master!!!!!!!!!

care ne mananca zilele
uxaa
senior
senior
Posts: 103
Joined: Fri Apr 21, 2006 10:34 am

master!!!!!!!!!

Postby uxaa » Sat Sep 23, 2006 10:16 am

se da un caz:tanar absolvent de facultate de medicina generala.se inscrie la master.
intrebare:cu ce il ajuta acest master?ce beneficii pot rezulta de pe urma acestui ''titlu'' in afara faptului ca da bine in cv????
astept opinile unor pers care fac acest master si au idee despre ce este vb ......multum!!!!!!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sat Sep 23, 2006 10:52 am

cunostintele pe care le va dobandi in cadrul acelui master in vor ajuta in cariera lui viitoare.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Sat Sep 23, 2006 11:30 am

cred ca cel mai bine intrebi la catedra masterului respectiv...
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
faramita
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sat May 15, 2004 8:29 pm

Postby faramita » Sat Sep 23, 2006 12:01 pm

Depinde oarescum si de master...una e sa aprofundezi fisiunea nucleara la rece si alta e un master in management sanitar
Un prost cauta sensul vietii...un nebun il stie!

mm_mm
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Nov 03, 2006 2:57 pm
Location: Bucuresti

Re: master!!!!!!!!!

Postby mm_mm » Fri Nov 03, 2006 3:09 pm

[quote="uxaa"]se da un caz:tanar absolvent de facultate de medicina generala.se inscrie la master.
intrebare:cu ce il ajuta acest master?ce beneficii pot rezulta de pe urma acestui ''titlu'' in afara faptului ca da bine in cv????
astept opinile unor pers care fac acest master si au idee despre ce este vb ......multum!!!!!!!![/quote]


Dak vrei sa lucrezi ca si clinician la nimik. Mai bine iti faci un doctorat.

Dak vrei sa lucrezi in management de spital/ clinica/ companie farmaceutica/ firma de asigurari etc la f f f multe.

mm_mm
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Fri Nov 03, 2006 2:57 pm
Location: Bucuresti

Re: master!!!!!!!!!

Postby mm_mm » Fri Nov 03, 2006 4:21 pm

Pt absolventi si interesati de cercetare:

Daca chiar vreti ceva care sa va foloseasca incercati bursele Marie Curie.

In linii mari pasii sunt: veniti cu idea pt un proiect de cercetare, apoi luati acceptul de la o universitate din afara (ei sunt dispusi sa va ia si sa folositi aparatura lor si sa faceti cercetarea la ei, pt ca primesc f multi bani + prestigiu daca proiectul a dat rezultate) si trimiti proiectul la comisie.

Universitatea va asigura cazarea si masa si plus un salariu de min 5000 Euro lunar. Banii vin la ei din fonduri europene in cadrul programelor cadru 6 si 7, asa ca practic ei nu platesc nimik. Plus primesc bani pt utilizarea aparaturii tot din aceleasi programe.

(nformatiile le am de la un curs de management de proiect de cercetare)

Mai multe detalii la:

http://ec.europa.eu/research/fp6/mariec ... ow_en.html


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests