Conteaza sau nu notele la L.P- uri?

care ne mananca zilele
lovelly_girl
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Jan 22, 2007 2:34 pm

Conteaza sau nu notele la L.P- uri?

Postby lovelly_girl » Tue Jan 23, 2007 10:29 am

Stie cineva de exemplu la genetica, la Bohaltea dc influenteaza cu ceva nota de la L.P? :?:

User avatar
acromyon
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jul 05, 2006 2:08 pm
Location: Bucuresti

Postby acromyon » Tue Jan 23, 2007 10:43 am

unii au observat ca ar conta ... altii nu (eu de ex) .. ideea este ca in momentul in care te duci sa iti iei nota si nu iti convine poti comenta (da' nu cu gura mare) si se poate schimba situatia numai in bine!
Eu am avut 8 si am fost fraier ca nu am comentat ... pt ca notele nu au nici o legatura cu ce ai scris ...
Singura diferenta dintre mine si un nebun este ca nu sunt nebun. (DALI)

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Tue Jan 23, 2007 10:57 am

stimate coleg, eu am inteles intrebarea din alta perspectiva. Daca acele note de la LP conteaza sau nu la ceva. Raspuns : nu, evident. E doar vraja marii poezia cu "invatati pentru lp ca se tine cont la exam de nota asta, bla-bla-bla". Stim la fel de bine ce conteaza la genetica :P
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Postby golanulstelist » Tue Jan 23, 2007 11:26 pm

Mai nu prea e asa. La bohaltea acum 2 ani am luat 10 la lp si 7 la scris iar omul a facut initial media si a iesit 9, dupa care chiar m-a intrebat daca nu vrem sa ne uitam pe lucrare, poate poate iese de un 9 la scris si deci media sa fie 10. DECI lp-ul poate conta, insa in 3 ani pot spune ca doar acolo mi s-a intamplat sa fie bun la ceva. Aaaaaaaa, si la stiintele comportamentale sau cum se mai numesc, stiu ca daca iei 10 se dau 2 puncte la nota finala(iar, si aici am primit) si la fiziologie.
Uite, vezi? Nu sunt toate chiar degeaba!!

User avatar
Sex_godesse
junior
junior
Posts: 25
Joined: Mon Jan 22, 2007 8:21 pm
Location: Din p... in p...

Postby Sex_godesse » Wed Jan 24, 2007 12:39 am

nota de la lp e chiar f importanta. :)))
Sunt o tarfa lacoma si egoista.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Jan 24, 2007 12:42 am

la mine n-a fost. deloc chiar. am avut 5 la lp si 9 la exam
probabil ca depinde de pozitia planetelor....
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Sex_godesse
junior
junior
Posts: 25
Joined: Mon Jan 22, 2007 8:21 pm
Location: Din p... in p...

Postby Sex_godesse » Wed Jan 24, 2007 12:54 am

ba da, conteaza ff mult.
Sunt o tarfa lacoma si egoista.

User avatar
Bampirel
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Jul 05, 2006 5:20 pm

Postby Bampirel » Thu Jan 25, 2007 1:28 pm

nu cont de loc.e doar o mare vrajeala la fel cum sunt si colocviile la anato.am fost doar la unu sg si nu am patit nimic.asa k ...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Thu Jan 25, 2007 6:20 pm

golanulstelist wrote:Mai nu prea e asa. La bohaltea acum 2 ani am luat 10 la lp si 7 la scris iar omul a facut initial media si a iesit 9, dupa care chiar m-a intrebat daca nu vrem sa ne uitam pe lucrare, poate poate iese de un 9 la scris si deci media sa fie 10. DECI lp-ul poate conta, insa in 3 ani pot spune ca doar acolo mi s-a intamplat sa fie bun la ceva. Aaaaaaaa, si la stiintele comportamentale sau cum se mai numesc, stiu ca daca iei 10 se dau 2 puncte la nota finala(iar, si aici am primit) si la fiziologie.
Uite, vezi? Nu sunt toate chiar degeaba!!


exact. Difera de la o catedra la alta, la unele conteaza, la altele nu. Si n-ai de unde sa stii dinainte daca da sau nu, doar sa intrebi colegii mai mari, dar se schimba si de la an la an sau chiar de la sesiunea din iarna la cea din vara..
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 99 guests