UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

care ne mananca zilele
User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30353
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Jan 29, 2018 3:46 pm

Lui paul i-a venit ciclul.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42562
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Mon Jan 29, 2018 3:58 pm

vai, ce gluma proasta, andy
te-ai intrecut pe tine insuti

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30353
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Jan 29, 2018 4:12 pm

Pai nici nu stiu ce glume sa fac cu paul. Serios acum, ce ar merita?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42562
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Mon Jan 29, 2018 4:12 pm

un ban

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 29, 2018 7:50 pm

Un ban, 5 bani, 10 bani, 50 de bani voi da si eu cand crapa madam endocrinolog. Voi fi ala care arunca cu bani in urma mortului. :devil:

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30353
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Jan 29, 2018 7:51 pm

Ei poftim o gluma de la paul
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 29, 2018 8:03 pm

paulstr10 wrote:
paulstr10 wrote:http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?f=3&t=17734 " MumaPadurii » Fri Jan 31, 2014 4:09 pm
ar trebui sa facem un fel de lant de siguranta
fiecare sa cunoasca pe altcineva si sa ne anuntam intre noi atunci cand dam coltul
eu nu cunosc pe nimeni, dar la mine e simplu, daca nu mai scriu mai mult de 2 zile inseamna ca am murit
mai sigur ar fi sa cunoasteti mai multe persoane
si sa nu fiti prieteni prea buni, ca atunci puteti sa mergeti impreuna in excursii, sa muriti in acelasi timp in accidente de masina, mancati de urs... prieteni pe facebook, e impersonal si acolo se afla imediat orice de genul asta"
Din cauza asta tot se baga in seama si scrie mult duduia asta ca sa stie lumea ca n-a dat coltul un mare om ca ea. :lol:

:peace:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Mon Jan 29, 2018 8:08 pm

Revin maine cu noi postari. :rightblinky:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42562
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Mon Jan 29, 2018 8:11 pm

Nu e nevoie sa ne-anunti.
Din experienta pe care o avem cu nebunii stim deja ca nu se lasa descurajati de faptul ca nu-i asculta nimeni.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30353
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Mon Jan 29, 2018 8:37 pm

paulstr10 wrote:Revin maine cu noi postari. :rightblinky:

Nu mai, multumim
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
elddar
senior
senior
Posts: 149
Joined: Tue Aug 22, 2006 1:45 pm
Location: stau in nor si cant la harpa...

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby elddar » Mon Jan 29, 2018 8:51 pm

MumaPadurii wrote:un ban

Up !
,,[..]I walk to the horizon
And there I find another[...]"

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Jan 30, 2018 5:49 am

elddar wrote:
MumaPadurii wrote:un ban

Up !

Up. 7 Up. Urmatoarea postare sa fie veacul urmator ai auzit ba?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Jan 30, 2018 5:53 am

paulstr10 wrote:http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?f=18&t=1071&hilit=mita&start=80 "Vax. Si ce mare chestie ca nu impui? Numai ticalosii impun.
Chiar si sa nu refuzi e rau. Toti doctorii care nu refuza participa la propagarea acestui sistem. Pacientul o simte ca pe o impunere. Nu alearga ei dupa tine pe hol sa-ti vare banii in buzunar degeaba. Si nu, nu alearga de recunostinta. Vlad are dreptate, e o naivitate sa-ti inchipui ca-ti dau bani din recunostinta. Nu zic ca in unele cazuri nu e si recunostinta atunci cand iti dau banii, dar banii in sine n-au legatura cu recunostinta.
Am luat si eu spaga cand am inceput rezi in Romania si nu ma simteam bine cand o faceam, desi lucram mult peste program si as fi putut zice ca meritam banii aia (de fapt asta era si scuza mea de atunci). Pana la urma m-am decis sa n-o mai fac pentru ca nu voiam sa fiu si eu raspunzatoare de propagarea acestui sistem oribil. Ma rog, si am trecut si eu de atunci de multe ori prin experienta asta cu alergatul dupa mine pe holuri si varatul banilor cu de-a sila in buzunar. Odata n-am putut refuza, pur si simplu mi-a fost rusine sa fac scandal, dar de cate ori am refuzat m-am simtit foarte bine si nu as mai lua spaga, chiar daca m-as intoarce in Romania.
Ma socheaza cat de multi colegi din generatia mea sau viitori medici privesc chestia asta cu detasare, ba chiar privesc spaga ca pe un drept, ca pe ceva ce e normal ca pacientii sa dea. "Daca nu cer e ok". Lol. Intai incepi prin a primi, apoi te frustreaza daca pacientul nu da (cum zicea ares ca ar fi fost frustrat, de parca meseria lui nu era sa stea cu pacientii si de parca ar fi fost treaba lui sa le cumpere oxitocina), apoi incepi sa ii judeci "uite si nesimtitul asta, nu mi-a dat nimic", apoi sa te porti inconstient mai bine cu cei care iti dau ceva (ca te simti obligat, mi-a dat omul, nu se poate sa nu-i fac si RMN), apoi sa fii mai morocanos cu cei care nu dau etc. Si ne mai miram ca pacientii alearga dupa noi pe holuri cu plicurile in mana."
Deci da mumapadurii a trait pe pielea ei sistemul bolnav, nu i-a convenit si a taiat-o in afara. De inteles ca n-a vrut sa se sacrifice si sa faca foamea, dar de ce mama naibii sare la gatul cuiva care s-a luat de gulerul cu sistemul dupa ce a fost umilit de acesta?

:peace:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Jan 30, 2018 5:56 am

Madam endocrinolog recunoaste ca a luat mita. Oare mai trebuie ceva atunci cand recunosti singur ca ai comis o infractiune pedepsita de Codul Penal? Da, mai trebuie doar un mandat de arestare pe numele doamnei Mumapadurii. 8)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Jan 30, 2018 5:57 am

Mumapadurii = Spagara

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Jan 30, 2018 6:01 am

paulstr10 wrote:http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?f=3&t=19791 "MumaPadurii » Mon Jan 23, 2017 3:14 pm
Nu, eu merg sa fac turism sponsorizata de firmele de medicamente cu care lucreaza sotul. Sau cu care lucrez eu, de ce nu, deunazi am fost la o serata dansanta in Las Palmas, platita de o firma de medicamente de la care ii oblig pe pacienti sa cumpere, desi au dreptul sa obtina medicamentul gratuit prin intermediul statului." "Da, toti jecmanim pacientii pentru comisioane sau ca sa facem turism. Ce naiba s-or fi trezit astia sa se ia de Burnei?
Si ia stai asa, nu se practica oricum plagiatul la lucrarea de doctorat pe scara larga? Ce-aveti, mai, cu Ponta?" Cine imi tine mie lectii de obiectivitate si etica profesionala. Clar sunt o lepra in mintea unora. "In mintea stramba si lucrul drept se stramba" - parintele Arsenie BOCA Cat adevar in spusele astea, facand abstractie de cine a spus asta, ca poate se gasesc unii sa faca ei vreo interpretare in favoarea lor.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Jan 30, 2018 6:04 am

MumaPadurii wrote:frate, ce lenti sunteti

de-abia dupa 4 pagini te-ai prins ca-i caz de nino, nino?

pana si jomil si-a dat seama mai devreme si s-a retras cu coada intre picioare dupa ce initial il mangaia intelegatoare pe cap ca nu-i la el problema, ci ca suntem noi frustrati

Mumapadurii e caz de nino nino al politiei. Mumapadurii la puscarie cu tine spagaro! Huuuoooooooooooooooo infractoareo.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Jan 30, 2018 6:08 am

MumaPadurii wrote:
paulstr10 wrote:Buna seara, deschid acest topic pentru ca am fost o victima a mafiei din UMF care m-a exmatriculat ilegal
[...]
vreau sa stiu daca gasesc suport pentru un protest masiv la facultate si la rectorat.

Ti-am cerut eu ceva de pomana?


Bai jena, vrei sa iesim sa protestam pentru kru tau, deci da, ceri de pomana. Si, ca toti cersetorii, scuipi cand nu obtii ce voiai.

paulstr10 wrote:Tata avea vreo trei specializari medicale. Asta asa ca fapt divers. Hai sictir sa-i spui cui vrei tu nu mie. Capisci?

hai sictir
Si ca fapt divers, ma doare-n kr cate specialitati medicale are taica-tu, taica-miu o are mai mare.

Ce are mai mare taica-tu? Specializarea sau altceva? :lol:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Jan 30, 2018 6:08 am

paulstr10 wrote:UMF Bucuresti = CORUPTIE, INCOMPATIBILITATE, PLAGIAT, DELAPIDARE, TRAFIC DE INFLUENTA, SANTAJ = MAFIE

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Jan 30, 2018 6:09 am

paulstr10 wrote:UMF BUCURESTI = PENALI + MASONI (KABALISTI)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Jan 30, 2018 5:02 pm

In sfarsit s-a facut liniste din partea unora. Se putea face liniste cu multe pagini in urma, dar asta e daca unii nu inteleg cu vorba buna, ce sa le fac.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Jan 30, 2018 7:27 pm

http://www.exploremedicinetv.ro/medicin ... avila.html
"Întotdeauna mi-am pus problema, ca tata și ca dascăl, cum trebuie sfătuit un copil în ultimii ani de liceu...dacă să vină sau nu la Facultatea de Medicină. Și am văzut că sfatul trebuie să plece puțin mai devreme", povestește conf. univ. dr. Florin Filipoi, șeful catedrei de Anatomie din cadrul Universității de Medicină și Farmacie "Carol Davila" din București. Despre trăirile unui tânăr absolvent de liceu, despre rolul părinților în decizia copiilor de a urma facultatea de Medicină, sfaturi pentru pregătirea examenului de admitere, dar și despre așteptările și oportunitățile pe care le oferă UMF Carol Davila, vă invit să citiți în următoarul interviu.
Diana Tudor: Ce sfat le-ați da părinților care vor să-și îndrume copiii spre Medicină?
Florin Filipoiu: Ca robi ai unei mentalități vechi de dinainte de Revoluție, se considerau licee bune doar cele de Matematică-Fizică. Și din această cauză copiii care vor să facă Medicină au fost îndrumați pe diferite canale să urmeze un liceu de acest tip. Ceea ce este absolut inutil pentru un candidat la Medicină. Eu prefer ca un student în anul I să vobească frumos românește, să aibă o eleganță a minții, să aibă un nivel de cultură generală, iar în liceele de Matematică-Fizică, în condițiile în care faci atât de multe ore cu specific matematic, în dauna orelor cu specific umanist, acest lucru nu este posibil și reprezintă o pierdere calitativă pentru viitorii medici. Acesta ar fi primul lucru pe care aș vrea să-l transmit părinților care vor să-și îndrume copiii spre Medicină: să nu-i ducă la clasele de Matematică-Fizică.
D.T.: La ce sacrificii să se aștepte un viitor student la Medicină?
F.F.: Acești copii care vor să devină medici, ar trebui să fie sfătuiți de familie, de prieteni, de profesori, de mentori, să își arunce o privire în interiorul sufletului lor. Dacă au disponibilitatea unui efort de lungă durată, dacă au disponibilitatea să facă lucrurile bine când nu sunt supravegheați de nimeni și mai ales dacă au un anumit tip de disponibilitate de a accepta să nu fie recunoscuți ca valoare, valoarea facând parte din conștiința lor, atunci pot să meargă către Medicină.
Conf. univ. dr. Florin Filipoiu: Cred că principala calitate a unui candidat la meseria de doctor este caracterul și onoarea
D.T.: Dar ce părere aveți despre părinții care își obligă copiii să urmeze Medicina? Ce le transmiteți acestora?
F.F.: Dacă sunt mânați numai de partea materială, de partea spectaculoasă, de poziția socială a meseriei nu e bine să facă Medicina. Pentru că dincolo de aceste lucruri spectaculoase viața unui medic este grea. Cred că principala calitate a unui candidat la meseria de doctor este caracterul și onoarea – sunt mai importante decât orice altceva. Oamenii care au intrat la catedră în ultima vreme au avut ca principală calitate caracterul și asta se cunoaște în calitatea procesului educațional.
Deci primul lucru pe care îl spun viitorilor candidați este să se gândească de foarte devreme dacă doresc să urmeze Medicina, de atunci de când trebuie să facă opțiunea pentru licee și dacă au această calitate și disponibilitate de a face efort de lungă durată în parametrii optimi. Pe bolnav nu poți să-l operezi prost sau rău, poți sa-l operezi numai bine, maximum de care ești capabil din punct de vedere al calificării tale. Deci, altfel de ingerințe nu există. Ești în stare să gândești în felul acesta? Vino la Medicină!
Nu poți să faci o meserie pe care nu o iubești. Dacă îți iubești viitoarea meserie, dacă te prețuiești pe tine și crezi că ești în stare să faci ceva deosebit pentru tine, pentru familia ta și pentru societate, atunci vino la Medicină!
Conf. univ. dr. Florin Filipoiu: Pregătirea pentru admiterea la Medicină seamănă foarte mult cu pregătirea pentru un eveniment sportiv
D.T.: Ce presupune pregătirea pentru examenul de admitere la Medicină?
F.F.: Pregătirea se face în funcție de niște manuale stabilite de minister. Pregătirea nu trebuie să fie foarte lungă, au o viață de trăit ca liceeni și trebuie să își consume una dintre cele mai frumoase perioade din viață la cei mai buni parametrii. Pregătirea nu trebuie să înceapă de foarte devreme, pentru că nu are eficiență și lipsa unei perioade de viață e o pierdere mare în biografia fiecărui individ. Un candidat decis, dacă începe pregătirea la 1 octombrie, are absolut suficient timp să își pregătească materia încât să aibă șanse 100% de a intra la facultate. Există însă câteva condiții: să învețe în fiecare zi minim 4 ore/zi, să aibă o bună programare și să nu aibă întreruperi ale acestui proces pentru că dacă ia vacanța de iarnă, ca să intre din nou în formă pentru a învăța, îi mai trebuie încă 3-4 săptămâni. La fel și la vacanța de primăvară. Deci, trebuie respectată programarea!
Pregătirea pentru admiterea la Medicină seamănă foarte mult cu pregătirea pentru eveniment sportiv. Trebuie să fie în maximum de formă în ziua examenului. Elevii care vor să dea la Medicină, trebuie să țină cont de ceea ce scrie pe site-ul facultății, că bibliografia e una singură, cea afișată acolo și că întrebările nu se vor da din altceva decât din bibliografia afișată.
Conf. univ. dr. Florin Filipoiu: Facultatea poate să fie spectaculoasă dacă ești serios. Dacă îți faci treaba la timp, ai suficient timp pentru viața personală
D.T.: La ce să se aștepte studenții, odată ce au trecut de examenul de admitere?
Florin Filipoiu: Pentru un tânăr care optează pentru Medicină, ar fi important să afle și ce se întâmplă în facultate, ce fel de viață va avea ca student. Pe majoritatea îi sperie anecdotele legate de faptul că se învață foarte mult și nu este timp de viață personală. Este o opțiune personală. A fi tocilar, este o opțiune personală și este întotdeauna în contrapondere cu atitudinea de a fi serios și de a trata cu seriozitate sarcinile pe care ți le pune viața în față. Facultatea poate să fie spectaculoasă dacă ești serios. Dacă îți faci treaba la timp, ai suficient timp pentru viața personală. Deci, ce pot eu să spun, este că viața în facultatea diferă întotdeauna de imaginea pe care și-o face elevul de liceu. Se întâlnește cu mult mai multă materie, va trebui să facă dovada întregii capacități de asimilare și va trebui să relaționeze diferit cu colegii. În facultatea, cei care învață sunt premiați de restul colegilor, de atitudinea cu care sunt priviți de către profesori. În mod normal, îi spune facultate pentru că foarte multe lucruri sunt facultative: este facultativ să fii un om bun, e la alegerea ta să înveți, e la alegerea ta să își faci treaba. Te întrebi atunci: merită efortul? Merită șase ani, plus anii de rezidențiat? Este o întrebare pe care trebuie să ți-o pui cu mult înainte, când nici nu știi că există acest efort. Meriți tu ca om să reușești o astfel de victorie în viață, o astfel de carieră? Atunci când optezi pentru o astfel de carieră, atunci trebuie să-ți pui întrebarea asta. Pe scrurt, viața în facultate, pentru fiecare, este așa cum și-o face. Dacă avem nesăbuința de a trăi la întâmplare, după programul pe care ni-l face societatea sau după programul pe care ni-l fac alții, viața noastră va fi plină de aventuri întâmplătoare, istorii întâmplătoare. Dacă vom avea un plan personal, lucrurile se schimbă. Dacă înțelegi că poți merge în club și să fii un student de frunte în același timp, lucrurile se schimbă. Dacă înțelegi că trebuie să ai un bun grup, o bună relaționare, lucrurile se schimbă.
D.T.: Ce preferați: un student izolat, care nu iese din casă și știe totul sau un student cu viață socială care își face meritoriu treaba?
F.F.: De departe, viața socială este mai importantă pentru cineva. Viața socială este legată de sănătatea psihică, fiind în relație cu sentimentul de fericire și împlinire. Din acest motiv, aș spune că pentru un student, mai ales pentru unul începător, este foarte important să-și facă un grup de prieteni, să se remarce în fața grupului de prieteni, să se integreze, să facă compromisuri în fața celorlalți, pentru a fi acceptat în grupul respectiv.
Conf. univ. dr. Florin Filipoiu: Calitățile unui student Carol Davila: calitatea umană, energie tinerească, dorință de a învăța
D.T.: Ce oportunități le oferă UMF Carol Davila studenților săi?
F.F.: Am fost în multe universități din lume și niciuna nu mi-a plăcut mai mult decât a noastră. Nu sunt cu nimic mai speciali în altă parte. Dacă te gândești și te poate susține familia către o carieră internațională, către a locui în Occident, merită să te duci și să faci o astfel de facultate. Dar dacă ești pe cont propriu și-ți construiești singur viitorul, atunci faptul că în București, în România, există o facultatea precum UMF Carol Davila, este o șansă absolut extraordinară. Studentul care dorește să urmeze calea Medicinei are în Facultatea de Medicină Carol Davila absolut toate oportunitățile. Sunt rarisime locurile și disciplinele când oamenii nu te ajută când sunt impresionați de calitatea ta umană, de energia tinerească și de dorința de a învăța. Nu am întâlnit niciun cadru didactic care să nu ajute pe cineva care dorește. Ca să concluzionez, facultatea oferă toate posibilitățile pentru cine are disponibilitatea să le caute. Pentru oamenii deosebiți, această facultate poate să dea un randament cu totul și cu totul special."

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Tue Jan 30, 2018 7:38 pm

Ce grea viata are Filipoiu Florin Mihail. Normal ca din salariu isi permite toate alea, doar nu din venituri ilicite cum ar crede invidiosii. :lol:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 31, 2018 6:06 am

paulstr10 wrote:Daca apar pe aici oameni tip swiss, festina etc. dispusi sa faca ceva in lumea reala sa spuna si iesim la un protest din ala romanesc cu de toate: slogane, fluieraturi, strigate etc. Tot ce e nevoie pentru a-i determina sa iasa la pensie sau sa demisioneze pe infractorii davilieni.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 31, 2018 6:21 am

paulstr10 wrote:http://romanialibera.ro/special/investigatii/academia-medicala--fratia-doctorilor-politicieni-si-masoni-159595 "In ASM exista mai multi medici care fac parte din masonerie. Vlad Ciurea si Ioan Lascar, primii doi din lista noilor membri ai Academiei, dupa numarul de voturi obtinute, ar fi masoni, ne-au declarat surse din UMF. Cel de-al doilea ne-a confirmat acest lucru. In revista "Masonic Forum" apar interviuri cu ei, in care sunt numiti "venerabilul frate". Despre Ioan Lascar se scrie, in numarul 28 al revistei: "Comisia medicala a Marii Loji Nationale a Romaniei are inalta calificare, fiind condusa de al nostru Venerabil Frate Ioan Lascar". Apare si un interviu cu acesta, in care recunoaste ca si-a dorit mereu sa intre in masonerie. Prof. dr. Ioan Lascar ne-a declarat ca intrarea in francmasonerie "este o optiune personala, fara legatura cu profesia". "Perfectionarea spirituala nu are nimic de-a face cu perfectiunea profesionala.
Poate fi insa benefica meseriei de medic, pentru ca poate sublima ceea ce este pozitiv in om." Prof. dr. Vlad Ciurea este mentionat in numarul 28 al revistei de un mason care marturiseste ca a scris un articol "ca semn al profundei aprecieri pentru Venerabilul Frate Vlad Ciurea, medic, profesor". Profesorul Ciurea ne-a declarat ca nu confirma si nici nu infirma informatia ca ar fi mason, precizand ca fiecare este liber sa creada ce vrea. Unul dintre cei mai importanti medici, membru al masoneriei, este prof. dr. Irinel Popescu, care are grad 33 si declara pentru numarul 16 al revistei amintite ca a intrat in aceasta organizatie gratie relatiei cu unul dintre pacientii sai. Surse din UMF declara ca si Laurentiu Mircea Popescu ar fi membru marcant al masoneriei si ca ar avea "grad 66 sau 33", insa aceasta afirmatie nu a putut fi probata."
https://www.cotidianul.ro/lista-masonilor-din-romania/ "SANATATE: In ciuda secretomaniei care insoteste activitatea masonilor, exista informatii certe ca acestia sint puternic reprezentati si la virful sistemului sanitar. Numai in Senatul Universitatii de Medicina, se zice, ar fi 12 masoni, iar dintre sefii de spitale, majoritatea fac parte dintr-o Loja sau alta.
Printre acestia, putem sa-i enumeram pe Eugen Pascal Ciofu, Ovidiu Bajenaru, Petru Calistru, Leon Zagreanu, Eugen Bratucu (director la Caritas), Sorin Simion (director al Spitalului Colentina), Mihai Coculescu, Laurentiu Mircea Popescu (zis “don Lorenzo”, senator PSD si rector). In rindul medicilor, celebru este cazul doctorului Irinel Popescu (gradul 33). Si tot medic-mason este si doctorul Alexandru Ciocilteu." Ziarele Romania Libera si Cotidianul mint si de fapt astia nu sunt munsoni, pardon mansoni, aoleu iar am gresit masoni. Cati alti membri ai UMF-ului or fi masoni dastia? Din cauza asta nu sunt saltati nemernicii astia ca sunt masoni. Ce daca i-au saltat pe Burnei si Pahoni s-a eradicat coruptia din UMF Bucuresti? Sa-i salte pe cat mai multi dintre ei cu putinta, in special pe astia cu functii mari.

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Wed Jan 31, 2018 12:54 pm

Credeti ca Paulica are fantezii cu fata lui Filipoiu?

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30353
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Wed Jan 31, 2018 2:18 pm

Ravneste cu bale la femeile omului.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
elddar
senior
senior
Posts: 149
Joined: Tue Aug 22, 2006 1:45 pm
Location: stau in nor si cant la harpa...

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby elddar » Wed Jan 31, 2018 4:38 pm

andy gavrilescu wrote:Ravneste cu bale la femeile omului.

ravneste cu bale la tot ce e medical related, auto-frustrari duse la extrem. de fapt problema lui rezida din nepuntinta de a-si schimba atitudinea sa fie dreacu proactiv si s-o ia de la capat cu umf ( daca tot e atat de capabil cum se declara). sooo, ya, destul de trist.
,,[..]I walk to the horizon

And there I find another[...]"

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 31, 2018 9:26 pm

Am fost destul de capabil sa termin un profil real cu nota buna si ad extenso cred ca as fi capabil sa termin medicina. De fapt eu cred ca frustrari au cei care au ajuns anatomopatologi pentru ca n-au ajuns chirurgi (motive pot fi multe), ca acolo lucrezi cu omul viu. La decedat nu mai ai ce sa gresesti in elemente de diagnostic, tratament etc. Deci cine e frustratul? Si apropo nu cred ca trecut inca un veac ca sa posteze un ipochimen iar, dar se pare ca cineva are probleme si cu orientarea in timp. :lol:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 31, 2018 9:39 pm

viewtopic.php?f=4&t=12086&start=360 " alimori » Thu Mar 05, 2015 7:44 am Lucrez pe 2 sectii și am 2 grupuri de fizioterapeuti - fetele mele cărora le scriu tratamentul de urmat și cu care am ședința săptămânal (una singura face ce-i tună, celelalte sunt ok) si grupul de fizio de la lezionati cerebrali care lucrează independent de medic si cărora le cer informații scrise cand fac vreun bilet de ieșire (stau de 2 zile sa dau o forma acceptabilă unui astfel de text). La cerebrali am doar 6 pacienți și îi vad destul de rar la sala. Bai, dar am un fizioterapeut acolo care imi explica de parca as fi studenta lui (as vrea sa zic ca sunt chestii fumate, dar nu-s), ieri mi-a și dezbrăcat un pacient fost sportiv ca sa vad cum i se activează brațul paretic. Ah, nu ma plâng, imi înghit orgoliul și introduc la cap."

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 31, 2018 10:39 pm

paulstr10 wrote:UMF Bucuresti = CORUPTIE, INCOMPATIBILITATE, PLAGIAT, DELAPIDARE, TRAFIC DE INFLUENTA, SANTAJ = MAFIE

User avatar
elddar
senior
senior
Posts: 149
Joined: Tue Aug 22, 2006 1:45 pm
Location: stau in nor si cant la harpa...

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby elddar » Wed Jan 31, 2018 10:47 pm

paulstr10 wrote:Am fost destul de capabil sa termin un profil real cu nota buna si ad extenso cred ca as fi capabil sa termin medicina. De fapt eu cred ca frustrari au cei care au ajuns anatomopatologi pentru ca n-au ajuns chirurgi (motive pot fi multe), ca acolo lucrezi cu omul viu. La decedat nu mai ai ce sa gresesti in elemente de diagnostic, tratament etc. Deci cine e frustratul? Si apropo nu cred ca trecut inca un veac ca sa posteze un ipochimen iar, dar se pare ca cineva are probleme si cu orientarea in timp. :lol:


ad extenso n-ai inteles nimic ca de obicei. cat despre patologie nici n-are sens sa deschid subiectul ca oricum te depaseste.
esti un dobitoc....ne quid nimis
q.e.d.
,,[..]I walk to the horizon

And there I find another[...]"

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 31, 2018 11:08 pm

Sa fiu un "dobitoc" fara hartoaga UMF si tot e mai bine decat javra cu patalama de doftor UMF Bidonelo. Mars din groapa mea de nisip nene. Pe topicul sa mai postezi peste cel putin un mileniu.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42562
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Wed Jan 31, 2018 11:09 pm

Paul e atat de varza incat crede ca anatomopatologii n-au treaba cu pacientii vii.
:) :) :) :)
N-am mai ras atat de bine de mult timp.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 31, 2018 11:13 pm

Sa se prezinte nenea elddar. Asa e doar un alt curajos de tastatura. :lol:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 31, 2018 11:16 pm

Iar spagara vad ca inca are tupeu sa raspunda. Hai sictir lepra ca sa o citez pe haimana.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 31, 2018 11:25 pm

paulstr10 wrote:Sa se prezinte nenea elddar. Asa e doar un alt curajos de tastatura. :lol:

Si mai ales sa spuna ce face in cadrul specialitatii lui. Sper ca nu e ca madam endocrinolog, doftor de un organ.

User avatar
elddar
senior
senior
Posts: 149
Joined: Tue Aug 22, 2006 1:45 pm
Location: stau in nor si cant la harpa...

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby elddar » Wed Jan 31, 2018 11:27 pm

paulstr10 wrote:Sa se prezinte nenea elddar. Asa e doar un alt curajos de tastatura. :lol:

da , sunt curajos si da, am tastatura :D altceva?! (ultima e retorica)
,,[..]I walk to the horizon

And there I find another[...]"

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 31, 2018 11:32 pm

A trecut mileniul nu? Du-te ba la psihiatru sa te cadoriseasca cu o camasa cu maneci lungi pe tine si pe altii de pe aici. A iesit si tu pe interval asa intamplator si fix pe topicul asta. Bai ce coincidenta sa apara un anatomopatolog pe topicul asta. Hai sictir ca sa o citez pe madam endocrinolog.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 31, 2018 11:46 pm

paulstr10 wrote:Pentru azi ajunge cat am postat. Ma voi intoarce zilele urmatoare si sper ca unii au inteles mesajul meu. Nu se baga de partea mea/ sunt neutri nu ma deranjeaza, dar daca fac defensiva pentru jigodii si ma ataca devin tinte pentru mine.

:peace:


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests