UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

care ne mananca zilele
User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Wed Jan 17, 2018 6:29 pm

daca erai medic si mai erai si nutritionist mai faceai genul asta de glume? de cand e haios sa razi de oameni cu probleme (chiar si de greutate, in acest caz)?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 17, 2018 7:46 pm

andy gavrilescu wrote:daca erai medic si mai erai si nutritionist mai faceai genul asta de glume? de cand e haios sa razi de oameni cu probleme (chiar si de greutate, in acest caz)?

Madam are facultate, bani etc., deci daca voia sa-si rezolve problema putea. Idem cea cu alcoolul. Fiind endrocrinolog ar putea sa amelioreze problema daca e de ordin metabolic, dar se complace in situatie cel mai probabil si cu asemenea oameni nu trebuie sa fii intelegator. Tu dai bani la drogati, alcoolici sau astia cu jocurile noroc?

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Wed Jan 17, 2018 7:53 pm

Ei, las', Andy, ca si noi radem de puțică deși e prost cu crăci si delireaza.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 17, 2018 8:44 pm

Eu am reusit in Romania pe cand altii au reusit in Spania, Germania etc. unde fac ce nu fac bastinasii si sunt tapi ispasitori cand apare vreo problema ca nu-mi inchipui eu ca sunt ei mai tari decat bastinasii aia cu care concureaza . Deh asta e cand esti casatorit cu profesia si la patriotism esti nul. Bine ca au plecat astfel de indivizi din tara, acum mai trebuie lasati doar fara cetatenie si fara posibilitatea de a face prozelitism tarilor lor de adoptie in detrimentul tarii in care s-au nascut.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Wed Jan 17, 2018 8:48 pm

alimori wrote:presbiti, surzi si usor senili. pe cine sa muscam?

Eu suspectez si oligofreni cum zicea o doamna psihiatru pe la o emisiune TV.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Wed Jan 17, 2018 10:38 pm

Poti sa faci misto de orice, atata timp cat o faci cu stil.
Dupa modul in care jigneste Paul pot sa estimez cu precizie cate cifre ii are IQ-ul.

Prostul crede ca intimideaza pe cineva cu amenintarile sau jignirile lui puerile, dupa ani de zile in care am forumit cu maestri ai sarcasmului carora nu e demn nici sa le lustruiasca scuipatii pe care ii lasa in urma.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Melania » Thu Jan 18, 2018 12:05 am

Poate nu e asa de rau, eu tot mai cred ca e o clona.
Image

Boss
elite
elite
Posts: 2887
Joined: Tue Mar 01, 2016 8:32 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Boss » Thu Jan 18, 2018 1:12 am

pe mine a inceput sa ma doara undeva de tara asta.

o sa ne predea tanti prim ministru cum sa lucreaza la traforaj.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 8:51 am

MumaPadurii wrote:Poti sa faci misto de orice, atata timp cat o faci cu stil.
Dupa modul in care jigneste Paul pot sa estimez cu precizie cate cifre ii are IQ-ul.

Prostul crede ca intimideaza pe cineva cu amenintarile sau jignirile lui puerile, dupa ani de zile in care am forumit cu maestri ai sarcasmului carora nu e demn nici sa le lustruiasca scuipatii pe care ii lasa in urma.

Din cauza asta n-are curaj sa se intalnesca cu mine la Ceas sau BIG sau oriunde altundeva.
O parere a altui forumist despre madam endocrinolog. viewtopic.php?f=3&t=19214&start=40 " mihai_525 » Thu Aug 10, 2017 9:35 pm never underestimate mumapadurii, she is evil and derives her power from satan the devil and I don t want to have anything to do with it"
Deci Mumapadurii e si satanista pe desupra care va sa zica.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 9:05 am

viewtopic.php?f=3&t=17734 " MumaPadurii » Fri Jan 31, 2014 4:09 pm
ar trebui sa facem un fel de lant de siguranta
fiecare sa cunoasca pe altcineva si sa ne anuntam intre noi atunci cand dam coltul
eu nu cunosc pe nimeni, dar la mine e simplu, daca nu mai scriu mai mult de 2 zile inseamna ca am murit
mai sigur ar fi sa cunoasteti mai multe persoane
si sa nu fiti prieteni prea buni, ca atunci puteti sa mergeti impreuna in excursii, sa muriti in acelasi timp in accidente de masina, mancati de urs... prieteni pe facebook, e impersonal si acolo se afla imediat orice de genul asta"
Din cauza asta tot se baga in seama si scrie mult duduia asta ca sa stie lumea ca n-a dat coltul un mare om ca ea. :lol:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 9:24 am

UMF BUCURESTI = PENALI + MASONI (KABALISTI)

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Thu Jan 18, 2018 9:30 am

Paul la tine cum o sa ne dam seama ca ai decedat? Emani un miros cadaveric zilnic.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 9:36 am

andy gavrilescu wrote:Paul la tine cum o sa ne dam seama ca ai decedat? Emani un miros cadaveric zilnic.

Suntem pretini, rude sau altceva si nu stiu eu ca sa va frece grija cand mor? Avem senzatii olfactive in lipsa stimulului? Trebuie un consult psihiatric pentru asta domn doftor. Mirosul se mai spala, dar jegul din comportament nu iese cu tot sapunul si apa de pe planeta asta. 8)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 9:52 am

#Paul lupta

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 9:54 am

Topicul asta e groapa mea de nisip de unde eu lupt cu niste oameni mari si rai pe care altii simt nevoia sa-i apere si sa ma atace pe mine. Unii insista inca sa intre in groapa mea de nisip si sa ma ia pe mine la bani marunti. Poate daca citesc de mai multe ori unii inteleg la un monent dat, desi ma indoiesc. Asa ca mars din groapa mea ca arunc cu nisip in ochi, gura, pe unde nimeresc.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Thu Jan 18, 2018 10:49 am

Papagalule
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Thu Jan 18, 2018 12:07 pm

ce amuzant e asta micu
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 1:47 pm

paulstr10 wrote:
andy gavrilescu wrote:Vai fi-mi-ar scarba cum vorbesc absolventii si studentii de carol davila, ma bucur ca am facut la craiova
Mai bine prost decat vulgar

A capatat curaj oftalmologul. Ba in fata mea sa deschizi gura cand iti vor creste niste gonade (testicule ca sa intelegi) si mai se inmultesc neuronii in cutia ta craniana (bostanul de pe umeri ca sa intelegi). Mai bine neam prost decat prost. :lol: Suna la Politie pentru Monica Pop denunatorule (turnatorule pe intelesul tau). Poate vrei si tu niste nisip in ochi. Hai valea din groapa mea de nisip.

Pentru fixare. :peace:

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 1:55 pm

MumaPadurii wrote:Te pricepi la profiling, paul, ai putea deveni un bun psihiatru.
Te-ai gandit sa dai la Medicina?

Ma intorc la Medicina cand reusesc sa-i scot pe nenorocitii din UMF vii sau morti de acolo, daram statuia lui Bidonelo si schimb numele UMF-ului in UMF Nicolae Paulescu Bucuresti (mie personal asta imi place). 8)

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 2:08 pm

paulstr10 wrote:https://studentlamedicina.wordpress.com/2008/02/11/alegeri-umf-carol-davila-2008/ "RECTOR UMF FLORIAN POPA / SORIN OPRESCU
ginerica rector Florian Popa
Rectorul UMF etse casatorit cu nepoata Elenei Ceausescu si beneficiar de frunte al regimului de trista amintire. Era unul din preferatii cuplului dictatorial.
In medicina nu s-a remarcat prin nimic, fiind cunoscut mai degraba prin betii si o lipsa de cultura medicala si de valoare profesionala totala.
A fost facut profesor dupa revolutie, in urma mai multor incercari si avind o opozitie puternica la comisia superioara de evaluare, mai ales din partea profesorilor bucuresteni, care ii cunosteau foarte bine “activitatea”.
A ajuns pina la urma professor, in special cu ajutorul celor din provincie, care nu il cunosteau si carora le-a inoculat ideea ca bucurestenii au ceva cu el.

Si confirmarea lui ca si conducator de doctorate a intirziat destul de mult, datorita aceleiasi lipse de valoare profesionala. Dosarul lui este extrem de “subtire”.Nu are nici un articol publicat intr-o revista straina. Nici nu are avea cum, deoarece nu cunoaste nici o limba straina."

Poate a contribuit chiar UMF Craiova la obtinerea titlului de profesor pentru domn Popa. Nu pot sa am decat un imens "respect" pentru astfel de oameni care au contribuit la decaderea UMF Bucuresti, unde pe vremuri predau profesori cu facultatea facuta la Sorbonna, nu impostori ordinari.

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby alimori » Thu Jan 18, 2018 2:40 pm

Dar cu statuia ce ai?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Thu Jan 18, 2018 3:53 pm

paulica poti sa stai linistit, nu avea nimeni vreo banuiala ca nu iti place paulescu
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 4:37 pm

alimori wrote:Dar cu statuia ce ai?

https://ro.wikipedia.org/wiki/Carol_Davila "La 5 mai 1874 a fost propus pentru inițiere în francmasonerie, în loja bucureșteană "Înțelepții din Heliopolis", devenind astfel un "frate" multor personalități din cultura și politica României de atunci."
"Personalitate complexă, Carol Davila a fost perceput în mod diferit, uneori contradictoriu de către contemporani. Sabina Cantacuzino, care l-a cunoscut, scria despre el: „Era un om plăcut, deștept, activ, bun organizator, dar ambițios și, se zicea, lingușitor. El fusese adus de Știrbei, dar se avu bine pe rând nu numai cu toți domnitorii: Cuza, Carol, ci cu fiecare ministru, lucru foarte rău văzut pe vremurile acelea de lupte politice pasionate, neținându-se socoteală că era străin și avea un scop special în activitatea lui. Zicea că este fiul natural al lui Franz Liszt și al contesei d'Agout; semăna mult cu cel dintâi, dar nu e menționat în nici o biografie a marelui muzicant. El ne spunea că numele îi vine de la un oraș în Spania (Avila). Era de o violență nespusă și martiriza strașnic, deși o iubea, pe biata lui nevastă. Când îl apucau nebuniile, răsturna masa cu tot serviciul, spărgând pahare, sticle, trântea ușile de tremura casa.”"

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 4:43 pm

Chingachgook wrote:paulica poti sa stai linistit, nu avea nimeni vreo banuiala ca nu iti place paulescu

A mai avut de-a lungul timpului UMF profesori mari, nu ca ciurucurile din ziua de azi. Paulescu ar merita cel mai mult sa dea numele UMF-ului.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Thu Jan 18, 2018 6:23 pm

paulescu nu o sa aiba niciodata mai mult de un nume de piata. din cauza antisemitismului
cred ca e ceva cu numele de paul, nu prea se intalneste la oameni destepti
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 8:04 pm

Chingachgook wrote:paulescu nu o sa aiba niciodata mai mult de un nume de piata. din cauza antisemitismului
cred ca e ceva cu numele de paul, nu prea se intalneste la oameni destepti

Nu va vreau pe acest topic se pare ca aveti probleme de intelegere. Foarte bine te atac si pe tine daca avertismentele nu functioneaza.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 8:07 pm

viewtopic.php?f=52&t=16376&start=80
" Chingachgook » Thu Dec 13, 2012 11:24 pm
cand mi s-a nascut primul copil tu faceai schimb de linkuri xxx cu colegii de liceu. a ramas in ingrijirea lu ma-sa, eu o sa il preiau cand o incepe facultatea.
cand aud din astia cu varsta de om mare ma enervez. de fapt e o conventie sociala, te gandesti tu ca la 30 de ani trebuie sa te consideri gata, altfel. am avut si eu vreo 2 din astia in cercul largit de cunostinte dar nu mai am ca le-am dat un sut in qur. oameni cu care te cunosti din anul 1, brusc au familie si copii se simt in masura sa dea sfaturi. pentru astia nu am decat 3 cuvine "marsh ma de aici". pot sa accept (desi mi se pare semn de slabiciune) sa tzii la una atat de mult incat sa vrei sa locuiesti cu ea 24 din 24. nu inteleg insa la ce ajuta hartia aia semnata la sfatul popular (ok, cea zis ioio e un argument, pentru mine insuficient, dar e):"
Tanti radiolog are probleme de identitate sexuala, se crede barbat sau e altceva la mijloc de zice ca l-a lasat in grija mamei lui. Iti fac si profilul nu ma deranjeaza sa dau si cu tine de pamant daca insisti.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Thu Jan 18, 2018 8:19 pm

sic transit gloria mundi

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 8:20 pm

MumaPadurii wrote:sic transit gloria mundi

Mars la sticla.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 8:23 pm

viewtopic.php?f=3&t=13942
" MumaPadurii » Sun Dec 18, 2011 6:56 pm
Imi place sa agat rufele la uscat.
Intai imi torn un pahar de cola sau de bere, depinde de dispozitie. O iau pe balcon, foarte rece. :) Apoi imi aranjez carligele, pe culori. Urmatorul pas e sa scot rufele din masina si sa le arajez in ordinea in care o sa le intind. Pe cele mai groase, gen prosoape sau halate de baie, le intind la exterior, sa se usuce mai repede. Pe cele care ma intereseaza in mod special sa nu se decoloreze, mai ales alea negre, le intorc pe dos. Tricourile le scutur bine de tot, ca sa nu mai fie nevoie sa le calc. Chilotii ii intind in coltul din stanga sus, ca sa nu fie foarte vizibili cand intri pe balcon si nici sa nu fie expusi privirilor vecinului, nu e decent. Tricourile se agata de poale, camasile de guler, pantalonii de talie. Toate rufele trebuie sa aiba carlige imperechate si asortate, obligatoriu, este cel mai important punct. La sfarsit imi termin paharul de cola (sau bere) si admir cu multumire o treaba bine facuta.
Imi practic hobby-ul cu seriozitate, de cateva ori pe saptamana"
A si diagnosticat-o cineva cu OCD pe madam endocrinolog.

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 8:29 pm

MARS DRACULUI DE AICI POATE ASA PRICEPETI DACA ALTFEL NU INTELEGETI. N-AM NEVOIE NICI DE VIZUALIZARI DIN PARTEA VOASTRA, NICI DE SFATURI ETC. DACA NU SUNTETI DISPUSI SA FACETI CEVA IN LUMEA REALA MARS DRACULUI IN ALTA PARTE CA DOAR EU NU VIN PE TOPICURILE PE CARE POSTATI SA-MI FAC PSIHOTERAPIA, SA ATEST CA N-AM CRAPAT ETC. :evil:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Thu Jan 18, 2018 8:36 pm

***
mi-am amintit ca trebuie sa pun o maina la spalat

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Thu Jan 18, 2018 8:52 pm

MumaPadurii wrote:***
mi-am amintit ca trebuie sa pun o maina la spalat

Pierderi de memorie, deh alcoolismul lasa urme adanci.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Thu Jan 18, 2018 9:00 pm

A-ti aminti ceva e un castig de memorie, nu o pierdere, iedule.
Nu e de mirare ca te-au trantit aia la examene.

Boss
elite
elite
Posts: 2887
Joined: Tue Mar 01, 2016 8:32 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Boss » Fri Jan 19, 2018 12:02 am

muma tu esti dispusa sa faci ceva in viata reala?

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby andy gavrilescu » Fri Jan 19, 2018 10:33 am

Ce s-a maturizat boss
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Fri Jan 19, 2018 10:45 am

Boss wrote:muma tu esti dispusa sa faci ceva in viata reala?

nu, prefer sa las autoritatile abilitate sa-si faca treaba

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Chingachgook » Fri Jan 19, 2018 11:53 am

autoritarile si paulica spataru asta de aici
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby Calico » Fri Jan 19, 2018 3:06 pm

eu in privinta lui paulica intelesesem ca ma intreaba daca sunt dispusa sa fac ceva in viata reala

paulstr10
elder
elder
Posts: 1174
Joined: Wed Nov 08, 2017 10:50 pm

Re: UMF Carol Davila Bucuresti institutie corupta

Postby paulstr10 » Sat Jan 20, 2018 9:52 am

paulstr10 wrote:Deci sa incerc o profilare a numitei Mumapadurii. Credeam ca e frustrata ca e femeie sau obeza, dar nu ea e frustrata ca are origini umile. Astfel de oameni se gandesc intotdeuna cum sa fie ei deasupra celorlalti prin orice mijloc cu putinta. A petrecut o buna parte din viata in mediul rural, probabil se mandreau bunicii cu ea pe ulita satului. A cpatat anumite obiceiuri din acel mediu. Ajunsa la scoala la oras, devine frecvent batjocura celolalti copii datorita manifestarilor capatate, a obezitatii (daca exista pe vremea aceea) etc. drept pentru care capata o dorinta de razbunare pe ceilalti si de a le arata ca desi e numita taranca sau altfel e mai buna decat ei la scoala. In perioada adolescentei vrea sa fie curtata de baieti, dar baietii fie o evita fie o iau doar pentru tura, de atunci capata o oarecare ura pe barbati si pe faptul ca ea nu e barbat. Termina liceul cu nota mare, ia bacul cu nota mare, intra la medicina ca doar e o profesie foarte prestigioasa si vrea sa fie periata la corazon ca e vanitoasa madam. In facultate cade prada vietii de camin cu o baute, bum cicalaca aiuri si daca faci din astea si inveti mai putin sau pui botul la spusele profilor de la medicina ca examenul lor e foarte greu chiar daca inveti, te corupi si incepi sa marci bani pentru a promova anumite materii, licenta etc. Eeuseste sa scoata diploma si ajunge la rezidentiat, pe cai mai mult sau mai putin ortodoxe, unde nu-i place ce vede, mai face niste compromisuri pe aici si reuseste sa o taie in afara unde le face show-uri pacientilor precum a invatat ea de la impostorii si schizofrenicii de la UMF Bucuresti. La momentul actual cand are vreo depresie se refugiaza in alcool, posibil suferind de alcoolism cronic si/sau mania sefiei.

As putea sa ma apuc sa mai sap pe forum despre madam endocrinolog, dar una ca ea nu merita efortul.


Return to “Facultatea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests