Poti sa treci in anul II fara fizio si biofizica?

care ne mananca zilele
dan1987
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Feb 13, 2006 6:58 pm

Poti sa treci in anul II fara fizio si biofizica?

Postby dan1987 » Mon Feb 13, 2006 8:19 pm

Stie cinceva ceva despre asta?

Poti sa treci in anul II fara fizio si biofizica?

Merci.

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Mon Feb 13, 2006 9:16 pm

Nu. Dar le iei mai mult ca sigur in toamna daca te chinui umpic.

dan1987
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Feb 13, 2006 6:58 pm

Postby dan1987 » Mon Feb 13, 2006 9:32 pm

Merci Pinky,

Dar problema este legata de incapacitatea fizica de a fi prezent nu despre incapacitatea intelectuala.

Oricum merci pentru raspuns.

Dar care este atunci varianta aceea cu "poti sa treci anul daca nu ai trecut un exam care are nu stiu cate credite?" Acest lucru este valabil numai pentru un examen?

Merci.

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Mon Feb 13, 2006 9:39 pm

nu este valabil neaparat doar pt un examen...
din cate stiu eu treaba se refera la un anumit numar de credite (de exp., in totalitate sunt cam 90 de credite, pt toate examenele, si treci cu minim 80 de credite luate)
insa dc pui problema de biofizica si fiziol.... cu siguranta astea doua nu indeplinesc conditia... examene importante... credite multe fiecare...
nu poti sa mergi in sesiune (imcapacitate fizica...) mergi in toamna ca absent. it's ok... :)
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
oana'
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Feb 13, 2005 11:25 am
Location: cluj-napoca

Postby oana' » Tue Feb 21, 2006 9:24 am

la cluj eu stiu ca se poate trece fara fizica si fizio...fizica are 5 credite si fizio 4-5(nu stiu foarte sigur). Maxim de credite ce pot fi lasate pt anul urmator:10.
"Tinerii sunt sclavii viselor, batranii servitorii regretelor"(N. Iorga)

User avatar
dustweaver
elite
elite
Posts: 2950
Joined: Thu Nov 20, 2003 4:55 pm
Location: wherever I may roam
Contact:

Postby dustweaver » Tue Feb 21, 2006 11:28 am

"Numarul maxim de credite al unui an de studii este 60. Pentru promovarea unui an de studii sunt obligatorii minimum 50 de credite" - biofizica are 5, fiziologia 5 (de pe o foaie matricola citire) - e la limita, dar se poate, conform "scriptelor".
Bears, beets, Battlestar Galactica.

Daca am nevoie de observatii, comentarii, sugestii despre aspecte ce privesc felul in care folosesc limba romana si/sau engleza, stiu sa le gasesc ori solicit.
Otherwise, may I suggest you MYFB.

User avatar
oana'
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Feb 13, 2005 11:25 am
Location: cluj-napoca

Postby oana' » Tue Feb 21, 2006 11:38 am

asa stiam si eu...acum depinde de facultate: dc fizio si fiz au aceleasi nr de credite..sau e la fel la toate umf-urile??
"Tinerii sunt sclavii viselor, batranii servitorii regretelor"(N. Iorga)

User avatar
i_mona_12
senior
senior
Posts: 175
Joined: Mon Feb 07, 2005 11:12 am

Re: Poti sa treci in anul II fara fizio si biofizica?

Postby i_mona_12 » Tue Feb 21, 2006 12:05 pm

dan1987 wrote:Stie cinceva ceva despre asta?
Poti sa treci in anul II fara fizio si biofizica?
Merci.


Cel mai bine ar fi sa o intrebi pe secretara de an.

User avatar
dustweaver
elite
elite
Posts: 2950
Joined: Thu Nov 20, 2003 4:55 pm
Location: wherever I may roam
Contact:

Postby dustweaver » Tue Feb 21, 2006 3:30 pm

P.S. Bucuresti.
oana' wrote:sau e la fel la toate umf-urile??
Asa ar fi normal...
Bears, beets, Battlestar Galactica.

Daca am nevoie de observatii, comentarii, sugestii despre aspecte ce privesc felul in care folosesc limba romana si/sau engleza, stiu sa le gasesc ori solicit.
Otherwise, may I suggest you MYFB.

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Tue Feb 21, 2006 5:52 pm

da ma, poti sa treci anu fara astea 2 materii, in plus poti sa le dai la anu fara sa le lasi pe credite (in rere) la fizio e acceptabila treaba si la biofiz.

User avatar
oana'
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Feb 13, 2005 11:25 am
Location: cluj-napoca

Postby oana' » Wed Feb 22, 2006 9:12 am

dustweaver wrote:
Asa ar fi normal...

Crede-ma ca de cand sunt la facultatea asta nu mi se mai pare nimik normal sau, in fct de caz, anormal. Cred ca e de vina sistemul...
"Tinerii sunt sclavii viselor, batranii servitorii regretelor"(N. Iorga)

dan1987
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Feb 13, 2006 6:58 pm

Postby dan1987 » Fri Mar 03, 2006 9:11 am

As dori sa va multumesc tuturor pentru ca ati avut bunavointa sa incercati sa imi dati un sfat.

Multumesc.

irina_maria
junior
junior
Posts: 28
Joined: Fri Aug 18, 2006 4:00 pm
Location: bucuresti

Postby irina_maria » Fri Aug 18, 2006 4:13 pm

hello! zice ti si mie..in toamna s iau examenele mai usor?:D eu am dat subiectele inapoi la anato :hammer: proasta miscare..:) si chestia aia cu creditele min 50 chiar e valabile?:D multumesc anticipat
Nu cere sa se întâmple lucrurile dupa cum vrei, ci voieste-le asa cu se întâmpla; si-ti va merge bine.

emilia_med
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Jun 15, 2006 8:11 pm

Postby emilia_med » Fri Aug 18, 2006 7:22 pm

Am si eu o intrebare...am dat sb la anato...a very bad move too :roll: si acum am restanta :( Sunt in seria II si as vrea sa stiu dak stie cineva cam cand este restanta la anato...nu vreau data exacta ci cam in ce perioada...poate stie cineva din anul II cum a fost anul trecut. Am trecut pe la facultate dar nu este nimeni pe acolo.Stiu numai k sesiunea de restante incepe dupa 15 sept,atat....

irina_maria
junior
junior
Posts: 28
Joined: Fri Aug 18, 2006 4:00 pm
Location: bucuresti

Postby irina_maria » Fri Aug 18, 2006 9:09 pm

emilia_med wrote:Am si eu o intrebare...am dat sb la anato...a very bad move too :roll: si acum am restanta :( Sunt in seria II si as vrea sa stiu dak stie cineva cam cand este restanta la anato...nu vreau data exacta ci cam in ce perioada...poate stie cineva din anul II cum a fost anul trecut. Am trecut pe la facultate dar nu este nimeni pe acolo.Stiu numai k sesiunea de restante incepe dupa 15 sept,atat....

si u ai facut asta?:)))) si euuuu...si dap ffff rau am facut..damnnn la anato cik s stab dupa 10 sept Eu sunt seris5 din pakte...il am p vlad la anato si n omoara..Multa bafta in toamna ;)
Nu cere sa se întâmple lucrurile dupa cum vrei, ci voieste-le asa cu se întâmpla; si-ti va merge bine.

irina_maria
junior
junior
Posts: 28
Joined: Fri Aug 18, 2006 4:00 pm
Location: bucuresti

Postby irina_maria » Fri Aug 18, 2006 9:14 pm

Enemy wrote:da ma, poti sa treci anu fara astea 2 materii, in plus poti sa le dai la anu fara sa le lasi pe credite (in rere) la fizio e acceptabila treaba si la biofiz.

hmm..si dc an anato si fizio..:D poot?adik eu inv akum d mama focului pt toamna da mi e o frik... :roll: anato cred k iau da fizio...o sa mor cu ea d gat :))))))))))
Nu cere sa se întâmple lucrurile dupa cum vrei, ci voieste-le asa cu se întâmpla; si-ti va merge bine.

irina_maria
junior
junior
Posts: 28
Joined: Fri Aug 18, 2006 4:00 pm
Location: bucuresti

Postby irina_maria » Fri Aug 18, 2006 9:52 pm

oana' wrote:dustweaver wrote:
Asa ar fi normal...

Crede-ma ca de cand sunt la facultatea asta nu mi se mai pare nimik normal sau, in fct de caz, anormal. Cred ca e de vina sistemul...

stii c nu mi se pare mie normal? sa avem profi diferiti sau ma rog....kre si fac subiectele cum vor si unii cer puziin altii prea mult..si e posibil k unii kre chiar invazza sa pice sau sa ia un 5 amarat iar altii kre invazza jumate trec si cu nota mare..Da asta e..
Nu cere sa se întâmple lucrurile dupa cum vrei, ci voieste-le asa cu se întâmpla; si-ti va merge bine.

irina_maria
junior
junior
Posts: 28
Joined: Fri Aug 18, 2006 4:00 pm
Location: bucuresti

Postby irina_maria » Tue Aug 22, 2006 1:41 am

hello..again..cine mi zice si mie kte intrebari sa pun la fizio?voi kre ati luat>Eu am auzit d la alte serii(eu sunt 5) k s a luat si cu 12 intrebari si p grila erau puse 15..si la noi min a fo d 17 intreabri!!! c mod om mai putin dotat intelectual d examinare..
Nu cere sa se întâmple lucrurile dupa cum vrei, ci voieste-le asa cu se întâmpla; si-ti va merge bine.

User avatar
little scorpio
senior
senior
Posts: 185
Joined: Wed Aug 30, 2006 12:32 pm
Location: bucuresti...stranger from cbu...

Postby little scorpio » Thu Aug 31, 2006 11:52 am

irina_maria wrote:hello..again..cine mi zice si mie kte intrebari sa pun la fizio?voi kre ati luat>Eu am auzit d la alte serii(eu sunt 5) k s a luat si cu 12 intrebari si p grila erau puse 15..si la noi min a fo d 17 intreabri!!! c mod om mai putin dotat intelectual d examinare..


la fizio conteaza cat de proasta e seria in care esti...la grile adica...minimul de puncte cu care treci de grile se calculeaza dupa curba lui Gauss asa ca poti sa pici cu 12 sau cu 17 puncte...depinde cat ghinion ai in ziua examenului...chestia e ca dupa grile vine examinarea orala...tra' sa ai nervi de fier ca sa stai in facultate de dimineata devreme pana la 4 pm fara sa omori pe cineva...ce mai pot spune...te tin in suspans, parca esti intr-un film de groaza... :popcorn:


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests