Genetica

care ne mananca zilele
User avatar
Kyly
Posts: 4
Joined: Sun Jan 28, 2007 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Genetica

Postby Kyly » Sun Jan 28, 2007 3:38 pm

Cum e la examen la genetica?Dau cu bohaltea...Trebuie invatat doar din cursuri sau sunt si materiale auxiliare?
:?

User avatar
grasuX
senior
senior
Posts: 142
Joined: Sat Sep 16, 2006 11:13 am
Location: Bucuresti

Postby grasuX » Sun Jan 28, 2007 3:57 pm

Eu anu trecut n-am avut nici u "material auxiliar". Erau cartile alea de la biblioteca dar erau de pe vremea lu` mamaie si era prea multa materie. Daca inveti dupa cursuri iei fara probleme. Cum mai e pe la cursuri? Vine Bohaltea sau asistentii?

User avatar
Kyly
Posts: 4
Joined: Sun Jan 28, 2007 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Kyly » Sun Jan 28, 2007 4:07 pm

Vin asistentii...nu ma refeream la copiat prin materiale auxiliare..ziceam de carti...cursurile sunt super lungi,nu apuci sa scrii tot plus ca mi se par inutile...sper ca nu trebuie sa scriu 10 mii de pagini ca sa iau o amarata de nota..tu cat ai invatat ca sa iei?

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Sun Jan 28, 2007 4:20 pm

ba da. trebuie sa umplii zeci si sute d pagini k sa iei o nota frumoasa. nu conteaza k ai mai aberat, conteaza doar k ai scris mult. ideal ar fi k la un subiect sa-i scrii tot cursul.

User avatar
Kyly
Posts: 4
Joined: Sun Jan 28, 2007 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Kyly » Sun Jan 28, 2007 4:25 pm

mersi de incurajare...speram sa fie un examen serios...da se pare ca nu..iar scrii aiurea doar ca sa vada ca stii sa aberezi...oricum cursurile sunt naspa rau, habar n-am cum o sa le invat pe toate...

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Sun Jan 28, 2007 4:37 pm

cursurile alea nu sunt cine stie ce, in 2-3 zile le inveti perfect. o sa ai un subiect din ultimele doua cursuri, unul sau doua din gene (anul trecut s-a dat si in iarna si in vara propr genelor). f naspa e k nu prea ai c sa inveti logic, in rest e un ex destul d usor

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Sun Jan 28, 2007 9:32 pm

Ai topic de intrebari anul 1 pentru genetica ! :evil:

topic inchis
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 96 guests