UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

care ne mananca zilele
User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Wed Dec 13, 2017 11:38 pm

My fav Bitch I'm the Man
asa sa ii zici alinei cand va intalniti

We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42551
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Wed Dec 13, 2017 11:39 pm

n-am fost in viata mea in las palmas, dar de ce ne-am astepta sa se prinda de-o ironie unul care n-a fost in stare sa termine medicina

scormoneste, paul, scormoneste
poate ma prinzi ca-mi insel barbatul sau ca ascund bani de fisc, cine stie
sincera sa fiu, m-am cam saturat de replica aia cu lipsa de patriotism, as aprecia sa mai schimbi registrul putin

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Dec 13, 2017 11:40 pm

Imi fac partid in perioada asta. Ma voi ocupa mai mult mai ales ca intru si in concediu , deci am mai mult timp. Nu merge cu partidul, cer azil politic in alta tara ca am si eu o viata doar si am avut destul de suferit intre conationali.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42551
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Wed Dec 13, 2017 11:57 pm

iti recomand emisfera sudica, am auzit ca ai fani

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Dec 14, 2017 12:02 am

viewtopic.php?f=18&t=1071&hilit=mita&start=80 "Vax. Si ce mare chestie ca nu impui? Numai ticalosii impun.
Chiar si sa nu refuzi e rau. Toti doctorii care nu refuza participa la propagarea acestui sistem. Pacientul o simte ca pe o impunere. Nu alearga ei dupa tine pe hol sa-ti vare banii in buzunar degeaba. Si nu, nu alearga de recunostinta. Vlad are dreptate, e o naivitate sa-ti inchipui ca-ti dau bani din recunostinta. Nu zic ca in unele cazuri nu e si recunostinta atunci cand iti dau banii, dar banii in sine n-au legatura cu recunostinta.
Am luat si eu spaga cand am inceput rezi in Romania si nu ma simteam bine cand o faceam, desi lucram mult peste program si as fi putut zice ca meritam banii aia (de fapt asta era si scuza mea de atunci). Pana la urma m-am decis sa n-o mai fac pentru ca nu voiam sa fiu si eu raspunzatoare de propagarea acestui sistem oribil. Ma rog, si am trecut si eu de atunci de multe ori prin experienta asta cu alergatul dupa mine pe holuri si varatul banilor cu de-a sila in buzunar. Odata n-am putut refuza, pur si simplu mi-a fost rusine sa fac scandal, dar de cate ori am refuzat m-am simtit foarte bine si nu as mai lua spaga, chiar daca m-as intoarce in Romania.
Ma socheaza cat de multi colegi din generatia mea sau viitori medici privesc chestia asta cu detasare, ba chiar privesc spaga ca pe un drept, ca pe ceva ce e normal ca pacientii sa dea. "Daca nu cer e ok". Lol. Intai incepi prin a primi, apoi te frustreaza daca pacientul nu da (cum zicea ares ca ar fi fost frustrat, de parca meseria lui nu era sa stea cu pacientii si de parca ar fi fost treaba lui sa le cumpere oxitocina), apoi incepi sa ii judeci "uite si nesimtitul asta, nu mi-a dat nimic", apoi sa te porti inconstient mai bine cu cei care iti dau ceva (ca te simti obligat, mi-a dat omul, nu se poate sa nu-i fac si RMN), apoi sa fii mai morocanos cu cei care nu dau etc. Si ne mai miram ca pacientii alearga dupa noi pe holuri cu plicurile in mana." Deci da muma a trait pe pielea ei sistemul bolnav, nu i-a convenit si a taiat-o in afara. De inteles ca n-a vrut sa se sacrifice si sa faca foamea, dar de ce mama naibii sare la gatul cuiva care s-a luat de gulerul cu sistemul dupa ce a fost umilit de acesta?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Dec 14, 2017 12:05 am

Si cineva ii recomanda tuteipadurii sa vina si sa faca vizite pe aici cat se mai poate. Daca totul iese cum trebuie va avea nevoie de viza turistica pentru a mai veni prin tara si nu se stie daca se va aproba asa usor pentru o asemenea personalitate ca maria sa.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Thu Dec 14, 2017 12:06 am

incet incet o sa descoperi ce tipa misto e mumapadurii.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42551
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Thu Dec 14, 2017 12:12 am

Vezi Paul, nimeni nu e perfect, dar diferenta dintre tine si mine e ca eu sunt suficient de curajoasa incat sa-mi recunosc greselile si suficient de inteligenta incat sa nu le mai repet.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Dec 14, 2017 12:15 am

Tipa moale care a ales emigrarea in locul luptei cu sistemul corupt.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42551
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Thu Dec 14, 2017 12:20 am

Tu ai ales sa te plangi degeaba pe internet, in loc sa devii medic si sa ajuti niste oameni, romani sau nu.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Dec 14, 2017 12:25 am

Gresit am ales calea juridica pentru a-i darama pe cei din UMF. Oricum ma apucase o sila imensa cand am vazut ca nu sunt saltati pentru ce facusera. Am ales sa coagulez un grup de oameni pentru un protest impotriva UMF-ului si introduc de seama ca mai mult sunt eu condamnat decat ticalosii. Se pare ca curajul e absent la unii.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42551
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Thu Dec 14, 2017 12:38 am

Nu, asta ai ales sa faci din ciuda personala, ca sa te razbuni, nu ca sa ajuti pe cineva.
Daca voiai sa ajuti oameni, alegeai sa inveti.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Dec 14, 2017 12:46 am

Indirect beneficiau si ceilalti de faptul ca se curata UMF-ul de netrebnici. E plin UMF-ul de victime ale lor, dar de actionat actioneaza prea putini. Cum spusese un coleg "Numai un om mai putin dotat intelectual crede ca se poate schimba ceva intr-o societate ca a noastra, ca se schimba esalonul intai si vine esalonul 2." Asa gandeau unii colegii din generatia 1993. Ce rost are sa schimbi ceva mai ales cand nu te-a afectat pe tine in mod direct. Oameni de calitate astia de la medicina la care eu sper sa apelez cat mai rar cu putinta.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Dec 14, 2017 12:49 am

Si ia gata ca deja s-a divagat mult de la scopul topicului. Vreau sa stiu cine se baga la un protest in lumea reala, nu la batjocura pe un forum in spatele unui nick de la mii de kilometri distanta.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Thu Dec 14, 2017 9:19 am

Pai nu e clar cine?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Thu Dec 14, 2017 9:21 am

Faci mai treaba daca stai zi noapte in fata UMF cu o hartie in brate pe care scrii HOTII. Asa te vede lumea, apari pe net, la tv. Scrie-i lui Malin Bot, si-a terminat treaba cu legile justitiei, cred ca e liber zilele astea.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Thu Dec 14, 2017 11:35 am

MumaPadurii wrote:Vezi Paul, nimeni nu e perfect, dar diferenta dintre tine si mine e ca eu sunt suficient de curajoasa incat sa-mi recunosc greselile si suficient de inteligenta incat sa nu le mai repet.


si e si modesta.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Thu Dec 14, 2017 11:37 am

paulstr10 wrote:Si ia gata ca deja s-a divagat mult de la scopul topicului. Vreau sa stiu cine se baga la un protest in lumea reala, nu la batjocura pe un forum in spatele unui nick de la mii de kilometri distanta.


eu votez sa ramanem la batjocura.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Dec 14, 2017 8:21 pm

Se pare ca Alinuta sufera de sadism.Care e pe aici psihiatru chemati-o pe mandra la cateva sedinte gratuite. http://terapeuti.ro/afectiuni-tuburari- ... i-psihice/

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Thu Dec 14, 2017 8:47 pm

cum s-o cheme gratuit, alinuta nu face nimic gratuit.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Dec 14, 2017 11:17 pm

andy gavrilescu wrote:cum s-o cheme gratuit, alinuta nu face nimic gratuit.

Sa fie altii mai buni si sa-i faca cateva sedinte pro bono, ca benevol nu cred ca se duce ea. Hai acum ca tot se apropie Craciunul sa faca un psihiatru sau psiholog o fapta buna si sa-i ofere cateva sedinte. Cauta filmul ala Mental, uita-te la el si vei vedea o sadica pe acolo. http://www.ionlinemovies.com/watch/mental/
Last edited by paulstr10 on Thu Dec 14, 2017 11:25 pm, edited 1 time in total.

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Thu Dec 14, 2017 11:22 pm

Nu vi se pare dragut cum ne da paulica linkuri explicative?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Dec 14, 2017 11:30 pm

Daca se insista pentru injuraturi tip rap sa mi se spuna ca le am pregatite deja. Sa primeasca lumea link-uri ca sa stie si realitatea perceputa de altii nu numai pe cea pe care vor sa o impuna unii sau altii, din interes.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Fri Dec 15, 2017 1:05 am

http://healthpsy.home.ro/index.html Un link pentru alinuta. Cu ani in urma acordau consultatii moca pentru studenti. Daca nu mai dau iti recomand o fundatie gen estuar sau altele. Sau am avut eu 2 colegi de generatie care au prins rezidentiat pe la trestioreanu, iti dau numele lor poate te ajuta ei.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Fri Dec 15, 2017 12:10 pm

paulstr10 wrote:Daca se insista pentru injuraturi tip rap sa mi se spuna ca le am pregatite deja. Sa primeasca lumea link-uri ca sa stie si realitatea perceputa de altii nu numai pe cea pe care vor sa o impuna unii sau altii, din interes.


da, se insista si ti se spune pe aceasta cale
un om normal injura spontan, nu se pregateste
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 12:07 am

Oare alinuta a fost abuzata verbal cand era copil? Ca se pare ca ea doar asa intelege sa taca, prin injuraturi. In ce loja masonica o fi alinuta?

Boss
elite
elite
Posts: 2887
Joined: Tue Mar 01, 2016 8:32 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Boss » Sat Dec 16, 2017 12:57 am

loja sarmalelor

User avatar
jomil
elite
elite
Posts: 12090
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:49 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby jomil » Sat Dec 16, 2017 3:10 am

drumurile noastre poate
se vor intalni vreodata
etc etc
n-am sa bat la porti inchise iara

etc etc
gandul ca ma vei respinge iara,
gandul ma-nfioara
etc etc


Citind ultimele postari de pe acest topic mi-am adus aminte de acest slagar celebru.
A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn.

https://www.youtube.com/watch?v=YUaxVQPohlU

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 6:57 pm

viewtopic.php?f=1&t=8431 "Stiti un singur lucru (de cand am intrat eu pe forum, pe 7 oct., si va ceream sa iesiti in strada sa facem proteste sa avem amploare mai mare, sa ne facem auziti, SA INCERCAM SA SCHIMBAM CEVA, NU NUMAI PENTRU EXAMENUL DE REZIDENTIAT) si anume acela de a sta relaxat in fata calculatorului si a cauta greseli de gramatica si a face bascalie pe seama asta, altceva nu stiti. (aici ma refer la anumiti useri care au fost editati ca sa nu mai fie cearta :) [mod] ) Eu abia dupa 6 luni de imed mi-am dat seama ca pentru ei e doar distractie sa-ti bati joc de useri, si de cine incearca sa faca ceva, oricat de mic…)" Nu e distractie sa-ti joc de useri la unii, ci e sadism care tine de psihiatrie sau si mai rau oligofrenie care tot la psihiatru se rezolva.
"In 10 oct aveam deja aprobarea pentru protestul din 15 oct din Cluj Napoca…ideea era sa nu iesim singuri la protest, sa mai iasa si alte orase…au urmat, apoi Iasiul, apoi Brasovul. (va povestec apoi ca cei din Bucuresti au iesit in strada, dar mult mai tarziu, si numai 20 de persoane cu mine cu tot, si cu kooksee…care venise in trecere, va spun mai pe la sfarsitul postului de ce..).....Deplorabil a iesit, 20 de oameni , impreuna cu mine si kooksee care era in trecere ( venise sa rada ulterior de noi pe forum), fara nici un efect sau ecou, un protest stins care arata ca desi in Bucuresti sunt mult mai multi absolventi ca in Cluj, sau Iasi sau Brasov, totusi nu sunt uniti, si mai departe nu comentez, ca iara intru in politica." Deci da alinuta sufera de sadism. Un psihiatru pe aici se gaseste pentru ea sau incerc eu sa-i gasesc unul?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 7:05 pm

alimori wrote:Pulica, stii care e treaba? Te oftici ca altii am luat note mari pe bune. Iar faptul ca acum suntem plecati e o dovada ca ne duce capul sa facem medicina in alta limba si sa concuram cu bastinasii.
Tu nu esti in stare nici cu capul, nici cu capatul celălalt al problemei.

Unii concureaza cu bastinasii in profesie, dar in ceea ce priveste patriostismul cum concureaza indivizi ca alimori si altii ca ea? Cum unde, sunt nuli din acest punct de vedere, nema, ciuciu, canci, zero barat, nada, nothing, rien etc. acolo concureaza ei. Si pentru ca sunt asa nu e cazul sa se spele si Romania de asemenea indivizi pe maini si sa-i lase fara cetatenie?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 7:17 pm

Pe una am facut-o sa taca, mai raman doua de redus la tacere. Nu merge reducerea la tacere cu propriile cuvinte, voi deveni mai dur daca situatia o va cere. Se va afla tot despre voi din surse directe si indirecte si se va da de pamant cu voi cum n-a dat nimeni in viata voastra.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 7:25 pm

alinuta o fi in ritul scotian antic? Si daca da ce grad are? Cum se numeste zeul lor? Sunt si eu curios. Sa-li se transmita davilienilor ca multumita experientei avuta cu ei am ajuns sa cred in Dumnezeu. Dupa ce citisem carti in liceu eram in dubiu daca sa cred sau nu, dar acum am ajuns la cred. Sa-i se transmita leonului cand mai face un video din ala sa spuna si cum il cheama pe zeul lui ca pe mine cel putin ma intereseaza. Am eu o banuiala, dar vreau sa aud din gura lui numele zeului lui.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 8:18 pm

Lux de la userul boss are sensul de lumina? Si daca da lumina cui? Am inteles ca ar fi prin SUA, in patria multor masoni. O fi si el vreun mason si daca da ce rit si grad e? E rit scotian, york sau altceva? Sa spuna ce si cum ca uite eu sunt curios si mai ales ca intru in concediu am timp sa citesc despre mufloni, pardon mansoni, iar am gresit masoni o carte sau mai multe sa-mi dau si eu seama cum gandesc si actioneaza. Am citit cate ceva pe net si pe langa, am o parere orecum formata, dar poate sunt lamurit mai in detaliu.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sat Dec 16, 2017 8:48 pm

poti sa ai bunul simt ca macar intr-o zi de doliu national sa te abtii de la a scrie rahaturi? macar pt Rege
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 9:33 pm

andy gavrilescu wrote:poti sa ai bunul simt ca macar intr-o zi de doliu national sa te abtii de la a scrie rahaturi? macar pt Rege

Vrei sa stii cate ceva despre regele Mihai? Tata i-a fost coleg de clasa in liceu. Am intrebat-o pe mama daca a zis tata vreodata ceva despre mai ales ca l-a cunoscut cat de cat. A spus ca da intr-adevar regelui i-a pasat de oameni si cam atat. In ceea ce priveste partea cu rahaturile canta si tu la alta masa. Vreti sa trollati sau sa faceti pe interesantii, faceti-o in alta parte. Nu am nevoie de nimic din partea ta in ceea ce priveste partea cu protestul pentru ca nu ai facut medicina la UMF Bucuresti. In ceea ce ii priveste pe ceilalti sunt lamurit in privinta lor, eu caut un anume tip de oameni gen festina, swiss etc. Oameni care actioneaza in lumea reala, nu bagatori in seama, trolli, avocati ai diavolului etc. Parerea mea in privinta decesului regelui Mihai: a murit un om bun rau cum a fost il va judeca Dumnezeu, dar moartea este o faza fireasca a vietii si nu trebuie facut mare caz de asta, toata lumea moare mai devreme sau mai tarziu. Mor zilnic multi oameni, pentru ei de ce nu plangi si plangi pentru un om pe care nu l-ai cunoscut deloc. Sunt curios daca se va tine doliu si cand va muri Iliescu, Basescu, Nastase etc., puternicii zilelor astea. Se va tine doliu si atunci?

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 9:36 pm

Se cauta persoane gen swiss, festina etc., oameni care actioneaza in lumea reala nu curajosi de tastatura. Vor unii sa-si faca psihoterapia, sa faca chat, sa faca interesantii etc. s-o faca in alta parte.

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Sat Dec 16, 2017 9:46 pm

paulstr10 wrote:Pe una am facut-o sa taca, mai raman doua de redus la tacere. Nu merge reducerea la tacere cu propriile cuvinte, voi deveni mai dur daca situatia o va cere. Se va afla tot despre voi din surse directe si indirecte si se va da de pamant cu voi cum n-a dat nimeni in viata voastra.


Eram pe munte, ma scuzi ca nu ti-am raspuns.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Dec 16, 2017 9:56 pm

Nu ma interseaza sub nici un aspect alimori, mumapadurii etc. Dar in momentul in care sar la gatul meu, le las o vreme si pe urma sar si eu la gatul lor facand orice este necesar pentru a-mi apara interesele, familia, lucrurile care conteaza pentru mine etc.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30349
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Sat Dec 16, 2017 10:02 pm

ba ma lasi, daca taica-tau era de o varsta cu regele, inseamna ca si tu esti de o varsta cu Margareta si Duda, cred ca pe motiv de varsta te-au exmatriculat de fapt. te-au scos la pensie, nu stiu de ce ai luat-o ca pe o exmatriculare. sa nu te mai lase sa dai degeaba banii pe 6 ani de facultate ca nu ai cand sa ii scoti din profesia de medic.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42551
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Sat Dec 16, 2017 10:04 pm

paulstr wrote:Nu ma interseaza sub nici un aspect alimori, mumapadurii etc. Dar in momentul in care sar la gatul meu, le las o vreme si pe urma sar si eu la gatul lor facand orice este necesar pentru a-mi apara interesele, familia, lucrurile care conteaza pentru mine etc.

nu vad cum iti aperi interesele sau familia facand pe nebunu´
mie mi se pare ca, dimpotriva, ti le compromiti


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests