Trecerea de la taxa la fara si invers

care ne mananca zilele
User avatar
Medex
elder
elder
Posts: 550
Joined: Sun Oct 08, 2006 1:34 pm
Location: S.N.S.P.A.

Postby Medex » Mon Dec 18, 2006 7:32 pm

Doar 4-5? Poate intr-o serie!

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Mon Dec 18, 2006 9:14 pm

mda, si eu stiu vreo 40 pe care-i va mentine taticu' la buget...tot retardati, bineinteles :D
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
scarllet
junior
junior
Posts: 54
Joined: Thu Oct 12, 2006 10:09 pm
Location: bucuresti

Postby scarllet » Tue Dec 19, 2006 10:44 pm

pentru cei interesati sa participe :
am auzit ca maine se face un protest in fata rectoratului la ora 14.00 impotriva top 400.
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.

raluca7
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Wed Oct 04, 2006 10:53 pm

Postby raluca7 » Wed Dec 20, 2006 7:16 am

impotriva top 400? :))

le e frica micutilor ca-si pierd scaunelul cald? ca nu si-au aranjat din timp? ia sa vedem cu ce schimba unii-altii situatia... :D

User avatar
Lady-bug
senior
senior
Posts: 279
Joined: Wed Apr 19, 2006 11:59 pm

Postby Lady-bug » Thu Dec 21, 2006 1:48 am

Mie tot nu mi se pare legal. daca ai intrat pe locurile de la stat inseamna ca figurezi cu facultatea la stat. daca mai fac o facultate imi scade cineva anul ala (respectiv anii aia ca la baii dati incap vreo 2 ani la alte facultati)? Nu! Ma vor obliga sa platesc pt ca bugetul mi-a platit o data.
deci undeva e o eroare. Avocatii ce zic? Cred ca pot fi dati in judecata.

N-am nimic impotriva celor la cu plata. Inainte se mai dadea exam o data si daca il luai treceai direct in anul 2( sau in care erai) la fara plata. E mai corect asa.

Singurul lucru bun e ca mai incurajeaza un pic competitia intre studenti. Poate incep sa invete mai mult gandindu-se la suma imensa pe care o vor avea de plata. Si poate unii merita sa plateasca, ca prea nu-i intereseaza. Insa tot nu mi se apre corect asa. Ar trebui sa gaseasca alte mijloace de a convinge studentul sa invete, nu asta.
"Numai in dictionar reusita vine inaintea sarguintei"

raluca7
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Wed Oct 04, 2006 10:53 pm

Postby raluca7 » Thu Dec 21, 2006 6:27 am

pana la urma, stie cineva ceva concret?

User avatar
little scorpio
senior
senior
Posts: 185
Joined: Wed Aug 30, 2006 12:32 pm
Location: bucuresti...stranger from cbu...

Postby little scorpio » Thu Dec 21, 2006 1:20 pm

pai cei care au fost la rectorat miercuri ar trebui sa stie cate ceva...nu trebuia sa fie acolo o mare adunare cu prorectorul?
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't
matter and those who matter don't mind.

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Thu Dec 21, 2006 3:44 pm

Chiar daca e nedrept...e legal. Pentru ca legea a fost aprobata de anu trecut. Si fiecare facultate a aplicat-o cand i s-a parut ei ca e bine. Normal ca medicina trebuia sa fie cea mai cea! Aproape de sfarsitu semestrului se trezesc oamenii ca vor sa faca top 400 (si nu inteleg de ce e 400...pt ca in anul cand am intrat eu au fost in jur de 425 locuri la stat).

In legatura cu incurajatu...n-o sa se incurajeze decat rautatea si shpaga. Toata lumea o sa umble dupa note mari, fiecare o sa fie numa si numa pentru el, care mai de care o sa vina cu taticu de manutza sa-i plateasca nush ce examen. Halal stimulare!

Referitor la admitere, ma gandeam io asa...Si cred ca exista situatii: am terminat anu 1 la taxa, integralist, cu o medie in jur de 7; am dat admiterea, am trecut la stat; happy! vine top 400 in iarna...si culmea! io nu-s in top...si pic iar la taxa. Sa ma lumineze si pe mine careva...CARE-I FAZA?
Carpe Diem, Baby!

dr_mio2000
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sun Jan 08, 2006 9:09 pm

Postby dr_mio2000 » Mon Dec 25, 2006 11:05 pm

ok...deci pana la urma se pune in aplicare de anul acesta sau trebuie de la anul sa fim in primii 400??? Poate ne ajuta cei kre au fost la rectorat acum cateva zile cu un raspuns

User avatar
acromyon
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jul 05, 2006 2:08 pm
Location: Bucuresti

Postby acromyon » Tue Dec 26, 2006 1:27 am

din cate stiam inainte de a intra in vacanta s-ar aplica de anul acesta .. cu un extra bonus :o in mod exceptional doar pentru anul acesta se calculeaza dupa sesiunea de credite! de la anu' cine are credit - cik direct la taxa!
Singura diferenta dintre mine si un nebun este ca nu sunt nebun. (DALI)

User avatar
aesira
senior
senior
Posts: 164
Joined: Thu Mar 03, 2005 1:43 pm
Contact:

Postby aesira » Tue Dec 26, 2006 11:28 am

so contractul va fi semnat...cine nu semneaza este exmatriculat
for true metal

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Tue Dec 26, 2006 2:08 pm

S-o fi afisat topu?
Carpe Diem, Baby!

User avatar
acromyon
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jul 05, 2006 2:08 pm
Location: Bucuresti

Postby acromyon » Tue Dec 26, 2006 5:38 pm

cik pe la sf lui ianuarie - inceputul lui februarie!
Singura diferenta dintre mine si un nebun este ca nu sunt nebun. (DALI)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Dec 27, 2006 8:52 am

nu sh daca chiar se paote face asa ceva pe bune, dar inconstienta lor (LOR) e majora, presupunand ca aia care erau mocca pica la cu taxa s-ar putea sa mai scada din ei, ceea ce nu le-ar conveni
imi mentin parerea ca e ilegal though
ca e ilogic se subintlege. ce castiga faculta din asta?!
alt aspect priveste intervalul pe care e facut marele top: daca este pe semestru e chiar aiurea, unii au 2 examene in iarna altii au 4 s.a.m.d

User avatar
acromyon
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jul 05, 2006 2:08 pm
Location: Bucuresti

Postby acromyon » Wed Dec 27, 2006 11:07 am

clasificarea nu se face pe semestru ... va fi afisata anul acesta in perioada respectiva penntru anul trecut .... :? si s-ar spune ca cei care sunt la taxa si au platit deja si vor trece la buget primesc banii inapoi ....
cat despre ce castiga facultatea din asta ramane de vazut ... in fiecare an cred ca va fi cate o materie de "credit" ca sa-i zic asa ! Eu unul daca ar fi sa trec la taxa nu stiu daca as avea de unde sa scot banii respectivi, insa nici la medicina nu imi vine sa renunt! Sper sa nu fiu pus vreodata in situatia sa aleg!
Oricum... cik vrem sa respectam legea insa nu stim cum sa o facem! Nici ei nu stiu cum se aplica, cand o sa o aplice si dupa ce criterii... Prorectorul zice ceva, secretarul sef zice ceva > traim in si ne manjim cu ... LA MULTI ANI!
Singura diferenta dintre mine si un nebun este ca nu sunt nebun. (DALI)

User avatar
excristi
senior
senior
Posts: 164
Joined: Sun Sep 28, 2003 10:47 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby excristi » Wed Dec 27, 2006 11:45 am

Parerea mea e ca "Top 400" e un lucru bun. Dar in alta tara. Nu la noi unde spaga o sa fie litera de lege. Reprezentatii studentilor in Senatul Facultatii ce pazesc?
www.AdmitereMedicina.ro

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Dec 27, 2006 12:11 pm

din partea mea...fie ce-o fi, nimic nu ma mai intereseaza acuma. nu-mi pasa daca raman la taxa , nu ma mai incalzeste cu nimic daca trec la buget. astea sunt niste lucruri atat de mici si de neinsemnate pe langa toate nenorocirile care se pot intampla, incat...in loc sa va agitati atata aiurea mai bine v-ati trai viata cat mai bine...oricum nu ajuta cu nimic sa te trezesti dimineata si sa te gandesti " hmmm, oare azi o sa aflu? ia sa fac un protest ceva, sa grabesc lucrurile...." unii din pacate nu se vor mai trezi niciodata dimineata, si si-au facut zile negre pentru tampenia asta de ierarhizare....
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Dec 27, 2006 2:58 pm

pai da, tu esti deja la taxa si nu ti se pare o mare drama sa platesti in continuare.
dar gandeste-te la aia care cau intrat la buget, au fost lepre si nu au shudiat si acuam se trezesc cu problema in fata.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Dec 27, 2006 3:23 pm

din nefericire pentru ei, nu ma intereseaza. daca ai fost prea bata sa fie in stare un " prost de la taxa" sa te "faca", felicitari. ai castigat o datorie de o mie de ieoro. acuma ii astept pe aia cu " lins/pupat funduri, carat sticle, pasat plicuri strategic,ghinioane divine si nepotisme". hai sa nu va aud, ca jumate din aia de va plangeti ca asa o sa fie de acum incolo stiti prea bine de ce, cum si cat si va cam tremura genunchii ca s-or gasi si alti gigei sa dea mai mult ca voi, sa aiba "rude" mai sus puse sau sa linga mai mult si mai repede....e o vorba romaneasca, o stiti voi, "hotul e primul care striga "hotul!"
si acuma nu va mai urez decat sarbatori fericite in continuare, si aveti grija de voi. niciodata nu stii cum se intoarce roata si e deja prea tarziu sa mai poti face ceva...
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
elddar
senior
senior
Posts: 149
Joined: Tue Aug 22, 2006 1:45 pm
Location: stau in nor si cant la harpa...

Postby elddar » Wed Dec 27, 2006 4:05 pm

mie imi convine chestia cu top 400 .(punct)
,,[..]I walk to the horizon
And there I find another[...]"

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Thu Dec 28, 2006 12:19 pm

in legatura cu subiectu asta, parerile vor fi intotdeauna impartite.

teoretic, ar fi bine pentru ca: se stimuleaza invatatul; pentru ca daca studentul nu vrea sa invete pentru el, invata macar pentru locul la buget (care e mult mai ieftin :) ); facultatea se aliniaza cu celelalte fac ce au aprobat legea mai acu ceva vreme. bineinteles, asta PUR TEORETIC si pur si simplu din punctul meu de vedere, gandindu-ma la punctul de vedere al alora care au votat pentru aprobare.

practic, nush unde le-a fost capu! e clar ca sunt cativa, poate chiar mai multi, care daca vor trece de la buget la taxa vor renunta la facultate (pentru ca, spre surprinderea unora, exista la umf oameni care pur si simplu NU AU bani sa plateasca un an de facultate sau mai muti). si asa o sa scada numaru de platitori de taxa.

pacat ca nu intra pe-aici un sef de serie sau un prof care a participat la consilii...asa, sa ne explice cum si in ce fel.
Carpe Diem, Baby!

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Thu Dec 28, 2006 1:25 pm

Fara suparare dar nu se va schimba nimic. Nu va fi stimulata nicio concurenta intre studenti pt k notele se vor da cum s-au dat pana acum, pe baza d pile. Topul asta mi se pare cea mai proasta idee a invatamantului romanesc. Cunosc persoane care au media peste 8.5 si care habar n-au d nik. Intrebarea mea ar fi urmatoarea: cum sa-l trecem la taxa p unu care pierde noptiile invatand si se chinuie sa ia un 7-8 si sa trecem la buget o pers care si-a luat notele numai pt k este sora/nepoata/amanta lui X.
Acum tre sa recunoastem k intradevar sunt pers la buget care s-au vazut p posturile lor si gata nu mai invata, dar dupa parerea mea sunt minoritari. sistemul asta va incuraja intradevar un singur lucru: notele pe pile.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Thu Dec 28, 2006 3:28 pm

exe wrote: : cum sa-l trecem la taxa p unu care pierde noptiile invatand si se chinuie sa ia un 7-8 si sa trecem la buget o pers care si-a luat notele numai pt k este sora/nepoata/amanta lui X.
Acum tre sa recunoastem k intradevar sunt pers la buget care s-au vazut p posturile lor si gata nu mai invata, dar dupa parerea mea sunt minoritari.

stai tu linistit ca nu unul care si-a pierdut noptile invatand va trece la taxa...bai cateodata ma intreb cat de adanc e putul gandirii pentru unii...cat despre minoritari...sa fim seriosi. ai vazut lista aia care era la avizier cu mediile? erau destui la buget cu restante la anatomie/fiziologie/chimie....nu zic ca nu erau si la taxa, dar oarecum de la aia te-ai fi asteptat sa fie acolo....v-am mai zis eu cum e cu cei care pretind ca stiu ei metodele prin care se vor da note pe pile...
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Thu Dec 28, 2006 4:10 pm

Majoritatea pers d la buget p care le cunosc sunt fara pile si care s-au chinuit kt d kt pt notele lor. In schimb la taxa cunosc pers care au intrat cu 3 la fac si care acum au bursa. Nu spun k toti d la taxa ar fi paraleli cu medicina, dar cei p care eu ii stiu (si sunt destui) si-au luat notele cum si le-au luat.
Cum sa-i dai bursa unei pers care spune k muschiul croitor e p antebrat?? Dar parerile sunt impartite. Cred k sistemul asta ar fi fost bun numai dak ar fi existat si un sistem d notare la fel d bun.
Numai bine

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Thu Dec 28, 2006 4:26 pm

nu stiu la care medicina esti tu, da' la mine nu se dau burse la cei de la taxa :D
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Thu Dec 28, 2006 9:59 pm

Pai dak se va face topul este logic d la anul aceste pers vor avea bursa

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Dec 28, 2006 10:59 pm

pai daca au note mari de ce sa nu aiba bursa?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Fri Dec 29, 2006 12:42 am

previzionez ca se va face o selectie pozitiva a scorurilor de shpaga.
Astfel:
mai bine dai 200 de euro sa zicem la 5 profi al care esti blana decat sa dai 1100 pe an (sau..semestru?)
ceva de genul

in alta ordine de obicei in vara cu 1 sau m.m. restante/absente sunt cel putin 300 de insi/400. so chiar nu cred ca e o pb daca ai cateva restante, ideea e sa le treci la puctaj. si aici emtoda de mai sus
asadar nu e chiar asa tragic

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Fri Dec 29, 2006 1:45 am

trident, tu crezi ca o sa se mai mearga pe spaga de 200 de euro? acu e atat spaga pentru un amarat de 6 (maxim)
daca se aproba topu, or sa creasca spagile considerabil, ne tre note cat mai mari. deci nu mai dai spaga pentru a lua un exam, ci pentru a-l lua cu 9, 10.
Carpe Diem, Baby!

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Fri Dec 29, 2006 12:24 pm

hm, eu inca ( dupa 1 an jumate) n-am inteles de unde " se stie" cat "se da" pentru "un amarat de" 5, 6, 7, etc. Adica....e o lege nescrisa or what? Stiu ca zvonistica e principala activitate din facultatea asta, dar totusi...
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Dec 29, 2006 12:42 pm

evident ca e folclor.
mai mult se vorbeste decat se da
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
grasuX
senior
senior
Posts: 142
Joined: Sat Sep 16, 2006 11:13 am
Location: Bucuresti

Postby grasuX » Fri Dec 29, 2006 3:38 pm

exe wrote:Fara suparare dar nu se va schimba nimic. Nu va fi stimulata nicio concurenta intre studenti pt k notele se vor da cum s-au dat pana acum, pe baza d pile. Topul asta mi se pare cea mai proasta idee a invatamantului romanesc. Cunosc persoane care au media peste 8.5 si care habar n-au d nik. Intrebarea mea ar fi urmatoarea: cum sa-l trecem la taxa p unu care pierde noptiile invatand si se chinuie sa ia un 7-8 si sa trecem la buget o pers care si-a luat notele numai pt k este sora/nepoata/amanta lui X.
Acum tre sa recunoastem k intradevar sunt pers la buget care s-au vazut p posturile lor si gata nu mai invata, dar dupa parerea mea sunt minoritari. sistemul asta va incuraja intradevar un singur lucru: notele pe pile.

Ca sa vezi...continua porcaria cu discriminarea astora de la taxa. Haide sa iti spun ceva nou. Sa stii ca nu toti de la taxa sunt niste imbecili care nu invata nimic si nu numai aia de la buget isi pierd noptile invatand. Asta e in capul unora cu gandirea extrem de limitata. Toti papagalii se gandesc ca daca unul e la taxa si isi permite sa dea 1000 EURO/an inseamna automat ca are pile, ca-i de bani gata etc. da nimeni nu se gandeste ca poate ala a renuntat la multe lucruri pentru a putea face facultatea asta. Pe de alta parte astia cu parinti directori de spitale, cadre universitare din UMF stai tu linistit ca cea mai mare parte dintre sunt la buget si au intrat chiar printre primii deoarece au avut grija parintii de lucru asta. Mai schimbati-va parerea asta ca toti cei de la buget sunt extraordinari si li se cuvine tot si aia de la taxa sunt niste nenorociti care-si cumpara examenele. Nu stiu daca tu gandesti asa da multi asa sunt de parere.
Referitor cu TOP 400 nici eu nu sunt de acord sa se aplice pe notele de anu trecut pentru ca nimeni nu ne-a anuntat de chestia asta. De la anu sunt de acord sa se aplice pt ca si io sunt la taxa, nu ma dau banii afara din casa si mi-ar conveni sa trec la buget. Multi dintre colegii mei de serie imi spuneau: "Cum pot sa fii de acord cu asa ceva?" ca nu e corect. Da, poate nu e corect pentru cei de la buget da pentru mine (noi) e corect. Adica e vina mea ca unu de la buget s-a vazut intrat la buget si gata...ia numai 5 sau trece pe mila? Nu frate, daca ai invatat bine la admitere si acuma iti bagi picioarele platesti consecintele. Asta e viata...

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Fri Dec 29, 2006 4:31 pm

nu-i zvonistica, stiu cazuri reale. si din moment ce un coleg a recunoscut ca a dat spaga...si cat a dat, nu cred ca mi s-a laudat mie asa, ca sa ma mir io cati bani are el.
oricum, nu asta conteaza. de fapt, ce conteaza la noi aci in tara? "traim in romania si asta ne ocupa tot timpul".
Carpe Diem, Baby!

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Fri Dec 29, 2006 6:36 pm

Sa-mi fie cu iertare, dar n-am vrut sa discriminez p nimeni si nu am spus k cei care platesc sunt TOTI niste petarde. Da, intradevar exista studenti la taxa care sunt cu mult peste unii d la buget si care au avut nenorocul sa pice la taxa din cauza k au avut o zi proasta la admitere.
Eu cel putin ma gandesc la faptul k un student care a intrat anul trecut la buget si-a facut niste planuri (p 6 ani), iar acum i se spune k va trece la taxa. Poate acel student nu va avea d unde sa plateasca acesti 980 euro si prin urmare va pierde 2 ani din viata sa.
Topul asta mi se pare in continuare o imbecilitate pt k sunt studenti atat la buget kt si la taxa care nu si-au luat notele p merit si care vor fi favorizati in dauna celor care invata cu adevarat.
Numai bine

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Fri Dec 29, 2006 7:16 pm

legea e adoptata in 2005. adica fix in anul cand am dat noi admitere. plus ca atunci toata lumea ( majoritatea) stia de existenta ei si cel putin cei care au intrat la taxa printre primii 50/100 se gandeau ca "lasa ca poate la anul o sa se aplice si la noi la facultate legea aia si o sa trec la buget". Chiar daca nu era nimic sigur, SE STIA de existenta acestei posibilitati. deci partea cu " mie nu mi-a zis nimeni cand am dat la medicina ca se va face ierarhizare ca altfel ar fi stat lucrurile " pica. Asta daca e sa fim corecti. Daca nu, o bagam p-aia cu "traim in romania si asta ne ocupa tot timpul" si " aia de la taxa sunt niste loaze" si protestam ca tot ce zboara se mananca. Vorba rectorului...." duceti-va acasa si puneti mana de invatati ".
si cu asta basta
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Fri Dec 29, 2006 8:51 pm

n-am zis ca nu se stia de lege, se stia.
n-am zis ca astia de la taxa is niste loaze, pentru ca si eu sunt la taxa. da mi-am dat silinta in anu 1 si am luat note care sa ma includa in topu ala genial.
ideea cu "traim in romania..." o mentin. daca erau ei asa corecti, introduceau legea de la inceputul anului, nu in mijlocu semestrului. plus ca in ultima sapt de scoala ni s-a zis ca o sa se afiseze topu. am sunat vineri la secretariat si doamna care face listele mi-a zis asa: "mama, nu stim nimic". oare era greu sa spuna ca NU se afiseaza sau ca se afiseaza?
in alta ordine de idei, ne stresam p-aici degeaba, ca tot ca ei o sa fie.
Carpe Diem, Baby!

dr_mio2000
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sun Jan 08, 2006 9:09 pm

Postby dr_mio2000 » Fri Jan 05, 2007 10:21 pm

deci se aplica sau nu de anul asta???

User avatar
AllBlue
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 28, 2006 6:22 pm
Location: Bucuresti

Postby AllBlue » Fri Jan 05, 2007 11:25 pm

o sa aflam luni la facultate...
Carpe Diem, Baby!

dr_mio2000
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sun Jan 08, 2006 9:09 pm

Postby dr_mio2000 » Mon Jan 08, 2007 9:34 pm

se aplica sau nu???
ca nu am fost...:P

User avatar
exe
senior
senior
Posts: 154
Joined: Thu Dec 28, 2006 1:11 pm

Postby exe » Mon Jan 08, 2007 9:57 pm

Topul o sa se faca mai mult k sigur, dar nu stiu dak vor fi inclusi si cei care au fost cu credite. In mod normal acestia nu ar trebui inclusi, dar avand in vedere faptul k s-a asteptat sesiunea d credite, atunci cred k vor fi si acestia bagati in faimosul top


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 84 guests