Clinic vs Preclinic?

care ne mananca zilele
armand
junior
junior
Posts: 67
Joined: Wed Jan 18, 2006 8:37 pm

Clinic vs Preclinic?

Postby armand » Thu Sep 21, 2006 5:51 pm

Examenu de fizio s-a dus,l-am luat la vremea lui(si cu multa sansa,recunosc),pe principiul:v-am vazut,v-am placut...ce-mi ramane de f*k-ut?...asa ca,tanar,inocent si virgin in relatia cu fiziologia ma intreb unde sunt mai frustrati oamenii?in clinic sau in preclinic?...
ma refer aici la asistenti,profi,spitale,studenti cu/fara pile etc,etc...oameni mari,care ati trecut si prin clinic,dar si preclinic,sfatuiti-ma,speriati-ma!
PS:pt oamenii cu buba pe fizio:urlati degeaba la luna,nu va baga nici laborantu de la fizio in seama!invatati,invatati si aprindeti lumanari ca-i groasa...
in rest numa' respect :shock:

User avatar
No More
senior
senior
Posts: 170
Joined: Tue Jun 13, 2006 9:54 pm
Location: Diham
Contact:

Postby No More » Thu Sep 21, 2006 9:03 pm

:lol: pai depinde... mie imi place mai mutl in clinic... ca nu-mi place sa ciesc asa in gol. imi place sa vad si sa retin. Acum depinde daca asistentii din clinica se ocupa.
Nu-mi place anameza (bine, depinde si de pacient - cat e de aiurit sau nu, ca nu te prea intelegi cu unii - intr-o zi la gastro, era un nene cu un biletel pe care scria : "AM : arsuri in capul pieptului, ragaieli dese, durere de burta in partea dreapta, etc. " Foarte tare.)... Oricum, stagiile sunt mai "practice" decat "LP"-urile din preclinic. E mai dinamic asa... Profii nu sufera foarte mult...

Bine, in anul III nu e chiar mare diferenta (ai sesiuni, astea... Fizpat e numai teorie - o sa-ti prinda bine ce-ai invatat la Fizio - Imuno la fel... ) Diferenta se vede in IV, la module.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Sep 21, 2006 9:10 pm

clar in preclinic sunt mai frustrati.
aia din clinica au pacientii lor, isi iau banu, voi doar ii incurcati pe acolo.
foarte tare nomore ca nu iti place anamneza.
da examenu clinic iti place?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
No More
senior
senior
Posts: 170
Joined: Tue Jun 13, 2006 9:54 pm
Location: Diham
Contact:

Postby No More » Fri Sep 22, 2006 1:22 pm

kooksee wrote:da examenu clinic iti place?


:lol: Depinde si aici. Oricum, e mai OK... Dar sa nu prea puta... la chir trebuia sa reduc o hernie, transscrotal... si moshu' avea dunga de jeg (DECI DUNGA) pe linia unde era elasticul de la chiloti. Iti dai seama ce-avea pe scrot...

Deci clar ca-s mai frustrati in preclinic, nu? :lol:


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests