UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

care ne mananca zilele
paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 20, 2018 9:55 am

Ce gunoaie de oameni si profesionisti produc UMF-urile din ziua de azi. Invitatia ramane valabila pentru satanista la BIG, dar nu cred ca va fi onorata de madam endocrinolog, deh efortul i-ar scadea osanza de pe ea. :lol:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 20, 2018 10:37 am

paulstr10 wrote:https://www.viata-libera.ro/interviuri/42581-campanie-vl-interviuri-de-top-dr-ionel-sinescu-parintele-transplantului-renal-din-romania-tratarea-unui-roman-sarac-mai-importanta-decat-banii "postat de Medic Marți, 15 Octombrie 2013 13:08 93.113.51.
Sinescu este un medic mason, ca atatia altii din elita medicala a tarisoarei noastre care, drept rasplata ca la omorat pe Teoctist la comanda masonica, a fost caftanit rector al UMF. De cand a venit la conducerea Colegiului Medicilor, prietenul sau prof. dr Lascar ( dar i-a luat fata - pe Ruxandra Sinescu - la doctorat ) tot CMR s-a pus in slujba lui Sinescu sa ii spele imaginea manjita cu sangele Patriahului Nu prea inteleg rolul masoneriei in medicina romaneasca dar stiu ca dr.Sinescu are imaginea manjita nu numai de moartea parintelui Teoctist ci si de alte cazuri printre care din nenorocire si al fraelui meu.Ultima operatie facuta si ultimul diagnostic pe care i l-a pus l-a nenorocit pe viata prin faptul ca i-a uitat in burta o compresa care timp de 2 ani a facut prapad in pelvisul sau.De fiecare data cand mergea la control ii spunea ca nu are importanta o simpla scurgere pe uretra de natura inflamatorie, dupa un an cand la RMN s-a vazut un granulom in jurul compresei i-a spus ca este tumora si l-a trimis sa faca citostatice.Secundar inflamatiei din pelvis a facut tromboze pe piciorul stang devenind invalid si imobilizat la pat apoi a facut numeroase infectii cu infiltrarea colonului si i s-a facut anus contra naturii.Datorita diagnosticului pus de SINESCU nici un chirurg nu s-a incumetat sa-l deschida sa vada despre ce-i vorba si in data de 18. 05 .2014 compresa a iesit singura prin piele insotita de o cascada de puroi.Si acum este internat cu dureri groaznice pentru tratament antibiotic puternic si ingrijiri chirurgicale. Eu sunt medic si cand am fost sa vorbesc cu Sinescu mi-a aruncat cu cinism ca la cancere recidivate nu mai are ce face dar cancerul lui era o compresa. Probabil ca daca era pacientul altui chirurg nu ajungea in halul asta pentru ca daca nu intervenea puteai merge in alta parte pe cand asa nimeni nu a acceptat sa se atinga de pacientul Dr Sinescu. Aviz amatorilor care tin neaparat sa-i devina pacienti."

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 20, 2018 10:41 am

paulstr10 wrote:http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?f=1&t=3256 "si te mai si prinzi ca zagrean nu-i decat un nebun cu gura mare care-i pica pe multi si se da cel mai destept din univers cand defapt nu mai esti prea sigur daca el intelege mecanismele despre care-ti vorbeste... Hai ca pe alea de la fizio generala mai pare sa le treaca prin oaresce retea neuronala, dar la cele de neurostiinte...sa nu il intrebi "de ce" sau "cum... " viewtopic.php?f=1&t=11655 "Oare este cumva acelasi Prof. Zagrean care a fost acostat in urma cu cativa ani de niste studenti straini pentru ca le promisese un ajutor ... conditionat evident ... si el nu s-a tinut de cuvant in ciuda generozitatii acelor studenti straini ? Sau este acelasi prof Zagrean care umbla cu o dacie 1300 din partea facultatii in timp ce in timpul liber se plimba cu VW-ul personal destul de scump ? :D Discursurile lui sunt una, de regula pentru urechile presei si ale studentilor, iar modul in care actioneaza este cu totul altul. Eu cred ca tinteste o pozitie mai inalta prin UMF Bucuresti si vrea sa fie considerat drept cel care va reforma sistemul :lol: Sa nu uitam ca este o pura coincidenta faptul ca sotia lui este in aceeasi catedra de fizio si aspira si ea la functii inalte."

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 20, 2018 10:46 am

UMF BUCURESTI = PENALI + MASONI (KABALISTI)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 20, 2018 10:47 am

UMF Bucuresti = CORUPTIE, INCOMPATIBILITATE, PLAGIAT, DELAPIDARE, TRAFIC DE INFLUENTA, SANTAJ = MAFIE

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 6:11 pm

M-am reintors in groapa mea de nisip. Sa arunc cu nisip in ochii jigodiilor bidoniste ca merita infractorii. :peace:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 6:29 pm

https://www.comisarul.ro/articol/brrrr! ... 29789.html "S-au dat de gol! Te ia cu răcori! 30 de rectori de la universităţi din întreaga ţară sunt pesediști! Un număr de 30 de rectori de la universităţi din întreaga ţară îşi exprimă, într-o scrisoare deschisă, susţinerea pentru nominalizarea rectorului Valentin Popa ca ministru al Educaţiei Naţionale, afirmând că acesta este "un cadru didactic şi cercetător de prestigiu". "Cu o experienţă de peste 25 de ani în educaţie, domnul profesor Valentin Popa a parcurs toate etapele carierei academice, afirmându-se ca un cadru didactic şi cercetător de prestigiu în domeniul său de activitate. Activitatea managerială a domniei sale a debutat în anul 2004, fiind încununată prin alegerea ca rector al Universităţii 'Ştefan cel Mare' din Suceava, dar şi ca preşedinte al consorţiului 'Academica Plus', care reuneşte 11 universităţi din România", se arată în scrisoarea deschisă.
Potrivit semnatarilor, Valentin Popa a reuşit transformarea Universităţii "Ştefan cel Mare", care oferă "un climat potrivit pentru performanţă în dezvoltarea profesională".
"Cu o personalitate dinamică, de luptător, alături de întreaga comunitate academică, domnul rector Popa a reuşit transformarea Universităţii "Ştefan cel Mare" din Suceava în ceea ce este astăzi: un număr dublu de studenţi, de patru ori mai multe programe de studii, o creştere majoră a fondurilor obţinute din activitatea de cercetare şi extinderea într-un ritm alert a infrastructurii universitare. Din ce în ce mai multe cadre didactice de o valoare incontestabilă au ales să fie titulare la Suceava, inclusiv din rândurile diasporei ştiinţifice româneşti, regăsind aici un climat potrivit pentru performanţă în dezvoltarea profesională", se precizează în scrisoarea deschisă.
De asemenea, semnatarii afirmă că prin punctele de vedere exprimate în cadrul reuniunilor Consiliului Naţional al Rectorilor, Valentin Popa a susţinut excelenţa şi calitatea în educaţie, dar şi accesul echitabil la resurse, dovedindu-se "un bun cunoscător al sistemului, extrem de pragmatic şi implicat, care stăpâneşte mecanismele de funcţionare şi finanţare universitară, cu viziune strategică, ancorată în tendinţele la nivel european şi global".
"Rectorul Valentin Popa s-a implicat în dezvoltarea legăturii între educaţia preuniversitară şi cea universitară, inclusiv prin susţinerea unor evenimente de anvergură cum ar fi Olimpiada Internaţională de Astronomie şi Astrofizică, organizată la Suceava în anul 2014. Sub conducerea domniei sale, Universitatea 'Ştefan cel Mare' din Suceava a dezvoltat Lectoratul de limba română de la Cernăuţi, punct de reper pentru păstrarea identităţii lingvistice şi culturale a etnicilor români din Ucraina, de o deosebită importanţă în contextul politic actual. Rectorul Valentin Popa este, de asemenea preşedinte, al consorţiului universităţilor din Moldova - România - Ucraina. Susţinem astfel numirea domnului rector Valentin Popa în funcţia de ministru al educaţiei, competenţa academică şi managerială, verticalitatea şi implicarea profesională şi personală fiind argumentele care trebuie să stea la baza unei astfel de decizii", au conchis semnatarii.
Documentul este semnat de:
rectorul Universităţii "Transilvania" din Braşov, Ioan Vasile Abrudan;
rectorul Academiei de Studii Economice din Bucureşti, Nicolae Istudor;
rectorul Universităţii "Titu Maiorescu" din Bucureşti, Smaranda Angheni;
.............
rectorul Universităţii de Medicină şi Farmacie "Carol Davila" din Bucureşti, Ioanel Sinescu;
rectorul Universităţii "Politehnica" din Bucureşti, Mihnea Cosmin Costoiu;
rectorul Universităţii din Craiova, Cezar Ionuţ Spînu;
rectorul Universităţii "Vasile Goldiş" din Arad, Coralia-Adina Cotoraci;
rectorul Universităţii Tehnice din Cluj Napoca, Vasile Ţopa;
rectorul Universităţii "Petru Maior" din Târgu Mureş, Călin Enăchescu;
rectorul Universităţii Tehnice de Construcţii din Bucureşti, Radu Sorin Văcăreanu;
rectorul Universităţii Româno-Americană din Bucureşti, Ovidiu Folcuţ;
rectorul Universităţii de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară "Ion Ionescu de la Brad" Iaşi, Vasile Vîntu."
Nu sunt pesedisti rectorii acestia, fac parte din organizatia anticrestina, antinatioanala si infractionala numita numita masonerie.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 6:41 pm

paulstr10 wrote:O POVESTE AUZITA INTR-UN MIJLOC DE TRANSPORT CU ANI IN URMA. DOUA PERSOANE DISCUTAND DINTRE CARE UNUL MEDIC REZIDENT INTR-UN SPITAL. MEDICUL II POVESTEA CELEILALTE PERSONE CUM ISI ROTUNJEA VENITURILE CA AVEA UN SALARIU INFECT : SE DUCEA IN PARCARE SI II AJUTA CU GASIREA UNUI LOC DE PARCARE PE CEI CARE VENEAU LA SPITAL, OFEREA INFORMATII SPRE ANUMITE SECTII SI DOCTORI ETC. PENTRU CHESTIILE ASTEA NON-MEDICALE MAI PRIMEA CATIVA LEI CARE SE ADUNAU PENTRU EL. MEDICUL INDRUMATOR STIA CA FACE BANI DIN ASTFEL DE LUCRURI SI CA UN "MARE" OM II CEREA SI O COTA PARTE DIN EI. MA INTREB CATA MEDICINA IL INVATA NENEA INDRUMATOR PE REZIDENT?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 6:46 pm

UMF Bucuresti = CORUPTIE, INCOMPATIBILITATE, PLAGIAT, DELAPIDARE, TRAFIC DE INFLUENTA, SANTAJ = MAFIE

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 6:48 pm

UMF BUCURESTI = PENALI + MASONI (KABALISTI)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 6:51 pm

paulstr10 wrote:http://adevarul.ro/news/eveniment/perchezitii-launiversitatea-medicina-farmacie-carol-davila-profesori-suspectati-deluare-mita-studenti-1_5959f27c5ab6550cb8bf5331/index.html " Doctorul acum 4 luni Da, e revolutionaru. Înainte de '89 era un obscur medic într-un sat la 80 km de Bucuresti. Dupa "revolutie", l-au facut asistent universitar în UMF Bucuresti. El taie si spânzura în Facultatea de medicina. Este catalogat ca "escroc" de catre ambasadele straine la bucuresti pentru ca a refuzat sa introduca în Carol Davila cursuri (gratuite, oferite de ambasade) de limbi straine pt studenti (care sunt interesati de schimburi ERASMUS). A spus clar ambasadelor ca accepta cursurile (gratis) de limbi straine pt studentii UMF cu conditia ca Ambasadele respective sa semneze contract pentru a face apel exclusiv cu casa de avocatura a sotiei lui Filipescu pentru orice demers. Ambasadele au refuzat acest execrabil compromis si studentii au ramas fara cursuri de limbi straine."

Sa stie cat mai multa lume ce se intampla in UMF Bucuresti.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 7:00 pm

https://www.youtube.com/watch?v=X2D3fRZcABY Voi fi si eu multumit cand ii voi darama pe UMF-isti care m-au suparat, iau daunele pe care le-am cerut, tot ce nu puteti justifica se va confisca de catre stat.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 7:16 pm

Oare de unde a avut Filipoiu Florin bani pentru toate astea? Din "salariu" desigur, nu din spaga cum ar crede cineva ca mine. :lol:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 7:32 pm

Daca apar pe aici oameni tip swiss, festina etc. dispusi sa faca ceva in lumea reala sa spuna si iesim la un protest din ala romanesc cu de toate: slogane, fluieraturi, strigate etc. Tot ce e nevoie pentru a-i determina sa iasa la pensie sau sa demisioneze pe infractorii davilieni.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sun Jan 28, 2018 7:50 pm

cine-i domnisoara?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 8:01 pm

E acontata domnisoara. Faceti pasi din groapa mea de nisip, domnu' oftalmolog.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sun Jan 28, 2018 8:09 pm

tu n-o sa ai niciodata o femeia ca aia.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
elddar
senior
senior
Posts: 149
Joined: Tue Aug 22, 2006 1:45 pm
Location: stau in nor si cant la harpa...

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby elddar » Sun Jan 28, 2018 8:20 pm

Lipsesc si eu un veac de pe forumul asta si cand revin dau de toti spamistii ... #ce-aifacutmahnene :help: . chiar nu mai exista admini care sa-l baneze pe psihoticu asta ?! sau va distrati, in that case, well.....carry on ! :D
,,[..]I walk to the horizon
And there I find another[...]"

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 8:25 pm

Mars dracului de pe topicul meu. Papagali curajosi din spatele unui nick. Da numele tau real daca esti curajos, daca nu du-te-n ma-ta pe gheata elddar.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sun Jan 28, 2018 8:29 pm

Ei e topicu lu tac'tu
Daca ne mai inchid astia forumul o saptamana vin peste tine si te scopesc
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 8:32 pm

viewtopic.php?f=4&t=19992 " andy gavrilescu » Sat Jan 27, 2018 11:13 am cum facem sa nu afle paulstr ca si-a revenit? andy gavrilescu » Sat Jan 27, 2018 11:19 am vezi ca nu mi-ai raspuns la mail" "MumaPadurii » Sat Jan 27, 2018 11:28 am scuze, iti raspund imediat"
Nu ma vrea pe aici domn oftalmolog, dar oare ce cauta el pe topicul meu unde eu nu l-am chemat si unde nu-l vreau? Cauta ziua de ieri, ce cauta?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 8:35 pm

E deschis topicul asta de mine, nu de altcineva de pe aici. Ma intalnesc cu oricine de aici. Dar sa-mi spuna sa vin pregatit cu ce am nevoie.

User avatar
bahoi
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Dec 10, 2017 12:38 am

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby bahoi » Sun Jan 28, 2018 8:49 pm

elddar wrote:Lipsesc si eu un veac de pe forumul asta si cand revin dau de toti spamistii ... #ce-aifacutmahnene :help: . chiar nu mai exista admini care sa-l baneze pe psihoticu asta ?! sau va distrati, in that case, well.....carry on ! :D


ho
HO
HO

bagati-ai **** sa-ti bagi daca nu e chiar elddar :shock: :shock: :shock:

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Sun Jan 28, 2018 9:20 pm

paulstr10 wrote:Daca apar pe aici oameni tip swiss, festina etc. dispusi sa faca ceva in lumea reala sa spuna si iesim la un protest din ala romanesc cu de toate: slogane, fluieraturi, strigate etc. Tot ce e nevoie pentru a-i determina sa iasa la pensie sau sa demisioneze pe infractorii davilieni.


swiss e tradator de tara.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 9:54 pm

viewtopic.php?f=1&t=8431&p=326398&hilit=swiss#p326398 " swiss » Fri Apr 03, 2009 4:39 pm
Cum sa faci un protest…Fara sa fii in nici o organizatie studenteasca, fara nici un ajutor, cu o gramada de nopti nedormite, bani pierduti pe tren, taxiuri, mancare, toate cu scopul de a face ceva.
Daca vreti cu adevarat se poate.
Iata povestea mea, un absolvent obisnuit la Medicina Generala Cluj-Napoca promotia 2008.
Era ziua 03/10/2008 12:53. Ministrul tocmai anuntase cu aproximativ o ora inainte numarul de locuri la rezidentiatul din noiembrie 2008.
Fiind ownerul grupului absolventilor de Medicina Cluj Napoca, promotia 2008, si avand acces online la multi dintre colegii mei, am dat un mesaj de disperare :
« Dragi colegi medici din intreaga tara, Va propun sa ne cerem drepturile prin semnarea acestei petitii!!!
Poate vreti locuri la rezi mai multe.... sa aveti unde sa lucrati!!!
Poate vreti GARZI PLATITE, ZI LIBERA DUPA GARDA, SERVICII MEDICALE GRATUITE atat pentru voi, cat si pentru familiile voastre, salarii minime nete de 2000 RON si DECONTAREA CHIRIEI (asa cum fac cei din M Ap N ).
Profesia de medic ar trebui respectata si bine platita de Ministerul Sanatatii, sa stimuleze tinerii medici sa ramana in tara...nu sa plece cat vad cu ochii...
Eu zic ca acum ar fi momentul sa luam si noi atitudine ca nu ne pica din cer nimic... Sa ne cerem drepturile pe care in mod normal ar trebui sa le avem intr-o tara din Uniunea Europeana!!!
Cine nu ne sustine, inseamna ca este multumit, ca atata merita !!!! »
In cateva minute, mi-a fost umplut desktopul de replay-uri…toti erau disperati…cu o luna inaintea examenului abia, ministrul sanatatii pe vremea aia Eugen Nicolaescu, ne-a comunicat locurile si posturile la examenul de rezidentiat…care erau cam 1900 in total. (mai putin de 900 de locuri, cu cele de MF, restul de 1000 fiind pe post la tara...)
Am zis ca ar trebui sa fac totusi ceva, nu puteam sta cu mana in san…toti comentau, dar nimeni nu facea nimic.
Asadar am facut o petitie online, tremurand de nervi, dupa ore de invatat la rezi…
In mare parte, ideea era simpla, sa vad cati semneaza, nu credeam ca o sa aiba un impact asa de mare… Am facut-o in graba, « se mai merita sa faci medicina »
http://www.petitieonline.ro/petitie/se_ ... 91056.html
dupa cum stiti, pentru care am fost criticat si inca mai sunt, ca nu am remarcat greseala de la inceputul ei… ”se mai merita ” … decat la 4-5 ore dupa postare, si neputand sa o editez, nu am mai facut-o pentru ca se stransesera peste 700 de semnaturi, iar in ziua urmatoare aveam peste 1500… si am decis ca nu are sens sa fac alta…
Oricum, initial la cate observatii am primit de la fostii sefi de serie, sau ma rog de an, ca oricum nu se va rezolva nimic, ce imi pierd eu timpul pentru altii, in loc sa invat, nici nu i-am dat prea mare importanta, doar am trimis-o mai departe...
Citeam si-mi dadeau sperante comentariile semnaturilor (bine mai erau si unii insi care aberau)...
Nu am realizat si nu am prevazut ce impact o sa aiba, ca atunci poate o faceam mai cu cap…dar la stresul in care eram atunci, ma mir ca am mai stiut sa scriu (oricum e usor sa critici de pe margine pe cineva care incearca sa faca ceva).
Ati retinut data ??? 03-oct…2008, in 3 zile de la petitie, a avut loc primul protest in Cluj-Napoca, nu are rost sa mai dau nume, pentru ca se stiu cei care au initiat protestul acolo…
http://www.citynews.ro/cluj/eveniment-2 ... RhKzIxMjI1
Ce stiti voi (si aici ma refer la cei care tot comenteaza aiurea pe imed) cate nopti nedormite urmat din seara zilei de 3 oct ?
Stiti un singur lucru (de cand am intrat eu pe forum, pe 7 oct., si va ceream sa iesiti in strada sa facem proteste sa avem amploare mai mare, sa ne facem auziti, SA INCERCAM SA SCHIMBAM CEVA, NU NUMAI PENTRU EXAMENUL DE REZIDENTIAT) si anume acela de a sta relaxat in fata calculatorului si a cauta greseli de gramatica si a face bascalie pe seama asta, altceva nu stiti. (aici ma refer la anumiti useri care au fost editati ca sa nu mai fie cearta :) [mod] ) Eu abia dupa 6 luni de imed mi-am dat seama ca pentru ei e doar distractie sa-ti bati joc de useri, si de cine incearca sa faca ceva, oricat de mic…)
In fine, apoi au aparut colegi la televiziuni, am dat interviuri, era evident ca se sesizase mass media, doar era un punct dureros.
Pe 8 oct a aparut petitia la realitatea tv
http://www.realitatea.net/absolventii-d ... 61426.html
Apoi au inceput demersurile pentru un protest mare la Cluj.(ca sa stie toata lumea, in caz ca erau informati gresit, ca de aici a inceput tot).
Eu tot incercam as conving si lumea din Bucuresti ca ar fi bine sa faca si ei proteste… Dar primeam numai comentarii negative.
Apoi dezbaterea de la realitatea Cluj cu rectorul de atunci prof.dr.Marius Bojita si Mihai Bucur (colegul meu din Cluj) reprezentat OSM care iarasi a facut valuri de speranta intre randurile tinerilor absolventi.
Apoi am inaintat prefecturii Cluj Napoca, impreuna cu 3 dintre colegii mei, un memoriu, mult mai coerent decat petitia in sine, pentru ca stiam ce facem atunci, nu mai incercam marea cu degetul, memoriu care il gasiti aici :
viewtopic.php?f=31&t=7319&hilit=memoriu
Tot atunci s-a sesizat si SSMB (ceva organizatie la UMF Bucuresti, eu inca nu i-am inteles nici acum statutul, trimitand o scrisoare deschisa, MS, primind drept raspuns de la secratara de atunci a MS-ului ca s-au dat locuri atat cat e nevoie).
In 10 oct aveam deja aprobarea pentru protestul din 15 oct din Cluj Napoca…ideea era sa nu iesim singuri la protest, sa mai iasa si alte orase…au urmat, apoi Iasiul, apoi Brasovul. (va povestec apoi ca cei din Bucuresti au iesit in strada, dar mult mai tarziu, si numai 20 de persoane cu mine cu tot, si cu kooksee…care venise in trecere, va spun mai pe la sfarsitul postului de ce..)
Apoi s-a sesizat si presedintele Colegiului Medicilor, prof.dr. Astarastoaie (totodata si rectorul de la Iasi) si rectorul de la Bucuresti (prof.dr. Florian) totodata presedintele Centrului National de
Perfectionare in Domeniul Sanitar, si s-au gasit aprox. 150 de locuri.
In 11 oct aveam prima suplimentare :
http://www.ziare.com/Prea_putine_locuri ... 30640.html
Apoi a urmat protestul din Cluj, in 15 octombrie…aproxim 500 de persoane, (peste 400 de persoane au si semnat, inca mai am listele cu semnaturi), unde am manifestat pasnic, apoi am fost primiti de catre Prefectul Clujului sa-i inmanam memoriul, facut impreuna cu colegii mei din Cluj, ce-i era adresat Ministrului Sanatatii, Eugen Nicolaescu :
Memoriu Prefectura.doc
Apoi au urmat stirile, din care tvr-ul a transmis deplorabil, 100 de halate au protestat azi la Cluj…(eram de 5 ori mai mult) in fine, au minimizat pe cat se poate impactul protestului.
http://www.clujeanul.ro/cluj/haos-la-re ... 09-3287761
protest.jpg
DSC00143.JPG
resize-of-dsc09656.jpg
Mentionez ca eram in Bucuresti si am mers la Cluj in noaptea dinaintea protestului, si am ajuns dupa 13 ore de mers (3 ore si ceva am stat undeva prin Brasov in tren, inghetand de frig, ca era pana de curent) in fine…am ajuns dimineata in Cluj, intalnindu-ma cu colegii mei de acolo, mergand cu Mihai Bucur prin camine, facand afise impreuna cu alti 3 colegi, sperand ca va veni cineva la protest. Pana sa ajung eu in Cluj, pregatirea si anuntarea protestului s-a facut prin grupurile de discutii, forumuri, sute de afise lipite prin camine, multa munca, timp pierdut…ore nedormite…drumuri la prefectura pentru aprobare (ca orice om are dreptul de a protesta, dar legal, nu asa de capul lui), tin minte ca 3-4 din bannerele afisate la protest eu le-am "desenat".
Ne-au sprijinit enorm si studentii , colegii nostrii mai mici care erau in Cluj, majoritatea absolventilor fiind la casele lor, invatand pentru rezidentiat, prea putini obosindu-se sa vina pentru protest, insa au venit multi din studentii de anul 6, care o sa aiba rezidentiatul in 2009.
Dar au fost cazuri in care au venit absolventi si din Valcea, Sibiu, Alba, Maramures, Satu Mare, Oradea etc..(sa ma scuze cei pe care am uitat sa-i mentionez )
Apoi, in ziua urmatoare a fost prima runda de negocieri cu Ministerul Sanatatii, fiind prezenti numai cei din Bucuresti(cei din organizatiile studentesti de acolo FASMR sau SSMB, sincer eu nu prea stiu care e diferenta pentru ca nu m-a interesat), nu pot sa-mi aduc aminte exact, ce si cum, dar nu s-a stabilit mare lucru pentru ca nu puteau semna pentru toate centrele universitare… cred ca doar amanarea rezidentiatului cu o saptamana parca si asta fiind o cursa intinsa de ministru pentru a ne dezbina, de a castiga MS timp ca urmau alegerile si era campanie, deh....sa nu dea rau la prostime...
Asa ca MS da urmatorul comunicat :
http://www.ms.ro/comunicate-de-presa.php?com=1437%20[17/10/2008%2011:54
Ministrul chemandu-ne a doua zi, la Bucuresti (eu eram in Cluj, altii pe la casele lor) la o noua runda de negocieri.
In fine, a urmat isteria cu cine merge, pe cine trimitem reprezentant, evident ca cei care au fost in pozitii de “conducere” in timpul facultatii, respective sefi de serie, sefi de ani, etc. probabil au fost sfatuiti sa stea sa invete, nu-i condamn, a fost decizia lor, si poate bine au facut, singurul lucru care m-a deranjat era ca majoritatea (desi nu erau implicati deloc) ziceau ca nu se va rezolva nimic, au recurs (anumite persoane) si la jigniri, dar asta e, cand iti propui sa faci ceva, nu te mai intereseaza ce zic ceilalti. Si bineinteles ca am facut un poll pe grupul anului, in care am rugat sa voteze.
Si singurul lucru care m-a motivat , a fost ca am primit toate voturile celor care si-au exprimat dorinta de a vota. Nici unul impotriva.
Asadar, urmatoarea zi, la Bucuresti la Ministru.(Iarasi tren, ore nedormite, bani cheltuiti, certuri cu parintii, bine ca nu aveam nevasta si copii…)
Ne intalnim toti acolo, Ministrul vine cu zambetul pe buze, isi incepe discursul de 15-20 de min, la care nu a vrut sa fie intrerupt, am fost nevoiti totusi sa-l oprim ca abera, si sa trecem la subiect…(bineinteles ca dadeau vina unii pe altii, ca ba e de vina ministrului invatamantului ca sunt prea multi studenti la cele 12 facultati de Medicina , ba ca ar avea bani MS sa pregateasca mult mai multi rezidenti, dar ca nu au nevoie, ca aduc medici din China, etc.), ba ca nu afla decat din ziare (si se uita la mine) ca in Cluj se fac proteste... L-am calmat frumos si i-am spus ca de aia am venit la negocieri, sa vedem ce putem face mai bine, "sa facem sa fie mai bine" -slogan PNL-ist pe vremea aia
Ne-a ascultat, ne-a mai propus inca o suplimentare cu doar 78 de locuri(penibil,incerca sa ne "cumpere" pe noi aia 10 care eram prezenti acoll) si ma rog, alte promisiuni, pentru viitoarea negociere, numai ca sa se amane protestul din Bucuresti ce
era programat.

Scopul lui si-l indeplinise, ne-a mai bagat pastila ca daca vrem sa se amane rezidentiatul, trebuie sa semnam toti, pe raspunderea noastra (cica, ne-a si intimidat , doar eram reprezentantii centrele universitare mari - nu raspundeam noi personal), si apoi a plecat lasandu-ne sa vb intre noi daca se amana sau nu…
Desi ultimul comunicat de presa zicea ca rezidentiatul se amanase deja cu o sapt.
Nu l-am amanat mai mult, ca am hotarat ca e de ajuns, oricum timpul pierdut nu-l mai puteam recupera, si chiar daca-l recuperam noi, ceilalti absolventi aveau timp in plus sa invete mai mult.
http://www.ms.ro/comunicate-de-presa.php?com=1438
http://www.realitatea.net/video_501931_ ... 68456.html
In fine, trebuia ca la ultima negociere, sa prezentam toti membrii, delegatii de la Organizatiile studentesti sau ma rog ceva cu statut ca sa aratam ca nu suntem de capul nostru si sustinem interesele tuturor…
Ma rog, astea s-au rezolvat, hartiile alea simbolice, imi amintesc ca am primit delegatia de la Cluj sa reprezint si studentii nu numai absolventii…iar la ultima negociere, am primit hartie si de la FASMR (sau SSMB) in fine organizatii d-astea studentesti, parca domnisoara Oana Tudorache mi-a dat-o, spunandu-mi ca organizatia ei, are statut mai « mare » decat OSM-ul din Cluj, in fine, din punctul meu de vedere nu a contat asta, pentru ca oricum eram reprezentant, dar nu mi-a placut pozitia luata, cum ca ei au avut tot rolul in suplimentarile/negocierile si in tot ce se « rezolvase » pana atunci cu rezidentiatul.
Era si normal, eu eram un necunoscut, care facuse doar o petitie on-line incorecta gramatical… care nu prea a facut mare lucru, desi cand ma prezentam Moga, lumea auzise de mine.
Trebuie insa sa contrazic parerile ramase in mintile unor oameni incapabili sa inteleaga, ca de la petitia aceea a pornit totul, ne-a unit, ne-a ajutat sa facem ceva impreuna, ca nu-mi asum eu Doamne fereste tot meritul. A pornit din Cluj, apoi in Iasi, apoi in Brasov si intr-un final a ajuns si in Bucuresti.
Dar nu mai conteaza asta, ajungem si la ultima negociere, la care e prezent si prof.dr. Florian, cel care se ocupa de formarea rezidentilor, si cel in masura sa acorde locurile la rezidentiat…
Aaaa am uitat sa va zic, ce era mai important… TOTUL ESTE POLITIC…. Adica Ministrul era PNL-ist, prof.dr. Florian e PSD-ist, si atunci cele doua partide se aflau la putere, si trebuia sa faca ceva sa dea bine...
Asa ca la negocieri, dupa ce ne-am strans iarasi toti reprezentantii…Cluj, Bucuresti, Iasi, Brasov, Timisoara (si au venit si de la Craiova la ultima negociere parca) am dat delegatiile, a vorbit iarasi ministrul speech-ul lui, mult mai rezervat, dandu-ne impresia ca nu se mai poate face mai nimic, a mai venit cu inca 100 de locuri parca, noi am zis ca nu e posibil asa ceva, ca o sa iesim in strada, etc, apoi i-a dat « autoritatea » dl prof.dr. Florian sa ne dea cate locuri are dumnealui la dispozitie…
Nu vreau sa par rautacios, dar limbajul dumnealui nu mi s-a parut demn de un medic, dar asta e alta problema, am spus cand am vazut ca nu mai sunt locuri de dat, macar sa fie ca anul trecut (2007) cu toate ca stiam ca acum erau si cele pe post la tara… si asa am ajuns la 2327…
E o diferenta nu ? De la 1902 la 2327… 425 de locuri in plus.

http://www.ms.ro/comunicate-de-presa.php?com=1442
Mai exact, reusisem(impreuna cu colegii si prietenii mei) in final urmatoarele :
- suplimentarea pozitiilor(locuri si posturi) scoase la concursul de rezidentiat 200 cu locuri, pana la nivelul locurilor din 2007(suplimentara efectiva cu 279 de locuri) (astea sunt si acelea 78 din negocierea precedenta, dar sunt pe loc)
-publicarea pana la 15 dec 2008 a tematicii si bibliografiei pt rezi 2009
-publicarea cu 6 luni inaintea reziului a posturilor si a locurilor
Obiectiv aveam aproximativ :
-689 locuri pe post
-500 pe medicina de familie
-1138 pe loc pe diferite specializari

In total 2327 de locuri si posturi ca anul trecut(2007) (fara sesiunea din vara in care au mai fost peste 700 de posturi scoase la concurs...)
Cei din Bucuresti insa nu erau multumiti, nici eu, dar cam obosisem dupa atata alergatura, si au depus actele pentru un protest in fata ministerului…
Deplorabil a iesit, 20 de oameni , impreuna cu mine si kooksee care era in trecere ( venise sa rada ulterior de noi pe forum), fara nici un efect sau ecou, un protest stins care arata ca desi in Bucuresti sunt mult mai multi absolventi ca in Cluj, sau Iasi sau Brasov, totusi nu sunt uniti, si mai departe nu comentez, ca iara intru in politica.

Deci cine vrea sa faca ceva poate sa faca! Ar trebui sa fie o tara libera, in care s-ar face mult mai multe daca oamenii ar fi solidari si uniti, sa se sprijine intre ei, nu numai in interes propriu, ci pentru un interes comun, mult mai important pe termen lung.
Daca te lupti cu sistemul, vei primi atat timp cat te vei lupta, atunci cand o vei lasa moale, nimeni nu-ti va da nimic.

Lumea de azi, se multumeste cu putin, numai sa primeasca ceva.

Cei buni pleaca pentru un trai mai bun in afara granitelor, cei descurcareti reusesc oricum, cei care vor sa faca ceva, sunt repede anihilati, le si inchide gura sau li se promite o bucatica din ciolan, si de asta s-a ajuns in starea asta de
« impuissance »…

Concluzionand, de ce am scris topicul asta? Pentru ca m-a rugat b3, sa ramana pentru posteritate, un exemplu concret de lupta impotriva sistemului si speranta ca se poate. Speranta exista, cand nu mai exista in tara ta, poti pleca, pentru ca nu te tine nimeni sclav sau legat de glie.
PS : Ma voi limita de a da reply celor care sunt interesati cu adevarat de ceea ce a fost atunci, sau daca vor sfaturi pentru ceea ce vor sa faca(daca se gandesc sa faca ceva).
Apoi, cand o sa vad ca nu mai am nimic de zis, o sa ma retrag de pe forum, pentru ca e mare pierdere de timp si am lucruri mult mai importante de facut si realizat."
A plecat dupa ce s-a batut cu sistemul si a obtinut ceva concret de care au beneficiat si altii gen astia care au terminat UMF Bucuresti. Ma intreb de ce au iesit doar doar 20 de bidoneli, pardon davilieni? De "curajosi" ce sunt, doar eu cred ca sunt niste lasi ordinari. :lol:
Last edited by paulstr10 on Sun Jan 28, 2018 9:56 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sun Jan 28, 2018 9:55 pm

paulstr10 wrote:E deschis topicul asta de mine, nu de altcineva de pe aici. Ma intalnesc cu oricine de aici. Dar sa-mi spuna sa vin pregatit cu ce am nevoie.

vino imbracat cu pantalonii maro

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 10:06 pm

paulstr10 wrote:http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?f=3&t=18418 " MumaPadurii » Sun Mar 01, 2015 10:35 pm Si ce? Si eu umblam beata penis prin regie acum vreo 10 ani si uite ce bine am ajuns."
:peace:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sun Jan 28, 2018 10:08 pm

da, ce-i cu asta?
i stand by my statement

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 10:20 pm

Eu nu doresc sa discut cu oameni care se autodistrug prin alcool, droguri, jocuri de noroc etc. si nu ma refer la bautul ocazional sau in cantitati mici, ci la heavy drinkers care se duc spre zona de coma alcoolica. Sunt oameni bolnavi care au nevoie de ajutor. Ii compatimesc pana la un punct, dar daca se complac in viciul lor asemenea oameni trebuie evitati.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sun Jan 28, 2018 10:32 pm

in citatul pe care il dai scrie c-am ajuns bine, nu ca m-am autodistrus

dar nu-i nimic, stiu ca esti mai incet la partea cu intelesul textelor scrise
medicale sau nu

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sun Jan 28, 2018 10:34 pm

paul, trece viata pe langa tine
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 10:47 pm

paulstr10 wrote:
MumaPadurii wrote:Patania colegului nostru (de forum, nu de medicina) ridica o problema interesanta.

Care sunt metodele prin care o persoana care nu este apta sa practice medicina, poate fi impiedicata in mod legal de a deveni un pericol pentru pacienti?
E evident ca sistemul de filtrare bazat exclusiv pe rezultatele academice (credite, examenul de licenta sau rezidentiat) este deficitar.

Intr-un sistem feudal unde seful de sectie/de catedra/rectorul taie si spanzura, ei reprezenta si sistemul de control, dar un astfel de control are dezavantajul evident ca lasa loc abuzurilor.
Deci care ar fi solutia care sa impiedice abuzurile, dar care sa lasa posibilitatea filtrarii si indepartarii unor eventuale pericole publice?

In tari unde sistemul de rezidentiat este asemanator celui din Romania (se ajunge acolo exclusiv pe baza rezultatelor academice si esti legat pe toata durata pregatirii de acelasi centru docent), exista cazuri in care au ajuns in sistemul medical persoane care nu erau apte sa practice specialitatea respectiva si n-au putut fi indepartate din cauza acestui sistem.
Intr-un caz au vrut sa elimine respectiva persoana dupa 1-2 ani, cand si-au dat seama cu ce au de-a face, dar a venit cu avocatii si pana la urma au lasat-o in pace ca spitalul docent n-a avut chef de procese.
In alt caz persoana a fost eliminata de cateva ori, insa de tot atatea ori a dat rezidentiatul si a ales aceeasi specialitate si acelasi centru, pana au trebuit sa-o treaca, ca altfel le-ar fi venit pe cap in fiecare an si le ftea toata sectia.

Adica e mai greu sa-i dai un st in kr respectivului (si din punct de vedere uman, si legal), pentru ca presupune sa-l elimini cu totul din sistemul de rezidentiat. Si daca totusi i-l dai, cum nu ai niciun control asupra cui vine sa lucreze pe sectia ta, se poate intoarce de cate ori vrea.

Asta nu cred ca s-ar fi putut intampla intr-un sistem unde intri in rezidentiat pe baza de interviu (adica spitalul decide daca te accepta, nu le esti repartizat) si mai ales in care ai o perioada de cateva luni de proba in care oamenii pot sa isi dea seama daca esti sau nu apt sa practici medicina si in care te pot da afara, nu ramai 4-6 ani pe capul lor.
Asa nu depinzi nici tu exclusiv de ei ca centru docent si daca nu te trateaza cum trebuie esti liber sa pleci, dar nici ei nu sunt obligati sa te suporte si pot sa-ti dea oricand un sut in kr daca esti inapt.
AUZITI CE ZICE INDIVIDA ASTA CA DEPINZI EXCLUSIV DE VREREA ONORATILOR DACA TE PASTREAZA SAU NU SI ADMITEREA SA SE FACA PRIN INTERVIU. POATE AR TREBUI SA AIBA NISTE CRITERII PE BAZA CARORA SA TE PASTREZE SAU NU, DE PERFORMANTA PROFESIONALA , DE INTEGRITATE MORALA PE CARE NU CRED CA O ARE MADAM DIN MOMENT CE FACE DEFENSIVA PENTRU CORUPTII UMF BUCURESTI.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 10:50 pm

paulstr10 wrote:http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?f=3&t=17734 " MumaPadurii » Fri Jan 31, 2014 4:09 pm
ar trebui sa facem un fel de lant de siguranta
fiecare sa cunoasca pe altcineva si sa ne anuntam intre noi atunci cand dam coltul
eu nu cunosc pe nimeni, dar la mine e simplu, daca nu mai scriu mai mult de 2 zile inseamna ca am murit
mai sigur ar fi sa cunoasteti mai multe persoane
si sa nu fiti prieteni prea buni, ca atunci puteti sa mergeti impreuna in excursii, sa muriti in acelasi timp in accidente de masina, mancati de urs... prieteni pe facebook, e impersonal si acolo se afla imediat orice de genul asta"
Din cauza asta tot se baga in seama si scrie mult duduia asta ca sa stie lumea ca n-a dat coltul un mare om ca ea. :lol:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 10:57 pm

https://www.youtube.com/watch?v=8aE4a9gbpLY Acultati-l pe Antonie Iorgovan ce a spus despre masonerie, unde multi din UMF Bucuresti sunt membri.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 10:58 pm

UMF BUCURESTI = PENALI + MASONI (KABALISTI)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Jan 28, 2018 11:02 pm

Pentru azi ajunge cat am postat. Ma voi intoarce zilele urmatoare si sper ca unii au inteles mesajul meu. Nu se baga de partea mea/ sunt neutri nu ma deranjeaza, dar daca fac defensiva pentru jigodii si ma ataca devin tinte pentru mine.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Mon Jan 29, 2018 12:18 pm

erai mai amuzant cand amenintai cu datul in judecata
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 29, 2018 3:25 pm

Chingachgook wrote:
paulstr10 wrote:Ai origine mai umila si simti nevoia sa dai la cap alora care au origine mai buna Alino?


tata a luat primariatul in domeniul lui, nu imi vorbi mie de origine umila
cred ca sunt singurul de aici cu ascendenta nobiliara (indepartata dar mai bine decat nimic)

Se pare ca unii doar titlul il au, calitatile unui nobil se pare ca lipsesc cu desavarsire. De ce vorbeste la masculin despre sine madam radiolog? Se crede barbat sau care e treaba? 8)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 29, 2018 3:28 pm

paulstr10 wrote:Ciclul UMF: Intri tanar, cu ceva idealuri (materiale, intelectuale, personale etc.) treci prin UMF unde inveti multe despre natura umana si mai putin meserie (aia e pentru SSMB(oi) si pilele lor), te sonezi avand de-a face cu impostorii si schizofrenicii UMF, cu chiu cu vai termini si ajungi cu hartoaga in mana. Acum esti licentiat in medicina si le spui tuturor ca tu esti doctor, desi poate stii mai putin decat altii care n-au facut medicina, dar deh ai patalmaua.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 29, 2018 3:41 pm

UMF Bucuresti = CORUPTIE, INCOMPATIBILITATE, PLAGIAT, DELAPIDARE, TRAFIC DE INFLUENTA, SANTAJ = MAFIE


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests