Copiatul la examene

care ne mananca zilele
User avatar
Cosette
junior
junior
Posts: 91
Joined: Tue Dec 21, 2004 12:10 pm
Location: nu ma vb pe la spate k sunt in spatele tau

Re: Copiatul la examene

Postby Cosette » Fri Sep 19, 2008 6:15 pm

Frumos descris, insa exagerezi...iar burtosul nostru nu cred sa aibe regrete..pentru ce? studentul de azi viseaza bani..nu cred k s-ar supara sa moara in aur
La,tout n'est qu'ordre et beaute,
Luxe,calme et volupte.

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: Copiatul la examene

Postby Bogdan_DD » Fri Sep 19, 2008 7:00 pm

Poate că, în cazul în care atât năluca, precum şi pierderea bruscă a avantajelor materiale ar apărea în viaţa acestor dumnezei cu d mic la apogeul carierei, ar fi altă mâncare de peşte.

Or chestia asta la noi în ţară nu se întâmplă. Priviţi în jur la mai marii diverselor catedre, care indobitocesc generaţii întregi de rezidenţi şi studenţi cu tehnici şi mentalităţi de pregătire tip anii '40. Cei din Bagdasar de la neurochir cred că ştiu depre ce vorbesc, ca exemplu.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: Copiatul la examene

Postby danhia » Sat Sep 20, 2008 10:24 am

strica stroescu metaforele pe gaste, aia face!
Red Apple

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8459
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Copiatul la examene

Postby mihai_525 » Sat Sep 20, 2008 1:45 pm

vlad stroescu = eric cartman :))
America first

User avatar
Cron0s
junior
junior
Posts: 59
Joined: Wed Apr 30, 2008 9:48 pm

Re: Copiatul la examene

Postby Cron0s » Sat Sep 20, 2008 2:49 pm

Cosette wrote:Frumos descris, insa exagerezi...iar burtosul nostru nu cred sa aibe regrete..pentru ce? studentul de azi viseaza bani..nu cred k s-ar supara sa moara in aur


Nu toti. Plus, trebuie sa fi un imbecil sa dai la medicina visand la bani. "Dau la facultate si ma chinui 6 ani sa imi tarai fundu; fac credit in banca si cer imprumut de la rude/bani de la tata sa ii dau niste cheii unei persoane X pentru rezidentiat;stau intr-o garsoniera 5 ani cat imi fac rezidentiatul in chir gen cu un salariu de 10 mil;dau dinou spaga sa iau specialitatea;again spaga sa prind un post la un spital bun.....si gata, sa vezi ce imi vin acuma banii, am 40 de ani dar toata viata inainte"

Sau ai putea sa dai la ASE si sa-ti misti fizicu in fiecare zi la o banca unde peste 5 ani esti promovat si singura problema o sa fie ce costum sa-ti alegi pentru urmatorul meeting.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 60 guests