pediatrie

care ne mananca zilele
Lorry
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Dec 19, 2005 10:33 am

pediatrie

Postby Lorry » Mon Jan 30, 2006 11:29 pm

PLs sa-mi spuna si mie cineva cum e exam la pediatrie in irza2? Pe ce sa pun accent, pe ce cursuri? :x

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21961
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Postby Melania » Mon Jan 30, 2006 11:39 pm

Pe primul ù.

Lorry
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Dec 19, 2005 10:33 am

Postby Lorry » Mon Jan 30, 2006 11:53 pm

auzi draga melania eu nu discut cu proaste....daca esti proasta stai in banca ta si taci....nu te-am obligat sa-mi raspunzi...

User avatar
cocomar
junior
junior
Posts: 49
Joined: Tue Jan 25, 2005 8:23 pm
Contact:

Postby cocomar » Tue Jan 31, 2006 12:21 am

examenul la mine a fost lejer dar nu mai stiu la ce irrza am facut ....ca mi se pare ca la ceilalti era nashpa rau de tot dar oricum nu trebuie sa te iei de ea in halul asta... a incercat sa fie o gluma .... ca si poza .....sper....unii au simtul gustativ pentru glume genul asta altii nu......iar cand probabil ti s-a terminat repertoriul de glume...mai apelezi si la stangacii din astea...
oricum bafta :lol:

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21961
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Postby Melania » Tue Jan 31, 2006 12:26 am

Vaaaaaai........ :oops: :oops: :oops:

User avatar
cocomar
junior
junior
Posts: 49
Joined: Tue Jan 25, 2005 8:23 pm
Contact:

Postby cocomar » Tue Jan 31, 2006 12:29 am

imi pare bine ca totusi au fost stimulate macar anumite filete nervoase 8) :lol: :lol:

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21961
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Postby Melania » Tue Jan 31, 2006 12:47 am

Corzi (sic!) sensibile as spune.

User avatar
cocomar
junior
junior
Posts: 49
Joined: Tue Jan 25, 2005 8:23 pm
Contact:

Postby cocomar » Tue Jan 31, 2006 3:30 am

asta e corzi .....filete.... tot pe acolo :lol: 8) :lol:
si zici ca ai vrea sa ai ultimul cuvant :lol: 8) :lol:

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Tue Jan 31, 2006 2:34 pm

:lol: :lol: :lol: ma lasati pe mine cu ultimul cuvant?

la irza 2 e "master of disaster" un prof cam batranel el asa si la propriu dar si la figurat. chiar s-ar zice despre elca este un doctor si un profesor de moda veche... (nu e neaprat rau asta, depinde de situatie!) dar imaginea pe care o creeaza para cam scarry... insa realitatea nu e asa. tezele de la examen le cam corecteaza asistentii in mare masura!!! (deci... :) ) iar la practic si dc ai "nocorul" sa dea grupa ta chiar cu profu (si cele mai multe grupe nu scapa de asta) nu moare nimeni pe-acolo... been there/done that... si plantele care sunt mereu prezente tot au trecut :D
RELAX...
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
bogdanescu
senior
senior
Posts: 272
Joined: Fri May 20, 2005 8:29 pm

Postby bogdanescu » Tue Jan 31, 2006 11:34 pm

citeste cursurile profului, examenul e oral si se da cu el
90% din intrebari sint facute din ele, si chiar daca-ti pica din altceva, tot acolo ajunge discutia :)

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Wed Feb 01, 2006 1:06 am

si da, exact.... invata din cursuri! ajung ele (oricum ai vazut ca sunt.... destule)
bafta!
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21961
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Postby Melania » Wed Feb 01, 2006 1:23 am

Multa bafta. Si nu uitati cursurile acasa.

Lorry
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Dec 19, 2005 10:33 am

Postby Lorry » Thu Feb 02, 2006 12:55 pm

Multumesc mult pt sfaturi...scuze melania dar...sunt cam stresata si nu am chef de glume din astea in anum momente si tu tocmai atunci ai nimerit un mom din asta......eu sunt cam speriata de exam asta....sper sa fie bine pana la urma....multum oricum inca o data

User avatar
dustweaver
elite
elite
Posts: 2950
Joined: Thu Nov 20, 2003 4:55 pm
Location: wherever I may roam
Contact:

Postby dustweaver » Thu Feb 02, 2006 2:26 pm

noi am dat anul trecut exam practic, intr-adevar, destul de lung, enervant si foarte asemanator cu un examen de semio (se da cu prof. Gherghina sau cu mister conf. - Cernatescu, parca) si examen scris la care ne-a trantit 10 sau 15 subiecte (iertare, nu mai tin minte, dar au fost exact atatea cate promisese :)) destul de... hmm (de pilda, ceva cu doze de vitamina D, cat Gesol se da in diarei etc etc - oricum, iarasi, subiecte de care se facuse ceva tam-tam pe durata stagiului). De luat am luat toti examenul. Mie personal nu mi-a placut nimic la stagiul asta :roll:, cu exceptia asistei de la "copii mari" (dr. Radulescu), indeed un om foarte fain. Bafta !
Bears, beets, Battlestar Galactica.

Daca am nevoie de observatii, comentarii, sugestii despre aspecte ce privesc felul in care folosesc limba romana si/sau engleza, stiu sa le gasesc ori solicit.
Otherwise, may I suggest you MYFB.

Lorry
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Dec 19, 2005 10:33 am

Postby Lorry » Wed Feb 08, 2006 11:14 pm

va rog frumos..cine a fac pediatrie la irza 2 ...va aduceti aminte ceva subiecte...sa stiu ce sa inv mai bine.... :lol: multumesc mult

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Feb 09, 2006 12:34 am

moooooama ce m-au enervat pe mine in facultate astia ca lorry.
genul de oameni care voiau sa fie siguri ca iau nota 11.
daca vrei nota maxiam invata tot.
dar daca tot vrei un raspuns punctual , eu cred ca se va pune accent pe tabelele alea de la nutritie. la noi asa a fost.

kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
lulutza
senior
senior
Posts: 352
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:46 pm

Postby lulutza » Thu Feb 09, 2006 12:53 am

Lorry wrote:Multumesc mult pt sfaturi...scuze melania dar...sunt cam stresata si nu am chef de glume din astea in anum momente si tu tocmai atunci ai nimerit un mom din asta......eu sunt cam speriata de exam asta....sper sa fie bine pana la urma....multum oricum inca o data


Stai linistita, nu merita sa omori atatia neuroni pentru un examen ce nu va conta mai departe. Invata cat sa te ajute pe tine in "cariera" , da-o-n masa de nota !
"The moral sense in mortals is the duty we have to pay on mortal sense of beauty"


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests