Ce parere aveti despre cursurile de Fiziologie - Anul 2 ?

care ne mananca zilele

CE PARERE AVETI DESPRE CURSURILE DE FIZIOLOGIE DE ANUL 2??

INUTILE
9
24%
SEMI-UTILE
16
43%
FOARTE UTILE
4
11%
NU AM FOST LA CURSURI
8
22%
 
Total votes: 37

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42590
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Sat Jun 10, 2006 7:48 pm

Si asta ti se pare tie o solutie? Sa-i pupi in kur pe altii ca sa (poate) devii un asistent?
Pai asa n-ar trebui sa ne plangem de conducatori, ar trebui sa ne bagam in mocirla lor si sa devenim politicieni ca sa schimbam lucrurile...
N-ar trebui sa ne plangem ca functionarii publici sunt scarbosi, ar trebui sa trecem noi in spatele ghiseului sa vedem cum e...
N-ar trebui sa ne mai plangem ca politistii sunt corupti, ar trebui sa luam legea in mainile noastre...
Si in orice domeniu am vrea o schimbare... ar trebui sa ne implicam personal... s-o facem noi..

Intr-adevar, schimbarea trebuie sa plece de la noi, dar te intreb, cum as putea sa fiu si politist, si politician, si functionar public, si... asistent la fiziologie? Un om are doar o viata... trebuie sa devin asistent la toate materiile care vreau sa-mi fie predate bine?

User avatar
outlaw_klax187
junior
junior
Posts: 54
Joined: Fri Jun 17, 2005 8:16 pm
Location: bucuresti

Postby outlaw_klax187 » Sat Jun 10, 2006 7:52 pm

stiu ca pt unii nu reprezinta o solutie...in special pt cei naivi care inca mai cred ca se poate face ceva cu onoarea secolelor trecut....insa vremurile acele au apus...trebuie sa ne adaptam din mers....
...linia dintre viatza si moarte se trage pe nas...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42590
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Sat Jun 10, 2006 10:10 pm

outlaw_klax187 wrote:stiu ca pt unii nu reprezinta o solutie...in special pt cei naivi care inca mai cred ca se poate face ceva cu onoarea secolelor trecut

sau pt cei pe care nu-i intereseaza ca posibila optiune in cariera sa fie asistenti la fiziologie
Cei care vor... sa zicem... hm... sa se concentreze pe partea clinica a medicinii... Cei pe care nu-i intereseaza in mod deosebit o cariera universitara.. cei ca mine si ca multi altii, care avem totusi dreptul sa ne plangem fara sa vina unu sa zica: daca nu-ti convine cum sunt facute lp-urile fa-te asistent!

User avatar
outlaw_klax187
junior
junior
Posts: 54
Joined: Fri Jun 17, 2005 8:16 pm
Location: bucuresti

Postby outlaw_klax187 » Sat Jun 10, 2006 10:29 pm

hei omule calmeaza te...exemplu cu fiziologia era dat in consecinta cu titlul topicului...cu o mentalitate din asta nu vei obtine mare lucru....exemplul e unanim valabil crezi ca in clinica nu gasesti destiui care habar nu au de meserie...si spune mi te rog cum vrei sa ajungi tu un medic bun(daca doresti asta si nu vrei sa ingrosi randurile celor care dupa 6 ani fuckultate alearga intr o masinuta sa distribuie medicamente sau mai rau lucreaza in editurii de carte de profil) daca nu ai profesori apti si asistenti bine pregatiti....iar daca vrei sa te plangi ia o sticla cu benzina si mergi in fata la guvern poate impresionezi pe careva...schimbarea trebuie sa inceapa cu noile generatii, iar ca sa faci asta ai nevoie de oameni care sa doreasca schimabrea in bine si sa fie apti in a implementa aceasta schimbare....ADICA AI NEVOIE DE PROFESORI SI ASISTENTI DE BAZA NU GLUME CA IN CEA MAI MARE PARTE A LOR...daca crezi ca cineva va fi impresionat de vacareala ta te inseli...
...linia dintre viatza si moarte se trage pe nas...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42590
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Sat Jun 10, 2006 10:37 pm

Pai asta zic si eu: schimbarea trebuie sa inceapa cu tine, dar eu inteleg prin asta sa te chinui sa fii cel mai bun in ceea ce faci.
Tu pe de alta parte oferi unor oameni care se plang de o materie o solutie de ***: sa se faca ei asistenti la materia aia dc vor sa schimbe ceva. LOL


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests