Trecerea de la taxa la fara si invers

care ne mananca zilele
User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Tue Jan 30, 2007 7:19 pm

hai sa facem cheta, sa platim niste baietzashi sa-l bata nitel pe domnu sfarcu!
Carpe Diem, Baby!

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Tue Jan 30, 2007 7:55 pm

sa sti k ar merita cu vf si indesat la c note s-au dat si la cati picati au fost...

dr_mio2000
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sun Jan 08, 2006 9:09 pm

Postby dr_mio2000 » Sat Feb 03, 2007 3:45 pm

d fapt eu nu lam pikt...nu mam prezentat...:))
ffs...WoW rulz, medicine is second :P

User avatar
medic_pagan
senior
senior
Posts: 357
Joined: Tue Jul 25, 2006 10:38 am
Location: camin B

Postby medic_pagan » Sat Feb 03, 2007 6:06 pm

Care i faza la info ? Eu incep de akm, din sem 2. D ce pica asa multi ? Tine la prezenta 'au ce ? Sau tre sa scrii n prostie.
morti la tava

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Sat Feb 03, 2007 7:08 pm

dc pica asa multi? f simplu: lp-uri d kko, timp insuficient (o ora juma'), profu f exigent (sustine k informatica e mai imp k anatomia), iar lista poate continua. iar cei care vor avea info in sem 2 ar trebui sa stie k vor fi niste schimbari tampite, adik nu se va mai putea recupera pt k fiecare student are alocat un anumit interval d tp

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Sat Feb 03, 2007 9:50 pm

riiight.....
voi chiar credeti tot ce auziti? :D
spircu e un om care are nevoie de atentie...atit...urla, zbiara? te ameninta? zi ca el, fii spasit, recunoaste ca esti vinovat, ca esti un student mirsav care vrea sa-l fraudeze, si toate-s bune...esti un prost ca nu stii sa faci ce trebuie sa faci? esti! esti incompetent ca nu esti in stare sa faci in asa fel incit sa-ti ajunga timpul, chiar daca asta e imposibil si stim cu totii, numai proful nu? esti!!! nu intelegi ceva din caietul ala? du-te si intreaba-l! stai pe capul lui, tine-te dupa el, intreaba-l tot timpul cite ceva, prefa-te interesat, cauta-l, agaseaza-l, fa-l sa te ocoleasca atunci cind te vede si stie ca o sa-l opresti si o sa-l intrebi ceva, si n-o sa pricepi oricit ti-ar explica, fiindca esti greu de cap, si o sa ceri lamuriri, si o sa pui intrebari suplimentare, si o sa te plingi, si n-o s amai poata scapa de tine...zi ca el si fa ca tine si iti va merge foarte bine ( na ca fac si versuri...) cel putin la mine asa a fost. si-n anul 1 si acuma-n 2.
da' ce legatura are asta cu taxa-buget?
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Sat Feb 03, 2007 11:00 pm

rox wrote:
spircu e un om care are nevoie de atentie....


sau poate de atentii...

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Sun Feb 04, 2007 1:03 am

posibil, eu nu i-am oferit decit atentia mea nelimitata. e cel mai valoros cadou











buahaha, nu pot sa cred :lol:
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

raluca7
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Wed Oct 04, 2006 10:53 pm

Postby raluca7 » Sun Feb 04, 2007 2:23 pm

Rox, cum le stii tu pe toate :|

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Sun Feb 04, 2007 3:40 pm

ca sa fiu offtopic in continuare: rox, macar luasi 10?
Carpe Diem, Baby!

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Sun Feb 04, 2007 3:49 pm

ihi
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Agnes
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:24 pm

info&spircu

Postby Agnes » Mon Feb 05, 2007 12:44 pm

invatatati fratilor biostatistica ... da nu din cursurile lui ca nu intelegeti nik ... puteti sa aveti shi 5 in lp-uri ... dar daca ii stiti biostatistica puteti sa luati shi 10 ! .... shi tiu ca pare de speriat statistica... dar nu e asa de rea ... cu putin efort intr-o zi o inveti. ....

p.s.informatica e fff importanta, in consecinta are nevoie de atentia cuvenita! ;):P
live as if you'll die tomorow,
dream as if you'll live forever

raluca7
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Wed Oct 04, 2006 10:53 pm

Postby raluca7 » Mon Feb 05, 2007 12:50 pm

Nici nu stiu de ce vorbim despre asta aici...
Ideea e ca eu am luat 10 facandu-mi afurisitele alea de LP-uri, si pentru ca aveam punctaj mare nici nu s-a pus problema sa ma intrebe ceva din biostatistica... Mi-a pus 10 si atat.

In alta ordine de idei, cum sunt notele voastre, pana acum, comparativ cu anul trecut? Sa ne asteptam la mari rasturnari de situatii in clasamentul pe anul 2?

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Tue Feb 06, 2007 2:08 pm

mda...si io am facut toate lp-urile si sigur pe alea luam 10. da la noi a dat si foaie cu o intrebare din biostatistica. pt ca n-am scris nimic, mi-a zis ca ma pica, dupa care s-a razgandit "hai ca iti dau un 8 ashea, pt ce ai facut la lp-uri" :cry:
sufar...ca stiu mai multa info decat asistentii aia care o freaca p-acolo degeaba
Carpe Diem, Baby!

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Tue Feb 06, 2007 9:31 pm

mai, profu d info are toane. dak il prinzi in toane bune asa cum mi s-a intamplat mie atunci nu te mai intreaba nimic. doar dak vrei u sa-ti maresti nota

User avatar
nicoletaghe
senior
senior
Posts: 493
Joined: Fri Feb 17, 2006 7:02 pm
Location: Bucuresti

Postby nicoletaghe » Wed Feb 07, 2007 8:35 pm

asa e.....
si la sfarsit, mamotaaa....

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Thu Feb 08, 2007 3:35 pm

eh...nu mai conteaza acu. important e ca am scapat de infoooo! merita sarbatorit succesu :)
e vreun doritor de optional biostatistica? :D
Carpe Diem, Baby!

durere de cap
senior
senior
Posts: 222
Joined: Fri Nov 17, 2006 4:18 pm

info

Postby durere de cap » Sat Feb 17, 2007 2:02 pm

Ce trebuie sa stii la informatica? Eu n-am facut deloc info in liceu.An vreo sansa sa trec?

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Sat Feb 17, 2007 2:04 pm

pfff..da. nu tre' sa stii nimic. decit sa ai reale aptitudini de secretara. adica sa fii in stare sa tastezi muuult si repede si fara sa-ti pui intrebari ca se duce naibii timpul. spor
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
j1mmy
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:17 am

Postby j1mmy » Sat Mar 10, 2007 6:36 pm

n-am acum timp sa citesc tot ce ati scris... dar inteleg ca topul asta de care vorbiti ca e deja facut, e pentru anul 2, nu?
ca la anul 1 n-am auzit nimic inca...


a, si nu se face medie ponderata, nu?

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Sat Mar 10, 2007 6:56 pm

da, top anu 2 pt notele de anu 1. probabil ca si la voi o sa se faca, dupa ce terminati anul. spor la invatat!
si nu, nu a fost medie ponderata.
Carpe Diem, Baby!

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Sat Mar 10, 2007 7:48 pm

dar de la anu' va fi ( cel putin asa ne-a zis ispas la primul curs de anatomie de pe sem 2)
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Postby alice18 » Tue Mar 13, 2007 12:04 am

e adevarat ca in anul 3 conteaza clasamentul cu mediile de pe anul 2 ca sa se hotarasca cine ramane la taxa si cine la buget tot restul facultatii?

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Tue Mar 13, 2007 12:12 am

alice18 wrote:e adevarat ca in anul 3 conteaza clasamentul cu mediile de pe anul 2 ca sa se hotarasca cine ramane la taxa si cine la buget tot restul facultatii?

:shock:
nu?!?
se face de la an la an, nu pe viata.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Postby alice18 » Tue Mar 13, 2007 12:15 am

toti colegii mei asa stiu. bun si am inteles ca se aplica numai pt anii 1 si 2. dupa clasamentul din anul 3 pt anul 2, daca eu trec la buget dar initial la admitere am intrat cu taxa, dupa anul 3 intru iar la taxa?

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Tue Mar 13, 2007 1:22 am

alice18 wrote:toti colegii mei asa stiu. bun si am inteles ca se aplica numai pt anii 1 si 2. dupa clasamentul din anul 3 pt anul 2, daca eu trec la buget dar initial la admitere am intrat cu taxa, dupa anul 3 intru iar la taxa?

n-am inteles nimic. :shock:
se aplica pentru anii 1 si 2 de anul asta ( adica pentru cei care anul acesta au fost anul 1 si anul 2). si incepind de la ei la toate generatiile viitoare. Cei care anul acesta erau deja in anul 3 sau mai mare ramin asa cum au fost de la inceput, fara nici o modificare.
Da' asta nu inseamna ca la anul 3 se opreste tot procesu', se deschid cerurile si se pogoara duhul sfint. Sau ca ramai batut in cuie pe pozitie. sau ca te intorci iar la pozitia de la admitere din anul 1 :arrow: wtf? colegii tai sunt cam batuti in cap
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Postby alice18 » Tue Mar 13, 2007 7:51 pm

nu prea cred ca a fi prost informat de altii (mai ales in anul 1 in care nu prea stii mare lucru despre cum sta treaba) e acelasi lucru cu a fi batut in cap...dar sa trecem peste asta. sa reformulez. intrebarea mea e: dupa clasamentul din anul 3 cu mediile din anul 2, cei care initial erau la taxa si trec la buget in urma lui fac doar anul 3 la buget si in rest revin la taxa? m-am facut mai inteleasa? :lol:

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Postby anncush » Tue Mar 13, 2007 8:50 pm

alice18 wrote:nu prea cred ca a fi prost informat de altii (mai ales in anul 1 in care nu prea stii mare lucru despre cum sta treaba) e acelasi lucru cu a fi batut in cap...


nu alice18, a fi batut in cap inseamna sa nu fii in stare sa treci prin filtrul gandirii puhoaiele de zvonuri care misuna prin umefeu. si vad k voi credeti cam tot...

eu zic k rox a fost destul de explicita si nu era nevoie sa mai ceri explicatii ink o data pt absolut aceeasi tampenie
Slowly getting less stupid :)

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Postby alice18 » Wed Mar 14, 2007 1:43 pm

ok...am sa incerc sa ma informez din alta parte. nu cred ca ceea ce am intrebat era o tampenie. nu inteleg pt ce mai e forumul asta daca nu pt a pune intrebari unor oameni mai "experimentati" in treburile facultatii si a primi raspunsuri. cred ca intrebarea mea nu era o aberatie si era usor de inteles asa cum am reformulat-o. vroiam sa aflu ce se intampla dupa ultimul clasament. simplu si la obiect.

User avatar
little scorpio
senior
senior
Posts: 185
Joined: Wed Aug 30, 2006 12:32 pm
Location: bucuresti...stranger from cbu...

Postby little scorpio » Wed Mar 14, 2007 1:50 pm

dupa clasamentul din anul 3 cu mediile din anul 2 urmeaza clasamentul din anul 4 cu mediile din 3 si tot asa...adica ai sanse sa faci juma de fac la plata juma la buget, cum vrei tu...anul 1 la fara, anul 2 la buget, anu 3 la fara si tot asa...
adica ne updatam si noi in fiecare an...cam ca site-ul facultatii... :lol: :lol:
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't
matter and those who matter don't mind.

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Postby anncush » Wed Mar 14, 2007 2:23 pm

alice18, faptul k te interesezi despre clasament intr-adevar nu e o tampenie. aiurea mi se pare cum puneti voi problema.
oricum, una peste alta consider k si de aici nu poti sa aflii decat zvonuri (ce a auzit unu, ce a inteles altul si ce a interpretat nu-stiu-cine din spusele nu-stiu-cui). ideea era sa nu te bazezi decat pe informatii oficiale. vb si tu cu sefa de serie, cu secretara de an.
Slowly getting less stupid :)

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Mar 14, 2007 3:32 pm

alice18 wrote:ok...am sa incerc sa ma informez din alta parte. nu cred ca ceea ce am intrebat era o tampenie. nu inteleg pt ce mai e forumul asta daca nu pt a pune intrebari unor oameni mai "experimentati" in treburile facultatii si a primi raspunsuri. cred ca intrebarea mea nu era o aberatie si era usor de inteles asa cum am reformulat-o. vroiam sa aflu ce se intampla dupa ultimul clasament. simplu si la obiect.

"Da' asta nu insemana ca la anul 3 se opreste tot procesul" cam ce-ti sugereaza ca se intimpla?:)
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Postby alice18 » Wed Mar 14, 2007 5:51 pm

mersi pt raspunsuri. am pus intrebarea aia pt ca unii ziceau ca acest lucru se aplica numai in anii 1 si 2 si ma gandeam ca acest clasament se face numai in preclinic. probabil de aceea nu ati inteles ce vreau sa zic. acum m-am lamurit.

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Wed Mar 14, 2007 5:59 pm

s-a facut pt cei care sunt acum anul 2 pt k in 2005 a fost data legea. deaia n-au fost inclusi si cei din ani mai mari.

User avatar
j1mmy
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:17 am

Postby j1mmy » Wed Mar 14, 2007 11:36 pm

alice18 wrote:mersi pt raspunsuri. am pus intrebarea aia pt ca unii ziceau ca acest lucru se aplica numai in anii 1 si 2 si ma gandeam ca acest clasament se face numai in preclinic. probabil de aceea nu ati inteles ce vreau sa zic. acum m-am lamurit.


dar nu cred ca te-ai lamurit de pe forumul asta :D

si unde ai auzit ca s-ar face doar pentru preclinic?
ai vorbit eventual pana la urma cu secretara de an?

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Postby alice18 » Thu Mar 15, 2007 7:15 pm

am inteles esentialul. inca nu am vb ca sincer nu prea ne face asa mare placere sa o "deranjam". dar trebuie :lol:
faza cu preclinicul o stim de la multi colegi mai mari si inclusiv de la niste profi care s-au exprimat asa: "acest clasament se aplica numai la anii 1 si 2". noi nestiind alta informatie, ce era sa intelegem? am crezut ca e regula generala si nu ca se aplica doar la 1 si 2 pt ca cei din anii mai mari nu pot fi inclusi acum.

User avatar
j1mmy
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:17 am

Postby j1mmy » Sat Mar 17, 2007 9:30 pm

am vazut la avizierul pt anul I noul contract in care spune ca se va face o medie ponderata in functie de creditele fiecarei discipline 8)


singura chestie ciudata e ca e un pic neclar fragmentul respectiv, cand zice de promovarea fara credite, probabil ca se refera la cei care nu au toate examenele luate

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Postby anncush » Sat Mar 17, 2007 9:35 pm

j1mmy wrote:singura chestie ciudata e ca e un pic neclar fragmentul respectiv, cand zice de promovarea fara credite, probabil ca se refera la cei care nu au toate examenele luate


nici io nu prea inteleg ce vor sa spuna, asa din ce povestesti tu, dar dc e vb de promovarea anului probabil se refera la faptul ca iti poti lasa niste examene pe credite...ambiguu oricum. va veti lamuri voi in curand, intrebati sefii de serie, secretarele. bafta
Slowly getting less stupid :)

User avatar
j1mmy
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:17 am

Postby j1mmy » Sat Mar 17, 2007 10:00 pm

da, e ambiguu, dar cred ca se refera ca la fel se va face medie ponderata si pt astia care nu au toate examenele... ar terbui sa le puna 0 in dreptul notei respective, desi ma cam indoiesc ca o sa fie cineva care nu o sa aiba examenele luate in toamna


nu zice in schimb cand se intocmeste top-ul, presupun ca in toamna dupa restante, ceea ce e cam naspa, n-am vorbit inca cu sefa de serie de asta

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Sat Mar 17, 2007 10:50 pm

j1mmy wrote: ma cam indoiesc ca o sa fie cineva care nu o sa aiba examenele luate in toamna

hahah
joking, right?
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests