place si de aia ma interesez ca cine stie pana in anul 6 ma mai razgandesc de 1000 de ori


alege oftalmo e mai feminin, da, oricum e timp sa iti schimbi parerea.
I don't mind.

I think so.

I will let you go.

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Tue Mar 06, 2007 11:42 pm

vad eu ce fac ...mai e mult pana in anul 6 dar nici chiar asa de mult asa ca ma interesez si eu pe unde pot

medicinista
elder
elder
Posts: 1042
Joined: Fri Feb 02, 2007 8:52 pm

Postby medicinista » Tue Mar 06, 2007 11:47 pm

drabducens wrote:vad eu ce fac ...mai e mult pana in anul 6 dar nici chiar asa de mult asa ca ma interesez si eu pe unde pot


:D , adevarul e ca e timp pt toate, succes in cautare
I don't mind.

I think so.

I will let you go.

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Tue Mar 06, 2007 11:52 pm

mersi

medicinista
elder
elder
Posts: 1042
Joined: Fri Feb 02, 2007 8:52 pm

Postby medicinista » Tue Mar 06, 2007 11:57 pm

drabducens wrote:mersi


:)
I don't mind.

I think so.

I will let you go.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Mar 07, 2007 4:06 pm

medicinista wrote:
drabducens wrote:ms bafta si tie dar ce consideri tu 'parti rele'?


msi

parti rele:
1) familie zero;
2) imbatranesti inainte de vreme, nu e frumos;
3) te uzezi, daca nu esti rezistenta si esti mica, nu merge sa fii chirurg;
4) acum profesional, lumea e misogina, greu o sa ti dea credit.

1. posibil adevarat
2. posibil adevarat ( depinde de om)
3+4. de asta m-am saturat cit am auzit...oare chiar asa o fi? nu de alta, da' eu de cind ma stiu am vrut sa fac ortopedie. nu m-a interesat niciodata neurochirurgia, chirurgia cardiovasculara, generala, estetica, nimic. doar ortopedia :P si absolut toata lumea , incepind cu ai mei si terminind cu profesori de la facultate si prieteni/cunoscuti medici mi-au zis "cauta-ti altceva, asta nu e de femei. chirurgia nu e de femei, vezi si tu o pediatrie, oftalmo, orl, ceva". Pina la urma am zis ca daca n-o fi sa fie ortopedie, atunci macar ATI...
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Postby anncush » Wed Mar 07, 2007 4:16 pm

parerea mea este k nu poti sa faci ortopedie k fata... tre sa ai o oarecare masivitate si neste forta ca sa poti sa reduci tu fracturile la ditai oamenii :?

si totusi exista o chirurgie mai pt femei: chirurgia pediatrica. parerea mea :wink:
Slowly getting less stupid :)

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Wed Mar 07, 2007 11:46 pm

si de ce crezi ca fetele n au forta? nu toate dar mai sunt ...poate ea poate sa reduca o fractura la un ditamai omul :wink:

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Postby anncush » Wed Mar 07, 2007 11:49 pm

:shock: chiar as vrea sa o vad si pe asta :lol:
Slowly getting less stupid :)

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Wed Mar 07, 2007 11:52 pm

Acum serios, eu daca as fi în coma, calcat de masina, cu creierii zburati din teasta sparta, si pe masa de operatie as vedea ca neurochirurgul ce se apleaca asupra mea e femeie, m-as ridica si as rupe-o la fuga. Toate ca toate dar unele lucruri chiar nu se fac.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Wed Mar 07, 2007 11:57 pm

tu nu, Im, dar rudele tale cand ar vedea-o pe doamna doctor neurochirurg s-ar duce deja sa faca pregatirile de inmormantare :P

e foarte greu sa te lupti cu prejudecatile, dar unora le place, ii motiveaza.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Mar 07, 2007 11:57 pm

Im wrote:Acum serios, eu daca as fi în coma, calcat de masina, cu creierii zburati din teasta sparta, si pe masa de operatie as vedea ca neurochirurgul ce se apleaca asupra mea e femeie, m-as ridica si as rupe-o la fuga. Toate ca toate dar unele lucruri chiar nu se fac.

asta sa i-o zici lu' mutu si sa te astepti sa te si creada. poate ai vrea sa te ridici si sa o rupi la fuga. asta e altceva. din (ne)fericire ( depinde din perspectiva cui privesti lucrurile), n-ai fi in stare :wink:
cit despre redus fracturi...cred ca o sa ma descurc cu cele 56 kg. am vazut eu de muuult, cind eram pitica, o doctorita, ortoped, care pe linga faptul ca era slabuta, era si micuta de inaltime( de asta nu pot sa ma pling). si-si facea treaba . bine, la ortopedie pediatrica, da' tot aia :P
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Thu Mar 08, 2007 12:00 am

rox wrote:asta sa i-o zici lu' mutu si sa te astepti sa te si creada. poate ai vrea sa te ridici si sa o rupi la fuga. asta e altceva. din (ne)fericire ( depinde din perspectiva cui privesti lucrurile), n-ai fi in stare :wink:

Atunci chiar ca ar fi naspa rau situatia. :)

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Thu Mar 08, 2007 12:06 am

mda...n are rost ... macar m am lamurit de o chestie ...mintea romanului e ingusta rau ...daca voi care sunteti la medicina si stiti f bine ca nu conteaza daca esti femeie sau barbat ci conteaza cat stii aveti prejudecatile astea la ce sa ma astept la cei care habar n au cum sta treaba in sistemul medical...vad eu ce fac ma descurc ca si pana acum f bine adica :lol:

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Postby anncush » Thu Mar 08, 2007 12:08 am

@rox:chiar si la ortopedie pediatrica iti mai vin pustani de 17-18 ani bine facuti, cu 2 capete mai inalti ca tine si cu oase rupte sau mai dai peste o dihaniutza de copil care la 9 ani are 60 kg (tine cont ca generatiile de acuma sunt, hai sa zic ... pufoase) si sa vezi atunci distractie...

gata acum chiar ca am incheiat cu ortopedia. sorry pt offtopic
Slowly getting less stupid :)

User avatar
radu_vasile
junior
junior
Posts: 70
Joined: Tue Nov 25, 2003 12:49 pm
Location: House of Pain

Postby radu_vasile » Thu Mar 08, 2007 2:39 am

Fetelor, cu toata parerea de rau si impresia ca sunt misogin, introduc si eu un sfat:
Daca vreti sa fiti apreciate la adevarata voastra valoare si cu toate calitatile, fiti femei, nu incercati sa fiti barbati.
Nu ca nu ar fi multe capabile sa fie buldozeriste, zidari-faiantzari sau hamali in port, dar asta este treaba de barbat. Si nici o femeie pe postul asta nu are respect, nici din partea barbatilor, dar, si asta mai nasol pentru ele, nici din partea femeilor.
Concluzia: lasati NCH, ORTO, chiar CHR generala, URO, CHR toracica pe seama baietzilor, ca astea necesita anduranta si duritate ca sa ajungi pensia din ele. Daca vrei sa mori tanar si nemultumit, atunci asta este calea de urmat.
Am colege ortopede, dar sa te "apropii" de ele = homosexualitate.
Am zis
Nu uitati ca cei multi sunt afara...

medicinista
elder
elder
Posts: 1042
Joined: Fri Feb 02, 2007 8:52 pm

Postby medicinista » Thu Mar 08, 2007 11:55 am

radu_vasile wrote:Fetelor, cu toata parerea de rau si impresia ca sunt misogin, introduc si eu un sfat:
Daca vreti sa fiti apreciate la adevarata voastra valoare si cu toate calitatile, fiti femei, nu incercati sa fiti barbati.
Nu ca nu ar fi multe capabile sa fie buldozeriste, zidari-faiantzari sau hamali in port, dar asta este treaba de barbat. Si nici o femeie pe postul asta nu are respect, nici din partea barbatilor, dar, si asta mai nasol pentru ele, nici din partea femeilor.
Concluzia: lasati NCH, ORTO, chiar CHR generala, URO, CHR toracica pe seama baietzilor, ca astea necesita anduranta si duritate ca sa ajungi pensia din ele. Daca vrei sa mori tanar si nemultumit, atunci asta este calea de urmat.
Am colege ortopede, dar sa te "apropii" de ele = homosexualitate.
Am zis


buna concluzia radu_vasile, femia trebuie sa fie femeie si chiar e pacat sa devina masculina si pana la urma de aia exista barbat ca sa fie cel puternic.
oricum la medicina sunt prea multe femei de genul ortopedelor.

deci fetelor gata cu prostia, ceva usor ca specialitate ttrebuie sa luam
I don't mind.

I think so.

I will let you go.

User avatar
Ice
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Sun Jun 18, 2006 6:08 pm
Location: aici

Postby Ice » Thu Mar 08, 2007 4:38 pm

radu_vasile wrote:Daca vreti sa fiti apreciate la adevarata voastra valoare si cu toate calitatile, fiti femei, nu incercati sa fiti barbati.


Cine ti-a spus tie ca fetele care vor chirurgie vor sa fie barbati?

radu_vasile wrote:lasati NCH, ORTO, chiar CHR generala, URO, CHR toracica pe seama baietzilor, ca astea necesita anduranta si duritate


Ai intrat vreodata in sala la NCH, la CG sau la URO? NCH-ul exceleaza prin finete, dar necesita anduranta datorita interventiilor foarte lungi. Endourologia e si foarte rapida, de forta nici nu se pune problema si mai nou domina in uro.

Cat despre CG, ati auzit de departatoarele autostatice? Si explicati-mi va rog duritatea necesara pt o ileo-transverso-anastomoza TT !!!

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Thu Mar 08, 2007 4:57 pm

Doar în filmele americane vezi femei neurochirurg de succes.

User avatar
radu_vasile
junior
junior
Posts: 70
Joined: Tue Nov 25, 2003 12:49 pm
Location: House of Pain

Postby radu_vasile » Fri Mar 09, 2007 12:25 pm

Ice wrote:
radu_vasile wrote:Daca vreti sa fiti apreciate la adevarata voastra valoare si cu toate calitatile, fiti femei, nu incercati sa fiti barbati.


Cine ti-a spus tie ca fetele care vor chirurgie vor sa fie barbati?

radu_vasile wrote:lasati NCH, ORTO, chiar CHR generala, URO, CHR toracica pe seama baietzilor, ca astea necesita anduranta si duritate


Ai intrat vreodata in sala la NCH, la CG sau la URO? NCH-ul exceleaza prin finete, dar necesita anduranta datorita interventiilor foarte lungi. Endourologia e si foarte rapida, de forta nici nu se pune problema si mai nou domina in uro.

Cat despre CG, ati auzit de departatoarele autostatice? Si explicati-mi va rog duritatea necesara pt o ileo-transverso-anastomoza TT !!!


Sa o luam de sus in jos:
1. Nu vor sa se faca barbati (asta cu vorba), dar le creste păr pe burtă deja ... :roga: Nu mai spun pana unde, ca devin obscen ...
2. La duritate nu m-am referit la forta fizica ci la anduranta si la fermitate in decizii, adica a nu te lasa influentat de felurite emotii. Sunt unele chirurge care in functie de cheful lor zilnic isi organizeaza programul si comportamentul, deci mai este de lucrat pana ajung la stabilitatea barbatilor in domeniula sta. Daca o prinzi pe dna dr prost dispusa nu asculta de nici o parere, face dupa cum o taie capul, mai rar se gandeste. Cunosc astfel de persoane.
3. Cat despre femei si urologie: io cred ca tu esti inca studenta si nu ai facut urologie cu adevarat :byebye: . Ai fi vazut ce inseamna CLINIC urologia, nu teorii din blocul operator, ca stiu destule care de la ideea asta au plecat, au luat urologie, apoi s-au transferat pe altceva, ca le-o placut foarte mult ... :bluelaugh:
4. Ca si mana I intr-o operatie, tii departatoare? Felicitari!
Nu uitati ca cei multi sunt afara...

User avatar
Ice
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Sun Jun 18, 2006 6:08 pm
Location: aici

Postby Ice » Fri Mar 09, 2007 2:51 pm

radu_vasile wrote:
Sa o luam de sus in jos:
1. Nu vor sa se faca barbati (asta cu vorba), dar le creste păr pe burtă deja ... :roga: Nu mai spun pana unde, ca devin obscen ...


Nu ma cobor la nivelul acestei afirmatii.....


radu_vasile wrote:2. La duritate nu m-am referit la forta fizica ci la anduranta si la fermitate in decizii, adica a nu te lasa influentat de felurite emotii. Sunt unele chirurge care in functie de cheful lor zilnic isi organizeaza programul si comportamentul, deci mai este de lucrat pana ajung la stabilitatea barbatilor in domeniula sta. Daca o prinzi pe dna dr prost dispusa nu asculta de nici o parere, face dupa cum o taie capul, mai rar se gandeste. Cunosc astfel de persoane.


"Cheful zilnic" nu e legat indisolubil si exclusiv de natura feminina, iar daca asta e parerea ta inseamna ca fie cunosti doar femei apartinand aceastei tipologii, fie refuzi sa vezi ca exista printre ele destule capabile sa-si tina sub control emotiile de care vorbeai. Daca prima varianta e corecta, ai avut ghinion si esti suficient de naiv sa crezi ca toate femeile sunt la fel, iar daca a doua e cea adevarata inseamna ca eu gresesc pierzandu-mi timpul in incercarea de a purta o discutie logica cu tine.

N-as vrea sa-ti insult inteligenta explicandu-ti notiunea de autocontrol pe care te asigur ca o au multe femei, dar care nu e intalnita la toti barbatii.

Cat despre program (presupun ca te referi la programul operator), pe majoritatea sectiilor de chirurgie, se face cu o zi inainte si, cu exceptia cazului in care esti seful de sectie, ai nevoie de motive serioase pt a-l modifica.


radu_vasile wrote:3. Cat despre femei si urologie: io cred ca tu esti inca studenta si nu ai facut urologie cu adevarat :byebye: . Ai fi vazut ce inseamna CLINIC urologia, nu teorii din blocul operator, ca stiu destule care de la ideea asta au plecat, au luat urologie, apoi s-au transferat pe altceva, ca le-o placut foarte mult ... :bluelaugh:


Nu cred ca subiectul acestui topic e cata urologie am facut eu, nu foarte multa de altfel, recunosc , dar totusi suficienta ca sa observ indeaproape o dna dr urolog cu multa experienta operatorie, respectata de colegii ei, care s-a straduit sa ne trezeasca interesul pt urologie indiferent de sex, incurajandu-ne chiar sa nu o consideram o specialitate exclusiv masculina. ( Si, ca sa contracarez o viitoare replica, nu a fost doar atitudinea ei, ci si a altor chirurgi de acolo)

Nu cred ca urologia e o specialitate pt toate femeile, dar asta nu inseamna ca o fata nu poate fi un bun urolog.

radu_vasile wrote:4. Ca si mana I intr-o operatie, tii departatoare? Felicitari!


Nu stiam ca doar mana I e chirurg!!! Inseamna ca ajutoarele sunt femei de servici? Pai atunci ma las de medicina, de ce sa ma mai chinui cu rezi??!?!

Pana sa ajungi mana I intr-o operatie, ai in jur de 6 ani de rezidentiat in care, din pacate, cam asta faci, tii departatoare. Si nici dupa aceea nu esti intotdeauna mana I...... Cat despre operator, poate n-ai citit mentiunea mea legata de anastomoza, care, vorbind din experienta, o face mana I.

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Tue Mar 13, 2007 5:13 pm

da devine interesanta discutia....oricum m a convins ca poti sa faci ce vrei daca vrei cu adevarat

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Mar 13, 2007 5:18 pm

iti scapa o nuanta.
evident ca poti sa te faci neurochirug. problema e dupa aia. te vei lovi de niste mentalitati pe care nu ai cum sa le schimbi. si orice ar zice feministele mustacioase, o femeie nu va fi niciodata la fel de rezistenta ca un barbat.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Tue Mar 13, 2007 5:43 pm

in primul rand ca nu sunt o feminista mustacioasa sau cum zici tu acolo ...in al doilea rand nu toti barbatii sunt asa rezistenti cum vreti voi sa lasati impresia si in al treilea rand cred ca e vorba de mai mult nu doar de rezistenta iar mentalitatea oamenilor se va schimba crede ma am vazut si femei pe chirurgie si chiar si pe nch cateva si se descurca f bine

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Tue Mar 13, 2007 5:45 pm

de fapt cred ca e o problema doar de mentalitate nu doar de capacitatea barbatilor si incapacitatea femeilor asta difera de la persoana la persoana

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Mar 13, 2007 7:18 pm

Bre, tu crezi ca noi barbatii am asteptat ziua de azi si un topic pe un forum, ca sa cunoastem de ce sunt capabile femeile ? :evil:

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Tue Mar 13, 2007 8:51 pm

bre, io nu cred nimic zic si io ce cred despre ce ziceti voi...si dupa ce ziceti aici pe forum cred ca da ...ati asteptat ziua de azi si un topic pe forum dar tot nu v ati dat seama de ce sunt in stare femeile

User avatar
nicoletaghe
senior
senior
Posts: 493
Joined: Fri Feb 17, 2006 7:02 pm
Location: Bucuresti

Postby nicoletaghe » Wed Mar 14, 2007 4:39 pm

:painting:
si la sfarsit, mamotaaa....

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Thu Mar 15, 2007 5:10 pm

gata ? nu mai zice nimeni nimic?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Mar 15, 2007 5:37 pm

pai am crezut ca te-am convins
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

drabducens
senior
senior
Posts: 127
Joined: Wed Oct 04, 2006 5:36 pm

Postby drabducens » Thu Mar 15, 2007 8:35 pm

asa repede? :lol: mai incercati ca e interesant :lol:


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests