UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

care ne mananca zilele
paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 10:07 pm

Du-te ba in 3.14zda matii gavrilescule. Stai acolo in cabinetul tau de oftalmologie. Degeaba ai studiat analizorul vizual ca creierul se pare ca iti lipseste cu desavarsire. Au smardoaicele testicule mai mari ca tine. Du-te dupa rege in gropa daca iti este asa drag.
Last edited by paulstr10 on Sat Dec 16, 2017 10:15 pm, edited 1 time in total.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 10:08 pm

Du-te si tu in 3.14zda matii mumapadurii, jegoaso.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 10:11 pm

Pana sa moara regele l-a durut pe vreunul dintre voi in cur de el? Bineinteles ca nu. Acum ca omul a murit va **** grija de el si de viata lui.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 10:15 pm

phat skidz am observat ca a postat recent pe alte topicuri si nu intervine. Foarte bine ii pun eu la punct pe astia care comenteaza ca sa se afle in treaba prin orice mijloc va fi nevoie.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42556
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sat Dec 16, 2017 10:19 pm

andy gavrilescu wrote:ba ma lasi, daca taica-tau era de o varsta cu regele, inseamna ca si tu esti de o varsta cu Margareta si Duda, cred ca pe motiv de varsta te-au exmatriculat de fapt. te-au scos la pensie, nu stiu de ce ai luat-o ca pe o exmatriculare. sa nu te mai lase sa dai degeaba banii pe 6 ani de facultate ca nu ai cand sa ii scoti din profesia de medic.

:)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 10:19 pm

Pentru zdreantapadurii ramane invitatia valabila la ceas. O astept sa ma fac lepra, nino nino, jena si cum m-a mai facut ea, dar in fata nu asa de la mii de kilometri distanta. Va primi un raspuns pe masura fu ta tu ra.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42556
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sat Dec 16, 2017 10:22 pm

nu accept invitatii decat de la oameni interesanti
tu tot rumegi aceleasi replici de 18 pagini

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 10:23 pm

Pentru oftalmolog am 28 de ani, nu varsta lui Margareta si Duda. Daca mai imi raspunde fie si o singura data domn oftalmolog il iau la jigniri mult mai repede decat le voi lua pe smardoaice.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 10:26 pm

Tutapadurii nu accepta pentru ca e o lasa si jumatate, doar gura e de ea. Pentru mine astfel de oameni ca ea valoreaza mai putin si decat moneda de un ban.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42556
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sat Dec 16, 2017 10:28 pm

paul wrote:Pentru oftalmolog am 28 de ani, nu varsta lui Margareta si Duda. Daca mai imi raspunde fie si o singura data domn oftalmolog il iau la jigniri mult mai repede decat le voi lua pe smardoaice.

ce-i, andy, n-ai mai auzit de copii facuti la 68 de ani?
tu crezi ca se pot face 3 specialitati daca ai acasa obligatii cu nevoi speciale?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42556
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sat Dec 16, 2017 10:32 pm

paulstr10 wrote:Tutapadurii nu accepta pentru ca e o lasa si jumatate, doar gura e de ea.

exista o diferenta intre a nu fi las si a fi nebun
bine, nu ca ai fi in stare sa discriminezi intre notiunile astea doua, tu crezi ca toate actiunile tale in general reprezinta dovezi de curaj

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sat Dec 16, 2017 10:35 pm

dupa cum vorbesti pari coleg cu ion iliescu
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 10:36 pm

Hai sa mai sap pe forum si sa incep sa aflu cat mai multe despre jegosii astia gen jigodiapadurii si altii. Cu nevoi speciale sunt astia care au crescut langa big si asculta manele, desi cica sunt intelectuali rasati. Am liniste din partea unora sau trec la atac de unii vor plange si ma vor tine minte toata viata?

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sat Dec 16, 2017 10:38 pm

hai cu atacul!
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 10:39 pm

Si dupa cum vorbeste domn oftalmolog pare ca e o femeie la care cineva a gresit sexul. Sa se duca sa-si faca schimbare de sex sau macar sa-i se puna niste testicule sa nu creada lumea ca e vreun travestit.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sat Dec 16, 2017 10:40 pm

caut poze cu Regele Mihai pt un album de colectie. tatal tau avea vreo poza cu el pe vremea cand erau colegi?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sat Dec 16, 2017 10:41 pm

paulstr10 wrote:Si dupa cum vorbeste domn oftalmolog pare ca e o femeie la care cineva a gresit sexul. Sa se duca sa-si faca schimbare de sex sau macar sa-i se puna niste testicule sa nu creada lumea ca e vreun travestit.

momentan incerc cu hormoni, sper sa reusesc.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 10:44 pm

Gata s-a inteles. Deci nenea andi e un doftoras care a terminat la Craiova. A terminat aia conteaza ca a fost primul sau ultimul din promotie putin relevant, dar din postari se deduce ca a facut medicina doar pentru bani, ca e genul care lasa capul in jos ca o 3.14zda ce e, ca e bun doar de dat din gura si sfaturi (pe care eu nu i le-am solicitat). Si mai mult nu ma intereseaza fundul lui pentru ca e irelevant pentru mine, sa-si vada de cabinetul lui acolo VIP-ul asta (very important parrot).

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 10:59 pm

Nu am in casa poze, dar cred ca sapand putin se poate afla daca a fost asa sau nu. Nu cred ca mama ar avea motive sa inventeze asa ceva. Daca tata si regele nu mai traiesc, mai traieste Constantin Balaceanu Stolnici cu care tata a fost coleg la facultatea. Cauta-l pe el si spune-i numele Ungureanu Paul ca tot astfel l-a chemat si pe tata. Nu stiu cat de bine s-au cunoscut sau poate nu-si mai aduce aminte de el. In ceea ce priveste pozele, eu nu dau poze personale nimanui, nici macar pe facebook nu pun prea multe poze pentru ca am motivele mele.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 11:13 pm

Acum e randul zdrenteipadurii. Deci a facut liceul intr-un oras, locuind aproape de big. Probabil a fost o eleva si studenta buna, a terminat cu o medie mare liceul si facultatea. A prins un rezidentiat pe endocrinologie, a vazut cum e viata in spitalele din Romania, nu i-a convenit si a emigrat pentru o viata mai buna, de inteles. Profeseaza in afara, cel mai probabil Germania, e un bun profesionist, dar sare repede la gatul cuiva. Din moment ce spunea ca ea n-are nevoie de apartenenta la o comunitate si ca vrea sa fie apreciata pentru calitatile ei individuale este vanitoasa sau egoista. Mai mult nu doresc sa o analizez pentru ca nu e o persoana pe care sa doresc sa o cunosc deloc si de ce sa pierd eu timp sapand pe un forum pentru cineva caruia nu i-as da nici buna ziua, chit ca m-ar scuipa toata lumea pentru asta.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 17, 2017 12:58 pm

http://romanialibera.ro/special/investi ... oni-159595 "In ASM exista mai multi medici care fac parte din masonerie. Vlad Ciurea si Ioan Lascar, primii doi din lista noilor membri ai Academiei, dupa numarul de voturi obtinute, ar fi masoni, ne-au declarat surse din UMF. Cel de-al doilea ne-a confirmat acest lucru. In revista "Masonic Forum" apar interviuri cu ei, in care sunt numiti "venerabilul frate". Despre Ioan Lascar se scrie, in numarul 28 al revistei: "Comisia medicala a Marii Loji Nationale a Romaniei are inalta calificare, fiind condusa de al nostru Venerabil Frate Ioan Lascar". Apare si un interviu cu acesta, in care recunoaste ca si-a dorit mereu sa intre in masonerie. Prof. dr. Ioan Lascar ne-a declarat ca intrarea in francmasonerie "este o optiune personala, fara legatura cu profesia". "Perfectionarea spirituala nu are nimic de-a face cu perfectiunea profesionala.
Poate fi insa benefica meseriei de medic, pentru ca poate sublima ceea ce este pozitiv in om." Prof. dr. Vlad Ciurea este mentionat in numarul 28 al revistei de un mason care marturiseste ca a scris un articol "ca semn al profundei aprecieri pentru Venerabilul Frate Vlad Ciurea, medic, profesor". Profesorul Ciurea ne-a declarat ca nu confirma si nici nu infirma informatia ca ar fi mason, precizand ca fiecare este liber sa creada ce vrea. Unul dintre cei mai importanti medici, membru al masoneriei, este prof. dr. Irinel Popescu, care are grad 33 si declara pentru numarul 16 al revistei amintite ca a intrat in aceasta organizatie gratie relatiei cu unul dintre pacientii sai. Surse din UMF declara ca si Laurentiu Mircea Popescu ar fi membru marcant al masoneriei si ca ar avea "grad 66 sau 33", insa aceasta afirmatie nu a putut fi probata."
https://www.cotidianul.ro/lista-masonilor-din-romania/ "SANATATE: In ciuda secretomaniei care insoteste activitatea masonilor, exista informatii certe ca acestia sint puternic reprezentati si la virful sistemului sanitar. Numai in Senatul Universitatii de Medicina, se zice, ar fi 12 masoni, iar dintre sefii de spitale, majoritatea fac parte dintr-o Loja sau alta.
Printre acestia, putem sa-i enumeram pe Eugen Pascal Ciofu, Ovidiu Bajenaru, Petru Calistru, Leon Zagreanu, Eugen Bratucu (director la Caritas), Sorin Simion (director al Spitalului Colentina), Mihai Coculescu, Laurentiu Mircea Popescu (zis “don Lorenzo”, senator PSD si rector). In rindul medicilor, celebru este cazul doctorului Irinel Popescu (gradul 33). Si tot medic-mason este si doctorul Alexandru Ciocilteu." Ziarele Romania Libera si Cotidianul mint si de fapt astia nu sunt munsoni, pardon mansoni, aoleu iar am gresit masoni. Cati alti membri ai UMF-ului or fi masoni dastia? Din cauza asta nu sunt saltati nemernicii astia ca sunt masoni. Ce daca i-au saltat pe Burnei si Pahoni s-a eradicat coruptia din UMF Bucuresti? Sa-i salte pe cat mai multi dintre ei cu putinta, in special pe astia cu functii mari.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 17, 2017 1:00 pm

http://www.ziarulring.ro/interviu/popa- ... i-ceauescu "Sunteţi membru al masoneriei?
De unde ştiţi că sunt mason?! Când am fost atras în această organizaţie, mi se părea una serioasă şi aplicată spre bine. În România s-a cam exagerat. S-au făcut atâtea loji şi atâtea discuţii faţă de această calitate, încât a devenit cam excedentă pe poziţie. Eu aveam un prieten foarte bun, Ştefan Iordache, un mare actor. Era susţinătorul unui tip de partid sau de organizaţie care să fi spus: „Cel mai bun doctor din partidul meu este Ionescu”, iar Ionescu să fi spus: „Cel mai bun actor din partidul meu este Ştefan Iordache”. Se gândea la un elitism, către partea aceasta voia să ajungă."

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 17, 2017 4:10 pm

http://cetateanul.net/articol-principal/irinel-popescu/ "Mirajul proiectelor europene, dar și „lăcomia” pentru cumulul de funcții și calități academice l-au determinat pe chirurgul Irinel Popescu să semneze contracte pentru care este plătit ca și cum ar munci, în medie, peste 20 de ore/zi. Zi de zi, practic, Irinel Popescu este profesor universitar la UMF „Carol Davila”, chirurg și șef de secție la Institutul Clinic Fundeni, prorector și director de cercetare la Universitatea „Titu Maiorescu” (privată), chirurg și coordonator al secției de chirurgie la Spitalul privat „Oncofort” și manager, coordonator sau director de proiect la trei proiecte europene, unul pentru Academnia Medicală (unde este și președinte) și două pentru Institutul clinic Fundeni...Cu această ocazie s-ar putea constata și că Irinel Popescu ar fi încasat ilegal indemnizațiile de la proiectele europene, deoarece a depășit limita legală de număr de ore plătite (maxim 13 ore/zi, potrivit legislației europene." Pai da unii au timp pentru nspee mii de functii, eu sunt o lepra ca am facut doi ani de facultate in paralel. Ce "jigodie" de om sunt in mintea unora care au postat pe aici.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Sun Dec 17, 2017 5:06 pm

paulstr10 wrote:Pe una am facut-o sa taca, mai raman doua de redus la tacere. Nu merge reducerea la tacere cu propriile cuvinte, voi deveni mai dur daca situatia o va cere. Se va afla tot despre voi din surse directe si indirecte si se va da de pamant cu voi cum n-a dat nimeni in viata voastra.

asa asa
fii dur si neinduplecat
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Sun Dec 17, 2017 5:10 pm

paulstr10 wrote:
andy gavrilescu wrote:poti sa ai bunul simt ca macar intr-o zi de doliu national sa te abtii de la a scrie rahaturi? macar pt Rege

Vrei sa stii cate ceva despre regele Mihai? Tata i-a fost coleg de clasa in liceu. Am intrebat-o pe mama daca a zis tata vreodata ceva despre mai ales ca l-a cunoscut cat de cat. A spus ca da intr-adevar regelui i-a pasat de oameni si cam atat. In ceea ce priveste partea cu rahaturile canta si tu la alta masa. Vreti sa trollati sau sa faceti pe interesantii, faceti-o in alta parte. Nu am nevoie de nimic din partea ta in ceea ce priveste partea cu protestul pentru ca nu ai facut medicina la UMF Bucuresti. In ceea ce ii priveste pe ceilalti sunt lamurit in privinta lor, eu caut un anume tip de oameni gen festina, swiss etc. Oameni care actioneaza in lumea reala, nu bagatori in seama, trolli, avocati ai diavolului etc. Parerea mea in privinta decesului regelui Mihai: a murit un om bun rau cum a fost il va judeca Dumnezeu, dar moartea este o faza fireasca a vietii si nu trebuie facut mare caz de asta, toata lumea moare mai devreme sau mai tarziu. Mor zilnic multi oameni, pentru ei de ce nu plangi si plangi pentru un om pe care nu l-ai cunoscut deloc. Sunt curios daca se va tine doliu si cand va muri Iliescu, Basescu, Nastase etc., puternicii zilelor astea. Se va tine doliu si atunci?


singurul lucru de care imi pare rau e ca nu erai pe aici cand facea holidei circul ala.

100% va fi doliu national dupa ce moare basescu

Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sun Dec 17, 2017 7:20 pm

Si daca as fi fost ce s-ar fi intamplat? Probabil a crezut ca Basescu a fost varianta mai buna decat Nastase sau Geoana sau ca ar fi meritat sa nu fie suspendat si demis. Eu l-am votat in 2014 pe ficusul de la Cotroceni pentru a-l da jos pe Ponta, nu pentru ca as fi fost partizan al PNL-ului sau mai stiu eu ce. Recunosc ca am facut o greseala, trebuia sa-mi anulez votul cum am facut la localele din 2016.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Dec 18, 2017 8:48 pm

ati vazut asta pe fb? cica video acestei manele e filmat in biblioteca umf carol davila. puteti confirma?

Last edited by andy gavrilescu on Mon Dec 18, 2017 8:55 pm, edited 1 time in total.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Dec 18, 2017 8:52 pm

caracterul meu nu se poate discuta
de minti frustrate si ne-mplinite :))

parca-i paul
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Dec 18, 2017 8:56 pm

il astept pe paul la 20.30 sa-mi raspunda daca cunoaste biblioteca respectiva

tag paulstr10
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Dec 18, 2017 9:42 pm

andy gavrilescu wrote:il astept pe paul la 20.30 sa-mi raspunda daca cunoaste biblioteca respectiva

tag paulstr10

Da este biblioteca de la Facultatea de Medicina situata la etajul 1 in stanga scarilor imediat dupa ce urci, este pentru anii mici ai facultatii. La parter este alta biblioteca pentru anii mai mari de studiu. Frustat eu? Pai daca eu sunt frustrat, aia care se duc in instante pentru drepturile lor cum sunt? Mega frustrati. N-am stiut ca a-ti apara drepturile inseamna ca esti frustrat, ma intreb cum ai fi actionat tu daca pateai ce am patit eu. Dar vreau un raspuns sincer, nu unul de dragul de a zice ceva. Si asta e ultimul raspuns pe care ti-l dau. Ai primit prea multa atentie din partea mea. Nu ai fost student/absolvent al UMF Bucuresti, deci nu esti eligibil pentru un protest impotriva lor. Vrei sa cureti mediul academic medical din orasul unde ai studiat, strange colegi din UMF-ul unde ai facut si iesiti la protest impotriva lor. Eu pe astia de la Davila nu pot miza, m-am convins de asta, dar vreau ca acest topic sa ramana marturie peste ani ca cineva a luat atitudine impotriva lor ca urmare a unei experiente negative, recte o exmatriculare si a altor lucruri.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Dec 18, 2017 9:43 pm

andy gavrilescu wrote:ati vazut asta pe fb? cica video acestei manele e filmat in biblioteca umf carol davila. puteti confirma?


http://www.b365.ro/biblioteca-bucuresti ... 91607.html

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Dec 18, 2017 9:51 pm

Urmeaza sa zica unii ca de fapt nici n-am fost student la UMF Bucuresti. Uitati aici carnetul meu de student, unde mi-am acoperit fata. Seamana cu al studentilor de la Medicina, stampilele seamana, dar bineinteles ca nu e pe bune, e un "fals" ordinar.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Dec 18, 2017 9:55 pm

bine poti sa nu ma mai bagi inseama nu ma interseaza, dar ce parere ai despre filmarea unei manele acolo? sunt unii destul de revoltati pe facebook, actuali studenti si chiar absolventi de acolo. eu zic ca sunt indreptatiti. niste manelisti care sa ia cu asalt (contra cost desigur ca cineva a incasat niste bani) biblioteca unei facultati de medicina? mi se pare ca o pangarire a unui loc sacru, e scandalos
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Dec 18, 2017 10:04 pm

http://evz.ro/incursiune-in-facultatea- ... tori-.html Si ce-i mira pe unii ca se filmeaza videoclipuri de diverse genuri muzicale acolo? Se inchiriaza aceste spatii pentru filme, videoclipuri muzicale etc.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Dec 18, 2017 10:08 pm

Daca mi se spune cum ar fi actionat andy gavrilescu daca ar fi fost in situatia mea ii voi raspunde si eu la intrebare.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Dec 18, 2017 10:15 pm

ce situatie? am fost in situatia de student la MEDICINA si nu mi s-a intamplat nimic neplacut, ba chiar am mai luat si bursa cand si cand (nu sociala). si nu am parinti doctori sau magistrati, ci dimpotriva.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Dec 18, 2017 10:17 pm


paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Dec 18, 2017 10:32 pm

Bun parea mea despre acest videoclip este una proasta. Este o asociere intre cultura unui grup etnic, ca de obicei acest gen muzical este cantata de o anumita etnie, si cultura, pentru ca biblioteca este un spatiu cultural, acolo se gasesc carti de diversi autori, romani si straini, din diverse domenii. Aceasta fiind biblioteca a UMF-ului contine preponderent daca nu in totalitate carti medicale.
Last edited by paulstr10 on Mon Dec 18, 2017 10:39 pm, edited 1 time in total.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Dec 18, 2017 10:32 pm

Dar ce parere are andy gavrilescu despre aceasta animatie? https://www.youtube.com/watch?v=0V6hiSKRw68

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42556
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Mon Dec 18, 2017 10:59 pm

andy gavrilescu wrote:bine poti sa nu ma mai bagi inseama nu ma interseaza, dar ce parere ai despre filmarea unei manele acolo? sunt unii destul de revoltati pe facebook, actuali studenti si chiar absolventi de acolo. eu zic ca sunt indreptatiti. niste manelisti care sa ia cu asalt (contra cost desigur ca cineva a incasat niste bani) biblioteca unei facultati de medicina? mi se pare ca o pangarire a unui loc sacru, e scandalos

Mai erau niste penibili din Targoviste care se scandalizasera dupa ce filmase KFC o reclama in care un pitic gol se arunca de pe Turnul Chindiei. Ca le pangareste lor simbolul sacru al orasului.
Tampenii.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests