trec in anul 2 fara sa am cele 50 credite la farmacie ?

care ne mananca zilele
transcend2005
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Jan 17, 2006 4:58 pm
Contact:

trec in anul 2 fara sa am cele 50 credite la farmacie ?

Postby transcend2005 » Mon Sep 04, 2006 8:15 pm

la carol davila bucuresti, farmacie
din totalul de 60 de credite posibile eu am doar 40 si ceva ... avand in vedere ca minimul de 50 de credite nu il adun, exista vreo sansa sa trec in anul 2 ? nu pot sa platesc creditele care imi lipsesc si sa dau examenele la anu ? (in situatia in care nu le dau toamna deloc). e vorba de fizica si de analitica... sa dea dracu in ea de facultate ...
nu pot sa fac cerere pe la decan sa ma lase in anu doi fara creditele pt 1 ?

multumesc mult. :)
cine poate si vrea sa imi dea un sfat, astept un bip la 0726098051.mersi

transcend2005
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Jan 17, 2006 4:58 pm
Contact:

hehe

Postby transcend2005 » Sun Sep 17, 2006 2:24 pm

trec anu, daca intereseaza pe cineva ... ca prin minune ... e usor tare la restante. nici la anu nu o sa invat nimic pana la restante !!!!!!! :) :P

cld
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Sat Sep 16, 2006 4:23 pm
Location: bucuresti

Postby cld » Sun Sep 17, 2006 2:58 pm

Si?...sunt profesorii mai indulgenti? Pana la urma ai aflat daca poti trece anul cu 40 de credite?eu stiam ca poti,trebuie doar sa le iei pana la examenul de credit din iarna....detaliaza si tu,daca ai trecut prin asta....si eu sunt cam in aceeasi situatie si vreau sa stiu daca pot trece asa....eventual da mi un pm

wiki
junior
junior
Posts: 58
Joined: Wed Oct 04, 2006 6:44 pm

Postby wiki » Sun Oct 15, 2006 4:49 pm

La anu n-o sa-l mai treci garantat
Hi hi hi hi hi hi hi

User avatar
excristi
senior
senior
Posts: 164
Joined: Sun Sep 28, 2003 10:47 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby excristi » Sun Oct 15, 2006 8:57 pm

Daca vrei sa ai o diploma faci facultatea asa cum o faci tu. Daca vrei sa fii cineva te apuci de inv..
www.AdmitereMedicina.ro

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21959
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Postby Melania » Sun Oct 15, 2006 9:25 pm

Iata cateva cuvinte care ne fac sa stam putin si sa reflectam.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Postby b3 » Mon Oct 16, 2006 2:52 pm

ca bine zici, Melania :? topicul asta nu-l sterg :!:
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

transcend2005
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Jan 17, 2006 4:58 pm
Contact:

Re: hehe

Postby transcend2005 » Thu Oct 19, 2006 7:35 pm

transcend2005 wrote:trec anu, daca intereseaza pe cineva ... ca prin minune ... e usor tare la restante. nici la anu nu o sa invat nimic pana la restante !!!!!!! :) :P


acum ca au mai trecut ceva saptamani si ceva examene, cu parere de rau, nu e chiar asa de usor la restante cum ziceam cand am inceput, in afara de 2-3 cuvinte care iti sunt soptite de profesori. la restante examenele sunt exact la fel ca cele din timpul anului(nu ca prea as stii eu cum sunt ..:) ) . dar din 9 mai am 2 + una pt anul II. nu stiu cum sunt la Medicina, dar la Farmacie sunt barbari, nici nu e vorba de trecut fara minimul de 48.
COSTA 17 euro pentru fiecare credit din sesiunea prelungita ........... sunt sarac si o sa fiu probabil inca 6 luni de acum incolo.... asta e ...
PUNETI MANA SI INVATATI ASTIA CARE SUNTETI CA MINE.... ca nu se merita atata stres toamna.PUNETI MANA SI INVATATI. nu merita...
Doamne, mai am putin si scap dracu odata ... Din nou, PUNETI MANA SI INVATATI >!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! asta este pentru toti cei de anul I. vise spulberate.... bautura, cluburi, etc etc. nu merita... deloc.
:))
gata am terminat tot ce aveam de scris.
:))

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Thu Oct 19, 2006 9:00 pm

du-te ba d-aci...bautura, cluburi si etc? pai daca la asta iti fugea neuronu' cand erai "pusti", ce pana mea mai cauti la facultatea asta? chiar, nu ti-e si tie rusine, acuma pe bune, nu te simti aiurea, prost, nu mai lasi din cand in cand capul in pamant cand stii ca ai 9 restante???( acuma sa nu-mi zici ca eram si eu in anul intai, nu stiam cu ce se mananca toate , a fost o greseala...in primul rand ca erau 9, si in al doilea rand a nu e ASE)
ma rog, cand aveai. cum te simti?
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

cld
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Sat Sep 16, 2006 4:23 pm
Location: bucuresti

Postby cld » Thu Oct 19, 2006 11:55 pm

da ce plini de ei sunt unii...probabil s au si vazut medici...nu stiu daca avem dreptul sa i judecam pe altii...pana la urma e problema lor...iar replica "aici nu i k la ase" e penibila...pare spusa de cineva kre a dat la medicina numai sa se laude ca "vai ce facultate grea fac eu".si scuza ma,dar nu stiu daca intrai la academie asa usor cum cum zici.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Fri Oct 20, 2006 12:11 am

nu era nici o "mandrie". pur si simplu intrebam cum se simte . mie mi-ar fi foarte rusine si aiurea sa fi fost in situatia aia. "si scuza-ma" dar "nici la anu' nu o sa invat nimic pana la resante" nu-mi denota vreun regret, vreo parere de rau, oarecare urma de ingrijorare sau ceva asemanator. nu vreau sa-i zic pe nume la ceea ce imi denota.
:wink:
viitor de aur patria draga are . or not
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

raluca7
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Wed Oct 04, 2006 10:53 pm

Postby raluca7 » Fri Oct 20, 2006 12:04 pm

Ah, mi-e rusine de tine, de toti doctorasii care iubesc mai mult statutul decat omul... Tu chiar nu vezi ca jumatate din studentii la medicina poate trec prin macar un an din asta "pierdut"? Unii regreta, unii repeta, unii renunta... Care-i problema? Cu ce te afecteaza pe tine, acum, cand un medic bun se vede si chiar poate recupera din lacune mult dupa anul I...

Par exemplu, si dr Ferechide de la fizio a repetat un an, in conditii de restante prea multe si neluate, fiindca "s-a indragostit". Tu nici n-ai trecut inca de anii preclinici, cine stie ce te mai apuca?

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Fri Oct 20, 2006 9:17 pm

ba voi nu sunteti sanatosi. pur si simplu am intrebat CUM SE SIMTE. n-am zis "hahaha ba ce prost esti". nu-mi pasa ce face el cu facultatea lui, cu viata lui si cati ani repeta. nu ma intereseaza. curiozitatea mea era alta: cum se simte?
acuma....nu-mi aduc aminte sa fi scris pe undeva "astept povesti moralizatoare sau experiente similare". intrebarea era adresata autorului asa ca va rog, nu va simtiti bagati in seama si obligati sa dati un raspuns...nu sunt mandra de nici un statut de doctoras ieftin, nu vad de ce as fi , si cel mai important, omu' e la farma deci n-are treaba cu statutul de "medic"
ah, si...par exemplu?!? :arrow:
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

cld
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Sat Sep 16, 2006 4:23 pm
Location: bucuresti

Postby cld » Sat Oct 21, 2006 1:27 am

rox wrote:du-te ba d-aci...ce pana mea mai cauti la facultatea asta? chiar, nu ti-e si tie rusine, acuma pe bune, nu te simti aiurea, prost, nu mai lasi din cand in cand capul in pamant.......si in al doilea rand a nu e ASE)
mda...poate nu asta ai gandit,dar dak citesti,reiese clar k i reprosezi f dur...iar la faza cu ASE ul mi se pare f aiurea....in fine,repet poate te ai exprimat tu aiurea si chiar ai vrut sa spui altceva ;)

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Sat Oct 21, 2006 10:13 am

doooh, " nu ti-e rusine= nu te simti rusinat". fiecare pricepe ce vrea, cu riscul de a ma repeta, e vreunul dintre voi clona a autorului? ca pe el il intrebam
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

cld
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Sat Sep 16, 2006 4:23 pm
Location: bucuresti

Postby cld » Sat Oct 21, 2006 12:43 pm

hai rox,dak exprimarea "ce pana mea cauti ma la facultatea asta?...nu ti e rusine?...aici nu e ase! " e doar o remarca nevinovata,no comment...

transcend2005
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Jan 17, 2006 4:58 pm
Contact:

Postby transcend2005 » Sat Oct 21, 2006 1:05 pm

mda, regret ... nu merit sa trec anu, dar ... nici sa-l repet nu pot, sa incep acum de la capat toate laboratoarele alea ... si fata care a spus ca farmacia nu e ase ... da ... dreptate, farmacia nu e ase. sunt doua facultati diferite, la fel de grele ...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42587
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Sat Oct 21, 2006 5:49 pm

Nu stiu cum e la Farmacie, da' la MG nu e greu deloc... Eu nu stiu pe nimeni care sa fi repetat un an, dintre toti care am inceput impreuna in anul I, si acum sunt anul VI...

Si mi se pare normal sa ai o parere proasta despre micii doctorasi care au cate 9 restante. Eu m-am si distrat anii astia, am si pierdut timpul, am si invatat, si una peste alta am avut bursa in fiecare an... Si, sincer, cred ca notele mari s-au luat destul de usor. Nu trebuie decat sa ai putina bunavointa. Pana la urma nu inveti numai pt tine, inveti si pt viitorii tai pacienti, ca doar o sa fii medic nu macelar... Ma rog.

nykole31
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sun Mar 26, 2006 10:36 pm

Postby nykole31 » Tue Jan 02, 2007 3:36 am

eu sunt la farma an 4, in anul 1 ai 9 restante doar dc nu te prezinti la examene in sesiune, dc pui mana putin pe carte se poate, nu l mai compatimiti si nu i mai luati apararea ,k nu prea aveti d c. dc trece de anul 1, ii doresc sa treaca,in anul 2 pe semestrul 2, isi va dori sa nu fi trecut de anul 1, dc "invata" tot asa de mult.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests